صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 86

موضوع: شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

من و همسرم میخوایم با هم اقدام کنیم،میخوایم اگه یکیمون فاند بیشتر از اون یکی تو دانشگاه بهتر بگیره فقط اون f1بگیره و دیگری همراهش باشه ولی از اونجایی که همسرم هنوز سربازی نرفته، اگه اونی که f1 میشه من باشم اون وقت واسه f2 اون مشکل ایجاد نمیشه ؟یا حتماً باید اون f1 باشه؟اگه اینطوری باشه که من اصلاً از اینجا اقدام نکنم و همراه اون برم و از اونجا اقدام کنم؟ ممنون میشم یکی جوابمو بده

ما هم همین مشکلو داریم ... رشته هامون با هم فرق داره ... دانشگاهی که واسه من خوبه رشته اونو ندارن دانشگاهی که واسه اون خوبه رشته منو ندارن ... بدبختی ای هست ها !

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shima_h1366 نمایش پست ها
    من و همسرم میخوایم با هم اقدام کنیم،میخوایم اگه یکیمون فاند بیشتر از اون یکی تو دانشگاه بهتر بگیره فقط اون f1بگیره و دیگری همراهش باشه ولی از اونجایی که همسرم هنوز سربازی نرفته، اگه اونی که f1 میشه من باشم اون وقت واسه f2 اون مشکل ایجاد نمیشه ؟یا حتماً باید اون f1 باشه؟اگه اینطوری باشه که من اصلاً از اینجا اقدام نکنم و همراه اون برم و از اونجا اقدام کنم؟ ممنون میشم یکی جوابمو بده
    کسی که مشمول سربازیه نمیتونه به عنوان همراه از ایران خارج بشه. چون نظام وظیفه چیزی به اسم "معافیت همراهی با همسری که می خواد تحصیل کنه" نداره.

Junior Member

آقا من و همسرم می خوایم پذیرش بگیریم
    اون رشته اش مهندسیه واسه مستر می خواهد
    ، من رشته ام انسانیه واسه دکترا می خوام ( برای فال 2012 می خوام، چون من هنوز یه سال دیگه درس دارم)
    با فرض این که نمره ی تافلمون خوب باشه
    یه جا معرفی کنین که تو هر دو تا خوب باشه
    اینم بگم که من می تونم تا اون موقع یکی دو تا مقاله بدم ولی همسرم مقاله نداره، ترجیح می دم توی یه دانشگاه باشیم، حتی اگه من مجبور بشم از دانشگاه پایین تری پذیرش بپیرم

ممنون میشم یکی بگه من سایت کدوم دانشگاها را چک کنم؟
    من چند تا رو تو نروژ سرچ کردم، اونایی که مهندسین، انسانی ندارن و برعکس!!!
    من چی کار کنم

ممنون

Junior Member

سلام دوستان : من معدلم 17.6 از ذانشگاه شریف(م.نفث) هستم و خانمم معدلش 16.7 از شریف (م.شیمی) هستش نمره زبان هر دومونم بالا 100 هستش میخواستم بدونم کجاها می تونیم با fund پذیرش تگیریم؟(به جز آمریکا)

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من در این سایت تازه عضو شدم. اطلاعات خیلی خوبی نصیبم شد که بخاطرش از همتون ممنون هستم.
    می خواستم شرایط خودم و همسرم رو بگم و از تجربیاتتون بازهم استفاده کنم
    خودم: رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    سابقه کار: حدود 2 سال مرتبط با رشته تحصیلی
    کارشناسی : دانشگاه گرگان با معدل 17.46 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد : دانشگاه تهران با معدل حدودا 17
    رتبه 1 کنکور کارشناسی ارشد در رشته خودم و دارای گواهی استعداد درخشان از سازمان سنجش
    سربازی رو هم بصورت سربازی نخبگان تموم کردم
    مقاله : تا الان 1 علمی پژوهشی فارسی-چند تا کنفرانس داخلی و یکی خارجی- تا قبل از Apply کردن یکی دوتا ISI چاپ می کنم.
    شرایط همسرم:
    رشته مهندسی منابع طبیعی-محیط زیست
    کارشناسی: دانشگاه تهران با معدل 18.18 و شاگرد اول دوره
    کارشناسی ارشد دانشگاه تهران با معدل 18 و شاگرد دوم دوره
    مقالات: 3 تا علمی پژوهشی چاپ شده و چند تا کنفرانس. ISI هم بزودی چاپ میشه.
    نمره زبان رو هم تا قبل از Apply کردن درستش می کنیم!
    به نظر شما آیا می تونیم برای دوره دکتری فول فاند پیدا کنیم؟ چون اصلا با هزینه شخصی نمی تونیم بریم!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Arina نمایش پست ها
    منم یه سوال مشابه داشتم . ما در یک رشته و یک دانشگاه تحصیل می کنیم و روی مقاله ها و پروژه های علمی جالبی کار کردیم و در واقع تقریبا تمام کار های علمیمون مشترک بوده و فقط یه تفاوت تو رزومه امون داریم این که معدل همسرم 17 است و معدل من 15.8 ولی من یه paper ژورنال بیشتر از همسرم دارم و معدلم هم با آزمون GRE subject ای که می خوام بدم احتمالا قابل جبران باشه و ما می خوایم از مقطع کارشناسی به دکترا اقدام کنیم و قصدمون هم اینه که حتما بتونیم از یه دانشگاه پذیرش بگیریم و حتی جالبه برامون که از یک استاد بشه فاند گرفت و بتونیم باز هم با هم کار کنیم چون تا حالا کارهای خیلی خوبی با اساتید بزرگی تو ایران انجام دادیم می خواستم ببینم آیا ذکر این مطلب به استادهایی که می خواهیم باهاشون کار کنیم مفید هست یا بهتره جداگانه اقدام کنیم؟
    برای ما هم خیلی شبیه این مورد هست، هردو یه رشته ایم و زمینه تحقیقاتی و کاری هردومون هم یه موضوعه و با هم کار می کنیم. با این تفاوت که رزومه من قوی تره ولی معدلم خیلی پایینه و برعکس. حالا نمی دونم جداگانه اقدام کنیم شانسمون بیشتره یا تو همون ایمیل اول به استادا این موضوع رو بگیم و رزومه دوتامونو باهم بفرستیم؟!! خیلی خوشحال می شم اگه دوستان کمک کنن.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh.stat نمایش پست ها
    برای ما هم خیلی شبیه این مورد هست، هردو یه رشته ایم و زمینه تحقیقاتی و کاری هردومون هم یه موضوعه و با هم کار می کنیم. با این تفاوت که رزومه من قوی تره ولی معدلم خیلی پایینه و برعکس. حالا نمی دونم جداگانه اقدام کنیم شانسمون بیشتره یا تو همون ایمیل اول به استادا این موضوع رو بگیم و رزومه دوتامونو باهم بفرستیم؟!! خیلی خوشحال می شم اگه دوستان کمک کنن.
    بنظر من جداگانه شانستون خیلی بیشتره چون یک استاد ممکنه پول کافی برای ساپورت دو تا دانشجوی جدید رو نداشته باشه یا اینکه فقط از یک رزومه تون خوشش بیاد و اون یکی رو نپسنده. البته ایرادی نداره هر دو مستقلا با استاد مشابه تماس بگیرید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Isfahan University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    بنظر من جداگانه شانستون خیلی بیشتره چون یک استاد ممکنه پول کافی برای ساپورت دو تا دانشجوی جدید رو نداشته باشه یا اینکه فقط از یک رزومه تون خوشش بیاد و اون یکی رو نپسنده. البته ایرادی نداره هر دو مستقلا با استاد مشابه تماس بگیرید.
    مرسی، تصمیمم این شده که بصورت مستقل پیش بریم و هرکدوم اگه جایی انتخاب شدیم در صورت مناسب بودن شرایط با خود استاد مطرح کنیم. فقط اینو مطمئن نیستم که اگه یه نفرمون بتونه فاند بگیره، میشه با یه فاند تو آمریکا تا یه مدتی دوتایی زندگی کرد یا نه!؟ یکی از دوستان تو پست های اول یه نمونه آورده که شده، ولی تا چه حد این عمومیت داره رو نمی دونم. دوستانی که الان آمریکا یا کانادا هستند و از حدود فاند ها و هزینه ها مطلعند میشه لطفاً کمک کنند؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rouzbeh.stat نمایش پست ها
    مرسی، تصمیمم این شده که بصورت مستقل پیش بریم و هرکدوم اگه جایی انتخاب شدیم در صورت مناسب بودن شرایط با خود استاد مطرح کنیم. فقط اینو مطمئن نیستم که اگه یه نفرمون بتونه فاند بگیره، میشه با یه فاند تو آمریکا تا یه مدتی دوتایی زندگی کرد یا نه!؟ یکی از دوستان تو پست های اول یه نمونه آورده که شده، ولی تا چه حد این عمومیت داره رو نمی دونم. دوستانی که الان آمریکا یا کانادا هستند و از حدود فاند ها و هزینه ها مطلعند میشه لطفاً کمک کنند؟
    اگر رزومه هر دو تون خوب باشه شانس اینکه دومی هم بتونه بعد از رفتن سریع پذیرش و فاند بگیره کم نیست چون اونجا میتونید مستقیما با استادها صحبت کنید و نظرشون رو جلب کنید. با یک فاند معمولا دو نفر هم میتونند زندگی کنند (البته نفر دوم تحصیل نمیتونه بکنه تا اینکه پذیرش و فاند خودش رو بگیره). در کانادا اگر یکی تون ویزای دانشجویی داشته باشه همسرش میتونه ویزای کار بگیره که به مخارج کمک میکنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)