صفحه 4 از 9 نخستنخست 123456789 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 86

موضوع: شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Klamm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من شنیده بودم فاند گرفتن زن و شوهر از یک دانشگاه منع قانونی داره. از پستها بر می آد که مانعی برای فاند گرفتن زن و شوهر از یک دانشگاه (در آمریکا) وجود نداره - آیا این برای کانادا هم صدق میکنه؟
    هیچ منع قانونی نداره چه در امریکا و چه در کانادا.

سلام دوست عزیز
    در تاپیک شانس پذیرش زن و شوهر از یک دانشگاه
    ((((((((منم یه سوال مشابه داشتم . ما در یک رشته و یک دانشگاه تحصیل می کنیم و روی مقاله ها و پروژه های علمی جالبی کار کردیم و در واقع تقریبا تمام کار های علمیمون مشترک بوده و فقط یه تفاوت تو رزومه امون داریم این که معدل همسرم 17 است و معدل من 15.8 ولی من یه paper ژورنال بیشتر از همسرم دارم و معدلم هم با آزمون GRE subject ای که می خوام بدم احتمالا قابل جبران باشه و ما می خوایم از مقطع کارشناسی به دکترا اقدام کنیم و قصدمون هم اینه که حتما بتونیم از یه دانشگاه پذیرش بگیریم و حتی جالبه برامون که از یک استاد بشه فاند گرفت و بتونیم باز هم با هم کار کنیم چون تا حالا کارهای خیلی خوبی با اساتید بزرگی تو ایران انجام دادیم می خواستم ببینم آیا ذکر این مطلب به استادهایی که می خواهیم باهاشون کار کنیم مفید هست یا بهتره جداگانه اقدام کنیم؟)))))))))

خواندم. الان من هم همین مشکل رادارم که من و همسرم دقیقا مشخصاتی شبیه هم داریم و نتوانستیم هنوز تصمیم بگیریم که هر دو برای یه دانشگاه اپلای کنیم یا نه؟
    محصوصا این که یکی از اساتید من رو تشویق به اپلای کرده و چون ما خیلی شبیه هم مقاله و ... داریم نمی دونیم که همسرم هم اقدام بکنه یا نه - آیا برای نفر اول مشکلی پیش می آورد یا نه؟

بسیار ممنون می شم که تجربتون رو به ما بگین

سلام
    من میخواستم برای دکترای مکانیک پذیرش فول فاند آمریکا و کانادا بگیرم
    من متاهلم
    ایا به متاهلین ویزا میدن(یعنی من با خانمم میتونم برم یا قبول نمیکنن و من مجبور میشم تنها برم)
    آمریکا و کانادا زندگی دانشجویی متاهلی سخته یا خیلی سخته؟(اخه ایران خانواده از ما حمایت میکنن)
    همسرم محجبه هستش آیا از لحاظ حجاب با مشکل مواجه میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    مرسی

Member royalfalcon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar_ironi نمایش پست ها
    سلام
    من میخواستم برای دکترای مکانیک پذیرش فول فاند آمریکا و کانادا بگیرم
    من متاهلم
    ایا به متاهلین ویزا میدن(یعنی من با خانمم میتونم برم یا قبول نمیکنن و من مجبور میشم تنها برم)
    آمریکا و کانادا زندگی دانشجویی متاهلی سخته یا خیلی سخته؟(اخه ایران خانواده از ما حمایت میکنن)
    همسرم محجبه هستش آیا از لحاظ حجاب با مشکل مواجه میشه
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    مرسی
    بله، به متاهلین ویزا می دهند. خود دانشجو (مثلاً برای آمریکا) ویزای F1 میگیرد و همسر و فرزندش ویزای F2 و معمولاً اگر دانشجو ویزا بگیرد برای همسرش مشکلی وجود ندارد.
    زندگی دانشجویی متاهلی همه جا سختی های خودش رو داره، اگه از اینجا پول حداقلی برات بفرستن یا اونجا کاری گیر بیاری می تونی زندگی دانشجویی متاهلی جمع و جور خوبی رو فراهم کنی.
    حجاب هیچ مشکلی در ویزا و .. ایجاد نمی کنه. دید بعضی از مردم نسبت به حجاب خوب نیست، اما اکثریت قریب به اتفاق مردم اصلاً کاری به دیدگاه های فردی ندارند و برای عقاید دیگران احترام قائل هستند. مطمئن باش دید اونا به با حجاب از دید ایرانیا به بی حجاب بهتره!
    "I have a dream"

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    در مورد مشکل من هر چه تو فروم سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد من خودم میخوام برای دکترا فاند بگیرم ولی شوهرم عراقی هستند ایشون و فرزندم پاسپورت عراقی دارند ولی ساکن ایران هستیم آیا موقع گرفتن ویزا مشکلی نداریم یا هر کدوم باید جداگانه اقدام کنیم؟این مشکل برای پذیرش درهر کشوری محدودیتی ایجاد نمیکنه یا بعضی کشورها استثنا هستند؟و اینکه همسرم میتونه اونجا کار کنه یا نه؟ یا انکه برای مستر فاند بگیره؟
    ممنون میشم راهنمای کنید

سلام به دوستان
    من خودم ارشد صنایع سیستم با معدل 17.5 علوم تحقیقات
    رزومه کاری 3 ساله با زمینه کنترل پروژه (نفتی)
    مقاله هم هنوز ندارم پایان نامم تموم نشده
    ریکام 2 -1 تا استادای خوب صنایع هم میتونم بگیرم و فرض به نمره زبان خوب.
    همسرم هم ارشد عمران - زلزله با مقاله و مدارک زبان و سابقه کار و ریکام عالی و .. ما می خوایم با هم تو یه شهر برایphd, اقدام کنیم.
    حالا به نظر شما اون اقدام کنه و من f2 بشم و برم اونجا apply کنم و اصلاً حرفی از متاهلی در فرم های پذیرش نزنه یا برعکسش هر دو f1 ؟؟؟؟کدوم شانس بیشتری داره؟

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

به نظر من گزینهٔ اول شانس بسیار بیشتری داره، البته اینکه حرفی‌ از متأهلی نزنه رو متوجه نشدم(برای اینکه شما هم همراهشون برید باید بدونن دیگه)
    این پست رو هم که در جواب یک دوستمون نوشتم رو هم بخونید،میتونه به تصمیم گیریتون کمک کنه
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post538451

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

مرسی برای جواب
    در یکی از پست های همین تاپیک خوندم اگه در فرم پذیرش ذکر کنه که همسرم هم می خواد بیاد درس بخونه هم تاثیر +و- داره که اینا یه زوج علمی انو مفیدنو اینا ولی به هر دوشون فاند ممکنه ندن.. اینجوریه حالا واقعاً؟؟آخه م اکه رشته هامون متفاوته دیگه چه ربطی داره؟!

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavannaj نمایش پست ها
    مرسی برای جواب
    در یکی از پست های همین تاپیک خوندم اگه در فرم پذیرش ذکر کنه که همسرم هم می خواد بیاد درس بخونه هم تاثیر +و- داره که اینا یه زوج علمی انو مفیدنو اینا ولی به هر دوشون فاند ممکنه ندن.. اینجوریه حالا واقعاً؟؟آخه م اکه رشته هامون متفاوته دیگه چه ربطی داره؟!
    فکر کنم که نباید در فرمها ذکر کنید که شما هم واسه تحصیل می‌خواهید برید
    شما ابتدا به عنوان همسر وارد آمریکا میشید،و سپس همون‌جا حضوری اقدام می‌کنید، اگه پذیرش بگیرید اونها ویزا شمارو از F2 بهF1 تغییر میدن

در کّل تا زمانی‌ که درس خانمتون در دانشگاه مقصد شروع نشده شما باید فقط به عنوان همراه باشید،چه هنگام مصاحبه برای ویزا چه در فرم‌های پذیرش خانومتون. وقتی‌ واسه سال بعد شما اپلای‌ کردین به شما هم میتونه فاند تعلق بگیره

“Scientists dream about doing great things. Engineers do them.” -James A. Michener

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Material Engineering at Iran University of Science and Technology

پیش فرض salam:)

سلام
    من نمیدونم جای سوالم درسته یا نه گشتم ولی پیدا نکردم جای صد درصد درستشو.
    سوالم اینه که وقتی دو نفر بخوان با هم برن بهتره عقد کنن و با هم رزومه بفرستن؟ یا نه تک تک؟
    ویرایش توسط ariaie : April 20th, 2012 در ساعت 02:35 PM دلیل: پینگلیش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)