صفحه 72 از 82 نخستنخست ... 226263646566676869707172737475767778798081 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 711 تا 720 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران در دانشگاه باهنر کرمان

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

سلام دوستان
    قبل از هر چیز واجب دونستم تا تشکر کنم بابت راهنمایی هایی که به امثال من که اول راه هستیم می کنید. (البته من خیلی وقت است که مطالب سایت را دنبال می کنم و الان که تقریبا نوبت خودم رسیده، مزاحم شما عزیزان شدم!)
    من در شرف اتمام کارشناسی عمران با معدل 15.67 هستم و به لطف مقداری دانش زبان، توانسته ام تا حالا دو مقاله ISI بعنوان نویسنده سوم و چهارم را تا شرف سابمیت پیش ببرم که انشاا... بزودی سابمیت می شوند.هدفم این است که برای کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های کانادا پذیرش بصورت
    فول فاند
    داشته باشم و قصد دارم تا از مهر آینده (مهر 1397) تحصیل خود را آغاز کنم.
    سوال اصلی من این است که برای پذیرش فول فاند تا چه حدی شانس دارم و نمره تافل و gre چقدر کمک میکنند؟

Junior Member

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مکانیک/طراحی جامدات - دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز- 18.9

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی مکانیک/طراحی کاربردی - دانشگاه امیر کبیر (پلی تکنیک تهران)- 19.1

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها : تا سه ماه آینده امتحان می دهم ولی با فرض بر اینکه نمره 90 را اخد کنم.

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: ندارم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : 1 ژورنال داخلی ISME به زبان انگلیسی

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده : ندارم

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : ارشد- مهنسی مکانیک

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : استرالیا - کانادا - آلمان - آمریکا - سوییس - هلند

9- شرایط خاص رزومه (سابقۀ TA/RA در مقاطع تحصیلی قبل، داشتن مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، کسب یکی از رتبه‌های برتر در دانشکده یا دانشگاه خود و ...) : در مقطع کارشناسی رتبه اول داشگاه در رشته مکانیک- در مقطع ارشد رتبه دوم دانشگاه در رشته مکانیک

10- سایر نکات مهم (الزام یا تمایل به دریافت فاند یا بی نیازی از آن، اقامت دائم یا شهروندی در کشوری دیگر و ...) : دریافت فاند کامل

سلام.فارغ التحصیل رشته لیسانس مامایی هستم دانشگاه علوم پزشکی مشهد.معدل 16/55
    در حال حاضر دو تا مقاله isi دارم در رشته زنتیک.یکیش ایمپکت 2/9 و دیگری هم الان در ریواز هست با ایمپکت3/4
    در حال نوشتن یک مقاله دیگه هم هستم که احتمالا با ایمپکت 2 تا 3 چاپش کنم
    در حال حاضر 5 پروزه زنتیکی در حال کار دارم.5 تا ریکامندیشن از اساتید خوب دارم.نمره تافلم هم 102 هست
    نزدیک به 20 تا بیشتر سرتیفیکیت از دانشگاه تهران دارم برایه روشهایه ازمایشگاهی زنتیک
    با این تفاسیر و اینکه میخوام برا ارشد اقدام کنم و رشته لیسانسم با رشته ای که میخوام اقدام کنم خیلی متفاوته ایا امکان گرفتن پذیرش برایه دانشگاههای کانادا یا امریکا رو دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    software

سلام دوستان،
    من فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار از دانشکده تربیت دبیر شریعتی تهران هستم با معدل 15.41 و کاردانی نرم افزار با معدل 18.51
    مدت یکسال و نیم سابقه کار خصوصی دارم و از حدود چهار سال پیش هم مشغول کار دولتی هستم.
    میخواستم بدونم در صورتی که برای زبان اقدام کنم امکان گرفتن پذیرش برای مستر با فاند در کشورهای اروپایی برام وجود داره ؟
    یا اینکه به نظرتون ارشد رو اینجا بخونم و برای دکترا اقدام کنم؟
    ممنونم که من رو راهنمایی میکنید.

Junior Member pouyappn3584 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک، دانشگاه تبریز

سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم، معدل کارشناسیم 15.5 هست که میشه GPA 3.08 که خیلی عالی نیست. ارشد رو قصد دارم خارج از ایران بخونم، احتمالاً یا ترکیه یا محتملاً ایتالیا.
    نمرات زبان برام حل شده ان. هنوز تافل ندادم ولی قطعاً بالا تر از 110 می تونم بگیرم. جمع و جور کردن مدارک عملاً اپلای رو تا پاییز 2018 به تعویق خواهند انداخت. موضوع کارشناسیم خیلی چرت بود، نتونستم ازش کاری درست حسابی در بیارم.

الان تو این فکرم که در طی این یه سال حداقل با همین سواد کارشناسیم یه مقاله هر چند متوسط دربیارم، و در یک مجله باز هر چند متوسط منتشر شه، تا حداقل رزومم خالی نمونه، و شانس پذیرش و بویژه فاند و بورس بالا بره. در این مورد،

می خوام ببینم اصلاً مقاله نداشته باشم تو رزومم، با نمرات بالای زبان میشه مثلاً از دانشگاه های ترکیه یا ایتالیا واسه ارشد تو رشته من فاند گرفت؟ یا تو رزومم باید یه مقاله و اینایی باشه؟
    و در مورد فکری که دارم هم کسی نظری داره که مقاله ای که در 4-5 ماه آینده بتونم آماده کنم، اثری رو رزومم خواهد داشت واقعاً یا فقط وقت تلف کردنه؟ بعضی ها میگن مقاله ای که با سواد کارشناسیت تو 5-6 ماه کار کنی چون کار شاخی نخواهد بود، همونجوری چیزی بیشتر از یه شبیه سازی معمولی نمیتونه باشه، ارزشی نداره روش وقت بذاری.

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyappn3584 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی مکانیک هستم، معدل کارشناسیم 15.5 هست که میشه GPA 3.08 که خیلی عالی نیست. ارشد رو قصد دارم خارج از ایران بخونم، احتمالاً یا ترکیه یا محتملاً ایتالیا.
    نمرات زبان برام حل شده ان. هنوز تافل ندادم ولی قطعاً بالا تر از 110 می تونم بگیرم. جمع و جور کردن مدارک عملاً اپلای رو تا پاییز 2018 به تعویق خواهند انداخت. موضوع کارشناسیم خیلی چرت بود، نتونستم ازش کاری درست حسابی در بیارم.

الان تو این فکرم که در طی این یه سال حداقل با همین سواد کارشناسیم یه مقاله هر چند متوسط دربیارم، و در یک مجله باز هر چند متوسط منتشر شه، تا حداقل رزومم خالی نمونه، و شانس پذیرش و بویژه فاند و بورس بالا بره. در این مورد،

می خوام ببینم اصلاً مقاله نداشته باشم تو رزومم، با نمرات بالای زبان میشه مثلاً از دانشگاه های ترکیه یا ایتالیا واسه ارشد تو رشته من فاند گرفت؟ یا تو رزومم باید یه مقاله و اینایی باشه؟
    و در مورد فکری که دارم هم کسی نظری داره که مقاله ای که در 4-5 ماه آینده بتونم آماده کنم، اثری رو رزومم خواهد داشت واقعاً یا فقط وقت تلف کردنه؟ بعضی ها میگن مقاله ای که با سواد کارشناسیت تو 5-6 ماه کار کنی چون کار شاخی نخواهد بود، همونجوری چیزی بیشتر از یه شبیه سازی معمولی نمیتونه باشه، ارزشی نداره روش وقت بذاری.
    بیش از مقاله برای ترکیه به GRE General نیاز است. مقاله 4-5 ماهه به سواد بالا یا استاد پیگیر نیاز دارد و سابمیت مقاله اصلا زمان کمی نمی‌گیرد و به راحتی به 6 ماه ‌‌می‌رسد، استاد جدا اذیت می‌کند و داور و ادیتور و غیره جدا.

ایتالیا که فقط باید پذیرش دریافت کنید و بورس استانی شامل حال تعداد بسیار زیادی از ایرانی‌ها می‌شود، فقط تا زمان دریافت کمک هزینه حدودا 5000 یورو هزینه شخصی باید بپردازید.

نقل قول نوشته اصلی توسط masir89 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من فارغ التحصیل کارشناسی نرم افزار از دانشکده تربیت دبیر شریعتی تهران هستم با معدل 15.41 و کاردانی نرم افزار با معدل 18.51
    مدت یکسال و نیم سابقه کار خصوصی دارم و از حدود چهار سال پیش هم مشغول کار دولتی هستم.
    میخواستم بدونم در صورتی که برای زبان اقدام کنم امکان گرفتن پذیرش برای مستر با فاند در کشورهای اروپایی برام وجود داره ؟
    یا اینکه به نظرتون ارشد رو اینجا بخونم و برای دکترا اقدام کنم؟
    ممنونم که من رو راهنمایی میکنید.
    سلام
    به طور کلی کمک هزینه تحصیلی فقط در ایتالیا و ترکیه برای مقطع ارشد موجود است (واقعا موجود است نه همانند آلمان که وجود دارد و اجدی نتوانسته آن را دریافت کند).

گپ تحصیلی شما زیاد است و شاید ارشد در ایران این موضوع را حل کند.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nostalgic28 نمایش پست ها
    سلام.فارغ التحصیل رشته لیسانس مامایی هستم دانشگاه علوم پزشکی مشهد.معدل 16/55
    در حال حاضر دو تا مقاله isi دارم در رشته زنتیک.یکیش ایمپکت 2/9 و دیگری هم الان در ریواز هست با ایمپکت3/4
    در حال نوشتن یک مقاله دیگه هم هستم که احتمالا با ایمپکت 2 تا 3 چاپش کنم
    در حال حاضر 5 پروزه زنتیکی در حال کار دارم.5 تا ریکامندیشن از اساتید خوب دارم.نمره تافلم هم 102 هست
    نزدیک به 20 تا بیشتر سرتیفیکیت از دانشگاه تهران دارم برایه روشهایه ازمایشگاهی زنتیک
    با این تفاسیر و اینکه میخوام برا ارشد اقدام کنم و رشته لیسانسم با رشته ای که میخوام اقدام کنم خیلی متفاوته ایا امکان گرفتن پذیرش برایه دانشگاههای کانادا یا امریکا رو دارم
    سلام
    باید استاد را قانع کنید که این تغییر رشته کاملا بر حسب علاقه بوده و البته سواد لازم برای این تعییر رشته را دارید، مثلا کسی که برنامه نویسی نمیداند، نمیتواند از یک گرایش دیگر برای ارشد نرم افزار اقدام کند، نه اینکه از نظر قانونی نتواند، بلکه از نظر عملی امکان این کار موجود نیست، اما از برق میتوان به مکانیک تغییر رشته داد، یا از کامپیوتر به برق.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی زراعت و اصلاح نباتات

سلام من زراعت و اصلاح نباتات در دانشگاه ازاد با معدل 13 و کارشناسی ارشد صنایع غذایی از دانشگاه علوم دارویی با معدل 17 و یک مقاله ای اس ای با گرید خوب در رشته خودم دارم و ایلز 6.5 ایا شانسی برای اپلای و فاند دارم؟

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من دانشجوی ترم اول ارشد رشته مکانیک تبدیل انرزی هستم باید موضوع پایان نامه انتخاب کنم میخواستم از بچه های تبدیل انرزی که الان خارج از کشور فعالیت دارن بپرسم موضوعات داغ برای اپلای در زمینه انتقال حرارت چی هستن الان ؟
    خیلی ممنون بابت توجهتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)