صفحه 11 از 82 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

با شرایط زیر چقدر شانس برای پذیرش بدون فاند در مقطع فوق از دانشگاه مموریال کانادا رشته کشتی سازی داریم ؟

لیسانس امیر کبیر 13.5
    فوق شریف 15.76
    امقاله کنفرانس خارجی
    ایلتس 6.5 آکادمیک
    چند تامقاله داخلی
    2سال سابقه کار مرتبط و 3سال هیات علمی دانشگاه دولتی

Junior Member

با سلام

من با توجه به جستجوئی که تو سایت دانشگاههای اروپائی انجام دادم به این نتیجه رسیدم که بورسیه ی دانشگاههای اروپائی برای ارشد جز تعداد کمی فول فاند اکثرا در حد تامین شهریه دانشگاه داده می شه و بقیه ی هزینه های خورد و خوراک و زندگی یه عهده ی خود طرفه لطفا اگر کسی اطلاعات بیشتری راجع به وضعیت بورسیه و فاند و شرایط احرازش تو کشورهای اروپائی و استرالیائی داره تجربیات خودشو در اختیار بقیه هم بگذاره

ممنون

سلام

آیا کلا راهی هست با مقاله و کتاب ( مشارکت در نوشتن کتاب به زبان انگلیسی) در دانشگاه های جنوب شرق آسیا هم برای مستر فاند گرفت ؟ البته by course باشی .

ممنون

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

آیا کلا راهی هست با مقاله و کتاب ( مشارکت در نوشتن کتاب به زبان انگلیسی) در دانشگاه های جنوب شرق آسیا هم برای مستر فاند گرفت ؟ البته by course باشی .

ممنون
    سلام دوست عزیز.
    اولاً جنوب شرق آسیا خیلی کلی است، چون منظورتان ممکن است سنگاپور، مالزی و... باشد که هر کدام از اینها شرایطش فرق می کند. (بعضی از دانشگاهها ممکن است اصلاً برنامه اعطای فاند نداشته باشند.) ثانیاً اگر منظورتان از عبارت "by course باشی"این است که برای این دوره ها اقدام کنید که اصلاً در آن جنبه Research وجود ندارد. در حالی که نوشتن مقاله و کتاب یک راه اثبات توانایی در Research است. حال اگر به دنبال Master by research یا Research and coursework بودید شاید می شد یک احتمال ضعیفی در این مورد داد که اینها عوامل مثبتی هستند، منتهی در مورد دوره های by course ملاک اصلی معدل است. (البته اگر اصلاً فاندی وجود داشته باشد که بخواهیم معدل را به عنوان یک عامل مثبت در نظر بگیریم.) اگر منظورتان از عبارت "by course باشی" این بوده که در اینجا فوق لیسانس آموزش محور خواندید و دوباره می خواهید برای فوق لیسانس اقدام کنید، من چنین گزینه ای را زیاد به صلاح نمی دانم چون باز هم شانس گرفتن فاند چندان بالا نیست.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

سلام

میدونین که متاسفانه وزارت علوم Master by research رو قبول نداره و کسی بحواد بعد از تموم شدن درسش برگرده براش مشکل پیش میاد از طرفی مدارک رو دونه دونه بررسی میکنن مثلا اگه مستر by research هست حالا دکترا هم با یه معدل و رزومه خوب قبول ندارن ( من از یکی از مسئولین وزارت علوم شنیدم) .... از طرفی بعضی دانشگاه ها فقط by course دارن و by research حالت Research and coursework ندارن ... حالا با این اوصاف آیا میشه امیدی به فاند از دانشگاه هایی مثل مالزی داشت؟ یا حتی نیوزیلند ... اگه جواب مثبت هست راهش رو هم بگین لطفا ....

با سپاس

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sanazf نمایش پست ها
    سلام

میدونین که متاسفانه وزارت علوم Master by research رو قبول نداره و کسی بحواد بعد از تموم شدن درسش برگرده براش مشکل پیش میاد از طرفی مدارک رو دونه دونه بررسی میکنن مثلا اگه مستر by research هست حالا دکترا هم با یه معدل و رزومه خوب قبول ندارن ( من از یکی از مسئولین وزارت علوم شنیدم) .... از طرفی بعضی دانشگاه ها فقط by course دارن و by research حالت Research and coursework ندارن ... حالا با این اوصاف آیا میشه امیدی به فاند از دانشگاه هایی مثل مالزی داشت؟ یا حتی نیوزیلند ... اگه جواب مثبت هست راهش رو هم بگین لطفا ....

با سپاس
    سلام دوست عزیز.
    پیش از هر چیز بایستی بگویم بهترین منبع برای کسب اطلاعات در مورد کمک هزینه ها سایت خود دانشگاهها به ویژه بخش Financial aid and scholarship است. در مورد دانشگاههای مالزی تا جایی که بنده اطلاع دارم به دلیل ارزانی نسبی هزینه های تحصیل و زندگی (در مقایسه با کانادا، آمریکا، استرالیا و اکثر نقاط اروپا) معمولاً برای دانشجویان خارجی کمک هزینه ای در کار نیست. یک مقایسه بین شهریه یک دانشگاه تاپ مالزی و تاپ استرالیا را می توانید در اینجا و اینجا ببینید. همان طور که قابل مشاهده است برای دوره های مشابه، شهریه دانشگاه استرالیایی تقریباً 14 برابر شهریه دانشگاه مالزیایی است، پس بدیهی است که به دلیل پایین بودن شهریه ها دانشگاههای مالزی برنامه ای برای دادن کمک هزینه نداشته باشند. برای نیوزیلند هم باز تا جایی که بنده می دانم، کمک هزینه ها در مقطع ارشد بسیار محدود است و آن هایی هم که موجود است مقدار ناچیزی دارند و کفاف هزینه ها را نمی دهند، ضمن این که برای دانشگاههای نیوزیلند معدل دوره کارشناسی ملاک نسبتاً مهمی است. اطلاعات مربوط به بورس های یک دانشگاه معتبر نیوزیلندی را می توانید اینجا ببینید. (مشاهده می گردد تعداد بورس های دوره ارشد نسبت به بورس های دوره دکترا بسیار کمتر و با مبالغ پایین تر است.)
    به هر حال بایستی این واقعیت را پذیرفت که برای مقطع ارشد، تعداد بورس ها کم و ملاک اصلی معدل است، و آن هایی هم که هست اکثراً به افراد ممتاز دوره کارشناسی (کسی در حد شاگرد اول خود آن دانشگاه یا همان First honours) می رسد.
    یک گزینه برای شما این است که به دنبال کشورهایی باشید که هزینه مقطع ارشد در آنها نسبتاً پایین باشد.
    ضمناً اگر به کشورهای اروپایی هم به عنوان یک گزینه نگاه می کنید، برخی از دانشگاههای کشورهای اروپایی در قالب برنامه اراسموس موندوس برای برخی از رشته ها در مقطع ارشد، دوره های همراه با اعطای بورس دارند. اطلاعات بیشتر در این مورد را از اینجا و اینجا بگیرید.
    البته به یاد داشته باشید که خیلی هم نمی توان در مورد مبلغ این بورس ها متوقع بود.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط krig1960 : December 29th, 2010 در ساعت 08:39 PM
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

ApplyAbroad Senior Veteran
    le-ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    American Literature

سلام به همگي دوستان...
    من اين سايت رو يكي از دوستان بهم معرفي كرد... ايميلتون رو كه ثبت كنيد مرتبا واستون اخبار مربوط به اسكارلرشيپ مياد...گفتم بزارم اينجا به درد بقيه دوستان هم شايد بخوره...:

http://scholarship-positions.com/

(البته راستش وقت نكردم كل صفحات رو بخونم و ببينم كه اين رو قبلا كسي از دوستان لطف كرده گذاشته يا خير... پيشاپيش عذرخواهي مي كنم... )
    (لطفا اگه كسي از دوستان ميدونه كه قبلا اين سايت اعلام شده گزارش پست خلاف بزنه كه پاك شه... ممنونم)

من یه دانشجوی رشته تکنولوژی آموزشی تو دانشگاه تربیت معلم تهران هستم
    خیلی دام میخاد برای Masterبرم خارج از کشور
    من از یه خانواده خیلی ضعیف از نظر مالی هستم یعنی اصلا بدون گرفتن کمک هزینه نمی تونم حتی بهش فکر کنم
    از نظر خروج مشکل ندارم کارت معافیت از خدمت دارم//رزومه قوی هم ندارم ولی می تونم حداقل دوتا مقاله تا سال آینده تو کنفرانسهای داخل بدم//2سال هم عضو انجمن علمی رشته بودم // یه سالم دبیر برگزاری یه کنفرانس بودم// آشنایی با نرم افزارهای فلش و ساخت نرم افزار آموزشی دارم//تا حالا 1 مقاله هم تو یه کنفراس داخلی دارم// البته نمره 80%تافل PBTدارم //یه کتاب هم ترجمه کردم.// 2تا کلاس آموزشی هم داشتم یکی در زمینه اینترنت در آموزش و دیگری در زمینه تولید چند رسانه آموزشی تو دانشگاه تربیت معلم // یه کارگاه آموزشی هم در زمینه تولید فیلم آموزشی و میکس فیلم تو همون دانشگاه داشتم .
    با این رزومه میتونم به یه کمک هزینه درست و حسابی که خرج تحصیل و زندگی منو پوشش بده امیدوار باشم // جاش برام مهم نیست اروپا یا آمریکا فرق نمیکنه
    لطفا یکی کمکم کنه

کمک هزینه در مقطع کارشناسی ارشد
    من از یه خانواده خیلی ضعیف از نظر مالی هستم یعنی اصلا بدون گرفتن کمک هزینه نمی تونم حتی بهش فکر کنم
    از نظر خروج مشکل ندارم کارت معافیت از خدمت دارم//رزومه قوی هم ندارم ولی می تونم حداقل دوتا مقاله تا سال آینده تو کنفرانسهای داخل بدم//2سال هم عضو انجمن علمی رشته بودم // یه سالم دبیر برگزاری یه کنفرانس بودم// آشنایی با نرم افزارهای فلش و ساخت نرم افزار آموزشی دارم//تا حالا 1 مقاله هم تو یه کنفراس داخلی دارم// البته نمره 600تافل PBTدارم //یه کتاب هم ترجمه کردم.// 2تا کلاس آموزشی هم داشتم یکی در زمینه اینترنت در آموزش و دیگری در زمینه تولید چند رسانه آموزشی تو دانشگاه تربیت معلم // یه کارگاه آموزشی هم در زمینه تولید فیلم آموزشی و میکس فیلم تو همون دانشگاه داشتم .
    با این رزومه میتونم به یه کمک هزینه درست و حسابی که خرج تحصیل و زندگی منو پوشش بده امیدوار باشم // جاش برام مهم نیست اروپا یا آمریکا فرق نمیکنه
    لطفا یکی کمکم کنه

Junior Member sara85sh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    .Electronic Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakaivanloo نمایش پست ها
    کمک هزینه در مقطع کارشناسی ارشد
    لطفا یکی کمکم کنه
    دوست عزیز. من زیاد در مورد رشته شما اطلاع ندارم اما کسی را میشناسم که در مقطع ارشد در رشته مکانیک از یه دانشگاه نسبتاً خوب آمریکا فاند گرفت. توی بخش نتایج پذیرش هم اگر جستجو کنید کسانی هستند که در مقطع ارشد فاند گرفتن. فاند در مقطع ارشد مشکلتر از دکترا هست چرا که دانشجوی دکترا زمینه پژوهش خوبی در دوره ارشدش داشته و میتونه تحقیقات اساتید رو که از بابت انجام اون تحقیقات، فاند به دانشجو تعلق میگیره رو به نتیجه برسونه. به نظر من با اساتید مرتبط با رشته و گرایشتون مکاتبه کنید و با توجه به سابقه آشنایی با نرم افزار و غیره که دارید بهش نشون بدید که به لحاظ پژوهشی فعال و توانا هستید. البته بازم تکرار میکنم که من دوست مکانیکی داشتم که به این طریق فاند گرفت و شاید بهتر باشه شما از راهنمایی دانشجویان هم رشته خودتون هم استفاده کنید که بدونید آیا اصلاً رشته شما در خارج از کشور ساپورت میشه؟ تا چه حد؟ و کجاها؟ موفق باشید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)