صفحه 14 از 82 نخستنخست ... 45678910111213141516171819202122232464 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

سلام. بابا يكي هم سوال منو جواب بده من ليسانسم رو از دانشگاه ازاد گرفتم و 4 سال سابقه كار توي عسلويه دارم و 3 تا كتاب تا حالا تاليف كردم توي زمينه تخصصي خودم كه خيلي هم فروش خوبي داشته به عنوان پژوهشگر برتر نفت انتخاب شدم و جوان نمونه استان هم شدم و 2 تا نايب قهرماني توي مسابقات ورزشي كشوري داشتم و مدير نمونه توي يه شركت خصوصي شدم و سابقه مشاوره و اينام دارم كلي هم مدارك ديگه به نظرتون اگه اقدام كنم ميتونم بورس خوبي بگيرم يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadizadeh نمایش پست ها
    سلام. بابا يكي هم سوال منو جواب بده من ليسانسم رو از دانشگاه ازاد گرفتم و 4 سال سابقه كار توي عسلويه دارم و 3 تا كتاب تا حالا تاليف كردم توي زمينه تخصصي خودم كه خيلي هم فروش خوبي داشته به عنوان پژوهشگر برتر نفت انتخاب شدم و جوان نمونه استان هم شدم و 2 تا نايب قهرماني توي مسابقات ورزشي كشوري داشتم و مدير نمونه توي يه شركت خصوصي شدم و سابقه مشاوره و اينام دارم كلي هم مدارك ديگه به نظرتون اگه اقدام كنم ميتونم بورس خوبي بگيرم يا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    سلام

برای کجا ؟
    من با شرایط خیلی خیلی بهتر از شما و سابقه کارهای تحقیقانی و با پذیرش دکتری از لیسانس فاندم رو هواست ! این نظر بگیر که اوضاع اقتصادی آمریکا زیاد رو به حال نیست !

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadizadeh نمایش پست ها
    دوست گرامی

ابتدا مدرک زبان را بگیرید و سپس چند تا دانشگاه را انتخاب کنید و مدارکتون را ارسال کنید.

لطفا در نظر داشته باشید که این دوستان عزیز فروم نیستند که به شما پذیرش میدهند، جواب سوالتون را پس از اپلای کردن میگیرید.

موفق باشید.
    لطفا پست نامرتبط و خلاف مقررات را گزارش فرمایید.

Junior Member

پیش فرض احتمال گرفتن پذیرش همراه با فاند در دوره ی Master

سلام
    این موضوع رو ایجاد کردم چون به نظرم لازن بود و از طرفی موضوع مشابهی هم نداشت.
    در قسمت پذیرش افرادی رو دیدم که با معدل مثلا 16 با یک مقاله کنفرانسی و داشتن شرایط معمولی تونستن فاند خوب بگیرن. وقتی این موارد را دیدم امید زیادی برای Apply در دوره ی مستر داشتم. اما این یک روی سکه هست.
    موارد دیگه ای رو هم در قسمت ریجکت ها یا سایر قسمت ها دیدم که فردی با شرایط بسیار عالی نتوانسته بود حتی پذیرش خالی(!) بگیرد و این به نظر من یک تناقض است.
    حالا می خواهم ببینم آیا واقعا پذیرش با فاند گرفتن در دوره ی مستر به راحتی موارد اول است یا به ناممکنی موارد دوم؟ آیا بهتر است که در دوره ی لیسانی روی پذیرش وقت گذاشت و یا ارشد؟
    لطفا راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن پذیرش همراه با فاند در دوره ی Master

ممکن هست اگر بتونید استادی پیداکنید. که به شما RA بده. افراد با شرایط خوب ممکنه اسکولارشیپ هم بتونند بگیرند. دانشگاهها عموما سعی میکنند فاندینگ دانشجویان دکترا رو تضمین کنند و بهمین دلیل بودجه برای فاندینگ ارشدها کمتره ولی غیرممکن نیست.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

اگه رزمه ی خوبی داشته باشیم میشه تقریبا مطمئن باشیم که فاند بگیریم حتی اگه رنک دانشگاه مورد نظر بد باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    اگه رزمه ی خوبی داشته باشیم میشه تقریبا مطمئن باشیم که فاند بگیریم حتی اگه رنک دانشگاه مورد نظر بد باشه؟
    برای فاند هرگز تضمینی نمیشه داد. باید وقت بگذارید و زحمت بکشید، نمره های تافل و GRE خوبی بگیرید و استادی رو در زمینه موردنظرتون پیدا کنید که شما رو بعنوان دستیار پژوهشی خودش بپذیره. اینطور هم نیست که دانشگاههای رنک پائین لزوما شانس فاند بیشتر باشه (معمولا دانشگاههای بهتر فاند بیشتری دارند). اصل قضیه در نهایت پیداکردن استاد مناسب است.

Junior Member

منظور من بیشتر این بود که چرا در همین فروم افرادی با رزومه ی متوسط پذیرش گرفتند اما در قسمت ریجکت ها افرادی ممتاز به چشم می خورند ه پذیرش نگرفته اند؟

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط linuxboy نمایش پست ها
    منظور من بیشتر این بود که چرا در همین فروم افرادی با رزومه ی متوسط پذیرش گرفتند اما در قسمت ریجکت ها افرادی ممتاز به چشم می خورند ه پذیرش نگرفته اند؟
    جامعه آماری این فروم بسیار bias داره و چیزی که می تونم بهت بگم اینه که افرادی با case ها عجیب تمایل بیشتری به پست گذاشتن دارن. مثال میزنم برات، برو و صفحه کلیرنس، وقتی میخونی 70 درصد پستها رو کسایی با کلیرنس بالای 3 4 ماه نوشتن اما واقعیت اینه که به لحاظ آماری شاید 10% موارد باشن. اینجا خیلی از افراد تا وقتی که زیجکت میشن میان و بحث میکنن و وقتی پذیرش گرفتن دیگه پیداشون نمیشه(در مورد اون ادمای بسیار ممتازی که فقط نتایج ریجکت رو زدن). در ضمن خیلی از افرادی که به هر دلیلی پروسشون با شکست مواجه شده حاضر نیستن شرایطشون رو کامل شرح بدن(مثل دیر فرستادن مدارک و یا ارائه رزومه های نه چندان واقعی). در هر صورت منظور کلامم اینه که آمار اینجا رو مبنای کارت نذار. فاند فوق شرایطی داره که دوستمون gholbe توضیح دادن

Junior Member

من این رو نمی دونستم.ممنون که گفتید.
    به نظر شما بهتره یک نفر با شرایط مهمولی(معدل 16-17 در دانشگاه دولتی شهرستان و زبان به اندازه ی مینیمم دانشگاه ها و یکی دو مقاله ی متوسط) بهتره برای مستر اپلای کنه یا فوق رو توی ایران بخونه تا رزومش بهتر شه؟ اگر هدف گرفتن دکترا و ادامه تحصیل باشه.
    منظورم برای کشوری مثل کاناداست

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)