صفحه 15 از 82 نخستنخست ... 567891011121314151617181920212223242565 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن پذیرش همراه با فاند در دوره ی Master

نقل قول نوشته اصلی توسط linuxboy نمایش پست ها
    من این رو نمی دونستم.ممنون که گفتید.
    به نظر شما بهتره یک نفر با شرایط مهمولی(معدل 16-17 در دانشگاه دولتی شهرستان و زبان به اندازه ی مینیمم دانشگاه ها و یکی دو مقاله ی متوسط) بهتره برای مستر اپلای کنه یا فوق رو توی ایران بخونه تا رزومش بهتر شه؟ اگر هدف گرفتن دکترا و ادامه تحصیل باشه.
    منظورم برای کشوری مثل کاناداست
    من شرایط شخصی خودم اینجوری بود که فوق رو اینجا خوندم و الان برای دکترا پذیرش فول فاند گرفتم و خب پشیمون هم نیستم. اما اگر برگردم عقب حتما شانسم رو برای فوق جای دیگه امتحان می کنم. در نظر بگیرید تحصیل مستر در خارج ایران مزیت شبکه سازی با اساتید رو داره که بچه های داخل ازش بی بهره هستن. در مورد شانس فاند برای مستر هم، اینو لحاظ کنید که اکثر منابع فاندینگ دانشگاهها برای مستر به صورت جایزست و معیارهاش هم معمولا معدل و نمرات تستهای استاندارد مثل جی آر ایه. البته منابع اسیستنت شیپ هم هست که برای کسی که رزومه تحقیقی خوب داره شانس ایجاد می کنه.

Junior Member

اما یک مشکل وجود دارد.
    امتحان کردن شانس برای مستر هم خوب است. اما توانی که در آخرین سال لیسانس به هدر می رود را هم حساب کنید. در صورت اپلای به جای کار تحقیقاتی باید در این سال به فکر اپلای بود که اگر پذیرش هم نگیریم ان وقت دوطرفه ضرر کردیم. برای همین شانس برای مستر با توجه به نتایج سایر بچه ها برایم مهم بود.

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط newuser1 نمایش پست ها
    3 تا اسم اول

سه ساله از فارغ التحصیلی می گذره. همشو تقریبا بعد از لیسانس نوشتم. کتابهای ارشد رو خودم خوندم.ماشالا pdf بهترین مراجع تو اینترنت همیشه پیدا میشه ! همه درسا ! خب وقتی چنین چیزایی هست چرا برم سر کلاس استادی که ...

یعنی فاند نمی شه؟ پول ندارم. به غیر از معدلم باقی رزومم فکر می کنم خوب باشه. این سوئدم که تا ما اومدیم اقدام کنیم همه چیو خراب کرد. واقعا پول ندارم.
    حوصله کنکور مسخره ای که تو ایران هست رو ندارم. بشینم بخونم واسه این کنکور مسخره که تنها چیزی که نمی سنجه سواده.
    کلا از کنکور خوشم نمیاد.

من که تلاشمو می کنم.حیف که تازه به وجود این سایت پی بردم.

دوستان دیگه نظری ندارن.؟
    امیدوارم بتونم فاند گیر بیارم.

چرا نمیشه عزیز شما همون scholarship-positions رو در نظر داشته باش و بورساشو بررسی کن
    به حرف های دوستان خیلی اعتماد صد در صد نکن من خودم امسال برا ارشد فاند خوبی گرفتم فقط به خاطر تحقیقات مناسبم درست مثل شما
    اما حتما هوشمندانه اپلای کن و اگه می خوای برا کانادا یا آمریکا اقدام کنی حتما با استادا تماس بگیر با ایمیل و بعد تلفنی و با پر رویی تمام ازشون فاند بخواه..مطمئن باش بهت میدن...تو قوی از تحقیقاتت بگو و خودت رو لایق نشون بده سعی کن رزومه ی خوبی بنویسی و letter of motivation با کیفیتی بنویسی
    از دوستان هم میخوام خیلی بی حساب کتاب پاسخ به بچه هایی که میان به این فروم ندن... کی گفت برا ارشد فاند نمیدن...این شاید در سرنوشت یک سری آدم اونم با استعداد از همین ایران عزیزمون تاثیر بذاره..یه مقدار با تعهد بیشتری در مباحث شرکت کنین
    قربان همتون
    محمد

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

پیش فرض پاسخ : چه دانشگاهی را بر اساس شرایط من برای پذیرش و فاند پیشنهاد میکنید؟

نقل قول نوشته اصلی توسط shojasadati نمایش پست ها
    چرا نمیشه عزیز شما همون scholarship-positions رو در نظر داشته باش و بورساشو بررسی کن
    به حرف های دوستان خیلی اعتماد صد در صد نکن من خودم امسال برا ارشد فاند خوبی گرفتم فقط به خاطر تحقیقات مناسبم درست مثل شما
    اما حتما هوشمندانه اپلای کن و اگه می خوای برا کانادا یا آمریکا اقدام کنی حتما با استادا تماس بگیر با ایمیل و بعد تلفنی و با پر رویی تمام ازشون فاند بخواه..مطمئن باش بهت میدن...تو قوی از تحقیقاتت بگو و خودت رو لایق نشون بده سعی کن رزومه ی خوبی بنویسی و letter of motivation با کیفیتی بنویسی
    از دوستان هم میخوام خیلی بی حساب کتاب پاسخ به بچه هایی که میان به این فروم ندن... کی گفت برا ارشد فاند نمیدن...این شاید در سرنوشت یک سری آدم اونم با استعداد از همین ایران عزیزمون تاثیر بذاره..یه مقدار با تعهد بیشتری در مباحث شرکت کنین
    قربان همتون
    محمد
    دوست عزیزم. اینکه میگن امید به فاند دکترا خیلی بیشتر از ارشد هست به خاطر اینه که تعداد و ارزش مقداری بورس ها و فاند ها برای دکترا و فوق دکترا خیلی بیشتر از فوق لیسانس هست. این مساله این معنی رو نمیده که به دانشجوهای ارشد فاند نمیدن. نتایج پذیرش مخصوصا برای کانادا این موضوع رو مشخص میکنه که به دانشجوی ارشد فاند میدن یا نه. بحث ما سر این هست که مثلا من نوعی اگه با رزومه خوب برای دکترا اقدام کنم میتونم بیشتر امیدوار باشم تا اینکه برای فوق اقدام کنم. کاملا با حرفای شما موافق هستم که باید با صلابت و اعتماد بنفس رفت جلو. البته فکر نمیکنم اونجا مثل بقالی باشه که نیاز به پر رویی داشته باشه. زیاد بحث چونه زدن مطرح نیست. اما خب به هر حال اصل حرف شما این هست که برای رسیدن به فاند نباید نا امید شد و باید تلاش کرد. درود بر شما.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای فاند هرگز تضمینی نمیشه داد. باید وقت بگذارید و زحمت بکشید، نمره های تافل و GRE خوبی بگیرید و استادی رو در زمینه موردنظرتون پیدا کنید که شما رو بعنوان دستیار پژوهشی خودش بپذیره. اینطور هم نیست که دانشگاههای رنک پائین لزوما شانس فاند بیشتر باشه (معمولا دانشگاههای بهتر فاند بیشتری دارند). اصل قضیه در نهایت پیداکردن استاد مناسب است.
    یعنی نمیشه گفت که اگه رنک دانشگاه پایین تر باشه راحت تر فاند میده ؟ باهم متناسب نیستند؟ ممکنه یه دانشگاه واسه مستر اصلا فاند نداشته باشه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    یعنی نمیشه گفت که اگه رنک دانشگاه پایین تر باشه راحت تر فاند میده ؟ باهم متناسب نیستند؟ ممکنه یه دانشگاه واسه مستر اصلا فاند نداشته باشه؟
    بنوعی حتی ممکنه تناسب معکوس داشته باشند. پذیرش از دانشگاههای ضعیف تر آسونتره ولی این دانشگاهها عموما پول خیلی کمتری هم دارند. بودجه عمده پژوهشی دولتی و شرکتهای بزرگ معمولا برای دانشگاههای خوب میره.
    در جواب سئوال دوم شما، بله امکان داره دانشگاهی فاند محدودی داشته باشه و اون رو فقط صرف دانشجوهای دکتراش بکنه.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

حالا اگه دانشجویی رزمه خوبی داشته باشه جی ار ای بالا مقاله و تافل بالا میتونه تقریبا مطمئن باشه که حداقل partial fund میگیره

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    حالا اگه دانشجویی رزمه خوبی داشته باشه جی ار ای بالا مقاله و تافل بالا میتونه تقریبا مطمئن باشه که حداقل partial fund میگیره
    اطمینان تو اپلای معنی نداره. فقط میشه اقدام کرد و امید داشت. هر چی رزومه بهتر امید بالاتر ولی اطمینان نه!

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

بچه هایی که از دل رو به دریا زدن و از کارشناسی رفتن و تونستند خرج تحصیل و زندگی رو در بیارند اگه میشه راهنمایی کنند

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط banafshz نمایش پست ها
    اطمینان تو اپلای معنی نداره. فقط میشه اقدام کرد و امید داشت. هر چی رزومه بهتر امید بالاتر ولی اطمینان نه!
    بلاخره باید یه مبنایی داشته باشه دیگه قرعه کشی بانک که نیست میدونم شانس خیلی تاثیر داره ولی بلاخره باید بتونیم حدودی بگیم که کسی که همچین رزمه ای داشته باشه 90% میتونه فاند بگیره

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)