صفحه 17 از 82 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    برای گرفتن فاند و یا پذیرش در کشورهای اروپایی نمره gre بالا تاثیر مثبتی داره؟یا فقط برای کانادا و امرکیا بدردبخوره؟
    معمولا تو دانشگاه های امریکا که اجباری هست و نمره اش یه فاکتور مهم تو پروسه پذیرشه.
    تو کانادا که من دانشگاهی رو ندیدم که اجباری باشه اما تو یه سری دانشگاه ها حتی Highly recommended هست مثل waterloo و Dalhousie.
    برای اروپا اطلاع دقیق ندارم اما مطمئنا کشور به کشور و دانشگاه به دانشگاه این موضوع ممکنه فرق کنه و شاید سوال شما درباره اروپا خیلی کلی هستش.
    اگه ترکیه رو جزو اروپا حساب کنیم، می دونم ترکیه به عنوان پیش نیاز Quantitative GRE می خواد. یه جایگزین هم داره که همه معمولا همون GRE رو انتخاب می کنن.
    در کل اگر دنبال پذیرش و فاند از آمریکا هستید برای کارشناسی ارشد یا دکترا ، به شدت جدی بگیرید این آزمون رو !!! اما برای جاهای دیگه فکر نمی کنم توجیه داشته باشه وقت بذارید مگر اینکه خودشون تاکید کرده باشین.

پیروز بایشد
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

سلام بر همگی
    آیا داشتن پذیرش از دانشگاه های دیگه در کشورهایی به جز دانشگاه مقصد میتونه برای گرفتن فاند مفید باشه؟
    آخه من از جایی پذیرش گرفتم، نمیدونم ارزش داره که اپلیکیشن فی یه دانشگاه دیگرو که مدارکمو پست کردم براش، پرداخت کنم یا نه!
    با تشکر

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط eric_notinlove نمایش پست ها
    سلام بر همگی
    آیا داشتن پذیرش از دانشگاه های دیگه در کشورهایی به جز دانشگاه مقصد میتونه برای گرفتن فاند مفید باشه؟
    آخه من از جایی پذیرش گرفتم، نمیدونم ارزش داره که اپلیکیشن فی یه دانشگاه دیگرو که مدارکمو پست کردم براش، پرداخت کنم یا نه!
    با تشکر
    دقیقا متوجه سوالتون نشدم.منظورتون اینه که از یه دانشگاه پذیرش گرفتید اما بدون فاند؟؟ حالا مدارک پست کردید برای یه دانشگاه دوم و می خواهید بدونید اگه بهشون بگید از جای دیگه پذرش دارید مثلا شانستون برای فاند بالا می ره یا نه؟؟
    اگه درست متوجه شدم باید بگم بحث فاند ربطی به اینکه شما از جای دیگه پذیرش داری یا نه، نداره.
    شمافقط باید بتونی نظر استاد یا کمیته پذیرش رو جلب کنی که بهتون فاند بدن.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

سلام من معدل ليسانسم تو رشته برق 17.6 ازدانشگاه شيرازه.تو دانشگاه هم دو بار ta بودم نرم افزاراي رشته خودم رو مثل متلب ,pspise,c++,plc ,avr رو بلدم اما مقاله ندارم. ميخوام بدونم اگه نمره تافل و gre خوب بگيرم مي تونم از دانشگاهاي امريكا يا كانادا واسه master فاند بگيرم؟اصلا اميدي هست؟ يا اينكه بشينم واسه ارشد بخونم واسه ارشد بخونم بعد واسه دكترا اقدام كنم؟ لطفا جوابمو زود بدين خيلي واسم مهمه

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط lilisadeghi نمایش پست ها
    سلام من معدل ليسانسم تو رشته برق 17.6 ازدانشگاه شيرازه.تو دانشگاه هم دو بار ta بودم نرم افزاراي رشته خودم رو مثل متلب ,pspise,c++,plc ,avr رو بلدم اما مقاله ندارم. ميخوام بدونم اگه نمره تافل و gre خوب بگيرم مي تونم از دانشگاهاي امريكا يا كانادا واسه master فاند بگيرم؟اصلا اميدي هست؟ يا اينكه بشينم واسه ارشد بخونم واسه ارشد بخونم بعد واسه دكترا اقدام كنم؟ لطفا جوابمو زود بدين خيلي واسم مهمه
    سلام
    به نظر من شما شزایطتون خوبه و اگه نمره GRE و تافل خوبی بیارید شانس خوبی دارید.
    ببینید اونا از دانشجوی کارشناسی انتظار مقاله ندارند اما اگه بتونی مثلا از پروژه کارشناسی یه مقاله توی کنفرانس معتبر بین المللی ارائه بدی خیلی تاثیر مثبت داره رو رزومت و می تونم بگم شانست خیلی میره بالا برای فاند. در حالت کلی فاند گرفتن برای master سخت تره نسبت به PhD . به مراتب سخت تره. اما این نکته رو هم در نظر بگیر فوق رو اگه تو آمریکا یا کانادا بخونی برای PhD موقعیت های به مراتب بهتری خواهید داشت.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    اما این نکته رو هم در نظر بگیر فوق رو اگه تو آمریکا یا کانادا بخونی برای PhD موقعیت های به مراتب بهتری خواهید داشت.
    با این یه تیکه خیلی خیلی موافقم.

پس به نظرتون احتمالش هست كه بتونم فاند بگيرم؟اخه بقيه هي ميگن نميشه و دل ادمو خالي ميكنن. خيلي ممنون كه جواب دادين

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پس به نظرتون احتمالش هست كه بتونم فاند بگيرم؟اخه بقيه هي ميگن نميشه و دل ادمو خالي ميكنن. خيلي ممنون كه جواب دادين
    چرا که نه؟؟!!!! من خودم گرفتم.
    خیلی از بچه های دیگه همین فروم هم می شناسم که گرفتن و بعضی دوستام که عضو این فروم نیستن.
    شما اسم دانشگاهت هم کمکت می کنه. علاوه بر این مهم ترین و اساسی ترین شرط پذیرش مستر که همون معدل هست رو شما خیلی خوب داری!
    اینم در نظر بگیر که معدل 2 سال آخر هم خیلی مهمه و اگه هنوز واحد دارین، سعی کنید معدلتون این آخرا افت نکنه.
    من معدلم حدود 15 هست. اما نمره GRE و IELTS ام نسبتا خوبه.
    3 تا conference paper دارم و بک گراند پژوهشی تو زمینه ای که می خوام کار کنم اونجا - به نسبت لیسانس اونم تو ایران که ذره ای برای پژوهش ارزش قائل نیستن راضیم از عملکرد خودم -
    که فکر می کنم همین مقاله ها + GRE کمک کردن بتونم معدل پایین رو جبران کنم تا حد زیادی.
    اما شما که معدل بالا رو داری، مثلا مقاله نداشته باشی مشکلی برای پذیرشت پیش نمیاد.
    این مقاله فقط یه کم علاقه و پشتکار و صبر می خوادا.. خیلی عجیب به این مقاله نگاه نکنید. شما که نرم افزار خوب بلدی و میدونم استادای خوبی دارید تو دانشگاهتون.
    Matlab هم خیلی می تونه کمکتون کنه مخصوصا اگه گرایشتون کنترل باشه. من تمام پروژه هام یا با Matlab بودم یا ادغام Matlab با محیط های دیگه.
    از پروژه کارشناسی قطعا می تونید مقاله کنفرانس و یا حتی Journal در آرید.
    من کسی رو می شناسم که تو دوره لیسانس 2 تا ژورنال ISI داشت. چرا که نه؟ فقط باید بخواید.

موفق باشید

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

دوست عزیز اول اینکه به جز Plc بقیه نرم افزارهارو باید بلد باشید و گفتن اینها ممکنه باعث تمسخر استاد های اونور بشه مثل اینه که شما بگی من میتونم راه برم پس بهم پذیرش بدین. مهندس برق باید این هارو ترم 3 به بعد بلد باشه البته به جز PLC که احتمالا خودتون مستقل از دانشگاه یاد گرفتین.
    معدل شما خوبه و این احتمال پذیرشتون رو خیلی بالا میبره دانشگاهتون هم خوبه
    خیلی مهمه که سال چند باشی و چند ساله بخوای تموم کنی.
    اگه اینجا بنویسی که چه سالی تموم میکنی و ترم چند هستی من میتونم تا حد خودم کمکت کنم چون یه مقاله معتبر میتونه نشون بده که ریسرچر خوبی هستی.
    موفق باشی...

من سال ديگه تموم ميكنم الان ترم 6 هستم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)