صفحه 18 از 82 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

Senior Member civil2015 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinab نمایش پست ها
    با این یه تیکه خیلی خیلی موافقم.
    البته باید دید به نسبت اون هزینه ای که میشه هم ارزش داره یا که نه.. master بدون فاند در آمریکا بسیار پر هزینست..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    دوست عزیز اول اینکه به جز Plc بقیه نرم افزارهارو باید بلد باشید و گفتن اینها ممکنه باعث تمسخر استاد های اونور بشه مثل اینه که شما بگی من میتونم راه برم پس بهم پذیرش بدین. مهندس برق باید این هارو ترم 3 به بعد بلد باشه البته به جز PLC که احتمالا خودتون مستقل از دانشگاه یاد گرفتین.
    اینطور نیست. دانستن MATLAB بخصوص برای اکثر دوره های ارشد برق حیاتی است و بسیاری از داوطلبان بخصوص بعضی کشورهای دیگر با این نرم افزارها آشنایی کافی ندارند. با ذکر اینکه شما با این نرم افزارها آشنا هستید به استاد اطمینان میدهید که learning curve شما کوتاه خواهد بود.

بطور کلی چه در رزومه کاری و چه تحصیلی تان حتما skill ها و tool هائی که آشنا هستید را بنویسید.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط civil2015 نمایش پست ها
    البته باید دید به نسبت اون هزینه ای که میشه هم ارزش داره یا که نه.. master بدون فاند در آمریکا بسیار پر هزینست..
    خوب این مشکل با گرفتن فاند حل میشه!!!
    اتفاقا یکی از عمده ترین مشکلات تحصیلات تکمیلی در ایران همینه. که شما نمی تونی تو همون محیط دانشگاه و با انجام فعالیت های Academic هزینه های زندگی تو در آری و باید بیرون کار کنی که اصلا جور در نمیاد!!!!
    من خودم اگه بهم می گفتن دو راه بیشتر نداری: یا باید تو ایران ادامه تحصیل بدی یا کلا قید درس خوندن رو بزنی، بی تردید گزینه دوم رو انتخاب می کردم.البته این نظر شخصی منه.
    وقتی پول ندارن به شما بدن چهار تا کنفرانس بین المللی شرکت کنی، دیگه وای به حال هزینه تحقیقات و لابراتوار هایی که قراره توشون کار کنید.
    من چند بار تو این مملکت کار پژوهشی رو تجربه کردم. تجربه ای که ترجیح می دم دیگه تکرار نشن، نه دوست عزیز.. ارشد اینجا.. هرگز.. هر چی زودتر از یه سیستم آموزشی مریض و کهنه بری بیرون موفق تری.
    جلوی ضرر رو هر وقت بگیری منفعته.
    الان اگه 4 سال برگردم عقب در مورد کارشناسی هم همین حرف رو می زنم. یعنی یا نمی خونم یا می رم اونور می خونم.
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

دوستانی که اعتقاد دارن برای ارشد نمی شه فاند گرفت. نظرتون رو به این ایمیل که امروز از یک دانشگاه تو آمریکا، به دست من رسید جلب می کنم:

I am pleased to offer you, on behalf of the Mechanical Engineering Department, a Graduate Assistantship of 50% for academic year 2011-2012(Fall 2011 and Spring 2012). The assistantship package includes a full tuition waiver plus a $800 stipend per month for working for the department for 20 hours in teaching and research activities. The offer of Spring 2012 graduate assistantship is contingent upon your maintaining a minimum academic performance of GPA 3.3 and successful performance of GA job assigned to you in the previous semester.

پس نتیجه می گیریم برای master هم میشه فاند گرفت حتی از آمریکا.

پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Hero dexoey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    HTW Berlin - Construction and Real Estate Management

دوستان برای این که در مقطع فوق لیسانس به گرفتن فاند امیدوار باشم اونم از نوع research assistant حتما باید مقاله داده باشم یا این که میتونم یک موضوع خیلی خوب تحقیقاتی جور کنم و با اساتید مورد نظر دانشگاه هم مکاتبه کنم و نظرشون رو جلب کنم برای گرفتن فاند و انجام کار تحقیقاتی در دانشگاه؟چون دادن مقاله با اطلاعات لیسانس خیلی مشکله!

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    دوستان برای این که در مقطع فوق لیسانس به گرفتن فاند امیدوار باشم اونم از نوع research assistant حتما باید مقاله داده باشم یا این که میتونم یک موضوع خیلی خوب تحقیقاتی جور کنم و با اساتید مورد نظر دانشگاه هم مکاتبه کنم و نظرشون رو جلب کنم برای گرفتن فاند و انجام کار تحقیقاتی در دانشگاه؟چون دادن مقاله با اطلاعات لیسانس خیلی مشکله!
    نه مقاله لازم نیست اگرچه حداقل نشان دهنده توانمندی فرد تو نوشتن مقاله و کار تحقیقاتی میتونه باشه. من خودم از استاد تونستم فول فاند بگیرم اگرچه واسه فوق میرم. نکته جالب اینه که نه من بلکه خود استاد باهام در مورد علاقه به کار با ایشون تماس گرفت. در هر صورت بیشتر انرژی تو به نظر من تو لیسانس اول رو معدلت بزار. اگرم تونستی یه مقاله ای از پروژه پایانی ت در بیاری چه بهتر. البته اینم اضافه کنم که من یه مقاله داخلی مزخرف هم داشتم ;-)))

موفق باشی
    زندگی خوب تاس آوردن نیست، تاس بد را خوب بازی کردن است.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    برای گرفتن RA شما در هرحال باید نظر یک استاد رو بتونید جلب کنید. حالا چه با مقاله چه بی مقاله. باید به نحوی به استاد نشون بدید که توانمندی و علاقه به تحقیق در زمینه پژوهشی اون رو دارید. اگر در دوره لیسانس پروژه خاصی در اون زمینه انجام داده باشید یا با نرم افزارها و ابزارهای مربوط به اون زمینه آشنایی داشته باشید کمک میکند. بهرحال باید با استادهای زیادی تماس بگیرید تا آخرش یک نفر قبول کند. شاید از صدتا استاد یک نفر هم پاسخ ندهد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    معمولا از یک دانشجو master در قبال دادن fund چی می خوان؟
    اصلا احتمال اینکه به یه دانشجو با نمرات خوب(بالاتر از انتظارات دانشگاه) gre و toefl و gmat و معدل 15-16
    fund بدن چقدره؟
    می دونم اطلاعات خیلی ناقصی دادم بهتون.ولی همه نمرات را حساب کنین 0.5 الی 1 نمره بالای سطح انتظارات دانشگاه باشه.
    این بستگی داره که بورسی که براش درخواست دادین چه شرایطی تعیین کرده باشه. وقتی برای یک بورس درخواست میفرستید شرایطش رو با دقت مطالعه کنید. مثلاً یه بورس ژاپنی بود که شرایطش این بود که حتماً بعد از تمام شدن تحصیلات به کشورت برگردی و اونجا کار کنی! اما من دو تا بورس یکی از آلمان یکی از هلند گرفتم که هیچ شرایط خاصی ندارند. البته هلند برای همه ی دانشجوهای خارجیش شرط بالای 50% نمره آوردن رو گذاشته و در سال چندبار ازت گزارش میخواد. من شرایطم شبیه شما بود و بورس های خوبی بم پیشنهاد شد. امیدوار باشید و زیاد اپلای کنید. موفق باشید!

Junior Member falakat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Edith Cowan University, Master of Business by Research

یه فرم اسکالرشیپ دارم پر میکنم در موردش چندتایی سوال دارم: (چون اینجا فروم فانده مستره سوالمو اینجا پرسیدم شاید بیشتر اطلاع داشته باشید)
    اول اینکه هنوز 7 واحد از درسم مونده که تیر ماه امسال تموم میشه و توی این فرم این امکان موجود داره تا 17 Jun درستو تموم کنی. حالا مدارک تحصیلیمو چه جوری باید بفرستم!؟ منظورم اینه که چی بفرستم؟
    دوم اینکه وزارت علوم رنک دانشگاه ها را به نسبت رشته توی ایران معرفی میکنه؟ چون دانشگاهم توی رشته تحصیلیم اوله و فک میکنم امتیاز خوبی واسم داشته باشه! اینو استادم توی ریکامند میتونه اشاره کنه؟
    سوم اینکه واسه ترجمه واحدهای درسی سایتایی هست که بشه ترجمه واحد مشابه رشتمو توش پیدا کنم چون نمیخوام دارالترجمه اشتباه اسم درسمو ترجمه کنه!
    و در آخر میخوام مدرکم Honour باشه چون معدلم با امتیازهای Honour، Uk هستش اینو باید ازون دارالترجمه بخوام که بنویسه؟ یا از دانشگاه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط falakat نمایش پست ها
    و در آخر میخوام مدرکم Honour باشه چون معدلم با امتیازهای Honour، Uk هستش اینو باید ازون دارالترجمه بخوام که بنویسه؟ یا از دانشگاه؟
    ممنون
    سیستم honor مخصوص دانشگاههای مدل آموزشی انگلستان و کشورهای تابعه است. سیستم ایران مدارک را به این نحو رده بندی نمیکند. ننویسید چون آن طرف مایه مسخره میشه.

یادم هست یکی از دوستان که استاد یکی از دانشگاههای کانادا بود میگفت یک داوطلب ایرانی در رزومه اش نوشته بود Master of science (with honors یعنی انقدر نفهمیده بود که این عناوین حتی در دانشگاههای انگلیس و کانادا مخصوص دوره لیسانسه نه بالاتر! یکی دیگه هم خواسته بود سیستم امریکایی رو کپی کنه نوشته بود graduated summa cum laude! این نوع رده بندی ها در سیستم ایران وجود ندارند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)