صفحه 19 از 82 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط falakat نمایش پست ها
    دوم اینکه وزارت علوم رنک دانشگاه ها را به نسبت رشته توی ایران معرفی میکنه؟ چون دانشگاهم توی رشته تحصیلیم اوله و فک میکنم امتیاز خوبی واسم داشته باشه! اینو استادم توی ریکامند میتونه اشاره کنه؟
    بله میتونه

سوم اینکه واسه ترجمه واحدهای درسی سایتایی هست که بشه ترجمه واحد مشابه رشتمو توش پیدا کنم چون نمیخوام دارالترجمه اشتباه اسم درسمو ترجمه کنه!
    بهترین کار اینه که لیست واحدهای درسی برنامه مشابه رو از روی سایت دانشگاه مقصد پیداکنید و اسم درسهای مشابه رو در ترجمه استفاده کنید.

Junior Member falakat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Edith Cowan University, Master of Business by Research

ممنون از شما!
    میدونید جواب کدوم سوالمو نگرفتم؟ اولیو! میشه راجع به اونم یه توضیحی بدین؟
    البته میدونید در مورد Honour توی خود اون برگه هم نوشته که ما با سیستم ارزشیابی خودمون (استرالیایی) میسنجیم من فکر کردم بدنیست حالا منم توی برگه تأیید معدلم باتوجه به اینکه 80% به بالام مثلاً به دانشگاه بگم بنویسه Honour! هرچند نمیدونم دانشگاه این کارو میکنه یانه!
    در ضمن اونا دوره های لیسانسشون حالا به غیر از یه رشته هایی مثل حقوق و روانشناسی، سه سالست! ما این همه کورس پاس میکنینم معدلمونم حالا خوب میشه اگه این کلمه رو بنویسیم شاید تأثیر خوبی داشته باشه! به خصوص برای من که هنو 7 واحدم مونده و Complete Degree ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    سیستم honor مخصوص دانشگاههای مدل آموزشی انگلستان و کشورهای تابعه است. سیستم ایران مدارک را به این نحو رده بندی نمیکند. ننویسید چون آن طرف مایه مسخره میشه.

یادم هست یکی از دوستان که استاد یکی از دانشگاههای کانادا بود میگفت یک داوطلب ایرانی در رزومه اش نوشته بود Master of science (with honors یعنی انقدر نفهمیده بود که این عناوین حتی در دانشگاههای انگلیس و کانادا مخصوص دوره لیسانسه نه بالاتر! یکی دیگه هم خواسته بود سیستم امریکایی رو کپی کنه نوشته بود graduated summa cum laude! این نوع رده بندی ها در سیستم ایران وجود ندارند.

Junior Member falakat آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Edith Cowan University, Master of Business by Research

نقل قول نوشته اصلی توسط dexoey نمایش پست ها
    دوستان برای این که در مقطع فوق لیسانس به گرفتن فاند امیدوار باشم اونم از نوع research assistant حتما باید مقاله داده باشم یا این که میتونم یک موضوع خیلی خوب تحقیقاتی جور کنم و با اساتید مورد نظر دانشگاه هم مکاتبه کنم و نظرشون رو جلب کنم برای گرفتن فاند و انجام کار تحقیقاتی در دانشگاه؟چون دادن مقاله با اطلاعات لیسانس خیلی مشکله!
    شما باید مقالات زیادی بخونید تا بتونید مقاله خوب بنویسید و موضوعات خوب پیدا کنید. موضوع یک پژوهش جورکردنی نیست! و من با این عقیده مخالفم که با اطلاعات لیسانس مقاله نوشتن مشکله! پاس کردن 20-30 واحد ارشد اطلاعات آنچنانی به شما نمیده اما اون موقع شما مجبورید این کارو انجام بدین.
    در ثانی شما تا بکگراندی از کار تحقیقاتیتون نداشته باشید چطور میخواهین نظر استادی رو در مورد اون جلب کنید و در نهایت اینکه در طول مکاتبه با اساتید یه جاهایی هست که اطلاعات بیشتر از شما راجع به موضوعتون میخواند و اون موقع زیاد جالب نیست اگر ندونید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

ممنون از شما!
    میدونید جواب کدوم سوالمو نگرفتم؟ اولیو! میشه راجع به اونم یه توضیحی بدین؟
    البته میدونید در مورد Honour توی خود اون برگه هم نوشته که ما با سیستم ارزشیابی خودمون (استرالیایی) میسنجیم من فکر کردم بدنیست حالا منم توی برگه تأیید معدلم باتوجه به اینکه 80% به بالام مثلاً به دانشگاه بگم بنویسه Honour! هرچند نمیدونم دانشگاه این کارو میکنه یانه!
    در ضمن اونا دوره های لیسانسشون حالا به غیر از یه رشته هایی مثل حقوق و روانشناسی، سه سالست! ما این همه کورس پاس میکنینم معدلمونم حالا خوب میشه اگه این کلمه رو بنویسیم شاید تأثیر خوبی داشته باشه! به خصوص برای من که هنو 7 واحدم مونده و Complete Degree ندارم.
    بله اونها معدل شما رو به سیستم خودشون تبدیل خواهند کرد ولی شما که نباید توی ترجمه رسمی مدرک دانشگاهیتون دست ببرید! مدرک شما عنوان honor ندارد چون این سیستم در دانشگاههای ایران معمول نیست. اونها خودشون تبدیل میکنند.
    جواب سئوال اولتون رو هم متاسفانه نمیدونم.

Banned
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

یه فرم اسکالرشیپ دارم پر میکنم در موردش چندتایی سوال دارم: (چون اینجا فروم فانده مستره سوالمو اینجا پرسیدم شاید بیشتر اطلاع داشته باشید)
    اول اینکه هنوز 7 واحد از درسم مونده که تیر ماه امسال تموم میشه و توی این فرم این امکان موجود داره تا 17 Jun درستو تموم کنی. حالا مدارک تحصیلیمو چه جوری باید بفرستم!؟ منظورم اینه که چی بفرستم؟
    دوم اینکه وزارت علوم رنک دانشگاه ها را به نسبت رشته توی ایران معرفی میکنه؟ چون دانشگاهم توی رشته تحصیلیم اوله و فک میکنم امتیاز خوبی واسم داشته باشه! اینو استادم توی ریکامند میتونه اشاره کنه؟
    سوم اینکه واسه ترجمه واحدهای درسی سایتایی هست که بشه ترجمه واحد مشابه رشتمو توش پیدا کنم چون نمیخوام دارالترجمه اشتباه اسم درسمو ترجمه کنه!
    و در آخر میخوام مدرکم Honour باشه چون معدلم با امتیازهای Honour، Uk هستش اینو باید ازون دارالترجمه بخوام که بنویسه؟ یا از دانشگاه؟
    ممنون
    در مورد سوال اول باید بگم چیزی نداری که ارائه بدی. تو این جور مواقع دانشگاه مقصد معمولا همکاری میکنه. من اومدم کارنامه خودم رو کامل از سایت گرفتم. توش نوشته شده بود که چند واحد با چه معدلی گذورندم و چند واحد میخوام بگذرونم. دادم به دارالترجمه و به طور غیر رسمی و بدون شماره و مهر ترجمه شد. و اونو فرستادم. قبول هم کردن.

Junior Member

سلام من تازه عضو شدم.خواهشا من و راهنمایی کنید که چه طور میتونم برای کارشناسی ارشد بورس بگیرم هیچ آیدیایی ندارم و اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم .لیسانس کشاورزی هستم و ielts هم ندارم فعلا

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط rezroy نمایش پست ها
    سلام من تازه عضو شدم.خواهشا من و راهنمایی کنید که چه طور میتونم برای کارشناسی ارشد بورس بگیرم هیچ آیدیایی ندارم و اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم .لیسانس کشاورزی هستم و ielts هم ندارم فعلا
    بد نیست از ویکی همین سایت شروع کنید (لینکش همون بالای انجمنه).

سلام.
    من ساخت و تولید میخونم ترم چهارم،دانشگاه نوشیروانی بابل.(سراسری)
    معدلم وضعش خیلی خرابه(13.05)،وضع زبانم خوبه میتونم آیلتس 6.5-7 بگیرم.
    اینجا استادا خیلی سخت گیری میکنن و الکی به کسی نمره نمیدن،امتحان ها هم خیلی سخته،از این ترم شروع کردم خرخونی احتمالا معدل کارشناسیم 14.5-15 میشه.
    به نظر شما ارزش داره واسه ارشد یه دانشگاه متوسط آمریکا یا کانادا اپلای کنم؟اصلا میشه؟
    مقاله دادن تو کارشناسی سخته مخصوصا واسه ما ساختیا که دروس تخصصیمون بیشتر مربوط به عمله مثل جیگ و فیکسچر و انیورسال و ....
    ولی میخوام با چند تا استاد صحبت کنم اگه شد پروژه دانشجویی بگیرم شاید رزومم از صفر یه ذره بهتر بشه.
    فاند اینا که فکر نکنم اصلا بشه گرفت با این وضع،نظر شما دوستان چیه؟
    ویرایش توسط salazar716 : May 29th, 2011 در ساعت 02:14 PM

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

من احساس می کنم می تونم توصیه های خوبی بکنم به شما! چون 5 سال تو صنعت، ساخت و تولید کار کردم!!!
    اول راجع به معدل بگم که شما معدل 2 سال آخر و حتی 20 کورس آخرت از معدل کلت مهمتره به مراتب. در نتیجه اگه بتونی چهار ترم بعدی رو میانگین معدل مثلا 16 بیاری برای پذیرش مشکلی نخواهی داشت.
    و اما مقاله و کار پژوهشی.. من تو زمینه ساخت و تولید تجربه مقاله ندارم اما تو خیلی زمینه ها تجربه کار دارم مثلا مهندسی معکوس ( که خودش خیلی گسترده هستش.. از طراحی محصول گرفته تا کار با دستگاه های CMM و مدل های ابر نقاط و شبیه سازی های ماشین کاری و ...) که خیلی هم تاپیک های قشنگیه و کلی جای کار پژوهشی و مقاله های با کیفیت دادن داره. شما به مقاله به چشم یه چیز خیلی عجیب و دست نیافتنی نگاه نکن. برای شروع هم بهترین موقع سال آخره و اینکه برای پروژه کارشناسی با استادی که میدونی بیشتر وقت میگذاره برای شما، صحبت کنی. اما در کل زیاد هم متکی به استاد نباش. چون معمولا استادا با پیش فرض اینکه از دانشجوی کارشناسی مقاله در نمیاد زیاد جدی نمیگیرن. البته استثنا هم وجود داره. شما اگه به رزومت، مقاله و یه سری توانایی های دیگه مثل نرم افزار های مرتبط و پرکاربرد تو آمریکا (مثل Pro/E) هم اضافه کنی، و نمره GRE خوبی هم بیاری، بهیچوجه پذیرش و فاند برای شما دور از دسترس نیست. اما اگر میخوای بلافاصله بعد لیسانس بری باید از همین الان دست به کار شی و تو زمینه هایی که گفتم خودتو ارتقا بدی.
    پیروز باشید
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

به شدت ممنون دوست عزیز.
    معدل دو سال آخر رو با توجه به اینکه بیشتر درسامون 2 واحدیه شاید بشه به 16 رسوند.
    برای پروژه،سال آخر با یه استاد صحبت کنم یا از همین الان بگم من دنبال این کارم؟یکی از استادای خودمون دوست صمیمیه عموی منه،خیلی هم نفوذ داره،میشه باهاش کار کرد...
    درمورد نرم افزار ها...من دنبال catia o solidwork بودم،اینا اونجا کاربرد نداره؟
    شرمنده وقتت رو گرفتم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)