صفحه 3 از 82 نخستنخست 1234567891011121353 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

معمولا از یک دانشجو master در قبال دادن fund چی می خوان؟
    اصلا احتمال اینکه به یه دانشجو با نمرات خوب(بالاتر از انتظارات دانشگاه) gre و toefl و gmat و معدل 15-16
    fund بدن چقدره؟
    می دونم اطلاعات خیلی ناقصی دادم بهتون.ولی همه نمرات را حساب کنین 0.5 الی 1 نمره بالای سطح انتظارات دانشگاه باشه.

ApplyAbroad Veteran
    h.behrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    polytechnic of tehran, mathematics

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    اصلا احتمال اینکه به یه دانشجو با نمرات خوب(بالاتر از انتظارات دانشگاه) gre و toefl و gmat و معدل 15-16
    fund بدن چقدره؟
    می دونم اطلاعات خیلی ناقصی دادم بهتون.ولی همه نمرات را حساب کنین 0.5 الی 1 نمره بالای سطح انتظارات دانشگاه باشه.
    بسته به موقعیتدانشگاه داره ولی اکثرا به من گفتند که اگر دانشجو عالی باشه ما فقط تحت عنوان TA کمک هزینه میدیم و البته این مطلب را هم در نظر داشته باشید که کمک هزینه ای که برای همون کار به مستر میدن کمتر از مقداری هست که به دانشجوی دکتری میدن.
    I am back to AA.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

یعنی شانس گرفتن full fund برای master خیلی کمه؟
    واسه چه رنکی می شه برای مستر full fund گرفت؟(آمریکا)حدود رنکش

Senior Member naeemtop آواتار ها

سوال بالا سوال من هم هست
    هر کی میدونه جواب بده

ApplyAbroad Champion

یک مساله‌ای که خیلی از دوستان در موردش اشتباه می‌کنند اینه که فکر می‌کنند اگر مثلا رتبه دانشگاهی بد باشه، گرفتن فاند ازش راحت‌تره. در حالی که این موضوع لزوما درست نیست. بسیاری از دانشگاه‌های رتبه پایین فاند چندانی ندارند که به دانشجوها بدهند و گرفتن فاند از چنین دانشگاه‌هایی تقریبا ناممکنه. شما ممکنه از چنین دانشگاه‌هایی پذیرش بدون فاند بگیرید و در همین حال از دانشگاه‌هایی با رتبه بسیار بهتر پذیرش با فاند بگیرید.
    به طور کلی گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد ساده نیست و در شرایط فعلی که فاند دانشگاه‌های آمریکا به شدت کم شده، این قضیه چندین برابر سخت‌تر هم شده.
    پس این سوال که «واسه چه رنکی می شه برای مستر full fund گرفت؟» سوالی است که جواب مشخصی نداره و در واقع خود سوال به نوعی غلطه.

Question پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

با سلام
    یعنی نمی شه امید داشت آقا بابک؟
    اگه فرد رزومه خفنی جور کنه چی؟
    مثلا مقاله در ژرنالی که حتی بچه های خوب ارشد هم نمی تونن بهش مقاله بدن!!!!!
    وضعیت فاند ارشد کانادا چه طوره برا ارشد؟
    ممنون می شم جواب بدید
    باتشکر

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    با سلام
    یعنی نمی شه امید داشت آقا بابک؟
    اگه فرد رزومه خفنی جور کنه چی؟
    مثلا مقاله در ژرنالی که حتی بچه های خوب ارشد هم نمی تونن بهش مقاله بدن!!!!!
    وضعیت فاند ارشد کانادا چه طوره برا ارشد؟
    ممنون می شم جواب بدید
    باتشکر
    البته که می‌شه امید داشت ولی نباید زیاد روش حساب کرد. شما اگر رزومه خوبی دارید مستقیم برای دکترا اقدام کنید. این طوری هم شانس گرفتن پذیرش و هم فاند رو بالاتر می‌برید.
    من از وضعیت فاند ارشد در کانادا اطلاع چندانی ندارم. دوستان دیگه ممکنه بتونند در این زمینه بیشتر کمک کنند.

Member ashkan_mc آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    البته که می‌شه امید داشت ولی نباید زیاد روش حساب کرد. شما اگر رزومه خوبی دارید مستقیم برای دکترا اقدام کنید. این طوری هم شانس گرفتن پذیرش و هم فاند رو بالاتر می‌برید.
    من از وضعیت فاند ارشد در کانادا اطلاع چندانی ندارم. دوستان دیگه ممکنه بتونند در این زمینه بیشتر کمک کنند.
    بابک گرامی یه دانشگاه هست به نام purdue در امریکا ... این برای مهندسی مواد شرایطش برای من خیلی خوبه .... با استاداش هم حرف زدم و + بودند ...

ولی خودش نوشته حتماً برای دکترا باید MS داشته باشید ... یعنی نوشته MS required ... حالا با صحبت های شما بهتره من این دانشگاه رو برای apply بیخیال شم ؟؟؟

منظورم اینکه حتی اگه وقتی خود دانشگاه بنویسه MS required یعنی احتمال فاند برای اون کمه ؟؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط farshidkiani نمایش پست ها
    fund بدن چقدره؟
    اصلا جای نگرانی نیست، فقط بستگی به رشته ات داره، و اینکه معمولا با استاد صحبت کرده باشی‌، توی دانشگاه من که کلی‌ ایرانی‌ هست که ۸۰% مستر میخونن و همه هم تقریبا فاند دارن، به صورت RA و یه کم هم TA ، پس اپلی‌ کن و به ایناش زیاد فک نکن، به امید خدا فاند هم میدا، در ضمن اینجا با مدرک ایران از هیچی‌ جا نمیمنید، خیلی‌ هم با سوادیم

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan_mc نمایش پست ها
    بابک گرامی یه دانشگاه هست به نام purdue در امریکا ... این برای مهندسی مواد شرایطش برای من خیلی خوبه .... با استاداش هم حرف زدم و + بودند ...

ولی خودش نوشته حتماً برای دکترا باید MS داشته باشید ... یعنی نوشته MS required ... حالا با صحبت های شما بهتره من این دانشگاه رو برای apply بیخیال شم ؟؟؟

منظورم اینکه حتی اگه وقتی خود دانشگاه بنویسه MS required یعنی احتمال فاند برای اون کمه ؟؟؟
    احتمال فاند به طور کلی برای MS کمه، اما غیرممکن نیست. شما که با استاد در ارتباط هستید می‌تونید ازشون بپرسید که آیا امکان دریافت فاند برای MS هست یا خیر.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)