صفحه 42 از 82 نخستنخست ... 323334353637383940414243444546474849505152 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 411 تا 420 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

برای مستر بیشتر از کدوم کشور ها میشه فاند گرفت؟

ApplyAbroad Senior Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط Profession@l نمایش پست ها
    سلام دوست من

بنابر تجربه بیشتر از آمریکا و کانادا.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط Profession@l نمایش پست ها
    دوست من هر چه تلاش کنی بهش میرسی
    رزومه قوی رو همه خریدارن ولی خوب دو کشوری که دوست خوبم امیر گفت بهتره دیگه همیشه تو TAو RA
    به امضای nimaafshar8مراجعه کن
    قرمز باشی

Junior Member

سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشد فیزیک و شاگرد اول شدم در سال 1379.متاسفانه دچار بیماری ای بسیار سخت و مزمن شدم و حتی نتوانستم مقاله کار کنم . 2 سال پیش بلاخره بیماری کنترل شد وتصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و تافل و جی ار ای دادم و نمراتم خوب شد.آیا من شانسی برای گرفتن پذیرش با فاند در این رشته یا مهندسی پزشکی دارم و کدام کشور ها شانس بهتری دارند؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط aatash نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من کارشناسی ارشد فیزیک و شاگرد اول شدم در سال 1379.متاسفانه دچار بیماری ای بسیار سخت و مزمن شدم و حتی نتوانستم مقاله کار کنم . 2 سال پیش بلاخره بیماری کنترل شد وتصمیم به ادامه تحصیل گرفتم و تافل و جی ار ای دادم و نمراتم خوب شد.آیا من شانسی برای گرفتن پذیرش با فاند در این رشته یا مهندسی پزشکی دارم و کدام کشور ها شانس بهتری دارند؟
    دوست گل من تلاش شما ستودنیه
    و خوشحالم که وضعتون خوب شده
    شما باید رزومت رو بگی که دوستان نظر بدن
    خوب شد یعنی چی؟معدل و تافل وا ایلتس و جی ار ای و مقاله ها و رکام و....که دوستان با دشت باز نظر بدن
    سربلند باشی

Junior Member

ممنون از توجه تان.
    من در 1379 معدلم 17.07 در کارشناسی ارشد فیزیک شد و شاگرد اول شدم ولی متاسفانه بخاطر این شرایط مقاله ندارم .تافلم 633 شده و جی ار ای ریوایز 300 معادل 1100 قدیم، دارم که 740 ریاضی و 340 وربال شده و انشای 4.5 . متاسفانه رزومه ام خالی است چون درگیر شدید بیماری بودم و نمی دانم اشاره به ان درست باشد یا نه.روی همین حساب ادعای تدریس خصوصی فیزیک و ریاضی دبیرستان را کرده ا م و اشاره به بیماری نکردم. تا انجا که من فهمیدم فاند گرفتن در مستر مهندسی پزشکی شرایط تاپی می خواهد که من متاسفانه بخاطر شرایط فعلی از ان محرومم. نمی دانم چکار کنم که از این بن بست بیرون بیایم.ایا بنظرتان برم یه مقاله بدم و برا دکترای فیزیک پذیرش بگیرم که شانس فاند داره ( که این زمان بره و احتمال تاییدش هم کم است و من باید جی ار ای فیزیک هم بدهم!) یا اینکه برا مستر مهندسی پزشکی از یه دانشگاه تو آلمان ، سوئد یا نروژ که تحصیل مجانی دارند اقدام کنم؟ ایا تو اروپا اول باید دنبال استاد گشت و بعد رفت یا اینکه اقدام می کنی و آنجا که تحصیل مجانی هست کم کم با استادی اشنا میشی و فاند می گیری؟
    خیلی ممنون می شم که لطف کنید و راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط aatash نمایش پست ها
    ممنون از توجه تان.
    من در 1379 معدلم 17.07 در کارشناسی ارشد فیزیک شد و شاگرد اول شدم ولی متاسفانه بخاطر این شرایط مقاله ندارم .تافلم 633 شده و جی ار ای ریوایز 300 معادل 1100 قدیم، دارم که 740 ریاضی و 340 وربال شده و انشای 4.5 . متاسفانه رزومه ام خالی است چون درگیر شدید بیماری بودم و نمی دانم اشاره به ان درست باشد یا نه.روی همین حساب ادعای تدریس خصوصی فیزیک و ریاضی دبیرستان را کرده ا م و اشاره به بیماری نکردم. تا انجا که من فهمیدم فاند گرفتن در مستر مهندسی پزشکی شرایط تاپی می خواهد که من متاسفانه بخاطر شرایط فعلی از ان محرومم. نمی دانم چکار کنم که از این بن بست بیرون بیایم.ایا بنظرتان برم یه مقاله بدم و برا دکترای فیزیک پذیرش بگیرم که شانس فاند داره ( که این زمان بره و احتمال تاییدش هم کم است و من باید جی ار ای فیزیک هم بدهم!) یا اینکه برا مستر مهندسی پزشکی از یه دانشگاه تو آلمان ، سوئد یا نروژ که تحصیل مجانی دارند اقدام کنم؟ ایا تو اروپا اول باید دنبال استاد گشت و بعد رفت یا اینکه اقدام می کنی و آنجا که تحصیل مجانی هست کم کم با استادی اشنا میشی و فاند می گیری؟
    خیلی ممنون می شم که لطف کنید و راهنمایی کنید.
    دوست گرامی

برای ارشد بیشترین شانس دانشگاه های کانادا و امریکا هست که اکثرا جی ار ای میخواهند احتمالا که نه 100% می دانستید. بنظر من شما با دانشگاه های کانادا مکاتبه کنید و آمریکا به عنوان نمونه:

دانشگاه کونکوردیا کانادا شرط بورس شدن داشتن معدل بالای 16.60 و نمره ایلتس 6.5 هست که شما رزومت خیلی بهتره البته جی ار ای من میدونم برای رشته کامپیوتر الزامی نیست شما با دانشگاه های کانادا مکاتبه کنید بنظرم شانس خوبی دارید البته همان مطلب که فرمودی تدریس در اس او پی خیلی خوبه و همچنین می توانی از یک شرکت هم سابقه کار پاره وقت بگیری برای پر کردن گپ مورد نظر
    ویرایش توسط Saaaaam : May 30th, 2013 در ساعت 12:30 PM

Senior Member ali12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Economics

من تجربه شخصیم رو بگم از مسترز خوندن با فاند (رشته اقتصاد) تو امریکا...من سال 2011 دو جا پذیرش داشتم که هزینه تحصیل بعلاوه حدود 5 هزار دلار هزینه زندگی در سال (که جایی که مشغول شدم بعد یک ترم اضافه کردن و شد حدود 7 هزار دلار) در سال بهم فاند دادن! کلا 10-12 جا بیشتر هم اپلای نکرده بودم و همه می دونین که فاند تو رشته اقتصاد اکثرا تی.ای هست و این یعنی دانشکده تصمیم می گیره و نه یه استاد خاص و من نمره زبانم هم تافل پیپر بیسد بود با نمره 587!!!! یعنی حتی 600 نبود...نمره جی آر.ای قسمت وربالم هم 330 (حدود 16% ) بود یعنی اصلا زبان درخشانی نداشتم...رشته ام رو هم از مهندسی صنایع و ارشد ام.بی.ای. داشتم عوض می کردم پس یعنی هیچ سابقه مرتبطی نداشتم جز چندتا درس اقتصاد....نمره های ریاضیم هم 12 و 13 بود....دیگه وضع از این افتضاحتر سراغ دارین؟ (البته معدلام خوب بود!) منتها استراتژی ای که من در رشته اقتصاد به کار بردم و جواب داد این بود که تمرکز کردم روی دانشگاه هایی که حداکثر در سطح مسترز دانشجو می گرفتن و دوره دکترا نداشتن و این استراتژی جواب داد اساسی ...من از این لیست استفاده کردم واسه رشته اقتصاد:

http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php

نمی دونم برای رشته های دیگه هم این استراتژی به درد می خوره و امکان پذیر هست یا نه اما در هر حال گفتم راهی که خودم رفتمو بگم...یه رفیقم هم بعد من اومد همون دانشگاه و اونم فاند گرفت و اون معدلشم تازه داغون تر از من بود.
    ...If you're not part of the solution, you're part of the problem

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها

دانشگاه کونکوردیا کانادا شرط بورس شدن داشتن معدل بالای 16.60 و نمره ایلتس 6.5 هست که شما رزومت خیلی بهتره
    ممکنه رفرنسی در این مورد بدید؟ روی سایت دانشگاه چنین چیزی رو نوشته؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ali12345 نمایش پست ها
    من تجربه شخصیم رو بگم از مسترز خوندن با فاند (رشته اقتصاد) تو امریکا...من سال 2011 دو جا پذیرش داشتم که هزینه تحصیل بعلاوه حدود 5 هزار دلار هزینه زندگی در سال (که جایی که مشغول شدم بعد یک ترم اضافه کردن و شد حدود 7 هزار دلار) در سال بهم فاند دادن! کلا 10-12 جا بیشتر هم اپلای نکرده بودم و همه می دونین که فاند تو رشته اقتصاد اکثرا تی.ای هست و این یعنی دانشکده تصمیم می گیره و نه یه استاد خاص و من نمره زبانم هم تافل پیپر بیسد بود با نمره 587!!!! یعنی حتی 600 نبود...نمره جی آر.ای قسمت وربالم هم 330 (حدود 16% ) بود یعنی اصلا زبان درخشانی نداشتم...رشته ام رو هم از مهندسی صنایع و ارشد ام.بی.ای. داشتم عوض می کردم پس یعنی هیچ سابقه مرتبطی نداشتم جز چندتا درس اقتصاد....نمره های ریاضیم هم 12 و 13 بود....دیگه وضع از این افتضاحتر سراغ دارین؟ (البته معدلام خوب بود!) منتها استراتژی ای که من در رشته اقتصاد به کار بردم و جواب داد این بود که تمرکز کردم روی دانشگاه هایی که حداکثر در سطح مسترز دانشجو می گرفتن و دوره دکترا نداشتن و این استراتژی جواب داد اساسی ...من از این لیست استفاده کردم واسه رشته اقتصاد:

http://www.aeaweb.org/gradstudents/Schools.php

نمی دونم برای رشته های دیگه هم این استراتژی به درد می خوره و امکان پذیر هست یا نه اما در هر حال گفتم راهی که خودم رفتمو بگم...یه رفیقم هم بعد من اومد همون دانشگاه و اونم فاند گرفت و اون معدلشم تازه داغون تر از من بود.
    معدلتون حدودا چند بود؟
    و یه چیز دیگه میشه از علوم سیاسی برای رشته های مرتبط مثل اقتصاد سیاسی و یا سیاستگذاری اقتصادی اومد؟
    به نظرتون این فاکتور ها چقدر میتونه در فاند گرفتن ارشد کمک کنه
    مقاله تخصصی در نشریات داخلی(در رشته ما اساسا مقاله ISI موضوعیت و ارزشی محسوب نمیشه مثلا اینکه کسی توی فارین افیرز یا هافینگتون پست مقاله بده خییییلی ارزشش بیشتره یا بسیاری از نشریات دارای رتبه و .... البته من اونجا ندارم ها فقط چند تا کار از هافینگتون پست برای خبرگزاری های داخلی ترجمه کردم) و یک کتاب در دست ترجمه مربوط به سیاستگذاری رسانه ای ایالات متحده. (مشترک با یک عضو هیئت علمی دانشگاه ) که فکر میکنم تا سه چهار ماه آینده تموم کنیم کارو. بعلاوه ریکام از چند نفر از مشهور ترین اساتید داخل کشور که در سطح بین المللی شناخته ش ده هستند. (مثلا بنده دیدم "هنری کسینجر" نشسته پای صحبت این استاد ما )
    آیلتس هم 7.5

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)