صفحه 58 از 82 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical & Power

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

داداشام-آبجیام دمتون گرم ... خیلی خیلی خیلی ممنونم از همه نظراتون ... من یه شرح حال میخوام بدم :
    بهمن ۹۵ با احتساب ترم جبرانی (= بندی هست تو دانشگاه آزاد که میشه ۲۰ واحد که زیر۱۲ شدی از آخر برداشت واسه جبران معدل ) از آزاد کرج در رشته الکترونیک فارغ میشم! اگه خدا بخاد .انتخابم هم کاملا واقع بینانه س یعنی میخوام برم چین یه دانشگاه متوسط (=یعنی رنک بین ۱۰۰ تا ۴۰۰-۵۰۰ جهانی طبق QS) با معدل حداقل ۱۷ و آیلتس حداقل ۷ و اینکه اگه لازم باشه چینی هم میخوام یاد بگیرم (چون با یاد گرفتن زبان هیچ مشکلی ندارم). در ضمن هزینه شهریه و زندگی اونجا بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال میشه ( Fifty-Fifty) حساب کنید .( از ده ها نفر native پرسیدم اینو )
    حالا بنظرتون طبق وقتی که من دارم بهترین کاری که میشه کرد چیه تا مو لای درزش نره( از معدل و نمره زبان نگید که خودم کامل اهمیتش رو میدونم )؟ حاضرم با پایین ترین استاندارها هم زندگی کنم فقط هدفم فرار مغزهاست! و فقط رفتن مهمه .هرگز حوصله ارشد تو ایران رو هم در حد ۱ واحد ندارم .
    از اینکه کاملترین جوابها رو میدین پیشاپیش دستتون رو میبوسم .

Junior Member

سلام به همه
    من از دانشگاه شفیلد پذیرش گرفتم
    دوباره به من ایمیل زدن که میتونیم بهت 50 درصد اسکولارشیپ بدیم
    فرم رو پر کن بفرست تا یک ماه دیگه بهت خبر میدیم شاید به تو تعلق گرفت
    فقط داخل فرم یه جا هست میپرسه که چرا فکر میکنی این کمک هزینه به تو تعلق بگیره ؟
    چی باید نوشت ؟ چی بنویسیم بهتره ؟
    هیچ ایده ای ندارم

ممنون
    just 4030

نقل قول نوشته اصلی توسط alikalhor نمایش پست ها
    داداشام-آبجیام دمتون گرم ... خیلی خیلی خیلی ممنونم از همه نظراتون ... من یه شرح حال میخوام بدم :
    بهمن ۹۵ با احتساب ترم جبرانی (= بندی هست تو دانشگاه آزاد که میشه ۲۰ واحد که زیر۱۲ شدی از آخر برداشت واسه جبران معدل ) از آزاد کرج در رشته الکترونیک فارغ میشم! اگه خدا بخاد .انتخابم هم کاملا واقع بینانه س یعنی میخوام برم چین یه دانشگاه متوسط (=یعنی رنک بین ۱۰۰ تا ۴۰۰-۵۰۰ جهانی طبق QS) با معدل حداقل ۱۷ و آیلتس حداقل ۷ و اینکه اگه لازم باشه چینی هم میخوام یاد بگیرم (چون با یاد گرفتن زبان هیچ مشکلی ندارم). در ضمن هزینه شهریه و زندگی اونجا بین ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار در سال میشه ( Fifty-Fifty) حساب کنید .( از ده ها نفر native پرسیدم اینو )
    حالا بنظرتون طبق وقتی که من دارم بهترین کاری که میشه کرد چیه تا مو لای درزش نره( از معدل و نمره زبان نگید که خودم کامل اهمیتش رو میدونم )؟ حاضرم با پایین ترین استاندارها هم زندگی کنم فقط هدفم فرار مغزهاست! و فقط رفتن مهمه .هرگز حوصله ارشد تو ایران رو هم در حد ۱ واحد ندارم .
    از اینکه کاملترین جوابها رو میدین پیشاپیش دستتون رو میبوسم .

درود دوست عزیز:
    اول از همه اگه برات فقط رفتن مهمه چرا چین؟تا یه کشوری مثل آلمان مونده؟هزینه ها تو آلمان همون حدودا میشه(8040 یورو در سال) تازه زبون آلمانی هم یادگیریش راحت تره هم جز 10 زبان برتر دنیاست .به علاوه هم سطح دانشگاها هم سطح زندگی تو آلمان بهتره و بیکازی کمتری هم داره!(حالا من آلمان رو مثال زدم چون خودم اونجا رو بهتر از کشورهای دیگه میشناسم)

بعدش واسه داشتن یه رزومه خوب که بهش بهتر پذیرش بدن به غیر از اونایی که خودت می دونی (
    معدل و نمره زبان) میشه به مسلط بودن به یه نرم افزار مربوط به رشته خودت(مثل اتو کد تو رشته عمران) . داشتن مقاله داخلی .خارجی... (از هر جوری که باشه مثبته).معرفی نامه از اساتید .سابقه کار هم میشه اضافه کرد(البته من اینا رو بلدم شاید باز هم باشه) و کلن هر مدرکه مثبتی خوبه

درود بر دوستان.
    داشتن حکم قهرمانی ورزشی یا حکم داوری یا حکم مربیگری(همه تا سطح کشوری) می تونه تاثیری رو پذیرش داشته باشه؟منظورم پذیرش تو رشته های غیر تربیت بدنی .مانند مهندسی؟
    اگه حکم بین المللی باشن چطور؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1372 نمایش پست ها
    درود بر دوستان.
    داشتن حکم قهرمانی ورزشی یا حکم داوری یا حکم مربیگری(همه تا سطح کشوری) می تونه تاثیری رو پذیرش داشته باشه؟منظورم پذیرش تو رشته های غیر تربیت بدنی .مانند مهندسی؟
    اگه حکم بین المللی باشن چطور؟
    برای مقاطع ارشد و دکترا نه تاثیری نداره.

Junior Member

من از دانشگاه RIT با هزار سختی پذیرش گرفتم ولی بهم کمک هزینه تعلق نگرفت! کسی میتونه کمکم کنه ببینم چطوری میتونم شهریه ام حذف بشه؟؟ خیلی برام مهمه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل

سلام دوستان
    من رشتم مهندسی شیمی،دانشگاه صنعتی بابل
    2ترم از درسم مونده
    معدلم تا اینجا 15.87 هست
    زبان رو شروع کردم و فک میکنم نمره خوبی بتونم بگیرم
    واسه مقاله ام با یکی از اساتید کار میکنم ولی هنوز به نتیجه نرسیده
    واسه اپلای به فاند نیاز دارم
    با چند نفر حرف زدم واونا معتقدن که با این شرایط فاند گرفتن احتمالش کمه و بهتره که ارشد بخونی و بعد اقدام کنی
    لطفا راهنماییم کنین که چجوری میتونم شانسمو بالا ببرم و با شرایطی که الان دارم چقدر احتمال فاند هست؟
    واسه کودوم کشورا شانسم بیشتره؟
    و ایا ارشد ایران موندن عاقلانه هست یا نه؟
    مرسی

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط si_ni نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من رشتم مهندسی شیمی،دانشگاه صنعتی بابل
    2ترم از درسم مونده
    معدلم تا اینجا 15.87 هست
    زبان رو شروع کردم و فک میکنم نمره خوبی بتونم بگیرم
    واسه مقاله ام با یکی از اساتید کار میکنم ولی هنوز به نتیجه نرسیده
    واسه اپلای به فاند نیاز دارم
    با چند نفر حرف زدم واونا معتقدن که با این شرایط فاند گرفتن احتمالش کمه و بهتره که ارشد بخونی و بعد اقدام کنی
    لطفا راهنماییم کنین که چجوری میتونم شانسمو بالا ببرم و با شرایطی که الان دارم چقدر احتمال فاند هست؟
    واسه کودوم کشورا شانسم بیشتره؟
    و ایا ارشد ایران موندن عاقلانه هست یا نه؟
    مرسی
    معدلتون متوسط هستش، و با فرض اینکه نمره زبان بالا هم بگیرید. شرایط پذیرش از اکثر دانشگاههای آسیایی و اروپایی (و متوسط آمریکایی و کانادایی) رو خواهید داشت.
    اما برای گرفتن فاند در مقطع ارشد، واقعا باید شرایط خیلی خاصی توی رزومه تون داشته باشید که یه جورایی شما رو منحصر به فرد کنه (مثلا مدال المپیاد یا 2 تا ژورنال Transaction نه از این ژورنال هایی بیخود یا معدل بالای 95% از دانشگاه شناخته شده یا... ).
    اگر قادر به تامین هزینه ها تا حدودی بودید، میشد مثلا در اروپا آلمان رو پیشنهاد کرد، که هزینه هاش معقول هست.
    ارشد در ایران، اگر در دانشگاه سراسری تحصیل کنید چرا عاقلانه نباشه! من هم به شما توصیه می کنم ارشد رو در ایران (البته در دانشگاه خوب) بمونید اگر به فاند کامل نیاز دارید.
    در مورد تحصیل در خارج از کشور هم مجددا فکر کنید و با خودتون روراست باشید درباره ی هدف تون. هیچ چیز سیاه و سفید مطلق نیست در دنیا، و همه چیز نسبی هست.
    کامیاب باشید
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member rezaya73 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mech eng/iust

سلام دوستان
    دانشجوی کارشناسی مهندسی مکانیک علم و صنعت هستم
    معدلم 18.5
    مقاله ندارم فعلا
    چقد احتمال fund گرفتن از دانشگاه های بین 50 تا 400 برای master هست برام(فاند به هر صورتی،به طوری که بتونم فقط با همون زندگیمو بچرخونم)؟و چه نمره زبانی نیازه؟مقاله هم نیازه یا نه؟
    اگه اطلاع دارید لطف کنید جواب بدید

Junior Member

سلام دوستان عزیز کسی هست در ارتباط با شرایط پذیرش در رشته های هنر هم اطلاعی داشته باشه؟
    من گرافیک خوندم و معدل لیسانسم 17 بوده از زمان فارغ التحصیلی و پیش تر حدود 15 سال مشغول کار توی زمینه مرتبط گرافیک و چاپ هستم. نمونه کارهای با کیفیتی در شاخه های مختلف گرافیک، مجسمه سازی، تصویرسازی، عکاسی، کامیک استریپ و همینطور انیمیشن دارم. از حدود سه سال پیش تا حالا چهار تا نمایشگاه توی ایران و یک نمایشگاه در انگلستان داشتم و در حال حاضر مشغول آماده سازی برنامه های نمایشگاه دوم خودم توی انگلستانم. دو جایزه داخلی در گرافیک و یک جایزه خارجی توی آمریکا در رشته بسته بندی برنده شدم. دو تا طرح صنعتی - مرتبط با تخصصم- توی ایران به ثبت رسوندم و همینطور یک دیزاین پتنت دارم که مراحل اولیه آماده سازیش رو انجام دادم و تا چند ماه آتی باید برای ثبت توی یو اس پی تی او -اداره ثبت اختراعات آمریکا- بابتش اقدام کنم که با توجه به پیدا نکردن نمونه های مشابهش در جستجو های اولیه ام مطمئنم که ثبت خواهد شد.
    مشکل اساسی و بزرگی که دارم سن من هست در حال حاضر سی و هشت سال سن دارم و مدرک لیسانسم هم مربوط به دوازده سال پیشه. آیا با این شرایط می تونم امیدی به گرفتن پذیرش فوق لیسانس و یا به یکباره دکتری در دانشگاه های خوب یا متوسط آمریکا داشته باشم؟ بورس چطور؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)