صفحه 8 از 82 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 813

موضوع: احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

پیش فرض پاسخ : احتمال گرفتن فاند برای کارشناسی ارشد

نقل قول نوشته اصلی توسط serve نمایش پست ها
    سلام
    با اینکه قراره سوال تکراری پرسیده نشه اما حقیقتا چون رشته ام فرق می کنه و الان یک دوسالی هست که همه جا دارم سر میزنم شرایط بورس تحصیلی برای مقطع کارشناسی رشته معماری رو پیدا کنم چیز خاصی دستگیرم نشده. لذا سوالم اینه. ایا با معدل 18/16 دانشگاه سراسری کردستان رشته معماری با 3 سال سابقه کاری که از ریاضی فیزیک با معدل بالا به این رشته رفتم امکان گرفتن بورس تحصیلی از آمریکا یا کانادا هست یا نه؟ممنون می شم یکی راهنمایی کنه.
    معدلت اگه 18.16 هست باید چند تا عامل دیگه رو هم برآورده کنی، یکی GRE , یکی هم تافل....اگه این دو تا رو خوب نمره بیاری با توجه به معدل و سابقه کار می شه گفت احتمال دریافت فاندت زیاده.البته من راجع به GRE در رشته شما اطلاعی ندارم و بهتره راجع بهش تحقیق کنید.شاید امتحان دیگه ای و یا عامل دیگه ای برا دانشگاهای آمریکا و کانادا مهم باشه در رشته معماری.
    موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    فیزیک دانشگاه تهران

سلام
    من دانشجو ترم 5 کارشناسی فیزیکم.
    می خوام واسه امریکا اپلای کنم.
    واسم خیلی مهمه که فول فاند بگیرم.
    معدلم 14 (دانشگاه تهران) وضعیت زبانمم خوبه (الان زبان هم تدریس می کنم)+تو این دو سال هم می خوام رو رزومم کار کنم
    می خوام بدونم با این شرایط واسه مستر می تونم فاند بگیرم.؟

حالا فرض کنید یکی فول فاند گرفته این هزینه اونقدر کافی هست که لزومی نداشته باشه از این ور ساپورت بشه؟

ApplyAbroad Veteran
    ali-composite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering- Linkoping University

نقل قول نوشته اصلی توسط eli77 نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجو ترم 5 کارشناسی فیزیکم.
    می خوام واسه امریکا اپلای کنم.
    واسم خیلی مهمه که فول فاند بگیرم.
    معدلم 14 (دانشگاه تهران) وضعیت زبانمم خوبه (الان زبان هم تدریس می کنم)+تو این دو سال هم می خوام رو رزومم کار کنم
    می خوام بدونم با این شرایط واسه مستر می تونم فاند بگیرم.؟

حالا فرض کنید یکی فول فاند گرفته این هزینه اونقدر کافی هست که لزومی نداشته باشه از این ور ساپورت بشه؟
    برای فول فاند شدن احتیاج به ویژگی های بسیار ممتاز در رزومه شما هست.از جمله معدل خیلی خوب و نمره GRE بالا.رو بالا بردم معدل و کسب نمره GRE بالا خیلی تلاش کنید.در اونصورت شانستون زیاد میشه.اما باز هم بدونید رقابت شدیده، چون فول فاند شدن برای مستر بسیار کار سختی هست و تلاش فوق العاده نیاز داره.

سوال آخرتون مربوط به این قسمت نیس.اما کلا همه چی نسبی هست.هم به سبک زندگی شما و هم به مقدار اون فاند و هزینه های شما در ایالت های مختلف آمریکا داره.
    موفق باشید.
    I am not in this site anymore.Alireza

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kahroba نمایش پست ها
    من دیروز به سایت چند تا از دانشگاههای کانادا رفتم و اونجا کمک مالی از نوع TA , RA را برای همه ی دانشجویان بین الملی تضمین کرده بودند .
    .
    نمی دونم اینو کجا بپرسم. امیدوارم جاش درست باشه.
    لطفا یکی توضیح بده که اصلا این ta و ra مخفف چی هست و یعنی چی

و این که کسی که معدل لیسانسش پایینه و ielts 7 داره و برای مستر می خواد تغییر رشته بده پس هیچ استادی رو نمی شناسه که تائیدش کنه و نه اختراع داره نه کتاب نه مقاله و ازونجایی که دوره های لیسانس ایران پایان نامه ندارن معمولا پایان نامه هم نداره.. آیا به این فرد می تونه fund تعلق بگیره؟ و اصلا شرایط گرفتن fund چی هست و شامل چه چیزهایی می شه. مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sjjpo2002 نمایش پست ها
    متاسفانه برای رشته های انسانی فاند خیلی کمتره تا رشته های مهندسی. یکی از آشنا هامون کلی دوندگی کرد برای فاند آخرش هم نتونست. ولی همیشه استثنا پیدا میشه و قصدم ناامید کردن شما نیست
    رشته شهرسازی ،انسانی حساب میشه ؟ براش فاند کمه؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط kurosh_app نمایش پست ها
    رشته شهرسازی ،انسانی حساب میشه ؟ براش فاند کمه؟
    نمی‌دونم که شهرسازی جزو رشته‌های انسانی حساب می‌شه یا خیر، اما تا اونجا که اطلاع دارم فاند برای رشته‌های معماری و شهرسازی در آمریکا خیلی کمه. شاید در کشورهای دیگه شرایط متفاوت باشه.

Junior Member

سلان.دوستان منم راهنمایی کنید. می خواستم ببینم با معدل 17.3از فردوسی لیسانس حسابداری دارم.ایا فکر میکنید بتونم واسه مستر از کانادا فول فاند بگیرم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil , Missouri S&T

نقل قول نوشته اصلی توسط al_sa528 نمایش پست ها
    سلان.دوستان منم راهنمایی کنید. می خواستم ببینم با معدل 17.3از فردوسی لیسانس حسابداری دارم.ایا فکر میکنید بتونم واسه مستر از کانادا فول فاند بگیرم؟
    nothings impossible, the only issue is the likelihood. So, I would say YES why not, depends on your search for the appropriate teacher who may probably be interested in your works, time and effort you put in this regard and your resume. this is not a straight forward question to be answered. try and be hopeful, always. good lcuk
    اگر هنوز زنده ای برای این است که هنوز به آنجا که باید باشی نرسیده ای

Junior Member

سلام دوستان.من میخوام واسه مستر پذیرش بگیرم و در کل سوابقم شامل :
    3 تا مقاله ی غیر ژرنال,
    یک سری ترجمه,
    طراحی یه هواپیمای سبک بی سرنشین(بخاطر عدم پشتیبانی مالی به ساخت نرسید),
    اشنایی با نرم افزارهای تخصصی رشته م (mm5,matlab,arge,photoshop)هستم و دارم تلاش میکنم تعداد مقالاتم رو بالا ببرم و نمره ی GREو ieltsبالایی بگیرم .از اونجا که معدلم پایینه (13) راهی هست که بتونم امیدی به گرفتن فاند اونم از انگلیس باشم یا نه؟...
    توی ایمیلی که به دانشگاه زدم اول گفتن معدل واسه فاند مهمه ولی ازم خواستن بیشتر راجب تحصیلات و سوابقم بگم...
    به نظرتوم میشه نظرشون رو با این سوابق جلب کرد یا نه؟
    اینم بگم که کسی که به ایمیلم جواب داد استاد نبود و Senior Teaching Fellowبود
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

Junior Member

سلام، من معدل 14.30 از بوعلی دارم. هیچ مقاله ای هم ندارم. رزومه خاصی هم ندارم. خیلی کارا بلدم، اما سابقه کاری قابل ذکری ندارم. به نظر شما میتونم به فکر پذیرش گرفتن باشم(با فاند). یا برم بشینم کنکور بخونم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)