نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آزمون فیزیک - ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۷ اکتبر ۲۰۱۸

پیش فرض آزمون فیزیک - ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۷ اکتبر ۲۰۱۸

سلام و وقت بخیر
    می تونید در مورد آزمون جی ار ای سابجکت فیزیک تجربه ها و گفته‌هاتون رو به اشتراک بذارید که بقیه هم استفاده کنند

پیش فرض پاسخ : آزمون فیزیک - ۵ آبان ۱۳۹۷ - ۲۷ اکتبر ۲۰۱۸

خودم هم دیروز در مرکز سنجش شرکت کرده بودم. ازمون با توجه به نمونه‌ ازمون های قبلی، حس می کنم در سطح متوسط بوده باشه به همین خاطر با پاسخ های صحیح بالای ۷۵ تا ۸۰ تا نمره کامل گرفته بشه. فکر میکنم ۴ ۵ تایی از سوالات در ازمون های گذشته ( ۶ نمونه ازمون قبلی که منتشر شده ) هم بوده، و چیزی که اگه به یادم باشه این بود که عموما دو سه تا سوال هم میدن که عموما بایستی با انالیز ابعادی حل بشه که فکر می کنم همچین چیزی در ازمون دیروز نیومده بود. تعدادی از سوالات هم از طریق شرایط خاص کردن مسئله قابل حل هستند. اگه قصد شرکت دارید حتما ۶ نمونه سوال سال های گذشته رو حداقل نگاهی بی اندازید. برای مطالعه هم فیزیک هالیدی زبان اصلی از فصل اول تا انتهای اپتیک رو بخونید. برای قسمت مدرن هم کتاب های فیزیک مدرن مثل فیزیک مدرن کرین رو از ابتدا تا انتها ( که عموما با فصل های گرانش و کیهان شناسی و نجوم پایان پیدا میکنه ) بخونید. برای مباحث خاص مثل انالیز و انتشار خظا، مدارهای الکتریکی، مفاهیم اماری و ... هم تو گوگل سرچ کنید. اما در مورد انالیز و انتشار خطا، توزیع و مفاهیم اماری می تونید به کتاب An Introduction to Error Analysis مراجعه کنید که نویسنده اش جان تیلور هست. یه سری مباحث هستند که معمولا در کتاب های یه سطح بالاتر از هالیدی موجود هست مثل عادلات لاگرانژ و هامیلتون که می تونید به کتاب های مکانیک کلاسیک یا تو گوگل هم سرچ کنید می تونید معادلات و مفاهیم و نمونه مثال های حل شده رو هم ببینید. برای کوانتوم هم، بخش کوانتوم کرین کفایت می کنه اما برای اینکه تسلط بهتری پیدا کنید می تونید به کتاب های کوانتوم مثل گریفیتس و زتیلی مراجعه کنید و و بخش هایی رو بخونید که در چارت ets اومده!
    ازمون بیشتر برای ارزیابی درک کلی شما از مباحث فیزیک است. بسیاری از سوالات قابل حل هستند ولی شما باید شهود فیزیکی خوبی داشته باشید تا بتونید در زمان ۱۷۰ دقیقه به سوالات بیشتری پاسخ بدید. سوالات به طور کلی سخت نیستند، زمان کم مشکل اصلی است که باعث میشه شمارو به اشتباه بندازه به همین خاطر تا می تونید تمرین کنید، در شرایط واقعی ازمون های ازمایشی رو بدید که بتونید به سوالات بیشتری پاسخ بدید. حدودا ۲۰ - ۲۵ درصد سوالات حل کردنی نیستند. پس در اول ازمون به دنبال پاسخ دادن به این سوالات باشید.ازمون نمره منفی نداره پس سوالی رو بدون پاسخ نگذارید. سوالاتی هم که نرسیدید حل کنید و زمان کمی داشتید، اگه پارامتری بود سعی کنید گزینه های غیر محتمل رو حذف کنید و بعد شانسی بزنید.

خودم هم در دیروز متوسط پاسخ دادم ولی چیزی که متوجه شدم اینه که با خوندن کتاب های هالیدی و فیزیک مدرن، با کمی هم مطالعه در حوزه های دیگه کمی سطح بالاتر و مهمتر مدیریت زمان، نمره خوبی می تونید بگیرید. اصلا نگران نباشید، ازمونی نیست که بخواد شمارو اذیت کنه یا تو دردسر بندازه!

Junior Member

سلام .من لیسانس فیزیک دارم الانم دانشجوی ارشد فیزیک چگال هستم. میخوام gre بدم .برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم . اطلاعات کافی ندارم .میشع منو راهنمایی کنید باید هم gre general بدم هم subjective ?کدوماشون نمره منفی داره ؟

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

باید سایت دپارتمان فیزیک دانشگاه مورد نظر رو چک کنید، بعضی ها هیچ کدام را نمیخوان ولی توصیه کردن، بعضی ها هر دوتا و بعضی ها فقط یکی رو میخوان.
    نقل قول نوشته اصلی توسط maryamjf نمایش پست ها
    سلام .من لیسانس فیزیک دارم الانم دانشجوی ارشد فیزیک چگال هستم. میخوام gre بدم .برای دانشگاههای آمریکا اقدام کنم . اطلاعات کافی ندارم .میشع منو راهنمایی کنید باید هم gre general بدم هم subjective ?کدوماشون نمره منفی داره ؟
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)