صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 16

موضوع: آيا كارنامه انگليسي اي كه دانشگاه ميده افيشال محسوب ميشه؟

Junior Member

پیش فرض آيا كارنامه انگليسي اي كه دانشگاه ميده افيشال محسوب ميشه؟

دوستان سلام

دانشگاه لسانس من ( علم و صنعت) خودش يه پولي مي گيره و كارنامه فارسي رو ترجمه ميكنه و ميذاره تو پاكت و مهر م موم شده تحويل ميده.

حالا مي خواستم بدونم ايا اين كارنامه افيشال محسوب ميشه؟ ايا اين شامل certified true copy كه تو وب سايت دانشگاه ها نوشته ميشه يا نه؟

راستش من از خانم معماري تو وزارت علوم پرسيدم اون گفت اين افيشال نيست و بايد حتما كارنامه فارسي رو ببرم دارالترجمه و بعد به تاييد دادگستري و وزارت خارجه برسه تا افيشال شه.

حالا موندم كدوم رو بفرستم. چون من از دانشگاه 4 نسخه گرفتم و الان نمي دونم جداگانه بدم دارالترجمه يا نه؟

پیش فرض پاسخ : آيا كارنامه انگليسي اي كه دانشگاه ميده افيشال محسوب ميشه؟

يه موقع اون مهرو موم رو باز نكني بدي دارالترجه. ولي اين سوال من هم هست.

ApplyAbroad Veteran

کارنامه ایی رسمی هست که مهر دادگستری و اگه لازم باشه مهر وزارت خارجه رو داشته باشه.به نظر من اگه مدرکت رو خریدی ، اصل ریز نمرات فارسی رو بده دارالترجمه. و این کارنامه هایی رو که گرفتی نگه دار، شاید یه جا به دردت خوردن
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

اگه رو خود کارنامه و پاکتش رو دانشگاه مهر میزنه که برای دانشگاهها رسمی حساب میشه. ولی برای ثبت نام نهایی که میرید اونجا فکر میکنم که حتما باید دادگستری تایید کرده باشه.

ApplyAbroad Veteran

کار که از محکم کاری عیب نمیکنه . اول و آخرش که باید ببرین دارالترجمه. از الان ببرین و خودتونو تو شک نندازبن.
    موفق باشید
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

سلام...ببین من خودم علم وصنعتی ام و نمی دونم چرا خانم معماری چنین حرف یرو زده...اما من تا حالا همین کارنامه ترجمه شده و مهر و موم شده دانشگاه رو که به قول اون خانم غیر رسمیه..برای 3 تا دانشگاه فرستادم و هر سه تا اون رو پذیرفتن...اما در مورد دانشنامه بحث فرق می کنه...چرا که اون یه سند محسوب می شه و حتمن باید به تایید دادگستری و وزارت علوم برسه تا قابلیت ترجمه پیدا کنه...شما اگه پیش آقای موسوی(مسئول ترجمه دانشگاه ) هم بری می گه که دانشنامه رو ترجمه نمی کنه...اما نمرات از اونجایی که seal شده است و مهر برجسته دانشگاه رو داره از نظر دانشگاهها رسمی محسوب می شه...البته فقط ترجمشا...اگه دانشگاهی ریز نمرات فارسی رسمی ازت خواسته باشه اون کپی داخل این پاکت رو نمی پذیره...باید روند دیگه ای طی بشه تا اون هم رسمی محسوب بشه...اما روندش رو هنوز نمی دونم...
    امیدوارم این اطلاعات کفایت کنه
    چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد<br />چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد

فعلا برا Apply مي‌توني اازش استفاده کني،
    ولي بعدا برا ثبت نام به ترجمه نياز داري...
    ...Spend each moment perfecting the next, not correcting the last

Member
    رشته و دانشگاه
    N/A

فعلا موردی نداره!!! ولی برای ویزا گرفتن سر آخر باید مدرکو بخری ;D
    گر نکوبی شیشه غم را به سنگ هفت رنگش میشود هفتاد رنگ

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

سلام

من تو صنعتی اصفهان درس می خونم. پول دادم مدرکمو خریدم. اوناهم بهم یک کارنامه ترجمه شده دادند بدم گفتم این قبوله؟
    گفتن ما همین کارو برای بچه های دیگه هم کدیم، هیچ کس هم به مشکل بر نخورده

بدرود
    فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

Junior Member

سلام

این کارنامهای انگلیسی که دانشگاه میده بدرد apply کردن و این چیزا میخوره و در واقع فقط یک نامه از طرف دانشگاه است. ولی مدرک رسمی از کشور ایران حساب نمیشه. طبق قانوانین ایران کلیه اسناد و مدارک ایرانی تنها زمانی به زبان دیگه ارزش رسمی دارن که توسط مترجمان رسمی قوه قضائیه ترجمه شده باشند و سپس این ترجمه به تائید قوه قضائیه رسیده شود و در اخر توسط وزارت امور خارجه ثبت و شماره گذاری شود تا در زمان لازم نماینگیهای ایران در خارج از کشور (سفارت خانه ها) بتوانند با استفاده از این شماره صحت و اصالت این اسناد را برای سازمانها و ادارات خارجی تائید کنند.
    به همین دلیل است از دانشجوی ایرانی که باستفاده از همین کارنامه های انگلیسی از شریف در امریکا دانشجو PHD است پس از مدتی خواسته میشود مدرک ارشد و نمرات رسمی خود رو تحویل دانشگاه بده. بعضی از دانشگاه ها هم از همون اول تو سایتشون زدن که ترجمه رسمی اصل مدارک رو میخواند.
    به همین دلیل به بچه ها توصیه میکنم قبل از رفتنشون اصل مدرک و کارنامشونو رو ازاد کنند و ترجمه رسمی اونو با خودشون ببرن اونجا با چنین مشکلاتی مواجه نشوند.
    به دلیل همین سختگیری های سیستم اداری ایران مدارک رسمی کشورمون برای ادارات و دانشگاه های خارجی کاملا معتبر هست و بر عکس کشورای هم تراز مثل هند و پاکستان و حتی خود امریکا صحت مدارک ما رو قبول دارن.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)