صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 49

موضوع: ویزای دانشجویی - برای وقتی که از یک موسسه آموزش عالی یا آموزش زبان پذیرش دارید. لطفاً پست اول را بخوانید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد پژوهش هنر.دانشگاه هنر اصفهان

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط sos007 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من امروز پرونده کمپوسم رو فینالاز کردم. و دفتر بهم گفت که مدارک رو اماده کنم و تماس بگیرم برای تایم ویزا. من اصلا مراحل کارها رو از اینجا به بعد نمیدونم! کتما کردن مدارک حدود 3-4 روز وقت میگیره برام. دیر نشه؟! تاریخ شروع کلاس هم که مستر 2 هست و در گرونوبل، 7 دسامبر هست.

سوال دیگه اینکه من اسکولارشیپ هم گرفتم ولی تو پرونده کمپوس قید نکردم چون بعد از سابمیت پرونده، جوابش اومده بود و دیگه نمیشد تغییر داد. مشکلی نداره؟!
    سوال دوم هم اینکه دانشگاه بهم گفته که تا آخر آگوست بهم خبر میده که خوابگاه بهم میدن یا نه! ولی تو مدارک ویزا نوشته که آدرس محل سکونت و مدرک رزرو جا رو باید بدم بشون! الان من باید خودم یه جا رزرو کنم از اینجا؟! دیر نشه؟! چطور اینکارو بکنم؟!
    سوال آخر اینکه تو مدارک ویزا زده که مدرک برای توانایی مالی 650 یورو در ماه رو باید ارائه بدی. ولی من اسکولارشیپ دارم. بازم این مدرک لازمه؟!

با تشکر
    مصاحبه کامپوس رفتی؟ از سه ماه قبل از شروع کلاست میتونی برای ویزا اقدام کنی.
    برای درخواست ویزا اگر هنوز خوابگاهت اوکی نشده به یه آشنا که فرانسه و تو اون شهر دانشگاهت زندگی میکنه بگو که attestation hebergement بهت بده. و کپی قرارداد اجاره یا مالکیت و کپی کارت هویتش. اگر اسکالرشیپی که داری به اندازه ۶۵۰ یورو در ماه به مدت یکسال هست لازم نیست دیگه گواهی تمکن مالی بدی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

سلام.
    من دارم مدارک مورد نیاز سفارت رو آماده می کنم، تو لیستی که سفارت آماده کرده نوشته شده
    Education certificates, translated in French and legalized by the French Embassy, if applicable
    یعنی نیازی نیست من ریزنمراتمو ترجمه کنم؟ چرا که فقط نوشته certificates و این که اون واژه ی applicable چه معنی ای داره؟ یعنی امکان پذیره که مدرک ترجمه شده لازم نباشه به تایید سفارت برسه یا فرآیند تایید ضروری هست در هر صورت.

ممنون می شم دوستان نظراتشونو بگن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام.
    من دارم مدارک مورد نیاز سفارت رو آماده می کنم، تو لیستی که سفارت آماده کرده نوشته شده
    Education certificates, translated in French and legalized by the French Embassy, if applicable
    یعنی نیازی نیست من ریزنمراتمو ترجمه کنم؟ چرا که فقط نوشته certificates و این که اون واژه ی applicable چه معنی ای داره؟ یعنی امکان پذیره که مدرک ترجمه شده لازم نباشه به تایید سفارت برسه یا فرآیند تایید ضروری هست در هر صورت.

ممنون می شم دوستان نظراتشونو بگن.
    برای ویزای علمی فقط باید مدرک تحصیلی رو ترجمه و تایید کنید، برای ویزای دانشجویی به ریز نمره هم نیاز دارید. تایید سفارت برای اخرین مدرک تحصیلی لازمه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematical Physics

سلام.

ممنون می شم کسی راهنمایی کنه عبارت Employment and leave certificate که در مورد 6 مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آمده، یعنی چی؟ برای دانشجوی فارغ التحصیل اصلن همچین موردی مگر هست؟

سپاس فراوان.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Azam54 نمایش پست ها
    سلام.

ممنون می شم کسی راهنمایی کنه عبارت Employment and leave certificate که در مورد 6 مدارک لازم برای ویزای دانشجویی آمده، یعنی چی؟ برای دانشجوی فارغ التحصیل اصلن همچین موردی مگر هست؟

سپاس فراوان.
    این اجباری نیست. اگه شما جایی قرارداد کاری دارید و ازشون منفک نشدید، ازتون می خوان که گواهی که شرکتتون موافقه، شما مثلا برای دو سال مرخصی برید رو نشون بده. اگر هم که شما جایی قرار داد کاری ندارید و یا شغلی نداشتید که قرار داد داشته باشه که بعدش بخواین یا مرخصی بگیری و یا استعفا بدید، دیگه نیازی به همچین گواهی نیست. من خودم وقتی مدارک رو دادم به وی اف اس اصلا همچین چیزی رو ازم نخواست. مثل اینکه اون لیستی که تو سایت کامپوس هست تغییر کرده و اپدیتش دسته وی اف اسه.

Junior Member

سلام
    من برای ویزای دانشجویی بلند مدت اقدام کردم اما وقتی که سفارت بهم داده در نامه ذکر شده نوع ویزا " کوتاه مدت " ممکنه اشتباهی شده باشه چطور باید پیگیری کنم ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط f13b نمایش پست ها
    من اول وب سایت رسمی
    France-Visas عضو شدم و درخواست ویزای بلند مدت دادم و مراحل و تکمیل کردم در اخر دوفرم هم دریافت کردم فرم ویزای بلند مدت و فرم مدارک مورد نیاز در نهایت هم به برای وقت ملاقات ایمیل با تمامی مشخصات به ادرس ایمیل
    appointmentfrance@vfshelpline.com ایمیل زدم و وقت ملاقات رو برام ایمیل کردن. اما در وقت ملاقات زده ویزای کوتاه مدت
    الان این روال صحیح نیست ؟
    اگر راهنمایی بقرمایید ممنون میشم
    پروسه ویزای دانشجویی برای فرانسه از کامپوس فرانس شروع میشه. کامپوس وابسته به بخش فرهنگی سفارت فرانس ست. اول اونجا از طریق سایتشون پرونده رو تکمیل می کنید، بعد 200 یورو حضوری به دفترشون زیر پل کالج پرداخت میکنید. بعدش شما رو برای مصاحبه صدا می کنن. بعد از مصاحبه و تکمیل پرونده، کامپوس فرانس براتون از وی اف اس وقت میگیره و نامه پذیرش کامپوس رو به تون میده، شما برای ویزای بلند مدت دانشجویی تشریف میبرید وی اف اس که در خواست ویزا بدید. یکی از مدارک اجباری برای ویزای دانشجویی همین نامه کامپوس فرانس و رسید پرداخت 200 یورو بررسی پرونده کامپوسه. ضمنا تا پرونده شما از کامپوس فرانس نره بخش ویزا سفارت، پرونده شما در اونجا بررسی نمی شه.

Junior Member

سلام
    پروسه تعیین وقت برای ویزا تحصیلی فرانسه چه مدت طول میکشه؟ سفارت زود وقت میده؟
    برای المان 30 ماه قبل باید وقت گرفت، فرانسه هم اینطوره؟

Junior Member

سلام
    نه برای سفارت فرانسه شما اول باید در کامپوس فرانس پرونده تشکیل بدین و بعد از پرداخت ۲۰۰ یورو اونها پرونده شمارو بررسی و زمان مصاحبه رو بهتون میگن که کل این پروسه حدودا دو ماه تا سه ماه طول میکشه تا دریافت ویزا

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Esitiger نمایش پست ها
    سلام
    نه برای سفارت فرانسه شما اول باید در کامپوس فرانس پرونده تشکیل بدین و بعد از پرداخت ۲۰۰ یورو اونها پرونده شمارو بررسی و زمان مصاحبه رو بهتون میگن که کل این پروسه حدودا دو ماه تا سه ماه طول میکشه تا دریافت ویزا

سلام ببخشید یه سوال برای کسایی هم که پذیرش دارن از موسسات انگلیسی زبان همینطوه؟ من 19 تیر تشکیل پرونده دادم و دقیقا روزی که بهم گفتن پراخت کنم فرداش 200 یورو پرداخت کردم کلاسم هم 14 شهرویر شروع میشه اما هنوز خبری از وقت دادن بهم نیست ... به نظرتون یعنی به کلاسم نمیرسم ؟ و اینکه بعد مصاحبه چقدر طول میکشه نتیجه رو بگن؟

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)