صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 49

موضوع: ویزای دانشجویی - برای وقتی که از یک موسسه آموزش عالی یا آموزش زبان پذیرش دارید. لطفاً پست اول را بخوانید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوالات و مباحث مرتبط با ويزاي فرانسه 2018

نقل قول نوشته اصلی توسط A224883061 نمایش پست ها
    پروسه ویزای دانشجویی برای فرانسه از کامپوس فرانس شروع میشه. کامپوس وابسته به بخش فرهنگی سفارت فرانس ست. اول اونجا از طریق سایتشون پرونده رو تکمیل می کنید، بعد 200 یورو حضوری به دفترشون زیر پل کالج پرداخت میکنید. بعدش شما رو برای مصاحبه صدا می کنن. بعد از مصاحبه و تکمیل پرونده، کامپوس فرانس براتون از وی اف اس وقت میگیره و نامه پذیرش کامپوس رو به تون میده، شما برای ویزای بلند مدت دانشجویی تشریف میبرید وی اف اس که در خواست ویزا بدید. یکی از مدارک اجباری برای ویزای دانشجویی همین نامه کامپوس فرانس و رسید پرداخت 200 یورو بررسی پرونده کامپوسه. ضمنا تا پرونده شما از کامپوس فرانس نره بخش ویزا سفارت، پرونده شما در اونجا بررسی نمی شه.

خیلی ممنون از راهنماییتون فقط اینکه مدارک و موقع واریز 200 یورو باید همراهم داشته باشم ؟

سلام من برای دکتری مکانیک در لیون اقدام کرده بودم همون ویزای ساینتیفیک بعد 47 روز با بند 12 ریجکت شد
    Vous présentez un risque de menace pour fordre public / la sécurité publique / la santé

از وی اف اس پرسیدم گفتن میتونی دوباره اپلای کنی فقط مدارکی بیار که بند 12 رو حذف کنه. به نظرتون یه نامه از استاد بگیرم راجب حساس نبودن پروژه و گواهی سو پیشینه کافیه ؟ اصلا توضیه میکنید دوباره اپلای کنم ؟ مرسی از راهنماییتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط domino_boy نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    خواستم بپرسم برای ویزای دانشجویی این مقدار 7500 یورو برای تمکن مالی به ارز دولتی حساب میشه ؟
    یعنی باید با یورو حدود 6 تومن حدود 45 میلیون داخل حسابمون باشه ؟
    ممنون

متاسفانه باید یوروی 17000 تومنی باشه. بهتره ریسک نکنید و زیر 100 ملیون تو حسابتون نباشه

Junior Member

سلام دوستان

شاید این پستی که من میذارم چندان مهم نباشه ، ولی خب وقتی این تاپیک رو نگاه میکنی و میبینی بیشتر پست ها مربوط به ریجکت شدن ویزاس ، ادم افسرده و نگران میشه .
    خواهر من میخاست درخواست ویزای دانشجویی بده و ما خیلی نگران بودیم که رد بشه (به خصوص بعد از خوندن این تاپیک و این که سابقه سفر به عراق و ترکیه رو داشت و حتی خوابگاه هم نداشت) . اما خیلی راحت بعد از یک هفته ویزاش اومد . نه سوالی ازش کردن و نه چیز اضافی خواستن و نه حتی پاسپورت قبلیش رو دیدن. خواستم به دوستان بگم که نگران نباشید.اگر مدارکتون کامل باشه به احتمال بسیار زیاد برای ویزای دانشجویی مشکلی پیش نمیاد.

Junior Member

سلام
    آقا من با خوندن این چیزایی که شما گفتین استرس گرفتم اصلا!!!

- من ۳۱ سالمه
    - فوق لیسانس مدیریت بازرگانی دارم
    - از ۲۰۱۳ تا الان فروشگاه تجهیزات الکترونیک داشتم
    - مجوز از اتحادیه الکترونیک و موبایل دارم
    - سرباز معلم بودم و از سه تا مدرسه ای که درس دادم نامه تدریس دارم
    - برای زبان فرانسه از دانشگاه کاتولیک لیون پذیرش گرفتم
    - امروز کامپوس بودم و مصاحبه داشتم و از مصاحبه کننده پرسیم اوضاع چطوره گفت بنظرم منطقیه

اما اینجا نوشتین ویزا اولیا ریجکت میشن!
    من ویزا اولیم الان ترسیدم ریجکت بشم و کلا به داستان بخورم آخه پسر عموم قبلا ریجکت شده و هیجا دیگه قبولش نمیکنن همون اول ریجکتش میکنن من نمیخوام مثل اون بشه
    لطفا کسایی که اطلاعات کامل دارین منو راهنمایی کنین
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من پذیرش پست داک از فرانسه دارم. آیا باید از طریق کامپوس اقدام کنم یا به صورت آنلاین. راستیش به خود VFS زنگ زدم درست نمیدونستند و نهایتا گفتند کامپوس. کسی جدیدا اقدام نکرده؟

مرسی

Junior Member

سلام خسته نباشيد ممنون ميشم جواب بدين خيلي استرس دارم.
    من٢٣ سالمه مدرك كارشناسي از دانشگاه علامه با معدل بالا دارم و جزء ده درصد برتر دانشجويان بودم.
    ديروز براي كالج زبان پذيرش گرفتم كه برم اول زبان بخونم بعد ادامه تحصيلمو.
    باتوجه به صحبت هاي شما ويزا دادن غير ممكن شده! ايا اين مورد براي ويزاي دانشجويي هم هست؟ يعني به نظرتون ممكنه به خاطر درجه علمي و مدارك تحصيلي خوب به من ويزا بدن؟
    من گردش مالي پدرم رو با مانده حساب ٤٠٠ ميليون گرفتم به علاوه وكالت
    ايا لازمه توي حساب خودم هم پول باشه يا گردش مالي كافيه؟
    درضمن برادرم هم يكساله اونجاست و الان داره ارشد ميخونه

Moderator

رشته و دانشگاه
    Diplôme d'Ingénieur Généraliste-ENSAM-Arts et Métiers ParisTech

نقل قول نوشته اصلی توسط sophie_gh نمایش پست ها
    سلام خسته نباشيد ممنون ميشم جواب بدين خيلي استرس دارم.
    من٢٣ سالمه مدرك كارشناسي از دانشگاه علامه با معدل بالا دارم و جزء ده درصد برتر دانشجويان بودم.
    ديروز براي كالج زبان پذيرش گرفتم كه برم اول زبان بخونم بعد ادامه تحصيلمو.
    باتوجه به صحبت هاي شما ويزا دادن غير ممكن شده! ايا اين مورد براي ويزاي دانشجويي هم هست؟ يعني به نظرتون ممكنه به خاطر درجه علمي و مدارك تحصيلي خوب به من ويزا بدن؟
    من گردش مالي پدرم رو با مانده حساب ٤٠٠ ميليون گرفتم به علاوه وكالت
    ايا لازمه توي حساب خودم هم پول باشه يا گردش مالي كافيه؟
    درضمن برادرم هم يكساله اونجاست و الان داره ارشد ميخونه
    سلام،
    نگران نباشید. ویزای دانشجویی شرایطش با ویزای توریستی خیلی متفاوته.
    حواستون باشه که اگه قراره ادامه تحصیل بدید، با توجه به نیاز به تکمیل زبانتون نیاز دارید برای 3 سال تحصیل پول داشته باشید. (بین 30 تا 36 هزار یورو منهای شهریه کلاس زبانتون) با توجه به اوضاع خراب ریال در مقابل ارزهای بین المللی، کنار گذاشتن این عدد شدیداً توصیه میشه (یا حداقل هر قدرش رو که می تونید) ولی پولی که باید نشون بدید تقریباً برابر ماهی 800 (برای پاریس 1000) یورو برای امساله.
    در عین حال نفرمودید رشته تون چیه. به عنوان قاعده کلی اگه سطح فعلی زبانتون زیر A2 است، توصیه می کنم امسال در ایران تا می تونید سطح زبانتون رو بالا ببرید و از خیر پذیرش زبان بگذرید (چون بعیده از پایین A2 ظرف یک سال به B2 و بالاتر برسید که برای بیشتر رشته ها لازمه) وگرنه همونطور که مد نظرتونه اقدام بفرمایید.

موفق باشید
    اگه لطف کنید و سابقه پیغامهای قبلی رو هم ضمیمه پیامهای خصوصیتون بکنید راحتتر می تونم پاسخ بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Kavehmb2000 نمایش پست ها
    سلام،
    نگران نباشید. ویزای دانشجویی شرایطش با ویزای توریستی خیلی متفاوته.
    حواستون باشه که اگه قراره ادامه تحصیل بدید، با توجه به نیاز به تکمیل زبانتون نیاز دارید برای 3 سال تحصیل پول داشته باشید. (بین 30 تا 36 هزار یورو منهای شهریه کلاس زبانتون) با توجه به اوضاع خراب ریال در مقابل ارزهای بین المللی، کنار گذاشتن این عدد شدیداً توصیه میشه (یا حداقل هر قدرش رو که می تونید) ولی پولی که باید نشون بدید تقریباً برابر ماهی 800 (برای پاریس 1000) یورو برای امساله.
    در عین حال نفرمودید رشته تون چیه. به عنوان قاعده کلی اگه سطح فعلی زبانتون زیر A2 است، توصیه می کنم امسال در ایران تا می تونید سطح زبانتون رو بالا ببرید و از خیر پذیرش زبان بگذرید (چون بعیده از پایین A2 ظرف یک سال به B2 و بالاتر برسید که برای بیشتر رشته ها لازمه) وگرنه همونطور که مد نظرتونه اقدام بفرمایید.

موفق باشید
    خيلي ممنون از پاسختون
    من رشتم فلسفه بود، برادرم هم اونجاست ولي اونم دانشجو هست
    الان زبانم A2.2 هست ولي خودم خوندم بيشتر بلدم
    الان در حد b1 هستم
    بعد اينكه من مدرك كارشناسيم ازاد نشده، مدرك موقت و ريز نمره غير رسمي بردم براي ترجمه گفت ترجمه ميكنيم مهر هم ميزنيم ولي ممكنه سفارت بخواد اخرين مدرك تحصيلي رو ببرم دادگستري اونوقت نميتونم ليسانسمو ببرم و بايد ديپلم ببرم.
    به نظرتون امكان داره به اين خاطر ريجكت بشم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behnamm30 نمایش پست ها
    تا سه سال پیش مترجم های معتمد سفارت مدرک موقت رو هم ترجمه میکردن، ازشون سوال بپرسید ممکنه هنوز قبول کنن که در اون صورت نیازی به مهر قوه قضاییه و دادگستری ندارید.
    ممنون از پاسختون ،
    بردم دادم، قبول هم كردن، ولي گويا قانون جديدي چند روزه تصويب شده كه حتي اگر مترجم معتمد سفارت ترجمه كنه اخرين مدرك تحصيلي بايد مهر دادگستري داشته باشه

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)