صفحه 85 از 104 نخستنخست ... 35757677787980818283848586878889909192939495 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 841 تا 850 , از مجموع 1037

موضوع: گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

پیش فرض پاسخ : گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

نقل قول نوشته اصلی توسط alix1393 نمایش پست ها
    با توجه به پاسخی که در بالا نوشته‌ام، برای ابتدای کار، یک گواهی تمکن مالی (بدون ارائه گردش شش‌ماهه) کفایت می‌کند. اما در این گواهی، تاریخ افتتاح حساب هم درج می‌شود؛ که اگر مثلا ۴ ماه گذشته بوده، می‌تواند شک‌برانگیز شود که این همه پول از کجا وارد آن شده؟ من فکر می‌کنم بهتر است این گواهی تمکن مالی از حسابی ارائه شود که اقلا یک سال از افتتاح آن می‌گذرد؛ و البته برای آپدیت مدارک هم اگر گردش شش‌ماهه درخواست شود، باید از همین حساب ارائه شود. پس بهتر است حداقل موجودی مورد نظر کانادا را در این حساب حفظ کنید تا زمانی که گردش شش‌ماهه را خواستند، آسوده‌تر باشید.

بعضی از بانک‌ها هم گواهی تمکن مالی را به انگلیسی و سریع صادر می‌کنند؛ مثلا بانک سینا (من از شعبه میرداماد سوال کردم) گفت که همان لحظه می‌دهند (و پاسپورت لازم است همراه باشد)؛ فرقی هم نمی‌کند که در کدام شعبه بانک حساب دارید. اما مثلا در سایت بانک ملت نوشته شده که باید این درخواست را به شعبه بدهید و گواهی فارسی را بگیرید و ببرید یک ادارۀ دیگر بانک آن را تایید کند تا تازه بتوانید آن را ترجمه کنید!
    در مورد سپرده های ثابت دوستان تجربه ا دارند ؟ چون اونها به صورت یک کارت هستند و گردش ندارند . آیا دارالترجمه مستقیما اونها را ترجمه می کند ؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط joworks نمایش پست ها
    یک سئوال حیاتی برای من

من بدلیل امتحان آیلتس مجبورم اوایل شهریور مدارکم را ارسال کنم..از طرفی بدلیل اینکه باید پولم را از بانک بردارم الان می خوام گواهی موجود بودن پول (البته نه ششماهه بلکه همان در حال حاضر) را از بانک بگیرم.
    دوستانی که می دانند لطفا راهنمایی کنند آیا قابل قبول است گواهی این روزها برای ثبت نام در شهریور یا اینکه باید در نزدیکی همان روزهای ثبت نام و ارسال مدارک باشد.
    با تشکر
    لطفا اگر در بین دوستان درباره فاصله زمانی بین گرفتن گواهی بانکی تا ارسال مدارک تجربه یا اطلاعاتی دارند من را هم راهنمایی فرمایند.

Junior Member

سلام دوستان
    من برای اثبات پولی که یکدفعه وارد حساب شده یک اجاره نامه رسمی ترجمه کردم . ولی تاریخ تنظیم آن بعد از اتمام مدت اجاره است چون اجاره نامه رسمی نداشتم و مجبور شدم با اینکه قرارداد تمام شده بود اجاره نامه بنویسم ( فقط برای سفارت کانادا) . به نظرتون این که تاریخ تنظیم قرارداد بعد از اتمام آن است مشکلی ایجاد می کند ؟
    پرونده مهاجرت استانی : اقدام به صورت آنلاین از ایران . فایل نامبر اول 9 مارس 2012 . دریافت approval letter از استان اکتبر 2012 دریافت فایل نامبر دوم 3 مارچ 2013 . نامه مدیکال و آپدیت مدارک 22 می 2014 ......

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک-علمی کاربردی

سلام

در چک‌لیست مدارک فدرال (http://www.cic.gc.ca/english/pdf/kit...s/IMM5612E.pdf)، در بخش اثبات تمکن مالی نوشته شده:

Provide proof of unencumbered and readily transferable funds in a convertible currency available for settlement inCanada:

• current bank certification letter; or
    • evidence of savings balance; or
    • fixed or time deposit statements.

من از وکیل که سوال کردم و گفتم با توجه به این بخش، پس یک گواهی موجودی هم باید کفایت کند، گفتند که قبلا گویا همان ابتدا گردش شش‌ماهه را می‌خواسته، و الان هم به احتمال فراوان هنگام آپدیت مدارک، این گردش را می‌خواهند. و اگر هر دو بار گردش شش‌ماهه را ارائه بدهیم و پول زیادی یک‌جا آمده باشد و هر بار گواهی فروش سکه ارائه بدهیم، شک‌برانگیر است. پس بهتر است برای ابتدای کار، همان گواهی تمکن مالی با ذکر موجودی فعلی را ارائه بدهیم.

در خصوص وکلا هم، اطلاعات را از آنها بپرسید؛ اما تا می‌توانید خودتان هم سرچ کنید و ناهمگونی‌ها را حل کنید. به هر حال از خود آدم دلسوزتر نسبت به پرونده‌اش، کسی پیدا نمی‌شود

شاد و موفق باشید
    با توجه به پاسخی که در بالا نوشته‌ام، برای ابتدای کار، یک گواهی تمکن مالی (بدون ارائه گردش شش‌ماهه) کفایت می‌کند. اما در این گواهی، تاریخ افتتاح حساب هم درج می‌شود؛ که اگر مثلا ۴ ماه گذشته بوده، می‌تواند شک‌برانگیز شود که این همه پول از کجا وارد آن شده؟ من فکر می‌کنم بهتر است این گواهی تمکن مالی از حسابی ارائه شود که اقلا یک سال از افتتاح آن می‌گذرد؛ و البته برای آپدیت مدارک هم اگر گردش شش‌ماهه درخواست شود، باید از همین حساب ارائه شود. پس بهتر است حداقل موجودی مورد نظر کانادا را در این حساب حفظ کنید تا زمانی که گردش شش‌ماهه را خواستند، آسوده‌تر باشید.

بعضی از بانک‌ها هم گواهی تمکن مالی را به انگلیسی و سریع صادر می‌کنند؛ مثلا بانک سینا (من از شعبه میرداماد سوال کردم) گفت که همان لحظه می‌دهند (و پاسپورت لازم است همراه باشد)؛ فرقی هم نمی‌کند که در کدام شعبه بانک حساب دارید. اما مثلا در سایت بانک ملت نوشته شده که باید این درخواست را به شعبه بدهید و گواهی فارسی را بگیرید و ببرید یک ادارۀ دیگر بانک آن را تایید کند تا تازه بتوانید آن را ترجمه کنید!
    با سپاس از راهنمایی ارزنده تون،
    چرا باید حسابی که بعداً ازش پرینت شش ماهه می دیم همینی باشه که الان ازش گواهی موجودی می فرستیم. جایی گفته شده؟ خیلی ممنونتون می شم اگر لطف کنید بگید.
    من شخصا ترجیح می دم فعلا از حسابی که بیش از یک سال قدمت داره گواهی موجودی بدم و همزمان حساب ارزی دیگه ای باز کنم و دلار بذارم توش تا تورم داغونش نکنه اقلاً. به نظرتون آیا ایرادی داره بعداً گواهی فروش طلا ارائه بدم برای ورود مبلغ زیاد پول؟ همه اینها با این پیش فرض هست که در صورت درست بودن همه چیز، حداقل یک سال بعد درخواست پرینت حساب کنند (مدیکال و ...)

Junior Member

لطفا توضیح بفرماپید که گردش شش ماهی که در آینده می خواهند مربوط به ۶ ماه قبل از تاییده مالی هست یا همون موقع که مدیکال می یاد؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مکانیک-علمی کاربردی

نقل قول نوشته اصلی توسط masigoli نمایش پست ها
    لطفا توضیح بفرماپید که گردش شش ماهی که در آینده می خواهند مربوط به ۶ ماه قبل از تاییده مالی هست یا همون موقع که مدیکال می یاد؟؟؟
    گردش شش ماه پیش از همون موقع که میدکال میاد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid59 نمایش پست ها
    با سپاس از راهنمایی ارزنده تون،
    چرا باید حسابی که بعداً ازش پرینت شش ماهه می دیم همینی باشه که الان ازش گواهی موجودی می فرستیم. جایی گفته شده؟ خیلی ممنونتون می شم اگر لطف کنید بگید.
    من شخصا ترجیح می دم فعلا از حسابی که بیش از یک سال قدمت داره گواهی موجودی بدم و همزمان حساب ارزی دیگه ای باز کنم و دلار بذارم توش تا تورم داغونش نکنه اقلاً. به نظرتون آیا ایرادی داره بعداً گواهی فروش طلا ارائه بدم برای ورود مبلغ زیاد پول؟ همه اینها با این پیش فرض هست که در صورت درست بودن همه چیز، حداقل یک سال بعد درخواست پرینت حساب کنند (مدیکال و ...)
    خواهش می‌کنم. این "باید" نیست؛ ولی هر کاری کنیم که آفیسر شک نکند، بهتر است. آن شکلی ممکن است لازم شود توضیح بدهیم چرا یک حساب جدید باز کرده‌ایم، ملبغ افتتاح حساب را از کجا آورده‌ایم، و...

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط joworks نمایش پست ها
    لطفا اگر در بین دوستان درباره فاصله زمانی بین گرفتن گواهی بانکی تا ارسال مدارک تجربه یا اطلاعاتی دارند من را هم راهنمایی فرمایند.
    من در این خصوص تجربه‌ای ندارم؛ ولی ممکن است اگر فاصله گرفتن گواهی تکمن مالی و ارسال مدارک زیاد باشد، آفیسر درخواست آپدیت مدارک کند و بخواهد که گواهی موجودی جدیدی بفرستید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط pedram55 نمایش پست ها
    در مورد سپرده های ثابت دوستان تجربه ا دارند ؟ چون اونها به صورت یک کارت هستند و گردش ندارند . آیا دارالترجمه مستقیما اونها را ترجمه می کند ؟
    ممنون
    fixed or time deposit statements هم قابل قبول هستند. بهتر است از بانک خود بپرسید که آیا این کارت برای ترجمه کفایت می‌کند یا مثلا مهر و تایید دیگری هم لازم است؟

Junior Member

سلام به همه دوستان
    من توي نشون دادن گواهي تمكن مالي به مشكل برخوردم و خواهش داشتم كه اساتيد كمك كنند .
    من فقط يه خونه دارم كه قصد دارم قبل مهاجرت بفروشمش . بنابراين الان پولي ندارم كه بخوام بگذارم بانك و تمكن مالي بگيرم . اگر الان بخوام خونمو بفروشم كار درستي نيست چون ممكنه در كل كيس مهاجرت ما پذيرفته نشه و همين دارايي كه داريم هم از دست بره.
    و اصلا موضوع اينكه كه يه دوستي تو بانك دارم كه ميگه ميتونه به راحتي آب خوردن گردش شش ماهه واسم درست كنه و مهر بانك هم بزنه كه واسه ترجمه اصلا مشكلي نداره . ضمنا ميگه دادگستري و وزارت امور خارجه هم اصلا مبالغ بالاي ٣ ميليون تومان رو تاييد نميكنن. بنابراين همون ترجمه كفايت ميكنه و هيچ سفارتي خارج از كشور نميتونه صحت گردش شش ماهه رو بررسي كنه و اصلا كسي نميفهمه . ايشون يه ليست ١٠ نفره از دوستان هم اسم برد كه از همين طريق گردش گرفتن واسه كانادا و آلمان و هيچ مشكلي هم پيش نيومده . به نظر اساتيد اين روش مشكلي ايجاد نميكنه واسم ؟ مثلا كانادا بتونه يه جوري صحت و سقم گردش شش ماهه رو استعلام كنه؟
    ممنون از راهنماييتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)