صفحه 99 از 104 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103104 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1037

موضوع: گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

پیش فرض پاسخ : گواهی موجودی حساب بانکی و اثبات تمکن مالی (فدرال و كبك)

نقل قول نوشته اصلی توسط kiavash9 نمایش پست ها
    با درود
    خیر ارز مرجع رو در نامه تمکن مالیتون قید میکنند.

جواب سوال من رو ندادید که! عرض کردم الان مثلا من باید 15000 دلار کانادا نامه تمکن ارائه کنم. تو حساب بانکیم باید چقدر ریال باشه؟دلار چقدری؟قیمت روز دلار در بازار یا ارز بانکی که تو سایت بانک ملی زده 2900 تومان؟!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    جواب سوال من رو ندادید که! عرض کردم الان مثلا من باید 15000 دلار کانادا نامه تمکن ارائه کنم. تو حساب بانکیم باید چقدر ریال باشه؟دلار چقدری؟قیمت روز دلار در بازار یا ارز بانکی که تو سایت بانک ملی زده 2900 تومان؟!
    دلار آمریکا اینجا 3700 هست!!! مگه قیمت روز دلار رو نباید حساب کنیم؟!! یعنی 5400 ؟
    خیر ارز مرجع رو در نامه تمکن مالیتون قید میکنند.
    با درود
    خیلی واضح پاسخ دادم که دوست عزیز
    ارز مرجع همون بقول شما ارز بانکی هست.
    بله با همون تقریبا 2900تومن حساب میکنند.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahiiid نمایش پست ها
    مسئله انقدر پیچیده نیست.
    سیستم بانکداری در ایران - حداقل فعلا - نرخی بغیر از نرخ بانک مرکزی را به رسمیت نمی شناسه بنابراین هر گواهی تمکن یا صورتحساب معادل ارزی که برای شما تهیه کنند به نرخ برابری اعلامی بانک مرکزی خواهد بود. هیچ بانکی را پیدا نمی کنید که گواهی تمکن را با نرخ بازار آزاد محاسبه و صادر کنه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MA in TEFL

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    مسئله انقدر پیچیده نیست.
    سیستم بانکداری در ایران - حداقل فعلا - نرخی بغیر از نرخ بانک مرکزی را به رسمیت نمی شناسه بنابراین هر گواهی تمکن یا صورتحساب معادل ارزی که برای شما تهیه کنند به نرخ برابری اعلامی بانک مرکزی خواهد بود. هیچ بانکی را پیدا نمی کنید که گواهی تمکن را با نرخ بازار آزاد محاسبه و صادر کنه.
    خوب اینجوری خیلی خوبه. ممنون

Junior Member

سلام دوستان:
    می خواستم بدونم برای اقدام در مورد مهاجرت استانی مثلا ساسکاچوان
    1- برای گواهی تمکن مالی آیا مجموع دارایی حساب بانکی زن و شوهر را قبول می کنند؟ چون توی سایت گفته :

• be in the name of the principal applicant and/or spouse only.

2- آیا سهام قابل فروش یک شرکت را که معمولا بر مبنای ارزش اسمی سهام است آفیسرهای مهاجرت قبول می کنند؟

با تشکر
    ویرایش توسط vsanatgar : April 29th, 2018 در ساعت 04:59 PM

Junior Member

سلام مجدد دوستان :
    ایمیل زدم به اداره مهاجرت استانی این جواب اومده که ظاهرا موضوع بالا قابل قبول است :
    Thank you for your email.

The following funds will be accepted:

• Personal chequing or savings accounts
    • Bonds
    • Cash value life insurance
    • Guaranteed Investment Certificate (GICs) or Certificates of Deposit
    • Mutual Funds
    • Provident Funds (an official letter from the provident fund organization indicating the amount of funds that are accessible is required)
    • Registered Retirement Savings Plans (RRSPs)
    • Stocks
    • Tax Free Savings Accounts (TFSAs)
    • Term deposits and time deposits (must be valid at the time of application and remain valid throughout the entire application process)
    • Treasury Bills

Debentures, credit cards, lines of credit, gold, cash, property or businesses are not accepted as settlement funds.
    All funds must be in the name of the Principle Applicant, their spouse or a combination of the two. Funds with another’s name on them will not be considered.

Kind Regards,
    AC- Customer Service Officer

Saskatchewan Immigrant Nominee Program (SINP)
    Government of Saskatchewan
    Labour Market Development, Ministry of the Economy
    7th Floor, 1945 Hamilton Street
    Regina, Canada S4P 2C8
    Bus: 306.798.7467
    نظر دوستان چیه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط vsanatgar نمایش پست ها
    سلام دوستان:
    می خواستم بدونم برای اقدام در مورد مهاجرت استانی مثلا ساسکاچوان
    1- برای گواهی تمکن مالی آیا مجموع دارایی حساب بانکی زن و شوهر را قبول می کنند؟ چون توی سایت گفته :

• be in the name of the principal applicant and/or spouse only.

2- آیا سهام قابل فروش یک شرکت را که معمولا بر مبنای ارزش اسمی سهام است آفیسرهای مهاجرت قبول می کنند؟

با تشکر

Junior Member

سلام دوستان
    من برای EE فدرال دارم اقدام میکنم.
    حساب من در بانک خاورمیانه است. دیروز ازشون در مورد نامه تمکن مالی پرسیدم، گفتن در نامه ای که میدن فقط موجودی حساب رو درج میکنن و هیچ اطلاعات دیگه ای رو بهش اضافه نمیکنن!
    برای میانگین موجودی حساب 6 ماهه، گردش حساب رو برای اون دوره میدن که چند برگ پرینت سیاه و سفید هست و فقط مهر بانک روش زده میشه!
    آیا این قابل قبول هستش؟ (نامه موجودی حساب بانک+پرینت گردش حساب)

سلام دوستان
    من تو ایران فقط یه حساب قرض الحسنه بانک تجارت دارم که همیشه حدود 3 میلیون توش پول بوده.
    از اونطرف یه حساب کارگزاری مفید(بورس) دارم که از 1 ماه قبل 500 میلیون پول توش ریختم و سهام خریدم و الان به همون مقدار سهام دارم.
    از آخرین طرف هم اینکه، میتونم به پدرم بگم مثلا 300-400 میلیون بریزه به حسابم، ولی در نهایت مسئله اینجاست که میانگین حساب خیلی پایینتر میشه فکر میکنم.
    همچنین میتونم بگم یه چک رمزدار (از اینایی که عین پول نقد میمونه) به اسم من بگیره

حالا از بین راه های فوق به نظرتون کدومش از همه بهتر هستش؟
    من میخوام برای ویزای کار اقدام کنم و نوشته حدو 25 هزار دلار برای 1 نفر در سال میخواد.

یه سوال دیگه هم دارم... من میتونم از حساب پدرم استفاده کنم؟ اصلا توی ویزای کاری work permit ساپورتر قبول میکنن؟
    درواقع من دارم با work permit میرم و اونجا میخوام به startup visa تبدیلش کنم و یه letter of support from designated entity هم دارم.

یک سوال دیگه

میانگین موجودی حساب رو چطور حساب میکنن؟ موجودی پایان 90 روز متوالی رو جمع میکنن و تقسیم بر 90 میکنن؟ یعنی اگر یک نفر 1 میلیارد تومن فقط برای 1 روز بریزه به حسابش، میانگین 90 روزه حسابش میشه حدود 11 میلیون تومن؟

این میانگین باید با اون مینیمم که سفارت برای ویزا تعیین کرده برابر باشه؟ یعنی اگر سفارت گفته 25 هزار دلار (فرض کنیم با دلار دولتی بشه 100 میلیون)، طرف باید میانگین 3 ماهه ی موجودی حسابش 100 میلیون باشه؟

البته این یکمی مسخره به نظر میرسه! من توی ایران افرادی میشناسم که مثلا روزی 10 میلیون فروش دارن. ولی خب سریعا با همون پول خرید میکنن و پول رو توی حساب نگه نمیدارن هیچوقت(مغازه دار مثلا). اینطوری ممکنه طرف صبح تو حسابش 50 میلیون بیاد ولی بعد ظهر همش رو خرید کنه. و درواقع آخر وقت چیزی تو حسابش نباشه و همین مسئله میانگین مانده حسابشو همیشه پایین نگه داره. با اینکه طرف شاید ماهی 100 میلیون درآمد داره!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)