صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71

موضوع: آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال 2019

Senior Member esf11 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - کلیرنس ویزاهای تحصیلی در سال 2019

نقل قول نوشته اصلی توسط vargha نمایش پست ها
    من بعد از یک سال و دو ماه از زمان مصاحبه، ایمیلی از سفارت گرفتم که در اون مدارکی مثل research plan و رزومه و نامه پذیرش دانشگاه و کارت معافیت رو ازم خواستند که بفرستم. دو سه روز بعد از ارسال مدارک هم کیسم در سایت آپدیت شد.

کسی از دوستان تجربه ای داره که این آپدیت در چه مرحله ای از فرآیند کلیرینس هست، و طبق تجربیات قبلی چه مدتی بعد از این آپدیت امکان کلیر شدن وجود داره؟

من در هر صورت مجبورم دوباره برای دانشگاه و ویزا اپلای کنم، و نمیدونم این کیس فعلی حتی اگر به نتیجه برسه چه تأثیری در اقدام برای ویزای جدید خواهد داشت.
    میشه بگید آپدیتی خوردید تا حالا یا نه و چنتا کلا؟ ویزا جی یا اف؟
    و اینکه مختصر میشه شرایطتون رو بگید؟ ممنونم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    میشه بگید آپدیتی خوردید تا حالا یا نه و چنتا کلا؟ ویزا جی یا اف؟
    و اینکه مختصر میشه شرایطتون رو بگید؟ ممنونم.
    من اکتبر 2018 مصاحبه داشتم، چند روز بعدش سؤالات رو از سفارت دریافت کردم و پاسخ دادم، و از اون زمان دیگه هیچ آپدیتی نداشتم تا همین 10 روز پیش که این مدارک جدید رو از من خواستند و بعدش هم کیسم در سایت آپدیت شد.

درخواستم برای ویزای F بوده و برای دوره ارشد در رشته کامپیوتر. هیچ سابقه کار یا فعالیت دولتی یا در نهادهای خاص نداشتم.

همون طور که گفتم، چون دو بار دانشگاه ورودم رو تمدید کرد و دیگه نمیکنه، باید دوباره برای دانشگاه و ویزا اپلای کنم، ولی کیس قبلی ویزام کماکان در جریان هست.

من اکتبر 2018 مصاحبه داشتم، چند روز بعدش سؤالات رو از سفارت دریافت کردم و پاسخ دادم، و از اون زمان دیگه هیچ آپدیتی نداشتم تا همین 10 روز پیش که این مدارک جدید رو از من خواستند و بعدش هم کیسم در سایت آپدیت شد.

درخواستم برای ویزای F بوده و برای دوره ارشد در رشته کامپیوتر. هیچ سابقه کار یا فعالیت دولتی یا در نهادهای خاص نداشتم.

همون طور که گفتم، چون دو بار دانشگاه ورودم رو تمدید کرد و دیگه نمیکنه، باید دوباره برای دانشگاه و ویزا اپلای کنم، ولی کیس قبلی ویزام کماکان در جریان هست.
    تا جاییکه من میدونم شما اگر کلیر بشید دیگه نیازی نیس دوباره درخواست ویزا بدید. فقط فرم ای 20 جدید رو بشون بدید و اونها ویزا رو بر اساس ای 20 جدید صادر میکنن. البته از کسایی که این تجربه رو داشتن و بقیه تاپیک ها بپرسید و لطفا اینجا هم اطلاع رسانی کنید. ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط esf11 نمایش پست ها
    تا جاییکه من میدونم شما اگر کلیر بشید دیگه نیازی نیس دوباره درخواست ویزا بدید. فقط فرم ای 20 جدید رو بشون بدید و اونها ویزا رو بر اساس ای 20 جدید صادر میکنن. البته از کسایی که این تجربه رو داشتن و بقیه تاپیک ها بپرسید و لطفا اینجا هم اطلاع رسانی کنید. ممنون.
    من هم همین تصور رو داشتم. ولی مسئول international students دانشگاه به من گفت که چون من دوباره باید برای دانشگاه اپلای کنم، رکورد SEVIS من کنسل میشه و بعد از قبول دوباره، مجبور هستم دوباره برای ویزا و مصاحبه و ... اقدام کنم. یعنی عملاً یک سیکل باطل هست که همین طور تکرار میشه و نمیشه امیدی به این داشت که بالاخره به سرانجامی برسه.

من هم همین تصور رو داشتم. ولی مسئول international students دانشگاه به من گفت که چون من دوباره باید برای دانشگاه اپلای کنم، رکورد SEVIS من کنسل میشه و بعد از قبول دوباره، مجبور هستم دوباره برای ویزا و مصاحبه و ... اقدام کنم. یعنی عملاً یک سیکل باطل هست که همین طور تکرار میشه و نمیشه امیدی به این داشت که بالاخره به سرانجامی برسه.
    sevis یک سال اعتبار داره و فقط اعتباره اون رو شاید گفته. ولی برای ویزا و این داستان ها فکر نمیکنم. کلا یادمه میگفتن کلیر که میشید میتونن برای ویزاهای نوع دیگه هم تا مدت 4 ماه ازش استفاده کنن اگه درست یادم مونده باشه.

با سلام. من تاریخ 26 نوامبر مصاحبه داشتم و 6 ژانویه کلیر شدم. رشته مهندسی شیمی. همراه همسرم رفته بودم مصاحبه. 6 ژانویه یه ایمیل اومد که فلان مدارک رو بفرست ولی نگفته بود که تکلیف همسرم چیه. الان سوالم اینه که من برای F2 هم مدارک رو بفرستم یا یه ایمیل جداگانه برا اون هم خواهد آمد؟

Junior Member

سلام. امیدوارم تا الان ویزاتون اومده باشه. اگه هم نه، به زودی اکی میشه. این مدارک جدید و آپدیت نشونه خوبیه. وقتی کلیر شدی نیازی به ویزای دوباره نداری. آی 20 جدید رو براشون همراه پاسپورت میفرستی موقع پیکاپ ویزا. چون رشته و دانشگاهت عوض نشده. رکورد سویس هم اگه باطل بشه ، درخواست میدی که هزینه ی سویس که دادی رو به قبلی منتقل کنن. که بیشتر مواقع قبول میکنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Libosh2000y نمایش پست ها
    با سلام. من تاریخ 26 نوامبر مصاحبه داشتم و 6 ژانویه کلیر شدم. رشته مهندسی شیمی. همراه همسرم رفته بودم مصاحبه. 6 ژانویه یه ایمیل اومد که فلان مدارک رو بفرست ولی نگفته بود که تکلیف همسرم چیه. الان سوالم اینه که من برای F2 هم مدارک رو بفرستم یا یه ایمیل جداگانه برا اون هم خواهد آمد؟
    سلام. بهشون ایمیل بزن و بپرس. باید برای ایشون هم آپدیت بشن و ایمیل بگیرن. ولی ضرری نداره ایمیل بزنی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ME,IUST

سلام دوستان. من هم امروز برای ویزای J-1 کلیر شدم. شرایطم رو چند پست بالاتر نوشتم ولی به طور خلاصه اینه: ۲۴ اکتبر مصاحبه, ۱۹ نوامبر اولین آپدیت, و امروز کلیر. (و اینکه قبلا با ویزای F-1 امریکا بودم.)

با آرزوی موفقیت برای همه کسایی که منتظر هستن.

من امروز 6 ماهم پر شد دیگه. میخوام واسه وکیل اقدام کنم چون چندین و چند نفر قبلا همین جا با یه وکیل کار کردن که موظف میکنه دادگاه رو که سره 2 ماه جواب بده. اگه کسی خواست با من اقدام کنه شاید بشه تخفیف گرفت از وکیله. لطفا خصوصی بنویسید. ممنون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)