صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 71

موضوع: بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

Junior Member

پیش فرض بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

سلام دوستان.

تاپیک خاصی برای موضوع "دوباره اقدام کردن در یک سفارت دیگه به دلیل طولانی شدن کلیرنس" جای دیگه ندیم. برای همین این موضوع رو ایجادکردم. امیدوارم مدیر انجمن کمک کنه تا این تاپیک به یه تاپیک مهم تبدیل بشه.

طولانی شدن کلیرنس برای خیلی از دوستان اتفاق میفته. بعضی اوقات به نظر میرسه که آفیسر پرونده نمیتونه تصمیم بگیره که دانشجو رو کلیر کنه و پروسه پرونده تموم نمیشه و هی کش داده میشه. شاید هم پرونده گوشه ای گذاشته میشه تا دانشجو در آخر بیخیال بشه و فاند و پذیرشش بپره.

اگه چنین چیزی واقعا ممکنه اتفاق بیفته ، به نظرتون بهتر نیست که پرونده رو کنسل و در یک سفارت دیگه دوباره اپلای کرد؟

برای کسی که چندین ماهه منتظره کلیرنسه معلومه که خیلی از مراحل رو با موفقیت طی کرده و ریجکت نشده. اگه دوباره اپلای کنه میتونه این بار دلایل محکمتری در سفارت جدید بیاره و افسر رو قانع کنه.

دوستانی که در این مورد تجربه دارن و چنین چیزی رو امتحان کردن، خوشحال میشیم تجربیاتشون رو اینجا بنویسن......

ApplyAbroad Superstar Heisenberg7 آواتار ها

Angry بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

بستن کیس کلیرنس به دلیل طولانی شدن پروسه، عوض شدن شرایط، به وجود آمدن یک موقعیت جدیدتر و بهتر، پریدن پذیرش و فاند، احساس خطر از رد شدن و هزاران دلیل دیگه همیشه جزو داغ ترین موضوعات بحث در تاپیک های کلیرنس بوده که متاسفانه به دلیل نداشتن تاپیک جدا، جمع بندی خوبی توش نشده و اطلاعات کافی در بارش موجود نیست! برای همین به ذهنم رسید که این تاپیک رو ایجاد کنم که کسایی که به فکر این کار هستند بهتر با هم دیگه در تماس باشن و بتونند تجربیات خودشون رو بذارن تا بشه به یک جمع بندی رسید....

برای داغ شدن تاپیک چند تا پست زیر خاکی از پیروزی ها و شکست خوردن ها در بستن کیس کلیرنسی می ذارم و بقیه تاپیک رو به دست دوستان می سپارم!
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Angry پاسخ : بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن ش

اول از همه باید گفت که به نظر میرسه که موفقیت در بستن کیس بستگی به موقعیتش داره (نظر بنده) مثلاً کیسی که در سفارت بررسی میشه به نظر میرسه که با تماس با سفارت میشه بستش... اما کیسی که در واشنگتن بررسی میشه رو نمیشه و سفارت دسترسی و کنترلی روش نداره. حالا یه تعداد پست هم از کسایی که تجربه داشتن می ذارم براتون:

دوستی بعد از 5 ماه انتظار از دبی میره ازبکستان و دو هفته ای کلییر میشه! لیسانس هوافضا بوده و فوق مکانیک میرفته.
    ازبکستان می گه تا کیس رو نبستی نیا و دبی هم میگه نمی خواد ببندی I-20 جدید بفرست. خلاصه بدون توجه به این مسائل ایشون میرن و مشکلی هم پیش نمیاد و با اینکه نگران کیس در دبی بوده آفیسر میگه نگرانش نباش.

اینجا و اینجا

باید دقت کرد که ایشون با یک I-20 جدید رفتن و خود این موضوع ممکنه بی تاثیر نبوده باشه!

=====

طرف از سفارت دوبی منتظر بوده و خسته میشه و بعد از 170 و اندی روز میره عشق آباد و آفیسر می گه:

"باید از همون دوبی پی گیری کنی و نمی تونم کیست رو در دوبی کنسل کنم چون اونجا داره بررسی میشه. به سفارتای دیگه نرو و منتظر بمون. فقط یه positive note برات می نویسم و کار دیگه ای نمی تونم انجام بدم

اینجا

=====

شخصی شهادت داده که روز مصاحبش کسی رو دیده بوده که بعد از یک سال کلییر نشده بوده و از دبی خواسته بوده کیس رو ببنده و وقتی رفته تو ازبکستان ریجکت شده و گفتن کیست داره در دبی بررسی میشه و ما تمی تونیم بررسیت کنیم!!

اینجا

=====

دوستی در دبی 6 ماه منتظر بوده و اعصاب براش نمی مونه و کلی ایمیل میزنه که کیسم رو ببندید و اونا هم جواب نمیده... ازبکستان هم می گه اگر کیست باز باشه برت می گردونیم. خلاصه ایشون هم به قول خودشون تیری در تاریکی میندازن و میرن ازبکستان و اونجا وقتی میپرسن که دبی چه خبر ایشون میگن که کیسم رو بستم!!!! خلاصه 25 روزه کلییر میشن.

اینجا
    و اینجا

=====

امیدوارم استارت این تاپیک رو خوب زده باشم و بقیه هم داغش کنند!

ویرایش توسط Heisenberg7 : January 18th, 2014 در ساعت 07:38 AM
    کمک فوری به کودک با مشکل قلبی اینجا. از جواب دادن سوالاتی که امکان مطرح شدن در فُرِم رو دارند... در پیام خصوصی معذورم!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن ش

باز کردن این تاپیک خوب شد. منم یکی بازکردم (اینجا) اما کسی نیست تا چیزی بنویسه.

تاپیک خاصی برای موضوع "دوباره اقدام کردن در یک سفارت دیگه به دلیل طولانی شدن کلیرنس" نبود. برای همین اون موضوع رو ایجادکرده بودم. اینی که hizenberg باز کرده امیدوارم تا این تاپیک به یه تاپیک مهم تبدیل بشه.

طولانی شدن کلیرنس برای خیلی از دوستان اتفاق میفته. بعضی اوقات به نظر میرسه که آفیسر پرونده نمیتونه تصمیم بگیره که دانشجو رو کلیر کنه و پروسه پرونده تموم نمیشه و هی کش داده میشه. شاید هم پرونده گوشه ای گذاشته میشه تا دانشجو در آخر بیخیال بشه و فاند و پذیرشش بپره.

اگه چنین چیزی واقعا ممکنه اتفاق بیفته ، به نظرتون بهتر نیست که پرونده رو کنسل و در یک سفارت دیگه دوباره اپلای کرد؟

برای کسی که چندین ماهه منتظره کلیرنسه معلومه که خیلی از مراحل رو با موفقیت طی کرده و ریجکت نشده. اگه دوباره اپلای کنه میتونه این بار دلایل محکمتری در سفارت جدید بیاره و افسر رو قانع کنه.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بستن کیس کلیرنس در یک سفارت و اقدام از سفارت دیگر به دلیل طولانی شدن،عوض شدن ش

با تشکر از هایزنبرگ عزیز. واقعا جای همچین تاپیکی خالی بود.
    دوستان! من هشت ماه پیش (اوایل می 2013) با پذیرش فول فاند دکتری شیمی از یه دانشگاه با رنک خوب رفتم دبی برای مصاحبه. روز مصاحبه مشکل خاصی نبود. آفیسر گفت چه فاند خوبی داری و بعد کمی شوخی خنده بدون گرفتن هیچ مدرکی به جز رزومه گفت ویزات اپرووده و فقط بگو کی میخوای آمریکا باشی و مصاحبه تموم شد. دو هفته بعد از مصاحبه برای اولین بار سایت دبی کامپلیت شد و ایمیل اومد که ویزات حاضره (سایت واشنگتن آپدیت نشده بود). سریع پاسپورت رو با آژانس فرستادم در کمال ناباوری خالی برگشت. در این حین متوجه شدم که یه اشتباه وحشتناک کردم و پاسپورت نامبرم رو توی دی اس 160 اشتباه وارد کردم. خلاصه صد تا ایمیل با اسکن پاسپورت فرستادم که تو رو خدا اینو اصلاح کنید گفتن باشه اینو به آفیسر مربوطه منتقل میکنیم. یک ماه و نیم بعدش توی فاصله دو هفته مونده به شروع ترم دوباره سایت دبی کامپلیت شد ایمیل هم اومد و سایت واشنگتن هم آپدیت شد. خلاصه بعد دو هفته ایندفعه هم باز پاسپورت خالی برگشت! خلاصه دوباره کلی ایمیل زدم که چی شده گفتن کیست تحت بررسیه. دو سه دفعه هم ایمیل زدن یه سوالهای خیلی پرتی پرسیدن از جمله اینکه هزینه های تو رو اونجا کی قراره پرداخت کنه؟!!
    بعد از اینکه آی بیست ترم بهار به دستم رسید اسکن آی بیست جدید رو فرستادم دوباره دو روز بعدش بازم سایت واشنگتن اپدیت شد (ضمنا سویس نامبرم عوض شده بود که با راهنمایی هایزنبرگ سویس فی رو به شماره جدید منتقل کردم). اوایل دسامبر باز سایت دبی کامپلیت شد چند روز بعدش واشنگتن هم مجددا آپدیت شد ولی ایمیلی نیومد. ایندفعه دل به دریا زدم خودم برای تحویل پاسپورت شخصا پا شدم رفتم دبی (بماند که اقامت دوهفته ایی توی دوهفته آخر دسامبر چقد برام هزینه داشت). ایندفعه هم بعد از ده روز پاسپورت خالی برگشت!!
    در دو هفته اخیر بارها به دبی ایمیل زدم و اسکن آی بیست اسپرینگ رو فرستادم که آقا تاریخ اینکه گذشت ادمیشنم هم کلن کنسل شد خواهش میکنم کیس منو ببندین تا بتونم با یه پذیرش جدید اقدام کنم (چون طبق قوانین کسی نمیتونه همزمان دوتا پرونده مفتوح داشته باشه) دبی میگه کیس شما تحت بررسیه (حالا من بهشون ده بار تاکید کردم که ادمیشنم کلن کنسل شده) و مانمیتونیم کیس رو ببندیم! هر موقع پذیرش جدید گرفتی آی بیست جدیدت رو برامون بفرست.
    راستش من بعد این داستانها دیگه مطمءن نیستم که اگه بازم صبر کنم برای بار چهارم این داستان تکرار نشه. من احساس میکنم مشکل تو بخش کلیرنس نیست چون تا حالا دوبار ایمیل کلیر شدن رو دریافت کردم بلکه مشکل تو بخش ویزا ایشواینگه که هر دفعه پاسپورت رو خالی برمیگردونه. بنابراین میخوام وقتی پذیرش جدید با سویس نامبر جدید از همون دانشگاه قبلی دستم رسید دوباره برای ویزا اقدام کنم (چون دانشگاه قرار شده برای فال 2014 دوباره بهم پذیرش بده). حالا دو راه دارم: 1) دوباره از دبی وقت بگیرم و روز مصاحبه تمام این داستانا و اشتباه پاسپورت نامبر و همه رو شخصا توضیح بدم. (ضمنا من شیش ماهه که ازدواج کردم و ایندفعه با همسرم میخوام برم مصاحبه)
    2) با فرض اینکه اینا هنوزم پاسپورت نامبر رو اصلاح نکردن اصن کلن پاشم برم یه سفارت دیگه
    ضمنا من دخترم و طبیعتا سربازی نداشتم. سابقه کاری به جز تدریس خصوصی نداشتم تو رزومه. فامیل نزدیک هم توی آمریکا ندارم.
    خوشحال میشم اگه از راهنمایی ها و نظرات دوستان استفاده کنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بستن پرونده کلیرنس در یک سفارت و اقدام مجدد از سفارت دیگر

تاپیک واقعا خوبیه!
    من 17 جون مصاحبه داشتم. 23 دسامبر اولین آپدیتم بود و همه جا هم آپدیت شد. خلاصه پاسو فرستادیم و 13 ژانویه گفتن بیا مصاحبه مجدد. منم می خواستم سریع برم که دانشگاه گفت نامه لیت نمیده و قراره دیفر کنه واسه فال 2014. حالا من ایمیل بدم و واسه مصاحبه دوم وقت بگیرم؟ یا کیس و ببندم برم جای دیگه؟ راستی واسه کی وقت بگیرم که ریسکش کم باشه ویزاممexpire نشه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Sardargom نمایش پست ها
    تاپیک واقعا خوبیه!
    من 17 جون مصاحبه داشتم. 23 دسامبر اولین آپدیتم بود و همه جا هم آپدیت شد. خلاصه پاسو فرستادیم و 13 ژانویه گفتن بیا مصاحبه مجدد. منم می خواستم سریع برم که دانشگاه گفت نامه لیت نمیده و قراره دیفر کنه واسه فال 2014. حالا من ایمیل بدم و واسه مصاحبه دوم وقت بگیرم؟ یا کیس و ببندم برم جای دیگه؟ راستی واسه کی وقت بگیرم که ریسکش کم باشه ویزاممexpire نشه؟
    خیلی بعید میدونم دبی کیس شما رو ببنده. واسه مصاحبه دوم زیاد نگران وقت نباشد. ویزای سینگل سه ماه برای ورود به آمریکا وقت داره. یک ماه زودتر از تاریخ آی بیست هم که میتونید وارد آمریکا بشید. یک ماه هم که برای پیک آپ وقت دارید پس عملا پنج ماه قبل از تاریخ آی بیست وقت دارید. فک کنم یکی دو ماه دیگه برید مصاحبه خوب باشه. البته بازم با دوستان باتجربه تر مشورت کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Na2013 نمایش پست ها
    خیلی بعید میدونم دبی کیس شما رو ببنده. واسه مصاحبه دوم زیاد نگران وقت نباشد. ویزای سینگل سه ماه برای ورود به آمریکا وقت داره. یک ماه زودتر از تاریخ آی بیست هم که میتونید وارد آمریکا بشید. یک ماه هم که برای پیک آپ وقت دارید پس عملا پنج ماه قبل از تاریخ آی بیست وقت دارید. فک کنم یکی دو ماه دیگه برید مصاحبه خوب باشه. البته بازم با دوستان باتجربه تر مشورت کنید
    والا کیس هایی مثل ما دیگه خیلی نادره. من یه جا خوندم یکی با شرایط تو با ادمیشن جدید رفت ترکمنستان و ویزا گرفت و رفت ولی هنوز کیس دوبی مونده!!! ایمیل بزن بگو دیگه ادمیشن ندارم. یه نامه از دانشگاه بگیر یا ایمیلشون و واسشون بفرست که گفتن دیگه نمی خوانت. واسه اینکه این ایمیل و بگیری به دانشگاه ایمیل بزن و نامه ریجکت بخواه. البته اون موقع ریسکم هست که دبی یهو ریجکتت کنه. خلاصه تلاش کن ببندی. زنگ بزن به دبی. ولی اگه فایده نداشت چاره ای نداری جز اینکه بری سفارت دیگه چون ادمیشن جدید رو بفرستی باز اینا بامبول درمیارن

یکی از دوستان که F2 بودن و سربازیشونن س... بوده،

30 جون میرن مصاحبه دوبی
    F1 اشون سپتامبر کلییر میشه و میره
    درخواست براي بستن پرونده میدن در 24 نوامبر
    تاييد بستن پرونده از سمت دبي 25 نوامبر میاد و تو سایت واشنگتن ریفیوزد میشن که حدس بر این بوده که 214 باشه!
    با وجود بستن پرونده، در تاريخ 15 دسامبر ریجکت میشن!
    منبع اینجا

این هم توضیحات یه دوست دیگه راجع به شرایط خودش و دو تا از دوستاش:

سلام. قاعدتا باید کیستون رو ببندید تو دبی و بعد برید جای دیگه. یکی از بچه ها پارسال اینکار رو نکرد و بدون بستن کیس تو دبی رفت لبنان و افیسر گفت چرا کیس دبی خودتو نبستی اومدی اینجا و بعدش تو مصاحبه افیسر ریجکتش کرد. البته دوستی هم بوده که بعد از 1 سال از کیس دبیش رفته انکارا و تونسته راضیشون کنه که اوناهم بفرستنش واسه کلیرنس و یعد یک ماه از هر دو طرف کلیر می شه!

در کل با توجه به تجربیات حتما کاملا واضح ازشون بخواین که کیستون رو ببندن! چون خودم بعنوان نمونه ازشون خواستم کیسم رو ندن ولی بعد از دو هته نامه ریجکتی بهم دادن! دبی خیلی خیلی بی حساب کتابه!!!

منبع

بعد از 14 ماه و 12 روز معادل 439 روز! جهت اطلاع، مکانیک با زمینه کاری و استاد در دانشکده مواد و فیلد بیو!

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)