نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: تاثیر رتبه ی دانشگاه فعلی بر روی پذیرش تو مقطع بالاتر

پیش فرض تاثیر رتبه ی دانشگاه فعلی بر روی پذیرش تو مقطع بالاتر

سلام
    کم کم به انتخاب رشته و دانشگاه میرسم و یه سوالی که منو درگیر کرده اینه که ایا گرفتن لیسانس از یک دانشگاه معمولی تو المان چقدر بر روی پذیرش از دانشگاه های تاپ دنیا تاثیر داره؟
    مثلا من یه دانشگاه با رتبه ۱۲۰۰ تو المان مهندسی پذیرش بگیرم و لیسانسمو بخونم بعدم برا فوق بخوام برم MIT یا استنفورد ایا استنفورد یا MIT به رتبه دانشگاه قبلی نگاه میکنن و یا تحصیل تو یه دانشگاه متوسط تو مقطع لیسانس اصلا تاثیری بر روی پذیرش از یه دانشگاه تاپ ۱۰ یا تاپ ۲۰ تو مقطع بالاتر داره؟
    یه چیزایی تو سرم دارم که به صورت نصفه نیمه رو کاغذ اوردمشون و میخوام همینو دنبال کنم که رشته های مرتبط با طرحمو تو دانشگاه های تاپ ۱۰ پیدا کردم

پیش فرض پاسخ : تاثیر رتبه ی دانشگاه فعلی بر روی پذیرش تو مقطع بالاتر

ایا رتبه ی دانشگاه تو لیسانس برای پذیرش یک دانشگاه تاپ ۲۰ تو مقع فوق تاثیری داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aliahmadi32 نمایش پست ها
    ایا رتبه ی دانشگاه تو لیسانس برای پذیرش یک دانشگاه تاپ ۲۰ تو مقع فوق تاثیری داره؟
    جزو الزامات گرفتن پذيرش نيست. ولي اگر رتبه ي قابل قبولي باشه صد در صد توي رزومه ي شما امتياز مثبتي داره. اگر رتبه ي خوبي داريد توي cv ذكر كنيد، ( اگر ازتون گواهي خواستن هم ميتونيد از سازمان سنجش گواهي رتبه رو هم دريافت كنيد كه كار ساده اي هست).
    شخصا يكي از دلايل پذيرش دكترام در اتريش رتبه ي كنكورم بود كه براي استاد خيلي جالب و مهم بود.
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

نقل قول نوشته اصلی توسط bahi696 نمایش پست ها
    جزو الزامات گرفتن پذيرش نيست. ولي اگر رتبه ي قابل قبولي باشه صد در صد توي رزومه ي شما امتياز مثبتي داره. اگر رتبه ي خوبي داريد توي cv ذكر كنيد، ( اگر ازتون گواهي خواستن هم ميتونيد از سازمان سنجش گواهي رتبه رو هم دريافت كنيد كه كار ساده اي هست).
    شخصا يكي از دلايل پذيرش دكترام در اتريش رتبه ي كنكورم بود كه براي استاد خيلي جالب و مهم بود.
    سلام
    من ساکن المانم و منظورم از رتبه، رتبه ی جهانی دانشگاه بود. پاییز برا مقطع لیسانس میخوام دانشگاه برم
    من الان دو انتخاب پیش رو دارم.
    انتخاب اول اینه که یه دانشگاه با رتبه ی حدودا ۱۰۰۰ جهانی برم
    انتخاب دومم یه دانشگاه با رتبه ی حدودا ۳۰۰ جهانیه

تا الان به این نتیجه رسیدم.گفته هام بر اساس پرس و جو تو فرومای المانی و سوال از مشاور مدرسه و چندتا جای دیگه بود.
    تو مقطع لیسانس تو اکثر کشورای اروپای غربی منجمله المان فرقی نداره کدوم دانشگاه بری. مگه اینکه رشته ی خاصی باشه و دانشگاه خاصی این رشته رو تدریس کنه. اما بیشترین اختلاف بین دانشگاه ها تو المان از مقطع فوق به بالا شروع میشه.
    مثلا تو مهندسی اینطور که به من گفتن تو مقطع لیسانس دانشگاه پلی تکنیک مونیخ با دانشگاه اخن که یکی از انتخابای منه تقریبا تفاوتی نداره. اینجا مهندسی تو دو سطح تدریس میشه. سطح کالج که سه ساله هست و مدرک مهندسی میگیرین که تقریبا بازم میگم تقریبا اختلافی بین دانشگاه های تاپ المان با دانشگاه های میان رده نداره. اکثر دانشگاه های میان رده ی المان مهندسی رو تا سطح کالج درس میدن و خیلی از ورودی ها تا همین سطح میخونن و بعدم وارد بازار کار میشن و دنبال فوق نمیرن. تقریبا خیلی کمه دانشجوهایی که دنبال فوق برن.
    مهندسی سیویل که متشکل از سه سال مهندسی تو سطح کالج و دو سال فوق لیسانس هست عموما تو دانشگاه های جامع تدریس میشه برا همین خیلی از دانشگاهای کوچیک یا مقطع فوق ندارن و یا تنها تو دو سه رشته دارن. و در واقع اینجاست که تفاوت بین دانشگاه های برتر المان با دانشگاه های میان رده معلوم میشه. در واقع بیشترین اختلاف تو مقطع فوق و بالاتره. برا همین شخصا میتونم نتیجه بگیرم تو مقطع لیسانس همین شهر بمونم و لیسانسو بگیرم و برا فوق یه ایالت دیگه مثلا مونیخ برم.
    تو المان یه نکته ی جالب دیگه اینه که تو مقطع فوق تو دانشگاه های برتر شما همه قشر دانشجو میبینی. مثلا تو دانشگاه صنعتی مونیخ شما یه دانشجو میبینی مدرک لیسانسشو از ناکجا اباد المان گرفته و برا فوق اومده اونجا. این یه دلیل دیگه ایی هستش که تو مقطع لیسانس سطح تدریس تو ۹۹ درصد دانشگاه های المان تقریبا تو یک سطحه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)