نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مسایل پاس کردن دروس در مقطع دکترا بعد از اپلای

Exclamation مسایل پاس کردن دروس در مقطع دکترا بعد از اپلای

با سلام و احترام به دوستان

امیدوارم بتونم در این تاپیک به جوابم برسم و این بخش از دغدغه های زندگیم برای اپلای رو رفع کنم.....

بحثی رو که من میخوام اینجا مطرح کنم در مورد یک قدم جلوتر هست...زمانی که اپلای کردیم و در کشور مقصد در حال تحصیل هستیم.

من فوق لیسانس مکانیک(گرایش تبدیل انرژی) هستم....دو تا مقاله ISI دارم..یکیش Q1 هست برای ژورنال انرژی هست(برای پایان نامه ارشدم واقعا کار کردم و خیلیم اذیت شدم)....یه چند تا مقالات داخلی هم دارم....لیسانسم دانشگاه آزاد شهرستان بودم..خیلی خوب نبود(به خاطر همین یه مقداری بعضی از مباحث رشته خودم رو کامل بلد نیستم)....ارشدم یک دانشگاه دولتی معمولی بودم. من خودم هنوز اپلای نکردم....در زمینه کارهای پژوهشی و کار با نرم افزارهای تخصصی رشته خودم در سطح خوبی قرار دارم.....معدل لیسانس 16.5 معدل ارشد 16.57

کلا آدم با انگیزه و پرتلاشی در زمینه کارهای پژوهشی و کار گروهی هستم ولی از طرفی متاسفانه در اینجا این مسایل معنا نداره....

این اطلاعات رو به این خاطر دادم که یک بک گروندی ازم داشته باشید.

ولی یک دغدغه ای برای افرادی مثل من وجود داره که شیوه پاس کردن دروس دانشگاهی در اونجا چطوره؟...مثلا من ارشدمو هیج درسی نیفتادم ولی خب توی دو تا درس(البته درسهای سختی رو هم در مقطع ارشد پاس کردم)، یه پروژه درسی برای استاد انجام دادم و تونستم نمرم بالا بره و درس رو با نمره نسبتا خوبی پاس کنم.

کلا میخوام اینو بگم که من نمیخوام اپلای کنم و دردسر پاس کردن دروس رو داشته باشم و طوری بشه که تنها توی کشور غریب از این نظر اذیت بشم و یا در بدترین حالت انصراف بدم و برگردم....من واقعا در این زمینه اطلاعاتم کمه به خاطر همین از کسانی که اپلای کردن و همچنین در این مسیر قرار گرفتن میخوام که منو در این زمینه راهنمایی کنین تا منم بتونم بهتر فکر کنم در این مسیر.....

ممنون از وقتی که میزارید.....

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ٍEconomics

پیش فرض پاسخ : مسایل پاس کردن دروس در مقطع دکترا بعد از اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_Pishtaz نمایش پست ها

امیدوارم بتونم در این تاپیک به جوابم برسم و این بخش از دغدغه های زندگیم برای اپلای رو رفع کنم.....

بحثی رو که من میخوام اینجا مطرح کنم در مورد یک قدم جلوتر هست...زمانی که اپلای کردیم و در کشور مقصد در حال تحصیل هستیم.

من فوق لیسانس مکانیک(گرایش تبدیل انرژی) هستم....دو تا مقاله ISI دارم..یکیش Q1 هست برای ژورنال انرژی هست(برای پایان نامه ارشدم واقعا کار کردم و خیلیم اذیت شدم)....یه چند تا مقالات داخلی هم دارم....لیسانسم دانشگاه آزاد شهرستان بودم..خیلی خوب نبود(به خاطر همین یه مقداری بعضی از مباحث رشته خودم رو کامل بلد نیستم)....ارشدم یک دانشگاه دولتی معمولی بودم. من خودم هنوز اپلای نکردم....در زمینه کارهای پژوهشی و کار با نرم افزارهای تخصصی رشته خودم در سطح خوبی قرار دارم.....معدل لیسانس 16.5 معدل ارشد 16.57

کلا آدم با انگیزه و پرتلاشی در زمینه کارهای پژوهشی و کار گروهی هستم ولی از طرفی متاسفانه در اینجا این مسایل معنا نداره....

ولی یک دغدغه ای برای افرادی مثل من وجود داره که شیوه پاس کردن دروس دانشگاهی در اونجا چطوره؟...مثلا من ارشدمو هیج درسی نیفتادم ولی خب توی دو تا درس(البته درسهای سختی رو هم در مقطع ارشد پاس کردم)، یه پروژه درسی برای استاد انجام دادم و تونستم نمرم بالا بره و درس رو با نمره نسبتا خوبی پاس کنم.

کلا میخوام اینو بگم که من نمیخوام اپلای کنم و دردسر پاس کردن دروس رو داشته باشم و طوری بشه که تنها توی کشور غریب از این نظر اذیت بشم و یا در بدترین حالت انصراف بدم و برگردم....من واقعا در این زمینه اطلاعاتم کمه به خاطر همین از کسانی که اپلای کردن و همچنین در این مسیر قرار گرفتن میخوام که منو در این زمینه راهنمایی کنین تا منم بتونم بهتر فکر کنم در این مسیر.....

آقا امیر گل، دوره دکترا دوره پوست کندنه. مخصوصا یکی دو سال اول که فقط باید کورس پاس کنی. ولی به هیچ عنوان معنیش این نیست که نشه از پس درسا براومد. همه دوستای من که الان اونور هستن، تو رشته های مختلف و تو دانشگاه های با سطح متفاوت، همگی با وضعیت خوبی دارن جلو میرن. ولی خوب زحمت داره. من به نظرم از این بابت اصلا نگرانی نداشته باش. کسی که تلاش کنه حتما موفق میشه. و شما هم از رزومت معلومه که آدم پرتلاشی هستی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مسایل پاس کردن دروس در مقطع دکترا بعد از اپلای

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_Pishtaz نمایش پست ها

خوب واقعيت دوره دكتري با ارشد تفاوت داره، همونقدر كه ليسانس با ارشد تفاوت داشت. دكترا بايد انگيزه و هدف داشت و باتوجه به بگراندي كه گفتيد اصلا جاي نگراني براي شما نيست. درسته كه مباحث در سطح بالاتري ارائه ميشه ولي قطعا همون مطالب ارشد و ليسانس هست كه با جزييات بيشتر و كاربردي تري بررسي ميشه و اصلا جاي نگراني و ترس وجود نداره مخصوصا اگر شما زبانتون خوب باشه و دست به سرچ خوبي هم داشته باشيد.
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)