صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 59

موضوع: سوال در مورد طولاني تر شدن مدت تحصيل

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد طولاني تر شدن مدت تحصيل

سلام دوستانمن لیسانس عمرانم رو از دانشگاه آزاد به بدترین شکلی که میتونید تصور کنید گرفتم، 16 ترم طول کشید تا تمام واحدها رو پاس کنم و چون معدل کلم زیر 12 بود یه ترم دیگه اضافه گرفتم برای ارتقا معدل که برسه به 12 و مدرک لیسانس رو بتونم بگیرم، (متاسفانه هیچ علاقه ای به رشته ام نداشتم و انتخاب خودم نبود و بنا به دلایلی درس نمیخوندم البته الان پشیمونم).
    میدونم با این شرایط تحصیلی خیلی سخته بخوام واسه مستر یه رشته مرتبط مثلا معماری دنبال پذیرش باشم ولی سوالم اینجاست که الان که 30 سالمه و این سابقه کثیف تحصیلی تو رزوممه چطور میتونم واسه یک شروع دوباره و گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در رشته مورد علاقم اقدام کنم و پذیرش بگیرم؟ احیانا چه نمره ای از آیلتس یا تافل و جی آر ای میتونه کمک کنه به وضعیت من ؟ و اگه شانسی هست واسه کجا میتونم اقدام کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan714 نمایش پست ها
    سلام دوستانمن لیسانس عمرانم رو از دانشگاه آزاد به بدترین شکلی که میتونید تصور کنید گرفتم، 16 ترم طول کشید تا تمام واحدها رو پاس کنم و چون معدل کلم زیر 12 بود یه ترم دیگه اضافه گرفتم برای ارتقا معدل که برسه به 12 و مدرک لیسانس رو بتونم بگیرم، (متاسفانه هیچ علاقه ای به رشته ام نداشتم و انتخاب خودم نبود و بنا به دلایلی درس نمیخوندم البته الان پشیمونم).
    میدونم با این شرایط تحصیلی خیلی سخته بخوام واسه مستر یه رشته مرتبط مثلا معماری دنبال پذیرش باشم ولی سوالم اینجاست که الان که 30 سالمه و این سابقه کثیف تحصیلی تو رزوممه چطور میتونم واسه یک شروع دوباره و گرفتن پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس در رشته مورد علاقم اقدام کنم و پذیرش بگیرم؟ احیانا چه نمره ای از آیلتس یا تافل و جی آر ای میتونه کمک کنه به وضعیت من ؟ و اگه شانسی هست واسه کجا میتونم اقدام کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید
    شما اگه میخواید از لیسانس ادامه بدید میتونید اصلا سابقه لیسانس قبلیتون رو ذکر نکنید.

Junior Member

پیش فرض چهارساله یا پنج ساله؟

من ترم ۶ مکانیکم. با احتساب این ترم حدودا ۱۱۰ واحد پاس کردم.چیزی که تحقیق کردم اینه که انگار باید تا آذر مدارکمو ارسال کنم. ولی غیر از معدلم چیز خاصه دیگه یی مثه مقاله یا پروژه ندارم. زبان هم هنوز نخوندم. میخواستم ببینم من خودمو پنج ساله کنم ( با گرفتن واحد های اضافه ) بهتره یا اینکه میشه ۴ ساله تموم کنم و ۱سال وقت داشته باشم تا deadline سال دیگه تا رزومه ی قوی تری برای خودم آماده کنم؟
    ایا یکسال بیکار بودن تاثیری داره یا مثلا ۵ ساله تموم کردن؟

سلام دوستان.
    میخواستم بدونم که آیا تموم کردن ارشد بجای 5 ترم در 6 ترم تاثیری برای اپلای کردن داره ؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط kavehbekhrad نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    میخواستم بدونم که آیا تموم کردن ارشد بجای 5 ترم در 6 ترم تاثیری برای اپلای کردن داره ؟
    سلام

تأثیر محسوس خیر. با معدل خوب و نمرات زبان مناسب میشه توجیهش کرد.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات متفرقۀ "فاقد تاپیک اختصاصی" مربوط به فرآیند پذیرش

سلام، میخواستم بدونم اگه کارشناسیمو توی 9ترم تموم کنم برای پذیرش ارشد یا دکترا مشکل بوجود میاره؟ دانشگاه آزادیم هستم برا المان میخوام اپلای کنم...ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

تجربه شخصی‌ من اینه که اقلا تا ۲-۳ ترم اضافه تاثیر منفی‌ روی پذیرش نداره و با معدل و نمره امتحانِ بالا ندیده گرفته می‌شه. مثلا من خودم لیسانس رو ۵ سال گرفتم و هیچ مشکلی‌ برای فوق نداشتم.

Junior Member

سلام دوستان

در صورتی که برای پاییز 2017 اپلای کنم ولی ترم آینده(همین ترم پیش رو) نتونم فارغ التحصیل شم یعنی حدودا 6 واحدم بمونه برا تابستون مشکلی برا پذیرشم پیش میاد؟ چه راه حلی وجود داره؟
    30 واحدم میمونه و 24 تا میتونم بردارم... دانشگاه آزاد میخونم و تاجایی که اطلاع دارم و پرسیدم حتی ترم اخرم 30 تا نمیدن

با سپاس.

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط hedisam نمایش پست ها
    سلام دوستان

در صورتی که برای پاییز 2017 اپلای کنم ولی ترم آینده(همین ترم پیش رو) نتونم فارغ التحصیل شم یعنی حدودا 6 واحدم بمونه برا تابستون مشکلی برا پذیرشم پیش میاد؟ چه راه حلی وجود داره؟
    30 واحدم میمونه و 24 تا میتونم بردارم... دانشگاه آزاد میخونم و تاجایی که اطلاع دارم و پرسیدم حتی ترم اخرم 30 تا نمیدن

با سپاس.
    سلام

شما وقتی پذیرش می گیرید، به طور ضمنی متعهد میشید که تا زمان شروع ترم دانشگاهی که براش اپلای کردید، درستون در ایران تمام شده و گواهی اتمام تحصیل رسمی شما بهتون داده میشه. بعید میدونم شما اگر تابستان واحد بردارید، قبل از تاریخ ثبت نام ترم جدید در کشور مقصدتون، در ایران بتونید با انجام کارهای فراغت از تحصیل، مدرک بگیرید. اگر چنین امکانی به فرض مهیا باشه، خب دیگه جای نگرانی نیست.

اما اگر امکان رسیدن به ترم پاییز 2017 براتون مهیا نباشه، میتونید از "دیفر کردن" استفاده کنید و از دپارتمان بخواید که پذیرش شما به ترم بعدی منتقل بشه تا بتونید با فراغ بال به باقی ماندۀ درستون در ایران بپردازید. البته اکثریت دپارتمان های دنیا امکان دیفر کردن به شما میدند ولی این امکان، در 100 درصد دانشگاه ها وجود نداره و حتما باید قبل از هر اقدامی، بررسی کنید و از وجود چنین آیتمی در دپارتمان خودتون مطمئن بشید.

یک امکان دیگر هم اینه که از همین ترم با ادارۀ آموزش دانشکدۀ خودتون صحبت کنید و ببینید آیا میتونید بجای اخذ واحد در ترم تابستان، از "معرفی به استاد" استفاده کنید یا خیر. اگر چنین امکانی براتون وجود داشته باشه، احتمالا با سرعت بیشتری فارغ التحصیل خواهید شد.

موفق باشید.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    سلام

شما وقتی پذیرش می گیرید، به طور ضمنی متعهد میشید که تا زمان شروع ترم دانشگاهی که براش اپلای کردید، درستون در ایران تمام شده و گواهی اتمام تحصیل رسمی شما بهتون داده میشه. بعید میدونم شما اگر تابستان واحد بردارید، قبل از تاریخ ثبت نام ترم جدید در کشور مقصدتون، در ایران بتونید با انجام کارهای فراغت از تحصیل، مدرک بگیرید. اگر چنین امکانی به فرض مهیا باشه، خب دیگه جای نگرانی نیست.

اما اگر امکان رسیدن به ترم پاییز 2017 براتون مهیا نباشه، میتونید از "دیفر کردن" استفاده کنید و از دپارتمان بخواید که پذیرش شما به ترم بعدی منتقل بشه تا بتونید با فراغ بال به باقی ماندۀ درستون در ایران بپردازید. البته اکثریت دپارتمان های دنیا امکان دیفر کردن به شما میدند ولی این امکان، در 100 درصد دانشگاه ها وجود نداره و حتما باید قبل از هر اقدامی، بررسی کنید و از وجود چنین آیتمی در دپارتمان خودتون مطمئن بشید.

یک امکان دیگر هم اینه که از همین ترم با ادارۀ آموزش دانشکدۀ خودتون صحبت کنید و ببینید آیا میتونید بجای اخذ واحد در ترم تابستان، از "معرفی به استاد" استفاده کنید یا خیر. اگر چنین امکانی براتون وجود داشته باشه، احتمالا با سرعت بیشتری فارغ التحصیل خواهید شد.

موفق باشید.
    در صورت دیفر کردن که باید با دلیل موجه هم باشه به این معنی نیست که تعهدی که ذکر کردین رو نقض کردم؟ اگه دلیل اصلی دیفر مشخص بشه مشکل پیش میاد یا به دانشگاه و دپارتمانش بستگی داره؟

این مورد معرفی به استاد به جز 24 واحدو باید بپرسم امیدوارم جواب بده

خیلی ممنون بخاطر وقت و پاسخ تون.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)