صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 75

موضوع: بحث پیرامون اپراتور های تلفن همراه در انگلستان

Lightbulb بحث پیرامون اپراتور های تلفن همراه در انگلستان

سلام.

همونطور که استحضار دارید، در انگلستان اپراتورهای زیادی با هم در حال رقابت هستند که هر کدوم در یک عرصه پیش تازند.
    هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که دوستان تجربیاتشون رو که ممکنه برای دیگران مفید باشه در اختیار هم بگذارند.
    به عنوان مثال اینکه بعد از ورود، بهتره چه سیم کارتی رو بگیرند و بعد از اون چه بکنند.

یا برای تماس های بین المللی کدوم اپراتور خدمات بهتری رو ارائه می کنه و ... .
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون اپراتور های تلفن همراه در انگلستان

لینک وبسایت برخی اپراتور های انگلستان:

O2

Virginmobile

vodafone

orange

Tesco

three-mobile

t-mobile

منتظر شنیدن نظرتون راجع به اینکه کدوم اپراتور برای چه کارهایی به صرفه تره و اینکه در بدو ورود از کدوم اپراتور سیم کارت تهیه بشه هستم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    لینک وبسایت برخی اپراتور های انگلستان:

O2

Virginmobile

vodafone

orange

Tesco

three-mobile

t-mobile

منتظر شنیدن نظرتون راجع به اینکه کدوم اپراتور برای چه کارهایی به صرفه تره و اینکه در بدو ورود از کدوم اپراتور سیم کارت تهیه بشه هستم.
    برای تماس با ایران قبلا هم توضیح دادم باید از سیم کارت Lebara استفاده کنید بخصوص برای کسایی که تازه وارد انگلیس میشوند عالیه.

با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    chavosh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Newcastle University

من پیشنهادم اینه که تا اونجا که ممکنه برای مکالمه با دوستان و اقوام (کسانی که امکانش رو دارند) از skype یا oovoo استفاده کنند که کلا هزینه هاشون کمتر شه. منم lebara رو دیدم، واقعا نسبت به بقیه برای مکالمه با ایران ارزونه.

http://www.lebara-mobile.co.uk/en/

درسته.
    همونطور که هومن اشاره کرد، Lebara تا آخر سپتامبر، یک آفر داره که در ازای خرید سیم کارت 30 پوندی، 10 پوند هم اضافه می ده.

نرخ تماسش با ایران هم به شرح زیره:

تماس با خطوط ثابت (لندلاین): 10 پنس در دقیقه.
    تماس با خطوط موبایل : 13 پنس در دقیقه.
    ویرایش توسط tititoti : September 6th, 2010 در ساعت 11:42 PM دلیل: اشتباه لبی

برای تماس های بین المللی، هم همونطور که چاوش اشاره کرد، بهترین گزینه نرم افزار Skype هست که متاسفانه اخیراً تعداد زیادی از پُرت هاش توسط مخابرات بسته شده و به زحمت اتصال بر قرار می شه ولی کیفیت فوق العاده ای داره.

این نرم افزار به صورت free از وبسایت زیر قابل دانلود هست:
    نرم افزار بعدی هم در این زمینه، نرم افزار OOVOO هست که گرافیکی بهتر از Skype داره ولی از نظر ارتباطی کیفیتی به مراتب پایین تر از Skype داره. و در شرایط فعلی بیشتر استفاده می شه در ایران.
    البته این محدودیت ها تنها در ایران وجود داره و من از این جهت اونها رو مطرح می کنم که یکی از طرفین در ایران هست و سرعت ارتباط رو همیشه سرعتِ کم تعیین می کنه.

نرم افزار OOVOO رو هم می تونید از وبسایت این شرکت به آدرس زیر دانلود کنید که این نرم افزار هم به صورت Free تماس PC-to-PC بقرار می کنه:
    OOVOO

همینطور روزانه نرم افزارهای زیادی در این رابطه معرفی می شن که اخیراً هم شرکت Google علاوه بر نرم افزار Google Talk خود تماس تلفنی رو هم به سرویس هاش اضافه کرده.
    دوستان می تونن با یک Search نرم افزار هایی مشابه رو پیدا کنند که تعدادشون هم کم نیست.

هومن، حالا من دو تا سئوال دیگه هم دارم:

1- برای تماس های داخلی چطور، کدوم اپراتور و کدوم نوع سرویس مناسب تره؟
    ینعی منظور من اینه که بهتره برای تماس های بین الملی از Lebara استفاده کنیم و برای تماس های داخلی سیم کارت دیگه ای تهیه کنیم؟

2- سرویس Pay as you go، در واقع مثل ایرانسل خودمونه؟ یعنی تا اعتبار و شارژ تموم نشه نیازی به Top up ماهیانه هست یا نه هر وقت تموم شد، شارژ اعتبار می کنیم؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    هومن، حالا من دو تا سئوال دیگه هم دارم:

1- برای تماس های داخلی چطور، کدوم اپراتور و کدوم نوع سرویس مناسب تره؟
    ینعی منظور من اینه که بهتره برای تماس های بین الملی از Lebara استفاده کنیم و برای تماس های داخلی سیم کارت دیگه ای تهیه کنیم؟

2- سرویس Pay as you go، در واقع مثل ایرانسل خودمونه؟ یعنی تا اعتبار و شارژ تموم نشه نیازی به Top up ماهیانه هست یا نه هر وقت تموم شد، شارژ اعتبار می کنیم؟؟
    بله یه چیزی شبیه همون ایرانسل یعنی شما شارژ میکنی و وقتی تموم میشه باز شارژ میکنی.
    برای تماس های داخلی بستگی به این داره که شما زیاد صحبت میکنی یا اس ام اس زیاد داری. اینجا گزینه خیلی خیلی زیاده و خودتون باید بررسی کنید. در ضمن در مورد اسکایپ از تو ایران کمی مشکل وجود دارد.

یه نکته مهم دیگه شماره تلفن های DID است. شما از یه شرکت این شماره رو میگیرید که یه شماره هشت رقمی در تهرانه.بعد یه شماره تو انگلستان مثلا میشه داد و بعد این شماره تهران مستقیم وصل میشه به شماره شما تو لندن و دقیقه ای در حدود 40 تومن میفته. برای تماس از ایران با شما خیلی خوبه.

حالا اگر اول کار تلفن ثابت ندارید میتونید از اسکایپ شماره تلفن بخرید که خیلی سرویس جالبیه. با ماهی در حدود 4 پوند به شما یه شماره در هر جای انگلستان و یا در 25 کشور دیگه میده. این شماره اینترنتیه و به راحتی میتونید از اون به عنوان شماره تلفن استفاده کنید فقط باید اینترنتون سرعت خوبی داشته باشه وگرنه مکالمات با مشکل مواجه میشوند. البته با تجربه من این شماره ها در بلند مدت جای خط واقعی رو نمیگیرند.

نقل قول نوشته اصلی توسط houman1979 نمایش پست ها
    بله یه چیزی شبیه همون ایرانسل یعنی شما شارژ میکنی و وقتی تموم میشه باز شارژ میکنی.
    برای تماس های داخلی بستگی به این داره که شما زیاد صحبت میکنی یا اس ام اس زیاد داری. اینجا گزینه خیلی خیلی زیاده و خودتون باید بررسی کنید. در ضمن در مورد اسکایپ از تو ایران کمی مشکل وجود دارد.

یه نکته مهم دیگه شماره تلفن های DID است. شما از یه شرکت این شماره رو میگیرید که یه شماره هشت رقمی در تهرانه.بعد یه شماره تو انگلستان مثلا میشه داد و بعد این شماره تهران مستقیم وصل میشه به شماره شما تو لندن و دقیقه ای در حدود 40 تومن میفته. برای تماس از ایران با شما خیلی خوبه.

حالا اگر اول کار تلفن ثابت ندارید میتونید از اسکایپ شماره تلفن بخرید که خیلی سرویس جالبیه. با ماهی در حدود 4 پوند به شما یه شماره در هر جای انگلستان و یا در 25 کشور دیگه میده. این شماره اینترنتیه و به راحتی میتونید از اون به عنوان شماره تلفن استفاده کنید فقط باید اینترنتون سرعت خوبی داشته باشه وگرنه مکالمات با مشکل مواجه میشوند. البته با تجربه من این شماره ها در بلند مدت جای خط واقعی رو نمیگیرند.

سلام
    آقاي هومن يعني منظورتون اينه كه ما اولش كه وارد انگليس شديم همزمان بايد از اين 3 آيتم استفاده كنيم؟
    1- يك سيم كارت Lebara (براي تماس با ايران)
    2- استفاده از سرویس Pay as you go (براي تماس هاي داخل انگليس)
    3- شماره تلفن های DID (براي اينكه از ايران به ما زنگ بزنن)
    اگر درست متوجه نشدم لطفا راهنماييم كنيد؟
    لطفا در خصوص اينكه شماره تلفن های DID را از چه شركتي بايد گرفت هم توضيح بفرماييد. اگر از اين شماره به ما زنگ بزنن براي ما در انگليس هم باز پول مي افته يا نه؟
    ممنونم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hopeful نمایش پست ها
    سلام
    آقاي هومن يعني منظورتون اينه كه ما اولش كه وارد انگليس شديم همزمان بايد از اين 3 آيتم استفاده كنيم؟
    1- يك سيم كارت Lebara (براي تماس با ايران)
    2- استفاده از سرویس Pay as you go (براي تماس هاي داخل انگليس)
    3- شماره تلفن های DID (براي اينكه از ايران به ما زنگ بزنن)
    اگر درست متوجه نشدم لطفا راهنماييم كنيد؟
    لطفا در خصوص اينكه شماره تلفن های DID را از چه شركتي بايد گرفت هم توضيح بفرماييد. اگر از اين شماره به ما زنگ بزنن براي ما در انگليس هم باز پول مي افته يا نه؟
    ممنونم
    به نظر من اول کار با توجه به اینکه احتمالا از انگلیس خیلی تماسی نخواهید داشت همون Lebara کارتون رو راه میندازه. برای DID با جستجو در اینترنت میتونید شرکتهایی رو که این کار رو انجام میدند پیدا کنید. در مورد هزینه فقط همون هزینه دقیقه ای 39 تومن هست. اگر اینترنت خوب داشته باشید و از ایران زیاد بهتون زنگ میزنند میتونید تو اسکایپ یک خط تو آمریکا بگیرید و بعد شماره DID رو به این خط وصل کنید چون هزینه اتصال به آمریکا فکر کنم دقیقه ای 29 یا کمتر باشه.

صفحه 1 از 8 12345678 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)