صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 144

موضوع: هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

پیش فرض هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

در این تاپیک جزئیات گذاشتن سند به عنوان وثیقه رو مینویسم . بعد از اجماع به ویکی منتقل میشه.

اول باید نامه ی نظام وظیفه دستتون باشه. توی شهرستان هم میشه اقدام کرد.
    سند قبلاً نباید گرو جای دیگه ای باشه. مثلاً اگه با سند وام گرفتین باید وام رو تسویه کنید تا سند آزاد بشه. بعد سند رو به بانک میبرید. از بانک چند نامه به شهرداری و ثبت اسناد زده میشه برای استعلام.-
    عوارض شهرداری باید کامل پرداخت بشه. خلاصه به هر جایی که ملک تا الان بدهکار باشه باید پرداخت بشه. بعد از طرف شهرداری یک نفر کارشناس باید بیاد و ملک رو بازدید کنه. این مرحله معمولاً وقتگیره. مثلاً برای یک هفته بعد وقت میدن.
    بعد که از همه جا مطمئن شدن که ملک هیچ بدهی نداره و سالمه بانک شما رو معرفی میکنه به یک محضر. تا اینجای کار رو یک نفر دیگم میتونه انجام بده. اما توی محضر خودتون باید حضور داشته باشید. مدارک شناسایی (شناسنامه+کارت ملی) هم لازمه. یک طرف نماینده ی بانکه و طرف دیگه صاحب ملک و شما.
    هزینه ها: عوارض و ... که فرق میکنه. اما تا جایی که بتونن پول میگیرن. مثلاً ما اردیبهشت رفته بودیم عوارض همین سال جاری رو هم گرفتن. محضر حدوداً 140تومن میگیره و بانک هم فکر میکنم حدود 27 تومن. بانک خونه رو تو این مدت بیمه میکنه که اینم هزینه داره. قبض آب، برق، گاز و... هم باید تسویه بشه. فقط یه نکته این که برآورد قیمت بانک رو سعی کنید پایین بزنن چون هزینه محضر کمتر میشه. مینیمم باید 15 میلیون باشه. در ضمن مدت رو همون که لازم دارین بزنید چون کارمزد رو کمتر میکنه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : راهنمای گذاشتن سند ملکی به عنوان وثیقه

سلام

من بر اساس اون چه که شما نوشتی، قسمت به قسمت مواردی رو که برام پیش اومده رو نوشتم با عطف به صحبت های شما

نقل قول نوشته اصلی توسط behzaad
    اول باید نامه ی نظام وظیفه دستتون باشه. توی شهرستان هم میشه اقدام کرد.
    سند قبلاً نباید گرو جای دیگه ای باشه. مثلاً اگه با سند وام گرفتین باید وام رو تسویه کنید تا سند آزاد بشه. بعد سند رو به بانک میبرید. از بانک چند نامه به شهرداری و ثبت اسناد زده میشه برای استعلام.-
    خودمون هم می تونیم بریم شهرداری برای گرفتن پایان کار و پرداخت عوارض و ...
    و اینکه قطارهای شهری هم باید بریم برای استعلام که اینرو هم خودمون می تونیم نامه بانکو ببریم براشون

شهرداری خودش با پیک میفرسته بانک، ولی یک کپیشو میده که ما عجالتا کارمون راه بیفته و باهاش بانک کارمونو انجام بده
    قطارهای شهری هم نامه رو میده دست خودمون

عوارض شهرداری باید کامل پرداخت بشه. خلاصه به هر جایی که ملک تا الان بدهکار باشه باید پرداخت بشه. بعد از طرف شهرداری یک نفر کارشناس باید بیاد و ملک رو بازدید کنه. این مرحله معمولاً وقتگیره. مثلاً برای یک هفته بعد وقت میدن.
    برای مورد من نماینده بانک 3 روزه اومد و 3-2 روز هم اعلام رسمیش به بانک طول کشید

بعد که از همه جا مطمئن شدن که ملک هیچ بدهی نداره و سالمه بانک شما رو معرفی میکنه به یک محضر. تا اینجای کار رو یک نفر دیگم میتونه انجام بده. اما توی محضر خودتون باید حضور داشته باشید. مدارک شناسایی (شناسنامه+کارت ملی) هم لازمه. یک طرف نماینده ی بانکه و طرف دیگه صاحب ملک و شما.
    منظور از سالم بودن اینه که ملک حتی بعد از اصلاحیه های احتمالی هم چنان قابل ساخت و ساز خواهد بود.
    به حضور من بهیچ وجه نیاز نبود. چون هم حسابی که تو بانک باز میشد به حساب پدرم بود و هم سند ملک. من حتی یکدونه امضاء هم نکردم

هزینه ها: عوارض و ... که فرق میکنه. اما تا جایی که بتونن پول میگیرن. مثلاً ما اردیبهشت رفته بودیم عوارض همین سال جاری رو هم گرفتن. محضر حدوداً 140تومن میگیره و بانک هم فکر میکنم حدود 27 تومن. بانک خونه رو تو این مدت بیمه میکنه که اینم هزینه داره. قبض آب، برق، گاز و... هم باید تسویه بشه. فقط یه نکته این که برآورد قیمت بانک رو سعی کنید پایین بزنن چون هزینه محضر کمتر میشه. مینیمم باید 15 میلیون باشه. در ضمن مدت رو همون که لازم دارین بزنید چون کارمزد رو کمتر میکنه.
    از ما محضر بابت 5 سال 160000 گرفت که البته جا با جا فرق می کنه. بانک ما سپه بود که همین حدودا 25000 تومن گرفت.
    در ضمن بانک سپه از کسانی که سند گرو می گذارن سالی 210000 تومن می گیره که باید حتما تا 15 روز مانده به پایان سال (از روز تحویل ضمانت نامه منظورمه) این پول سالیانه پرداخت بشه وگرنه بانک دیگه ضمانت نامشو تمدید نمی کنه

در ضمن بانک سپه 20% از مبلغ ضمانت نامه رو هم اگه سند بسپاریم (میشه 3 میلیون تومن) همون اول ازمون می گیرن و تو حسابی که باز می کنیم تحت عنوان قرض الحسنه بلوکه می کنن و تا سند گرو بانکه این پول هم پیششون می مونه
    البته من از دوستان شنیدم بانک پارسیان در این موارد فقط 10% رو بلوکه می کنه ولی ظاهرا دردسراش زیادتره

ما در خدمتیم

فراموش شدگان، فراموش کنندگان را فراموش نمی کنند.....

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

چیزی که هست اگه زرنگ باشید 1 هفته ای میشه همه این کارارو کرد. من خودم چون زیاد وارد نبودم و مراحل رو نمیدونستم 1/5 هفته طول کشید. ولی اینکه بچه ها میگفتن 1 ماه طول میکشه اصلا اینطوری نیست.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

«ن هم يك هفته اي انجام دادم.در ضمن بانك كشاورزي 10% مبلغ رو نقدي ميگيره كه بايد بذارين تو حساب.نوع حسابشم بسته به ميل خودتون.اگه سپرده سرمايه گذاري بذارين بهتون سود ميدن و اگه قرض الحسنه بذارين جايزه!!!!
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

به وحید

آره. منو هم بدجوری جو گرفته بود. گفتم حالا حالا ها باید دنبالش بدوم

به بهروز
    آقا چه مدت طول می کشه این بانک؟ هرچند از ما که گذشته

«ن خودم از سپه گرفتم.ولي دوستم از كشاورزي گرفت.با توجه به اينكه اين بانكها هر كدوم ساز خودشون رو ميزنن نميشه نسخه كلي پيچيد.ولي تجربه اي كه با بانك كشاورزي دوستم داشت واسه منم طوري بود كه اگه از سپه نگرفته بودم حتما ميرفتم دنباله كشاورزي.همون لحظه كه سند رو برد بانك كارها رو تو اين بانك موازي انجام ميدادن و منتظر اعلام نظر اين اداره و اون اداره نميشدن چون خود دوستم مطمئن بود كه از لحاظ قانوني ملك مشكلي نداره و به اونا هم گفته بود و خيلي باهاش راه اومدن.كارشناس بانك 1 روزه اومد و همزمان كه كارهاي بانك داشت انجام ميشد كارهاي شهرداري و محضر رو هم موازي پيش بردن.خيلي بهش كمك كردن.ولي همونطور كه گفتم تو شعبه هاي مختلف يك بانك هم همه جور قانوني پيدا ميشه بهتره قبل از اينكه سراغ بانكي آدم ميخواد بره با خود بانك صحبت كنه ببينه كدوم يكيشون بهتر و زودتر باهاش راه ميان.
    توي خونه مون به ما ميگن فراري<br />توي غربت دم به دم انگشت نگاري<br />ديگه حتي صاحب اون خونه نيستيم<br />بيرون خونه ميگن ما تروريستيم<br />وقتي خونه شده بود مثل جهنم<br />ما با ويزاي بهشت بريديم از هم <br />حالا تو برزخ بدبيني اسيريم<br />نمي تونيم ريشمونو پس بگيريم<br />چاره اي نمونده جز رفتن و رفتن<br />انگار اينو رو پيشونيمون نوشتن

به نظرم متوسط 10 روز کلّش طول بکشه. البته در حالت نرمال. من خودم شش روزه سروتهشو جمع کردم.
    در ضمن یادم رفت بگم که بانک ملی هم 10% نگه میداره. یعنی 1.5 میلیون برای 15 میلیون وثیقه.
    راه، همان است که تو می‌روی.

پیش فرض هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

سلام
    من پذيرش مستر از مالزي دارم ، و 15 ميليون براي وثيقه ندارم ، از طرفي همه اطلاعاتي كه توي سايت بود رو هم زير و رو كردم ،
    ميخواستم بدونم آيا كار وثيقه ملكي رو كسي دقيقا با هزينه هاي در جريانه
    چون من الان محدوديت مالي دارم ميخوام سراغ يه بانكي برم كه كمترين هزينه رو براي صدور ضمانت نامه با وثقيقه ملكي ازم بگيره
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Tsukuba-Japan

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

وثیقه ملک حدودا 10 روز طول می کشه. ولی تو بانکی مثل بانک سپه 3 میلیون تومان هم ازت میگیرن بلوکه می کنن تا برگردی و بعلاوه اخذ سالیانه 250000 بابت لطفی که در حقمون می کنن >. در ضمن حدود 250000 تومن بابت کارمزد بانک و محضر (فقط یکباره) ازت میگیرن و بعلاوه 10000 تومن برای افتتاح حسابی که 3000000 تومنت رو توش بخوابونن

Member
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering

پیش فرض پاسخ : هزينه ها و روال مروبط به وثيقه ملكي

نقل قول نوشته اصلی توسط hassankakh
    سلام
    من پذيرش مستر از مالزي دارم ، و 15 ميليون براي وثيقه ندارم ، از طرفي همه اطلاعاتي كه توي سايت بود رو هم زير و رو كردم ،
    ميخواستم بدونم آيا كار وثيقه ملكي رو كسي دقيقا با هزينه هاي در جريانه
    چون من الان محدوديت مالي دارم ميخوام سراغ يه بانكي برم كه كمترين هزينه رو براي صدور ضمانت نامه با وثقيقه ملكي ازم بگيره
    ممنون
    سلام
    من تو بانک ملت 15 میلیون سفته می خوام بزارم که رییس بانک کاملا موافقت و همکاری کرد

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)