صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 55

موضوع: اطلاعات جامع در زمینه خرید و فروش سهام

Banned

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در زمینه خرید و فروش سهام

جدای از کانادا مگر خرید و فروش سهام در بورس ریسکی نیست عموما؟
    برخی استاکها بلند مدت سود میدهند رشد آرامی دارند ولی سود در نهایت ولی بعد چند سال میدهند. اونم پولی میخواد که لازم نداشته باشید
    سود خوب در خرید فروش مقطع لحظه ای هست که اونم ریسک از دست رفتن سرمایه رو داره . حالا نمیدونم کسی تو کانادا فعال هست در بورس یا کانادا هم اینطوریه که من گفتم؟ بروکرهاش چطور درست حسابین؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    والا من خودم تو زمینه مسکن دارم مطالعه میکنم (البته نه برای سکونت، که همش ضرره) ویدیوی زیر و سریهای اون رو ببینید جالبه

https://youtu.be/d5FVFsG8NmI
    خرید خونه برای سکونت ضرر نیست. در واقع شما دارید سرمایه تون رو در داخل خونه تون حفظ میکنید. وقتی downgrade کنید ( خانه تان را کوچک کنید - مثلا زمان بازنشستگی یا وقتی بچه هاتون بزرگ شوند و بروند) این سرمایه بعلاوه افزایش قیمت خونه تون رو برداشت میکنید.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    خرید خونه برای سکونت ضرر نیست. در واقع شما دارید سرمایه تون رو در داخل خونه تون حفظ میکنید. وقتی downgrade کنید ( خانه تان را کوچک کنید - مثلا زمان بازنشستگی یا وقتی بچه هاتون بزرگ شوند و بروند) این سرمایه بعلاوه افزایش قیمت خونه تون رو برداشت میکنید.
    این چیزی نیست که از خودم بگم اگر اون ویدیو رو نگاه کنید کاملا شرح داده چرا
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Senior Member fanta آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    این چیزی نیست که از خودم بگم اگر اون ویدیو رو نگاه کنید کاملا شرح داده چرا
    میگم بین همه جرجیس رو انتخاب کردید؟ این بنده خدا که خودش اعلام ورشکستگی کرد https://thecollegeinvestor.com/4726/...ys-bankruptcy/
    من معروفترین کتابش رو هم خوندم، در بهترین حالت توی مناطق خاکستری قانون حرکت میکنه و بنظرم توصیه هاش بیشتر مناسب اقتصاد آمریکاست نه کانادا. البته چند تا نکته خوب و قانونی هم داشت که الان دارم ازشون استفاده میکنم
    Don't feed the trolls

نقل قول نوشته اصلی توسط fanta نمایش پست ها
    میگم بین همه جرجیس رو انتخاب کردید؟ این بنده خدا که خودش اعلام ورشکستگی کرد https://thecollegeinvestor.com/4726/...ys-bankruptcy/
    من معروفترین کتابش رو هم خوندم، در بهترین حالت توی مناطق خاکستری قانون حرکت میکنه و بنظرم توصیه هاش بیشتر مناسب اقتصاد آمریکاست نه کانادا. البته چند تا نکته خوب و قانونی هم داشت که الان دارم ازشون استفاده میکنم
    من با همه چیزش موافق نیستم اما خوب در مورد خرید خونه برای سکونت به نظر من درست میگه مخصوصا اگر بخواید وام کلانی از بانک بگیرید. با این حال همه چیز بر میگرده به اینکه هدف چیه؟ آیا پول درآوردن؟ آرامش؟ و ...

دوستانی که تو این کار هستند اگر سهامی رو می شناسند که فکر میکنند پتانسیل خوبی برای خرید داره معرفی کنند
    من موارد زیر رو با پتانسیل میبینم
    NFI.to
    BTI
    WDC
    BNS.TO
    IPL.TO
    من فقط معرفی میکنم بررسی آن با خود فرد هست همچنین مسولیت هر گونه ضرر یا سود هم با خود فرد هست

Senior Member

لطفا می گید مجموعا از چه منابعی استفاده کردید که بتونید مستقلا با سهام کار کنید؟ (علاوه بر لیزی اینوستور)
    من کلا در این زمینه چیزی نمی دونم و می خوام ببینم چطور می تونم شروع کنم.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    جدای از کانادا مگر خرید و فروش سهام در بورس ریسکی نیست عموما؟
    برخی استاکها بلند مدت سود میدهند رشد آرامی دارند ولی سود در نهایت ولی بعد چند سال میدهند. اونم پولی میخواد که لازم نداشته باشید
    سود خوب در خرید فروش مقطع لحظه ای هست که اونم ریسک از دست رفتن سرمایه رو داره . حالا نمیدونم کسی تو کانادا فعال هست در بورس یا کانادا هم اینطوریه که من گفتم؟ بروکرهاش چطور درست حسابین؟
    نوسان گیری همیشه ریسک داره و اعصاب پولادین می خواد اما اگر دانش و مهارت تحلیل های مخصوص را ندارید یک سری بدیهیات در زمینه سهام هست که با توجه به اونها می تونید سود معقولی بکنید. چند نمونه:

توجه به عرضه های عمومی (IPO) و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به جداول تقویمی پرداخت dividend شرکت های مختلف و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به الگوهای نوسان قیمت سهام شرکت هایی مثل اپل یا سامسونگ در زمان هایی که محصول جدید عرضه می کنند
    استفاده از ابزارهای ETF بجای ابزار به اعتقاد من مسخره mutual fund
    توجه به سهام شرکت های اکتشاف و استخراج و پالایش منابع هیدروکربنی و فلزات پایه
    توجه به سهام شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی
    توه به سهام شرکت های بیمه
    ......

یک نمونه بسیار ساده خدمت شما بگم که فعالین این بازار ازش آگاه هستند. من سال 2013 وارد کانادا شدم. همان سال مقداری از سهام شرکت ایرکانادا را خریدم به قیمت حدودا سهمی 7 دلار. این سهام الان بالای 30 دلار معامله میشه یعنی نزدیک به 5 برابر.

من از بروکرج دو بانک بزرگ تابحال فقط استفاده کردم و اطلاعی از بروکرهای دیگری ندارم اما ابزارهایی که در اختیار شما قرار می دن بسیار خوبه. مثلا تی دی هر روز گزارش برای شما ایمیل می کنه از سهام های داغ روز یا ابزاری داره که بصورت گرافیکی و لحظه ای می تونید نوسانات و شاخص های مختلف سهام های دلخواه را دنبال کنید. از نشریه moneysense که کانادایی هست بهره بگیرید چون سهام های معقولی معرفی می کنه.

پی نوشت: شرکت های متعددی هم هستند که می تونید با آنها خرید و فروش فلزات ارزشمند انجام بدید. یا فلز را فیزیکی دریافت می کنید یا در گاوصندوق اونها نگهداری میشه. سبدهای مختلفی هم دارند که از فلزات مختلف (مثلا طلا، مس، نقره ...) تشکیل شده و به نوعی etf هستند. اینها را می توانید در قالب حساب های رجیستر شده مثل resp یا rrsp و امثالهم هم داشته باشید
    ویرایش توسط uxmal09 : March 15th, 2019 در ساعت 02:48 AM
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    لطفا می گید مجموعا از چه منابعی استفاده کردید که بتونید مستقلا با سهام کار کنید؟ (علاوه بر لیزی اینوستور)
    من کلا در این زمینه چیزی نمی دونم و می خوام ببینم چطور می تونم شروع کنم.
    Youtube، مقاله های سهام، اخبار روز، سرچ در گوگل و yahoo finance .کلا خودش یک دکترا میخواد فرقش اینجاست که هیچ وقت خبره نمیشود چون اصولا پیش بینی آینده امکان نداره اما این بدین معنا نیست که ضرر میکنید. من اکتبر سهام BTI رو خریدم تا الان نزدیک ۱۵ درصد رفته روش علاوه بر ۷ درصد dividend که میده من بررسی میکنم ببینم شرکت مورد نظر تولیداتش سود ده هست یا نه profit margins و چندین پارامتر دیگه رو بررسی میکنم. اینجور مواقع ممکنه سهام در کوتاه مدت سقوط کنه اما در دراز مدت مثل ۲ یا ۳ سال سودده هست چون دلیلی نداره که شرکتی که دارای مشخصات مالی خوبی هست رشد نکنه. البته من همیشه صبر نمیکنم تا ۲ یا ۳ سال. اگر سهام یک شرکت در سال به یک سود خوبی رسید می فروشم و سهام یک شرکت دیگه که ممکنه پتانسیل خوبی داشته باشه رو میگیرم

یک مورد در مورد سهام BTI بگم اینکه این شرکت بزرگ تنباکو هست و دارای سوددهی خیلی خوبی هست اما در یکسال اخیر بیش از ۵۰ درصد ارزش خودش رو از دست داده!
    ویرایش توسط zini_zinparast : March 15th, 2019 در ساعت 03:14 AM

نزدیک یک ماه من این تاپیک رو درست کردم تا هم خودم چیزی یاد بگیرم و هم اگر چیزی میدونم در اختیار دیگران قرار بدم. مثل اینکه افراد خبره در این کار دوست ندارند که اطلاعاتشان رو در اختیار دیگران بگذارند چون کسی اصلا نظری نمیده.
    لطفا اگر اطلاعات خوبی دارید با دیگران به اشتراک بگذارید فکر نکنم اگر کسی چیزی یاد بگیره به ضرر دیگران باشه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)