صفحه 4 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 55

موضوع: اطلاعات جامع در زمینه خرید و فروش سهام

Senior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در زمینه خرید و فروش سهام

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    جدای از کانادا مگر خرید و فروش سهام در بورس ریسکی نیست عموما؟
    برخی استاکها بلند مدت سود میدهند رشد آرامی دارند ولی سود در نهایت ولی بعد چند سال میدهند. اونم پولی میخواد که لازم نداشته باشید
    سود خوب در خرید فروش مقطع لحظه ای هست که اونم ریسک از دست رفتن سرمایه رو داره . حالا نمیدونم کسی تو کانادا فعال هست در بورس یا کانادا هم اینطوریه که من گفتم؟ بروکرهاش چطور درست حسابین؟
    در مقایسه سود دهی بین خرید و فروش های مقطعی و یا سرمایه گذاری دراز مدت مطلبی خوندم از شرط بندی وارن بافت سال ۲۰۰۷ که یک میلیون دلار شرط بسته بود که اگه پولتون رو حتی به بهترین منیجرهای سرمایه گذاری در بورس هم بسپارید در یک بازه ده ساله نمی تونن بازدهی بهتری از سرمایه گذاری دراز مدت در ایندکس فاند داشته باشند.
    و شرط رو برده بود.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط mina7 نمایش پست ها
    در مقایسه سود دهی بین خرید و فروش های مقطعی و یا سرمایه گذاری دراز مدت مطلبی خوندم از شرط بندی وارن بافت سال ۲۰۰۷ که یک میلیون دلار شرط بسته بود که اگه پولتون رو حتی به بهترین منیجرهای سرمایه گذاری در بورس هم بسپارید در یک بازه ده ساله نمی تونن بازدهی بهتری از سرمایه گذاری دراز مدت در ایندکس فاند داشته باشند.
    و شرط رو برده بود.
    ممنون از نظرتون
    ولی به نظرم بحث وارن بافت کلا جداست

Banned

ن
    نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    نزدیک یک ماه من این تاپیک رو درست کردم تا هم خودم چیزی یاد بگیرم و هم اگر چیزی میدونم در اختیار دیگران قرار بدم. مثل اینکه افراد خبره در این کار دوست ندارند که اطلاعاتشان رو در اختیار دیگران بگذارند چون کسی اصلا نظری نمیده.
    لطفا اگر اطلاعات خوبی دارید با دیگران به اشتراک بگذارید فکر نکنم اگر کسی چیزی یاد بگیره به ضرر دیگران باشه
    نمیدونم ایرانی هایی که اونجا هستند و اکثرا به سودگ گرفتن از بانک عادت کردند دقیقا با چه روشی افزایش سرمایه میدهند به خصوص افراد متوسط؟
    در مورد یان تاپیک هم مطمین باشید خیلی ها در این کار نیستن که نظر نمیدهند. خرید و فروش سهام به شدت ریسکی هست و تا واردش نشده ادم این رو درک نمیکنه. به ظاهر بله میگی به به سود 4 درص در روز و این مسایل. یا میگی ضرر کرد 2 درصد دوباره برمیگرده. ولی وقتی میری داخلش میبینی کلا دوس داری بعضا سرت رو بزنی به دیوار

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نوسان گیری همیشه ریسک داره و اعصاب پولادین می خواد اما اگر دانش و مهارت تحلیل های مخصوص را ندارید یک سری بدیهیات در زمینه سهام هست که با توجه به اونها می تونید سود معقولی بکنید. چند نمونه:

توجه به عرضه های عمومی (IPO) و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به جداول تقویمی پرداخت dividend شرکت های مختلف و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به الگوهای نوسان قیمت سهام شرکت هایی مثل اپل یا سامسونگ در زمان هایی که محصول جدید عرضه می کنند
    استفاده از ابزارهای ETF بجای ابزار به اعتقاد من مسخره mutual fund
    توجه به سهام شرکت های اکتشاف و استخراج و پالایش منابع هیدروکربنی و فلزات پایه
    توجه به سهام شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی
    توه به سهام شرکت های بیمه
    ......

یک نمونه بسیار ساده خدمت شما بگم که فعالین این بازار ازش آگاه هستند. من سال 2013 وارد کانادا شدم. همان سال مقداری از سهام شرکت ایرکانادا را خریدم به قیمت حدودا سهمی 7 دلار. این سهام الان بالای 30 دلار معامله میشه یعنی نزدیک به 5 برابر.

من از بروکرج دو بانک بزرگ تابحال فقط استفاده کردم و اطلاعی از بروکرهای دیگری ندارم اما ابزارهایی که در اختیار شما قرار می دن بسیار خوبه. مثلا تی دی هر روز گزارش برای شما ایمیل می کنه از سهام های داغ روز یا ابزاری داره که بصورت گرافیکی و لحظه ای می تونید نوسانات و شاخص های مختلف سهام های دلخواه را دنبال کنید. از نشریه moneysense که کانادایی هست بهره بگیرید چون سهام های معقولی معرفی می کنه.

پی نوشت: شرکت های متعددی هم هستند که می تونید با آنها خرید و فروش فلزات ارزشمند انجام بدید. یا فلز را فیزیکی دریافت می کنید یا در گاوصندوق اونها نگهداری میشه. سبدهای مختلفی هم دارند که از فلزات مختلف (مثلا طلا، مس، نقره ...) تشکیل شده و به نوعی etf هستند. اینها را می توانید در قالب حساب های رجیستر شده مثل resp یا rrsp و امثالهم هم داشته باشید
    خریدن در سال 2013 کار عاقلانه ای است اگر بگوییم شانسی نبوده است. جون ذاتا قیمت در کف بوده است دیگه کمتر از 7 دلار چی میشه! سود 5 برابری در کشوری مثل کانادا با اون سود بانکی ناچیز در عرض 5 سال واقعا خوب است. حتی در کشورهایی با سود حدود 25 درصد تازه بعد حدود 4 سال پول دو برابر میشود
    خیلی مفید بود. البته من کانادا نیستم ولی چون احتمالا بیام این موارد خوب هست دونستنش. همچنین مطالب عمومی هست و در همه جای دنیا کاربرد داره
    سوالی که دارم شما سرمایه تون خیلی زیاد هست؟ چون این مساله واقعا مهم هست برام میخوام ببینم شما دستتون باز هست برا معامله؟
    شما اون سهام 30 دلاری رو الان فروختین؟
    کارمزد خرید و فروش وکمیسیون ها چطوری هست برا بانکهایی که برا ایرانی حساب باز میکنند؟ یا سایر بروکرها همکاری میکنند؟
    یه نکته در مورد اعصاب پولادین. همین اپل سال 2014 بود فکر کنم که قیمت سهمش از 600 دلار یهو افتاد به 100 دلار. واقعا اینکه کدوم سهام قیمتش خوبه خیلی مهمه. دونستن قیمت واقعی سهم و قیمتی ک همیفروشن در واقع رمز کار هست که به نظرم دونستن قیمت واقعی سهام فقط برا خودیهاست!
    ویرایش توسط minaamin : June 16th, 2019 در ساعت 11:58 PM

Senior Member

و شرط رو برده بود.
    منظورتون اینه که با این بحث موافق نیستید یا اینکه من حرف وارن بافت رو نادرست تفسیر کردم؟
    ممنون می شم بیشتر توضیح بدین

Banned

منظورتون اینه که با این بحث موافق نیستید یا اینکه من حرف وارن بافت رو نادرست تفسیر کردم؟
    ممنون می شم بیشتر توضیح بدین
    خود وارن بافت که با سرمایه گزاری در سهام به اینجا رسیده. نه منظورم این نبود شما نادرست تفسیر کردید. منظورم این بود که در این تاپیک به نظرم نمیگنجه اون بحث و افرادی مثل وارن بافت فکر کنم استثنا بیش نیستند

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    نوسان گیری همیشه ریسک داره و اعصاب پولادین می خواد اما اگر دانش و مهارت تحلیل های مخصوص را ندارید یک سری بدیهیات در زمینه سهام هست که با توجه به اونها می تونید سود معقولی بکنید. چند نمونه:

توجه به عرضه های عمومی (IPO) و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به جداول تقویمی پرداخت dividend شرکت های مختلف و الگوی نوسانات قیمت
    توجه به الگوهای نوسان قیمت سهام شرکت هایی مثل اپل یا سامسونگ در زمان هایی که محصول جدید عرضه می کنند
    استفاده از ابزارهای ETF بجای ابزار به اعتقاد من مسخره mutual fund
    توجه به سهام شرکت های اکتشاف و استخراج و پالایش منابع هیدروکربنی و فلزات پایه
    توجه به سهام شرکت های حمل و نقل هوایی و زمینی و دریایی
    توه به سهام شرکت های بیمه
    ......

یک نمونه بسیار ساده خدمت شما بگم که فعالین این بازار ازش آگاه هستند. من سال 2013 وارد کانادا شدم. همان سال مقداری از سهام شرکت ایرکانادا را خریدم به قیمت حدودا سهمی 7 دلار. این سهام الان بالای 30 دلار معامله میشه یعنی نزدیک به 5 برابر.

من از بروکرج دو بانک بزرگ تابحال فقط استفاده کردم و اطلاعی از بروکرهای دیگری ندارم اما ابزارهایی که در اختیار شما قرار می دن بسیار خوبه. مثلا تی دی هر روز گزارش برای شما ایمیل می کنه از سهام های داغ روز یا ابزاری داره که بصورت گرافیکی و لحظه ای می تونید نوسانات و شاخص های مختلف سهام های دلخواه را دنبال کنید. از نشریه moneysense که کانادایی هست بهره بگیرید چون سهام های معقولی معرفی می کنه.

پی نوشت: شرکت های متعددی هم هستند که می تونید با آنها خرید و فروش فلزات ارزشمند انجام بدید. یا فلز را فیزیکی دریافت می کنید یا در گاوصندوق اونها نگهداری میشه. سبدهای مختلفی هم دارند که از فلزات مختلف (مثلا طلا، مس، نقره ...) تشکیل شده و به نوعی etf هستند. اینها را می توانید در قالب حساب های رجیستر شده مثل resp یا rrsp و امثالهم هم داشته باشید
    سوال دیگرم این است، منظورتون از دانش و مهارت مخصوص چی هست؟ شما به تکنیکال اعتقاد دارید؟

Senior Member

اگه صاحب نظری هست لطفا در خصوص مقایسه مزایا و معایب خرید خانه در مقابل خرید سهام REITs
    نظرتون رو بفرمایید

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

سهام NFI.To امروز با ۱۰ درصد سقوط در موقعیت خوبی برای خرید قرار گرفته اگر بخواهید در ۶ ماه آینده بفروشید.
    نکته ای که اینجور سهامهای دارند اینه که در قیمت پایین باید خرید و در یک درصد سود مناسب در یک بازه زمانی باید فروخت. مورد بعدی اینکه این سهام نوسانهای زیادی داره. قبلا من سر این سهام در یک مدت کوتاهی سود خوبی کرده بودم. بقول بعضیها قیمت امروزش داد میزنه که من رو بخرید.

باز هم اشاره میکنم عواقب هر گونه ضرر به عهده خواننده هست و من تنها وضعیت کنونی این سهام رو اعلام کردم
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    خریدن در سال 2013 کار عاقلانه ای است اگر بگوییم شانسی نبوده است. جون ذاتا قیمت در کف بوده است دیگه کمتر از 7 دلار چی میشه! سود 5 برابری در کشوری مثل کانادا با اون سود بانکی ناچیز در عرض 5 سال واقعا خوب است. حتی در کشورهایی با سود حدود 25 درصد تازه بعد حدود 4 سال پول دو برابر میشود
    خیلی مفید بود. البته من کانادا نیستم ولی چون احتمالا بیام این موارد خوب هست دونستنش. همچنین مطالب عمومی هست و در همه جای دنیا کاربرد داره
    سوالی که دارم شما سرمایه تون خیلی زیاد هست؟ چون این مساله واقعا مهم هست برام میخوام ببینم شما دستتون باز هست برا معامله؟
    شما اون سهام 30 دلاری رو الان فروختین؟
    کارمزد خرید و فروش وکمیسیون ها چطوری هست برا بانکهایی که برا ایرانی حساب باز میکنند؟ یا سایر بروکرها همکاری میکنند؟
    یه نکته در مورد اعصاب پولادین. همین اپل سال 2014 بود فکر کنم که قیمت سهمش از 600 دلار یهو افتاد به 100 دلار. واقعا اینکه کدوم سهام قیمتش خوبه خیلی مهمه. دونستن قیمت واقعی سهم و قیمتی ک همیفروشن در واقع رمز کار هست که به نظرم دونستن قیمت واقعی سهام فقط برا خودیهاست!
    پی نوشت این پست که دقیقا 1 ماه پیش نوشته شده:
    1 ماه پیش که این پست را نوشتم سهام ایر کانادا 30 دلار بود. الان بعد از معامله بزرگی که ایرکانادا کرد و شرکت ایر ترنزت را خرید، سهام ایرکانادا 43 دلار هست.

منظورتان را از "بانکهایی که برای ایرانی ها حساب باز می کنند" متوجه نشدم. اگر کانادا اقامت دارید نزد هر بانک یا بروکری می تونید حساب باز کنید و سهام بخرید. اگر اقامت ندارید، چون این کار تبعات مالیاتی داره اصولا نمی تونید انجام بدید. کارمزدهای خرید و فروش سهام در بانک ها و موسسات مختلف با هم متفاوته. در نهایت تصور کنید برای هر مورد فروش یا خرید فارغ از حجم خرید یا فروش حدود ده دلار کارمزد می دهید.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)