صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 36

موضوع: یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

Senior Member

پیش فرض پاسخ : یک تجربه: اهمیت SOP و Rec. Letter

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    توصیه نامه رو فقط استادی میتونه بنویسه که استاد درس شما بوده یا استاد راهنمای شما بوده یا با شما همکاری پژوهشی داشته و نظیر اون. کسی که هیچ وقت شما رو ندیده یا با شما کار نکرده نمیتونه براتون توصیه نامه بنویسه.

تماس با استادهای دانشگاههای مقصد البته برای تقاضای پذیرش و فانده نه برای توصیه نامه.
    موافقم با نظرتون .....
    ولی کلا سوالم اینه وقتی اساتید دانشگاه مقصد استادای مارو نمیشناسن پس این توصیه نامه رو چطوری روش ارزش گذاری میکنن؟ و بر چه اساس میگن مثلا توصیه نامه ی این دانشجو خوبه یا اون یکی مثلا ارزشی نداره؟ براساس چه معیاری؟
    با این حساب این توصیه نامه ها بیشتر یک حالت فرمالیته باید داشته باشه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    موافقم با نظرتون .....
    ولی کلا سوالم اینه وقتی اساتید دانشگاه مقصد استادای مارو نمیشناسن پس این توصیه نامه رو چطوری روش ارزش گذاری میکنن؟ و بر چه اساس میگن مثلا توصیه نامه ی این دانشجو خوبه یا اون یکی مثلا ارزشی نداره؟ براساس چه معیاری؟
    با این حساب این توصیه نامه ها بیشتر یک حالت فرمالیته باید داشته باشه!
    توصیه نامه صرفا که نمیگه این دانشجو خوبه یا بده. استاد در توصیه نامه باید توضیح بده بر چه اساسی در مورد دانشجو این قضاوت رو میکنه، مثلا باید در مورد درسهائی که شما باهاش گذروندین و نمرات شما در اون درسها در مقایسه با بقیه کلاس صحبت کنه، یا در مورد کارهائی که شما در پروژه براش انجام دادین توضیح بده و موارد قوت کار شما رو اشاره کنه. توصیه نامه ای که صرفا بگه این دانشجوی خیلی خوبی یه و شواهد مربوطه رو ارائه نکنه همونطور که گفتید ارزش زیادی نداره.

همچنین به نظر من توصیه نامه باید واقعی به نظر برسه تا موثر بیافته یعنی در اون علاوه بر نقاط قوت نقاط ضعف دانشجو هم منعکس بشه. اینجوری اونا قضاوت بهتری دارن ... بهرحال با توجه به توصیه های دانشجویان ایرانی که همش تعریف و تمجیده فکر نکنم اونور زیاد نمره ای براش بزارن و بر اساس موارد دیگه مثل امتحانات بین المللی و معدل و سابقه پژوهشی و غیره انتخاب نهایی رو انجام بدن.

Senior Member vahideabdolazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    iut

نقل قول نوشته اصلی توسط hamidreza_ نمایش پست ها
    همچنین به نظر من توصیه نامه باید واقعی به نظر برسه تا موثر بیافته یعنی در اون علاوه بر نقاط قوت نقاط ضعف دانشجو هم منعکس بشه. اینجوری اونا قضاوت بهتری دارن ... بهرحال با توجه به توصیه های دانشجویان ایرانی که همش تعریف و تمجیده فکر نکنم اونور زیاد نمره ای براش بزارن و بر اساس موارد دیگه مثل امتحانات بین المللی و معدل و سابقه پژوهشی و غیره انتخاب نهایی رو انجام بدن.
    خیر. من هم می خواستم بنویسم این رو ولی استادم که خودش تو کانادا بوده چندین سال گفت که مرسوم نیست این کار. هرچند درستش همینه. ولی توی عرف نیست. برای همین هم اگه کسی بنویسه ، می شه یه ریکام ضعیف. ولی اگر هیچی در مورد نقطه ضعف ها ننویسی استاده خودش می فهمه که یا خوب نیستی تو فلان مورد که اشاره ای نشده و یا این که هستی. قضاوت با خودشه. ممکنه از روی نمراتت یه برداشت هایی بکنه در مورد بعضی موارد که می شه ولی باقی موارد رو در حد شک می ذاره و اصولا برای همین هست که بیش تر استاد ها تازگی ها مصاجبه می ذارن.
    هی آقای مجری هیچ وقت با خر درد دل نکنید
    از توصیه های فامیل دور به آقای مجری
    توجه: شرمنده دوستانم، ولی واقعا وقت ندارم زیاد به فروم سر بزنم، اگر جواب ندادم به پیام خصوصی هاتون، معذور دارید من را. با سپاس

با سلام به همه دوستان
    برام یه سوالی که پبش اومده اینه که این Recommendation چه قدر اهمیت داره؟؟ یعنی اصلا استادی که قراره دانشجو رو بگیره به این توجه می کنه؟ چون من استادم که باهاش کار کردم و مقالتم رو اراوه دادم رفته حارج کشور گفته صبر کن برگردم می خوام یه recommendation خیلی قوی برات بنویسم ! به نظرتون چه کار کنم صبر کنم یا بدم یه استاد دیگه بنویسه یه چیزی بره؟؟!!
    اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره خوشحال می شم بگه
    با تشکر از همه دوستان

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl6678 نمایش پست ها
    با سلام به همه دوستان
    برام یه سوالی که پبش اومده اینه که این Recommendation چه قدر اهمیت داره؟؟ یعنی اصلا استادی که قراره دانشجو رو بگیره به این توجه می کنه؟ چون من استادم که باهاش کار کردم و مقالتم رو اراوه دادم رفته حارج کشور گفته صبر کن برگردم می خوام یه recommendation خیلی قوی برات بنویسم ! به نظرتون چه کار کنم صبر کنم یا بدم یه استاد دیگه بنویسه یه چیزی بره؟؟!!
    اگه کسی تجربه ای تو این زمینه داره خوشحال می شم بگه
    با تشکر از همه دوستان
    استاد شما میتونه ریکام رو بنویسه و فایلشو ایمیل کنه و اگر احیانا به امضا نیاز داشته باشه....شما به جاش امضا کنی....برا آمریکا هم اگه باشه که فقط به ایمیل استاد نیاز هست و خارج از کشورم باشه مهم نیست....ولی ریکام قوی میتونه تاثیرگذار باشه مخصوصا اگه استاد آشنا یا شناخته شده باشه

آقا ما فوق لیسانس کلاً 3 تا استاد داشتیم که 2 تاش اینقدر پیره که نمیدونه ایمیل چیه و زبان خارجه هم یادش رفته سالی 1 دفعه ایمیل چک میکنن اونم وقتی بخان ایمیلی بفرستن دانشگاههای امریکا هم که اکثراً توصیه نامه الکترونیکی قبول میکنن 1 کی 2 تا هم که فرم دارن اولاً این استادای من اینقدر بداخلاقن که نمیشه رفت پیششون تازه شهرستان دور هم هستن که نه وقتش هست نه حوصله رزومه بنده هم اونقدر قوی نیست که شانس خیلی زیاد داشته باشم حالا به نظر شما من چکار کنم ؟ آیا با 1 توصیه نامه اپلیکشن رو بررسی میکنن یا نقص پرونده میزنن و ردش میکنن ؟؟؟ تازه اون استاد جوونه هم گفته وقت نداره و از هر 2 3 تا 1کیشو فرستاده یعنی عملاً بعضی از اپلیکشهای من توصیه نامه ندارن !!! پ خ کنید.

Junior Member

دوستان من برادرم امریکا هست و پست داک داره و سابقه پژوهشی درخشانی هم داره . البته رشته هامون فرق داره آیا اون میتونه برام رکامندیشن بده به یکی از دانشگاههای امریکا؟ یا کلا چطور میتونم از این که برادرم این سابقه رو داره بهره ای ببرم مثلا جایی ذکر کنم؟ممنون میشم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mraha نمایش پست ها
    دوستان من برادرم امریکا هست و پست داک داره و سابقه پژوهشی درخشانی هم داره . البته رشته هامون فرق داره آیا اون میتونه برام رکامندیشن بده به یکی از دانشگاههای امریکا؟ یا کلا چطور میتونم از این که برادرم این سابقه رو داره بهره ای ببرم مثلا جایی ذکر کنم؟ممنون میشم
    کار درست بودن برادر شما بخودی خود بهره ای برای شما نداره. توانمندی ژنتیکی که نیست! رکامندیشن برای یک عضو خانواده کار نامناسب و خلاف اخلاق حرفه ای تلقی میشه.
    ولی میتونید در sop تون بطور کوتاه اشاره کنید که جو خانواده شما خیلی علمی و کاردرست بوده و بچه ها همه در رده های موفق علمی قرارگرفته اند مثلا برادرتون که در فلان جا پست داک است. خیلی طولانیش نکنید.

Junior Member

دوستان سلام. من تازه دارم با استاد خارجی مکاتبه مو شروع میکنم. خواستم بدونم آیا اشکال و یا ضرری داره که LoR هامو در ایمیل به استاد خارجی ضمیمه کنم؟ مثلا فایل پی دی افشونو به استاد بدم به همراه ایمیل و شماره تلفن اون استادی که ریکام رو نوشته؟ یا به استادم بگم به خود استاد خارجی ایمیل یزنه؟
    آیا این کار اشکالی داره؟ مثلا هنگام اپلای نمیگن این به محتوای ریکامهاش دسترسی داشته و waive کردنش هم فرمالیته س؟

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)