صفحه 18 از 26 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 254

موضوع: گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning, university of Māzandarān / Psychological sciences, university of Padova

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

تجربه از تحویل مدارک به CKGS

من یک ماه پیش وقت تحویل مدارک داشتم و از اون موقع به دلیل درگیری شخصی نوشتن این تجربه رو هی به تعویق انداختم، در نهایت امیدوارم برای یک نفر هم که شده مفید باشه. دفتر شرکت در ساختمان پشتی مرکز خرید گالریا در ولنجک واقع شده. حتما یادتون باشه که appointment letter و رسید پرداخت ۷۵ یورو رو قبلا پرینت بگیرین و همراهتون ببرین. وقتی وارد ساختمون مرکز خرید می‌شین، یه استند هست که آرم CKGS داره و یکی از کارمندان شرکت پشتش ایستاده که روی appointment letter مهر می‌زنه و بهتون می‌گه با آسانسور برین طبقه‌ی منفی یک و از اونجا یک مسیری رو دنبال کنید تا برسین به ساختمون پشتی و از آسانسور اونجا برین طبقه‌ی دوم اگر درست یادم باشه. ورودی شرکت هم یک آقایی هست که ازتون می‌پرسه آیا سیگار و فندک همراهتون دارین؟ و با دستگاه امنیتی ممکنه چکتون کنه، بعد مستقیم می‌رین روبروی درب ورودی که یوروهاتون رو چک می‌کنن، حتما حواستون باشه یوروی بدون پارگی و تمیز ببرین، اگر ایرادی داشته باشه قبول نمی‌کنن و وقتتون از دست میره. پاسپورت و نامه‌ی وقت رو هم نگاه می‌کنن و می‌گن برین پذیرش. پذیرش نامه‌ی وقت رو می‌گیره و احتمالا می‌ذاره زیر نامه‌ی وقت کسایی که قبل از شما اومدن. پس از این جا به بعد شما باید منتظر بمونین تا نوبتتون بشه و اسمتونُ بخونن. به تجربه‌ی من کارمندهای شرکت خوش‌برخورد و کار راه انداز بودن، با این که استرس خیلی زیادی داشتم ولی اصلا بهم حس منفی ندادن. مدت انتظارم به نسبت زیاد نبود، شاید یک ساعت یا کمی بیشتر، درحالی که تو حرف‌های کارمندهاشون شنیدم که روز قبل از وقت من تا یازده شب کارشون ادامه پیدا کرده. نوبتتون که بشه، اسمتونُ صدا می‌زنن، شما مدارک رو می‌برین به پذیرش، کارمندشون دونه دونه مدارک رو در دو گروه ویزا و تحصیلی قرار می‌ده. یادتون باشه که از admittion letter, دو سری پرینت بگیرین. فرم‌هارو من نصفه پر کرده بودم چون از نحوه پر کردن خیلی فیلدها مطمئن نبودم، اونجا راهنمایی‌تون می‌کنن که چطور فرم‌هارو پر کنید. اگر تصمیم دارین قبل از رفتن به شرکت انجامش بدین یادتون باشه فرم D و A رو باید کاملا با حروف بزرگ بنویسین. خط خوردگی اون‌قدر مهم نیست، فرم نهایی من دوتا خط خوردگی داشت چون کارمندی که مدارک رو در پایان ازم تحویل می‌گرفت ازم خواست دو قسمت رو اصلاح کنم. بعد از این که پذیرش همه مدارکتون رو چک کرد، بهتون می‌گه منتظر باشین تا یکی از اون باجه‌ها صداتون بزنن. تو این مرحله همه مدارک رو همراه با یوروها ازتون تحویل می‌گیرن. بهتون یه فیش می‌دن که فقط با همراه داشتن اون و شناسنامه‌تون (یا کارت ملی) می‌تونین پاسپورتتون رو تحویل بگیرین. روز و ساعت مصاحبه رو که ظاهرا یک یا دو روز بعد از تحویل مدارکه همونجا بهتون اعلام می‌کنن و تمام.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Urban Planning, university of Māzandarān / Psychological sciences, university of Padova

چک لیست مدارک
    http://www.applyabroad.org/forum/att...1&d=1563366200
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست

Junior Member
    رشته و دانشگاه

مصاحبه در کنسولگری جردن

طبق تجربه من احتمالا به تمام متقاضیان ویزای دانشجویی یک ساعت به عنوان زمان مصاحبه اعلام می‌شه، مثلا ۹ صبح. شما کیف و متعلقات از جمله گوشی رو باید بیرون کنسولگری بذارین، برای ما یک راننده‌ی تاکسی‌ای نقش امین اموال رو ایفا می‌کرد، که خیلی هم بامزه به جای کوپن بهمون مهره دومینو می‌داد. ازونجایی که مدارکتون رو قبلا تحویل دادین به شرکت دیگه لزومی نداره چیزی به جز پاسپورت همراهتون ببرین. دم در کنسولگری ممکنه چند دقیقه معطل بشین چون برای هر کسی که بیاد درو باز نمی‌کنن و منتظر می‌مونن تا یه تعدادی پشت در جمع شن و بعد ورود می‌دن. بعد باید توی حیاط تو صف بایستید و دونه دونه می‌رین اسم و پاسپورتتون رو می‌دین و وارد ساختمون می‌شین. اونجا یه فضایی شبیه سالن انتظار بانک هست، که روی صندلی می‌شینین تا صداتون کنن. روزی که من رفتم اول یه آقای ایتالیایی اومدن پرسیدن کیا انگلیسی و کدوما ایتالیایی هستن، طبق اون اول ایتالیایی‌هاذو مصاحبه کردن و بعد انگلیسی‌ها، یه خانوم ایتالیایی هم بعد از چند دقیقه اضافه شدن، و باز طبق همون سیستم دونه دونه اسم‌هارو می‌خونن و شمارو به یه اتاقی می‌برن که قراره توش مصاحبه بشین. بسته به مقطع و رشته‌ای که قراره تحصیل کنین سوالاتشون متفاوت خواهد بود ولی از من نپرسیدن چرا ایتالیا رو انتخاب کردم یا آیا قصد دارم اونجا بمونم یا نه. هرچند من پیش‌فرض همه سوالاتی که دیده بودم ممکنه تو مصاحبه سفارت پرسیده بشه رو خودم جواب می‌دادم. برخوردشون خیلی دوستانه و صمیمی بود و هیچ استرس مضاعفی حس نمی‌کردم، برعکس کاملا احساس آرامش داشتم. در نهایت بعد از چند دقیقه مکالمه و نوشتن چند نکته روی کاغذ برام آرزوی موفقیت کردن. که البته هنوز جواب ویزام رو نگرفتم و نمی‌دونم چه اتفاقی قراره بیفته.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط anahita_soltan نمایش پست ها
    سلام دوستان، امیدوارم که مشکلتون برای وقت گرفتن مرتفع بشه، من یادمه که دقیقا پارسال همین موقع بچه‌ها دقیقا همین درگیری رو برای گیر آوردن وقت سفارت داشتن، با این تفاوت که سال قبل برون‌گذاری هم نشده بود، همین مساله باعث شد من با این که ادمیت شده بودم یک سال صبر کنم و سر فرصت کارهای ویزارو انجام بدم. امسال تو اردیبهشت قبل از این که سیستم CKGS کاملا راه‌اندازی بشه و اطلاعات توی وبسایت سفارت آپدیت شه، من فقط برای اطلاع پیدا کردن از شرایط به یکی از این شرکت‌ها زنگ زدم که گفتن با یک میلیون و نیم برام وقت می‌گیرن، همون عدد الان رسیده به ۴ تومن. اگر مثبت‌اندیشانه نگاه کنیم به مساله، اینا با پاسپورت و اسم کسایی که اصلا قصد اقدام برای ویزا هم ندارن، وقت‌هارو رزرو می‌کنن و بعد که یکی بهشون پول می‌ده و درخواست وقت می‌کنه، با کنسل کردن اون رزرویشن براشون وقت می‌گیرن. تنها راه مقابله با کار دلال‌ها اینه که داشتن ادمیشن لتر هم از مدارک ضروری برای رزرو وقت سفارت باشه، یا دست کم یک نامه از دانشگاه که نشون بده شما باهاشون مکاتبه داشتین. سال قبل عده زیادی به دلیل نرسیدن به ددلاین نتونستن برای ویزا اقدام کنن، نامه‌نگاری و جمع شدن در اونجا هم ممکنه تاثیرگذار نباشه، کما اینکه سال قبل هم تغییری در وضعیت ایجاد نشد. اگر برای مستر یا پی‌اچ‌دی اپلای کردین به نظرم سعی کنین با دانشگاه مکاتبه کنین و از اون‌ها بخواین به سفارت ایران بگن دانشجوهاشون پشت صف موندن. شاید اگر تعداد دانشجوهایی که به هر دانشگاه ای‌میل می‌دن قابل توجه باشه، بتونه تاثیری بذاره بر روند امور. ولی دارم فکر می‌کنم به راهی که خود ما دانشجوها با دلال‌ها برخورد کنیم و جلوی گند زدنشون به برنامه‌هامون رو بگیریم.
    به نظر من بهتره برای رزرو وقت یه پولی هم بگیرن (مثلا اون دستمزد ۲۱ یورو رو به ریال بگیرن) یا یه پولی مثلا ۷۰۰-۸۰۰ اینا بگیرن و وقتی طرف مدارکشو میبره بهش پس بدن و همچنین امکان انصراف اینترنتی هم حذف کنن یعنی اگه کسی خواست انصراف بده باید حضورا بره و صف وایسه و وقتش رو کنسل کنه تا درصدی از پولشو پس بدن.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی میدونه این پرینت انتخاب رشته سایت https://www.universitaly.it چیه و از کدوم قسمت سایت باید گرفت؟؟ یا اینکه اگه نامه پذیرش دانشگاهو داریم دیگه نیازی به این فرم نیست اصلا؟

دوستان کسی جواب ویزاش اومده ؟؟ یا چه تاریخی براش مشخص کردن ؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdihadavand نمایش پست ها
    دوستان کسی جواب ویزاش اومده ؟؟ یا چه تاریخی براش مشخص کردن ؟؟
    صدور ویزا ها معمولا از آگست شروع میشه.

Junior Member

کارشناسی که با من مصاحبه کرد گغت هفته اول اگوست جواب ویزا رو اعلام میکنند

Junior Member

بچه ها با یکی از دوستان من تماس گرفتن که برای هفت آگست برای تحویل گرفتن پاسپورتش بره. یعنی اعلام نتایج رو شروع کردن

Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Pilla3000 نمایش پست ها
    بچه ها با یکی از دوستان من تماس گرفتن که برای هفت آگست برای تحویل گرفتن پاسپورتش بره. یعنی اعلام نتایج رو شروع کردن
    درود
    بله از 1 آگوست شروع کردن به زنگ زدن.(در تاریخی که مشخص میکنند باید برید سفارت)
    Change your life today. Don't gamble on the future, act now, without delay.g
    تنها به پیام هایی که امکان گفته شدن در فروم نیست جواب داده خواهد شد و به جای پست ها و پیام های تشکر از اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمایید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)