صفحه 6 از 26 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 254

موضوع: گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

پیش فرض پاسخ : گرفتن وقت سفارت برای ویزای دانشجویی (پست اول خوانده شود)

سلام دوستانمن برای ویزا تحصیلی اقدام میکنم
    و سوالی که دارم در ارتباط با بیمه مسافرتی
    چگونه باید اونو تهیه کنم ؟؟وسوال دیگرم اینه که من برای وقت که اقدام کردم بازه دوم که تا ۱۵ جون هست ولی وقتی اقدام میکتمتا ۴ جون حق انتخاب دل یک دلیلش چیه میشه توضیح بهم بدید
    برای مقطع فوق لیسانس باید دیپلم دبیرستانم راهم ترجمه کنم؟؟
    ویرایش توسط Maryamjafari60 : May 13th, 2019 در ساعت 10:46 AM

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryamjafari60 نمایش پست ها
    سلام دوستانمن برای ویزا تحصیلی اقدام میکنم
    و سوالی که دارم در ارتباط با بیمه مسافرتی
    چگونه باید اونو تهیه کنم ؟؟وسوال دیگرم اینه که من برای وقت که اقدام کردم بازه دوم که تا ۱۵ جون هست ولی وقتی اقدام میکتمتا ۴ جون حق انتخاب دل یک دلیلش چیه میشه توضیح بهم بدید
    برای مقطع فوق لیسانس باید دیپلم دبیرستانم راهم ترجمه کنم؟؟
    درود

۱- برای ویزای تحصیلی احتیاج به بیمه مسافرتی نیست
    ۲-شاید بقیه ی وقتا پر شده
    ۳- بله، مدارک دبیرستان و ریز نمراتشون هم باید ترجمه ایتالیایی بشه با مهر دادگستری و امور خارجه.

اگه چک لیستشون که براتون لینکش رو گذاشتم مطالعه میکردید جواب ۲تا از سوالاتون رو می گرفتید.

Junior Member

سایت برای ماه جون از پنج شنبه باز شده

Junior Member

در مورد سرفصل و ریز درسها، من از وزارت علوم گرفتم، بعدش رفتم حوالی میدون فردوسی برای مهر کردن صفحه اول و آخرش. دانشگاه برام مهر نکرد.

دوستان برای تاییدیه تحصیلی دیپلم نیازی به ترجمه داریم ؟؟
    ومگر نه اینکه ناییدیه باید روز سفارت همراهمون باشه
    ‌بااینکه تفاسیر باید چه جوری درخواست تاییدیه بدم چون باید تاییدیه به یه ارگان فرستاده بشه

سلام دوستان
    من به تازگی آزمون تافل دادم و باتوجه به اینکه هارد کپی نزدیک به هشت هفته طول میکشه میترسم تا تاریخ 22 جولای به دستم نرسه.
    آیا واسه پیش ثبت نام میشه با همین نتیجه الکترونیک تافل اقدام کرد؟یا حتما باید اصل مدرک هارد کپی باشه؟

پیشاپیش تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Maryamjafari60 نمایش پست ها
    دوستان برای تاییدیه تحصیلی دیپلم نیازی به ترجمه داریم ؟؟
    ومگر نه اینکه ناییدیه باید روز سفارت همراهمون باشه
    ‌بااینکه تفاسیر باید چه جوری درخواست تاییدیه بدم چون باید تاییدیه به یه ارگان فرستاده بشه
    شما تاییدیه رو میفرستید واسه دارالترجمه ای که مدارکتون رو می خواد ترجمه کنه، دارالترجمه موقع تحویل ترجمه هاتون او تاییدیه رو بهتون بر می گردونه شما اونو می برید با بقیه ی مدارکتون CKGS

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jonsmit نمایش پست ها
    سلام و درود خدمت دوستان

من دیروز CKGS وقت تحویل مدارک داشتم و با اجازه مدیران فروم تجربمو مینویسم شاید بدرد دوستان بخوره.
    وارد مرکز خرید گالریا که میشید دست راست یه آقایی هست که وقتتونو چک میکنه و معمولن نیم ساعت مونده میفرستتون بالا که اونجا هم پس از گذروندن صف و گیت امنیتی میرید داخل اونجا یه خانمی پاسپورت و رزرو پروازتون و یورویی که اوردینو چک میکنه و میرید داخل. اونجا ۵تا باجه هست که ۲تاشون فقط کار دانشجوویی انجام میدن.(باجه ۳ و ۴) مدارکتونو تحویل میدید میشینید تا صداتون کنن. فوق العاده آدمای کار راه اندازو خوش برخوردی هم هستن.فقط چند تا نکته بهتون بگم که تو چک لیست ننوشته ولی اگه نداشته باشید نقص مدرک میخورید!

۱-اگه حساب بانکی خودتون نیست علاوه بر ترجمه شناسنامه صاحب حساب اصل شناسنامشون حتمن با خودتون ببرید.
    ۲-علاوه بر course description انگلیسی حتمن نسخه ی فارسی که مهر دانشگاهتون (امضا هم داشته باشه بهتره ولی گفتن حالا اگه امضا هم نباشه میشه یه کاری کرد) رو صفحه ی اول و آخرش باشه با خودتون ببرید.
    ۳- هم فرم D و هم A رو دستی پر کنید و تایپ نکنید چون اگه اونجا بخواید چیزیو اضافه کنید نمیشه نصف تایپ باشه نصف دستی.
    ۴- حتما با خودتون یورو ببرید چون اطراف صرافی نیست و اگه وقتتون صبح باشه که اصلا کمتر صرافی ای تو سطح شهر بازه و تا بخواید بریدو بیاید وقتتون کنسل میشه و گرفتاری های بعدش.
    روال کارم به این شکله که اگه کل مدارکتون کامل بود میفرستن واسه سفارت و یه وقت سفارت بهتون میدن که برید مصاحبه. و بعدشم احتمالن اگه ویزا شدید سفارت پاسپورتتون، میفرسته دوباره واسه CKGS و شما میرید ازونا تحویل میگیرید.
    اگه هم که نقص مدرک داشتید باقی مدارکو میگیرن میگن برید و فلان مدرکو برامون بیارید. دیگه وقت جدیدم نمی خواد.
    امیدوارم که این اطلاعات بدردتون بخوره.
    سلام و وقت بخیر به شما دوست عزیز که اولین چراغ رو روشن کردی تا اکثر کسانی که در این مسیر هستن بتونن از تجربیات سایرین استفاده کنن.
    بنده همه پست ها و نمونه چک لیست مورد نیاز رو خوندم ولی اگر سوالات بنده رو هم پاسخ بدید ممنون میشم:
    1- بالاخره تو فرم نعیین وقت برای تعداد ورودی و تعداد روز اقامت و تاریخ شروع سفر چی زدید؟
    2- مدرک زبان تو چک لیست تافل و آیلتس و ... عنوان شده در حالی که تو مراحل سنجش دانشگاه پلی تکنیک تورین من PTE داشتم و مورد قبولشون بود. اگر قرار باشه فقط طبق چک لیست باشه من آیلتسم باطل شده 2 ماه پیش ولی از اعتبار مدرک زبان PTE من یکسال زمان باقی مونده. برام سواله که اونجا مدرک زبان نکته خاصی نداشت؟ تاریخ انقضاء و ...؟
    3- مبلغ پرداختی شما فقط همون 21 یورو بود یا 50 یوروی سفارت هم همونجا تحویل گرفتن؟
    4- نامه تائیدیه ای که دانشگاه تورین برای دوره فوق لیسانس برام فرستاده کافیه یا حتماً باید فرم ثبت نام تو اون سایت www.universitaly.it هم همراهم باشه؟ (اصلاً ثبت نام نکردم تو این سایت)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط prooshani نمایش پست ها
    سلام و وقت بخیر به شما دوست عزیز که اولین چراغ رو روشن کردی تا اکثر کسانی که در این مسیر هستن بتونن از تجربیات سایرین استفاده کنن.
    بنده همه پست ها و نمونه چک لیست مورد نیاز رو خوندم ولی اگر سوالات بنده رو هم پاسخ بدید ممنون میشم:
    1- بالاخره تو فرم نعیین وقت برای تعداد ورودی و تعداد روز اقامت و تاریخ شروع سفر چی زدید؟
    2- مدرک زبان تو چک لیست تافل و آیلتس و ... عنوان شده در حالی که تو مراحل سنجش دانشگاه پلی تکنیک تورین من PTE داشتم و مورد قبولشون بود. اگر قرار باشه فقط طبق چک لیست باشه من آیلتسم باطل شده 2 ماه پیش ولی از اعتبار مدرک زبان PTE من یکسال زمان باقی مونده. برام سواله که اونجا مدرک زبان نکته خاصی نداشت؟ تاریخ انقضاء و ...؟
    3- مبلغ پرداختی شما فقط همون 21 یورو بود یا 50 یوروی سفارت هم همونجا تحویل گرفتن؟
    4- نامه تائیدیه ای که دانشگاه تورین برای دوره فوق لیسانس برام فرستاده کافیه یا حتماً باید فرم ثبت نام تو اون سایت www.universitaly.it هم همراهم باشه؟ (اصلاً ثبت نام نکردم تو این سایت)
    درود بر شما دوست گرامی

در مورد سوال اولتون اگه منظورتون فرم الکترونیکی هست که موقع وقت گرفتن تو وبسایت ckgs پر می کنید فرمالیتست شما بزنید چند بار ورود تاریخشم مثلن بزنید ۱۷ آگست و تعداد روز ها هم بزنید مثلن ۲۰ چون قانونن باید ۳۶۵ باشه ولی تا اونجا که من یادمه اجازه ی ورود عدد ۳ رقمی رو نمی داد! فقط دقت کنید مشخصاتتون رو مثل شماره پاسپورت و اسم و فامیل و تاریخ تولد و... رو درست وارد کنید، ولی اگه منظورتون فرم D یا همون فرم ویزاست تعداد ورود رو multiple بزنید، تاریخ ورود رو یک روز بین ۱۵ تا ۲۰ آگست و تعداد روز ها رو هم بزنید 365Days
    فقط دقت کنید که تاریخ ورودی که زدید با رزرو بلیتتون یکی باشه.

۲-ببینید مدرک زبان جزو چیزاییه که روش حساسیت بالاست واسه همین معمولن خوب چک و بررسیش میکنن، و شما چون تو مرحله ی تحویل مدارک با سفارت طرف نیستید و با یک شرکت برون سپاری که سال اولشون هم هست و فوق العاده هم 0/1 و انعطاف ناپذیرند طرفید و PTE توی لیستی که سفارت منتشر کرده نیست، بهتره ریسک رو کم کنید یا فوری یه امتحان آیلتس بدید چون جوابش زود میاد. یا اگه وقت ندارید هر دو تا مدرکتون رو با خودتون ببرید و بهشون توضیح بدید که تاریخ آیلتستون تازه گذشته و یجوری قانعشون کنید که هر دوتا مدرکتون رو بگیرن و بفرستن واسه سفارت. در کل بد نیست قبلش یه تماس باهاشون بگیرید بخاطر اهمیت موضوع میگم.

۳-بله، کلن ۷۱ یورو میشه که همونجا موقع تحویل مدارک ازتون میگیرن، فقط دقت کنید که یوروهاتون تازه و سالم و بدون چروک و تا خوردگی و در کل نو باشه که اونجا یوروی خیلی ها رو قبول نکردن و مردم بیچاره آواره ی خیابونای اطراف شدن واسه پیدا کردن یورو و وقتشون کنسل شد، و جالبه که همون اول اگه یوروتون سالم نباشه نمیزارن برید قسمت تحویل مدارک!

۴-همون نامه ی قبولی کافیه، نیاز به چیز دیگه ای نیست.

دوستان سلام
    برای گرفتن ویزای تحصیلی برای دوره کارشناسی ارشد در صورتیکه بورس داشته باشیم باز هم نیازی به ارايه پرینت حساب هستش؟ من چندماه پیش حسابم پر بود و بخاطر نوسانات ارز تمام حسابم رو تبدیل به دلار کردم و قبل از خالی کردنش گواهی تمکن و موجودی گرفتم ولی الان ۶ماهه که حسابم خالیه. کسی میتونه بمن تو این زمینه مشاوره بده؟ ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)