صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 12

موضوع: نوع و اندازه پاکت برای ارسال مدارک از امور بین الملل دانشگاه آزاد

پیش فرض نوع و اندازه پاکت برای ارسال مدارک از امور بین الملل دانشگاه آزاد

سلام
    1) دوستان وقتی امور بین الملل دانشگاه آزاد ریز نمره ها ها در نامه مخصوص می گذارند و مهر می کنند، آیا برای ارسال TNT/DHL سایر مدارک، توصیه ها نامه و غیره، افراد باید خودشان یک پاکت جداگانه برای هر دانشگاه مقصد بیاورند یا امور بین الملل پاکت بزرگ برای ارسال همه مدارک دارد؟

2) اگر خیر، پاکت چه اندازه ای نیاز هست که افراد همراه بیاورند ؟ A2 یا A3 ؟

3) آیا پاکت برای TNT/DHL باید نوع خاصی باشد، یا همه نوع امکان پذیر هست؟

Member azadeh25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tehran

پیش فرض پاسخ : نوع و اندازه پاکت برای ارسال مدارک از امور بین الملل دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط codec نمایش پست ها
    سلام
    1) دوستان وقتی امور بین الملل دانشگاه آزاد ریز نمره ها ها در نامه مخصوص می گذارند و مهر می کنند، آیا برای ارسال TNT/DHL سایر مدارک، توصیه ها نامه و غیره، افراد باید خودشان یک پاکت جداگانه برای هر دانشگاه مقصد بیاورند یا امور بین الملل پاکت بزرگ برای ارسال همه مدارک دارد؟

2) اگر خیر، پاکت چه اندازه ای نیاز هست که افراد همراه بیاورند ؟ A2 یا A3 ؟

3) آیا پاکت برای TNT/DHL باید نوع خاصی باشد، یا همه نوع امکان پذیر هست؟

بذار تجربه خودمو بگم. شاید از نگرانی در بیای و به جواب سئوالت برسی. مثلاً برای یه دانشگاه، امور بین الملل ریز نمره و هر چی که مربوط به دانشگاه آزاد باشه رو تو پاکت خودش میذاره و seal می کنه. اگرم که از یکی دیگه از دانشگاهها مدارکی دارید( مثلا مربوط به لیسانس یا فوق لیسانستون که مال دانشگاه دولتی و ... هست) و مدارکتون seal شده و تو پاکت مربوط به اون دانشگاه هست، این دو تا پاکت رو بهمه می چسبونه با چسب نواری، یعنی هر 4 تا side پاکت ها رو با یه تیکه چسب بهم می چسبونه. resume, Sop و بقیه مدارک غیر دانشگاهیتون رو هم بین این دو تا پاکت قرار میده که گم نشه و مطمئن بشه که همه چی رو میفرسته و چیزی جا نمیمونه. و میذاره کنار که بعداً مال هر دانشگاه رو جدا تو پاکت DHl یا Tnt بذاره. (خودشون پاکت TNT و DHL دارن، هر روز مامور پست DHL , TNT میره اونجا و پاکت میبره و بسته ها رو میرسونه برای ارسال).
    یه بار من فقط می خواستم مدارک ارشدم رو بفرستم، که آقاهه گفت اگه پاکت معمولی داری بده که رزومه و SOP رو توش بذارم، و چون نداشتم، بجاش برام تو یه Clear bag که داشتم، گذاشت و اون clear bag رو با پاکت دانشگاه آزاد به هم چسبوند. مدارکم هم یه هفته بعد به مقصد رسید.
    پس نوع پاکت مهم نیست، اندازه اش به حدی باشه که مدارکت توش جا بشه. در حد همون A4 کافیه. بد نیست با خودت یه پاکت معمولی همراه داشته باشی. اون پاکت احتمالی رو واسه این ازت میخواد که باقی مدارکت رو توش بذاره و همه پاکتها رو بهم بچسبونه تا مطمئن به مقصد برسه.
    ویرایش توسط azadeh25 : December 22nd, 2009 در ساعت 11:21 AM

پیش فرض پاسخ : نوع و اندازه پاکت برای ارسال مدارک از امور بین الملل دانشگاه آزاد

من پاکت نبرده بودم ولی از این پک های شفاف پاپکو داشتم تو همون گذشت توصیه نامه ها و سایر مدارک رو با چسب به پاکت ریز نمره چسبوند !

نقل قول نوشته اصلی توسط aida64 نمایش پست ها
    من پاکت نبرده بودم ولی از این پک های شفاف پاپکو داشتم تو همون گذشت توصیه نامه ها و سایر مدارک رو با چسب به پاکت ریز نمره چسبوند !
    دقیقا من هم همین کارو کردم
    ولی خلاصه همشون میرن تو پاکت TNT.
    می دونم هر جا که باشم آسمون همین یه رنگه...
    --
    با همه دریا دلی دل را به دریاها زدم
    پشت پا بر اصل بی بنیاد این دنیا زدم

نقل قول نوشته اصلی توسط reza59 نمایش پست ها
    چند روز طول کشید که مدارکتون برسه به کانادا؟
    متاسفانه از تاریخ 27 Dec به خاطر سال نو میلادی مدارک را در انبار مقصد نگه داشتند و سپس در تاریخ 5 Dec (یعنی کلا 13 روز بعد از ارسال مدارک توسط TNT) آن ها را به دانشگاه ها تحویل دادند.

در مورد پاکت مخصوص هم خدمت دوستان عرض کنم که نیاز نیست، چون خود شرکت TNT پاکت مخصوصی دارد و حتما باید از آن ها استفاده کنند، ولی از آنجایی که هنگام تحویل دادن مدارک، پاکت TNT به شما داده نمی شود، لذا خودتان باید یک کاور پلاستیکی بیاورید تا مدارک را در آن قرار دهید و کارکنان آن را به پاکت مخوصوص ارسال ریز نمره ها بچسباند تا مدارک گم نشوند.

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

سلام . من امروز 2 سری مدارک با DHL پست کردم نروژ از امور بین الملل ازاد بعد پاکتم A3 برده بودم ولی خانمه گفت نمی خواد وهمه مدارک رو بدون گذاشت تو این نایلنهای DHL که پک میشه و درشو بست فیش الصاق کرد بهش. حالا سوالم اینه ممکنه این قضیه مشکل دار بشه برام؟ مثلا بعضی مدارک تو دانشگاه گم و گور بشه؟؟
    ویرایش توسط saeid_plove : January 18th, 2011 در ساعت 04:21 PM
    The road is better than inn, So shut up! and drive

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_plove نمایش پست ها
    سلام . من امروز 2 سری مدارک با DHL پست کردم نروژ از امور بین الملل ازاد بعد پاکتم A3 برده بودم ولی خانمه گفت نمی خواد وهمه مدارک رو بدون گذاشت تو این نایلنهای DHL که پک میشه و درشو بست فیش الصاق کرد بهش. حالا سوالم اینه ممکنه این قضیه مشکل دار بشه برام؟ مثلا بعضی مدارک تو دانشگاه گم و گور بشه؟؟
    ببین دوست خوبم دیگه کاریه که انجام شده . شما بهتره مثل من استرس زده نباشی سر ارسال این مدارک ...

ولی در کل اون پاکت های نایلونی بسیار Safe و ضد حریق هستند ( باید باشند ! اگر عوضشون نکنند ) . معمولا تمام شرکت های پستی همین کار رو میکنن .

شما همیشه باید روی بسته های ارسالیتون یک Cover Letter بزارین و بعد از ذکر مشخصاتتون بگین : This Packet Includes ... لاب لاب لاب که از این اتفاقاتی که نام بردین براتون نیفته .

موفق باشید .

پ.ن : چرا دو سری مدارک برای نروژ پست کردین ؟؟
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    saeid_plove آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    پ.ن : چرا دو سری مدارک برای نروژ پست کردین ؟؟
    دو سری برای دو دانشگاه مختلف فرستادم

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها

شما همیشه باید روی بسته های ارسالیتون یک Cover Letter بزارین و بعد از ذکر مشخصاتتون بگین : This Packet Includes ... لاب لاب لاب که از این اتفاقاتی که نام بردین براتون نیفته .

البته در صفحه آخر فرم های اپلیکیشن لیست مدارک پیوست رو نوشتم وتیک زدم. این می تونه کمک کننده باشه؟
    ویرایش توسط Radian : January 18th, 2011 در ساعت 07:53 PM دلیل: ادغام با پست بعدی
    The road is better than inn, So shut up! and drive

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_plove نمایش پست ها
    دو سری برای دو دانشگاه مختلف فرستادم

البته در صفحه آخر فرم های اپلیکیشن لیست مدارک پیوست رو نوشتم وتیک زدم. این می تونه کمک کننده باشه؟
    بلی دوست خوبم .

صد در صد این موضوع به کسانی که مدارک رو در پرونده شما میزارند کمک خواهد کرد . اون Cover Letter هم نور علی نور خواهد بود .

پیشنهاد میکنم ادامه ی این بحث رو ( اگر سوالی بود ) در تاپیک " ارسال مدارک " دنبال کنیم ، که از موضوع این تاپیک خارج نشیم .

متشکرم .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member asedali آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام دوستان.
    میخواستم ببینم اگر بخوایم مدارکمون رو از طریق دانشگاه آزاد ارسال کنیم، برای توصیه نامه باید پاکت تهیه کنیم؟ روی پاکت آرم دانشگاه آزاد رو باید بذاریم؟ اسم و امضا و ایمیل اساتید چطور؟ اینا نباید رو پاکت قرار بگیره؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)