نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: شانس گرفتن پذيرش و ويزا در حالي كه فاصله طولاني بين دوران تحصيل هست؟

Junior Member

پیش فرض شانس گرفتن پذيرش و ويزا در حالي كه فاصله طولاني بين دوران تحصيل هست؟

سلام خدمت دوستان.ببخشيد چون سوالم كلي هست .من سال80 ديپلم گرفتم با نمرات عالي معدل بالاي نوزده و نمرات رياضي و هندسه عالي (20 يا بالاي 19 ) .در سال 84 هم ليسانس گرفتم در رشته مهندسي عمران در دانشگاه دولتي ولي با نمرات بد ( بامعدل 14.07)حالا تصميم دارم به منظور آغاز مهاجرت از يك دانشگاه خارجي پذيرش تحصيلي بگيرم.دو تا سوال دارم
    1-به نظرتون چون نمراتم خوبه دوباره براي ليسانس اقدام كنم يا براي ارشد كه معدلم خرابه و شانسم كمه؟
    2-سوال خيلي مهم اينه كه با توجه به فاصله زيادي كه از زمان تحصيلم گذشته بر فرض كه پذيرش بگيرم چه قدر شانس گرفتن ويزا ا دارم كشور خاصي مد نظرم نيست چون شرايطم كلي هست.اصلا كسي با اين فاصله زماني و شرايط تونسته پذيرش و ويزا بگيره ؟ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي يا تجربه اي در مورد سوالاتم داره راهنماييم كنه چون واقعا مستاصل شدم و نميدونم چه كار كنم.اگه واقعا شانسم براي گرفتن ويزا كمه پس بهتره وقتم رو براي پذيرش تلف نكنم و كلا اين داستان رو بيخيال شم.سپاس فراوان از كمكتون

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذيرش و ويزا در حالي كه فاصله طولاني بين دوران تحصيل هست؟

سلام دوست عزیز
    من با توجه به مطالعاتی که تا الان داشتم پاسخت را میدم و اگر هر جایی اشتباه گفتم دوستان دیگه که تجربه بیشتری دارن لطفا گفته های من را اصلاح کنند
    زمان خیلی زیادی از دیپلم گذشته و این شانس گرفتن ویزا رو تا حد زیادی پایین میاره حتی اگه تمام نمرات عالی تو مدرسه کسب کرده باشی و حتی اگرم بتونی تو مقطع لیسانس پذیرش بگیری برای ویزا به مشکل میخوری و اینکه دوره لیسانس 4 ساله است و هیچ فاند و بورسی هم بهش تعلق نمیگیره
    اگر برای مستر اقدام کنی میتونی تو زمینه نمره زبان ، مقاله و رزومه قوی ارایه بدی که که کمتر نمره معدل تاثیر داشته باشه و در کل اکثر دانشگاهها اون میانگین مورد نظرشون تو معدل را برای هر رشته نوشتن.
    در مورد تایمی که از لیسانس گذشته هم میتونی با سابقه کار مرتبط پرش کنی
    خود من هم چهار سال از دوره لیسانسم میگذره ولی سابقه کار به اندازه همین مدت و مرتبط با رشته ای که میخوام اپلای کنم داره.
    امیدوارم تا حدی تونسته باشم کمکت کنم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس گرفتن پذيرش و ويزا در حالي كه فاصله طولاني بين دوران تحصيل هست؟

سپاسگزارم از پاسخ مفیدتون و از وقتی که گذاشتید.جسارتا سوال دیگه پیش میاد و اون اینکه
    ۱_اگه الان بخوام مقاله و رزومه خوب درست کنم از کجا باید شروع کنم و چه کاری انجام بدم بعد از گذشت این مدت ؟ یه موضوع دیگه گرفتن توصیه نامه است که الان گرفتنش خیلی سخت هست.بینهایت از کمکتون ممنون هستم.
    ویرایش توسط civiljun : May 3rd, 2019 در ساعت 11:25 AM

من برای مقاله تازه شروع کردم به نوشتن و هنوز اطلاعاتم تو این زمینه کامل نیست که بخوام راهنماییت کنم و رزومه و توصیه نامه هم که میمونه برای زمان پذیرش
    بهترین کاری که میتونی الان انجام بدی اینکه بری کشور شهر و دانشگاههای مورد نظرت را انتخاب کنیم بری تو سایتشون ببینی با توانمندی هایی که داری کدوم دانشگاه ها شانس پذیرش داری ، بعد ببینی هر دانشگاه در زمینه رشته شما چه مدارکی را نیاز داره و برای تهیه این مدارک مثل نمره زبان، مثل مدارک دانشگاهت تو ایران، مقاله و هر چی که نیاز دارن را براش برنامه ریزی کنی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)