صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 126

موضوع: اقدام زن و شوهر براي F1

ApplyAbroad Champion

پیش فرض اقدام زن و شوهر براي F1

من مي خواستم بدونم كه اگه زن و شوهر هر دو براي F1 اقدام كنند ( از يك دانشگاه پذيرش داشته باشند) احتمال داره يكي accept بشه و يكي reject ؟!
    اصولا مصاحبه هاشون جدا است ؟
    تا اونجا كه من مي دونم آمريكا يك قانوني داره كه يا به هر دو ويزا مي ده يا نه . اين درسته ؟
    كسي اگه همچين شرايطي داشته ممنون مي شم مراحلش رو توضيح بده

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : اقدام زن و شوهر براي F1

من و همسرم کمتر از یک سال پیش از کانادا اقدام کردیم و هر دو F-1 گرفتیم. مشکل خاصی نبود و مصاحبه نسبتا ساده بود. البته شرایط ما کمی متفاوت بود چون ما هر دو دانشجوی دکترای آمریکا بودیم و وسط تحصیل از آمریکا خارج شده بودیم و داشتیم ویزای برگشت می‌گرفتیم، اما گرفتن ویزا برای اولین بار هم باید کم و بیش مشابه باشه. خود سفارت به ما گفت که دو تا وقت مجزا بگیریم. ما نتونستیم دو تا وقت در یک ساعت و یک روز بگیریم، به همین دلیل دو تا وقت مجزا گرفتیم و بعد با کنسولگری تماس گرفتیم و اونا خودشون وقت‌های ما رو در کنار هم تنظیم کردند. با وجود دو تا وقت جداگانه، یک افسر با هر دوی ما همزمان و در یک گیشه مصاحبه کرد. ابتدا چند تا سوال از من پرسید و بعد تقریبا همون سوالات رو از همسرم پرسید. سوالات عمدتا در مورد کار تحقیقاتی و پروژه‌ی دکترای ما بود و به نظر می‌رسید که براش خیلی مهم بود که هر کدوم ما برای خودش فاند داشته باشه.

من چیزی در مورد قانونی که یا هر دو ویزا می‌گیرید یا هیچ کدوم نشنیدم و فکر نمی‌کنم چنین قانونی وجود داشته باشه.

ApplyAbroad Veteran

البته شرایط ما کمی متفاوت بود چون ما هر دو دانشجوی دکترای آمریکا بودیم و وسط تحصیل از آمریکا خارج شده بودیم و داشتیم ویزای برگشت می‌گرفتیم،
    یعنی شما اول وارد آمریکا شدید با یک ویزای دیگه و اونجا ویزاتون رو به f1 تغییر دادید؟
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

يه نظرتون اگه دانشگاه هايي كه accept مي كنيم در نهايت از هم دور باشن، امكان ويزا گرفتن كم ميشه؟ آيا پيش فرض سفارت اينه كه حتما بايد زن و شوهر در يك دانشگاه يا در دانشگاه هاي نزديك به هم پذيرش داشته باشن؟

میشه لطفاً راهنمایی کنید که اگه بخوایم با همسرمون که همکلاسیم بوده، برای پذیرش توی یکی از دانشگاههای آمریکا اقدام کنیم، ویزا سخت میدن یا آسون؟
    با توجه به اینکه هیچ آشنا یا فامیلی در آمریکا نداریم.
    ممنونم
    مشکلی نست که آسان نشود     مرد آن است که هراسان نشود

saeede83
    Guest

در مورد آمریکا اگر یکی F-1 بگیره، حتما به همسرش F-2 می دن (در صورت فاند کافی) اما بقیه کشورا از جمله کانادا این قانون رو ندارن.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

اگر زن و شوهر جدا برای گرفتن ويزا و یا حتی پذیرش اقدام کنند چطوری هست. مثلا همسر من امسال پذیرش بگیره و از ایران بره و من سال آینده اقدام
    کنم. بعدا ممکنه به من سخت ویزا بدن یا کلا ویزا ندند؟

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط razi
    اگر زن و شوهر جدا برای گرفتن ويزا و یا حتی پذیرش اقدام کنند چطوری هست. مثلا همسر من امسال پذیرش بگیره و از ایران بره و من سال آینده اقدام

در مورد سوال شما در اين بخش صحبت شده:
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,2573.0.html

نقل قول نوشته اصلی توسط razi
    همسرتون برای f1 اقدام کنه و شما برای f2. احتمال اینکه به شما برای سال بعد ویزا ندن زیاده. البته این برای آمریکاست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Tehran

اگر من هم سال بعد برای f-1 بخوام اقدام کنم باز هم احتمال اینکه بهم ویزا بدن کمه؟ کسانی که تجربه دارند من رو راهنمایی کنند خواهشن.

صفحه 1 از 13 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)