صفحه 4 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 126

موضوع: اقدام زن و شوهر براي F1

پیش فرض پاسخ : اقدام زن و شوهر براي F1

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    ۱. بله، ما دو تا وقت جدا گرفتیم و بعد به سفارت تلفنی گفتیم که زن و شوهر هستیم و اون‌ها خودشون زمان مصاحبه‌ی ما رو یکی کردند و با ما همزمان مصاحبه کردند.
    ۲. از دوستان نزدیک من چندین سال قبل آنکارا رفته بودند و ویزا گرفته بودند و اون‌ها هم با هم مصاحبه شده بودند.
    ۳. اگر به صورت F-1 F-2 اقدام کنید معمولا یا به هر دو ویزا می‌دهند یا به هیچ کدوم. من به شخصه سراغ ندارم موردی رو که سفارت حاضر نشده باشه همزمان مصاحبه کنه.
    ۴. ویزای F-1 به خودی خود ۳ ماه بیشتر اعتبار نداره، اما بعد از ورود به آمریکا شما تا زمانی که I-20 معتبر داشته باشید، می‌تونید در آمریکا بمونید. بعد از این که درس هر یک از طرفین تموم بشه، می‌تونه بره سر کار و ویزای H-1B بگیره. اگر هم نخواهد کار کنه می‌تونه F-2 بگیره.
    سلام
    ببخشید در مورد شماره 4 آیا می شه که یکی از طرفین بعد از تموم شدن درس به جای اینکه F2 یا H1B بگیره یه پذیرش دیگه (مثل دکتری) بگیره و همون F1 بمونه؟

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط student2010 نمایش پست ها
    سلام
    ببخشید در مورد شماره 4 آیا می شه که یکی از طرفین بعد از تموم شدن درس به جای اینکه F2 یا H1B بگیره یه پذیرش دیگه (مثل دکتری) بگیره و همون F1 بمونه؟
    بله می‌شه.
    تا اون جایی‌ که من میدونم حتی مراحل اداریش یک مقدار سریعتر هست چون نوع ویزا عوض نمی‌شه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط ars نمایش پست ها
    بله می‌شه.
    تا اون جایی‌ که من میدونم حتی مراحل اداریش یک مقدار سریعتر هست چون نوع ویزا عوض نمی‌شه.

خیلی ممنون از پاسختون. یک سوال دیگه داشتم:
    من برای دکتری و همسرم برای فوق مجدد می خواهیم اپلای کنیم. اگر شانس بیاریم و هر دو از یک دانشگاه تو این مقاطع پذیرش بگیریم، تو سفارت اگه از همسرم پرسیدند که بعد از تموم شدن درست تا زمانیکه درس همسرت تموم بشه می خواهی چکار کنی باید چی بگه؟ اگه بگه من هم دوباره می خواهم درس بخونم که به نظرم خوب نیست، نه؟

ممنون می شم اگه اطلاعاتی دارید یا مورد مشابهی دیدید راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

من برای دکتری و همسرم برای فوق مجدد می خواهیم اپلای کنیم. اگر شانس بیاریم و هر دو از یک دانشگاه تو این مقاطع پذیرش بگیریم، تو سفارت اگه از همسرم پرسیدند که بعد از تموم شدن درست تا زمانیکه درس همسرت تموم بشه می خواهی چکار کنی باید چی بگه؟ اگه بگه من هم دوباره می خواهم درس بخونم که به نظرم خوب نیست، نه؟

خواهش می‌کنم.
    چون همسر شما الان برای F-1 دارن اقدام می‌کنن فکر نمیکنم اگه بگه قصد ادامه تحصیل داره بد باشه (مطمئن نیستم).
    میدونم که همسرتون نباید بگه قصد کار کردن داره.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

به نظر من یه راه حل منطقی میتونه وجود داشته باشه و اون اینکه همسر شما یه نامه به عنوان Job Offer از ایران داشته باشه و بگه که میخواد بعد از دو سال تحصیلش برگرده برای کار و شما هم بعد از تحصیلتون برمیگردید پیش همسرتون ایران. فکر کنم دلیل قانع کننده ای باشه تا اینکه بگید که همسرتون میخواد اونجا ادامه تحصیل بده یا بمونه پیش شما تا درستون تموم شه. دوستان اگه نظری دارن لطفا بگن
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member

سوال من کمی پیچیده است. امیدوارم کسی باشه که بتونه کمکمون کنه

من و نامزدم بعد از مدتها دلهره و استرس و دوندگی و ... بالاخره از یه دانشگاه در ایالت North Carolina و در یک رشته و در مقطع دکترا پذیرش گرفتیم. فاندهایی که بهمون دادن 15 هزار برای من و 18 هزار برای نامزدم، بعلاوه ی پرداخت شهریه ها بصورت جداگانه هست. مدت این فاندها 9 ماه هست و اینطور که فهمیدم میشه برای تابستون تقاضای TA جداگانه کرد. حالا سوالاتم اینه که تقاضای ویزای F1 که هردومون میدیم، بصورت مجردی باشه بهتره؟ یا که مشخص باشه که ازدواج کردیم؟ در چه صورت شانس گرفتن ویزا بیشتر میشه. واینکه مقدار فاندی که به ما و بصورت جدا جدا تعلق گرفته کافی هست؟
    سوال بعدی اینکه کدوم سفارت رو برای درخواست پذیرش امسال پیشنهاد میدین؟ باکو؟ قبرس؟ آنکارا؟

ApplyAbroad Champion

من متوجه نشدم که بالاخره شما نامزدید یا این که رسما ازدواج کرده‌اید. اگر رسما ازدواج کرده‌اید به نظر من بگید که ازدواج کرده‌اید و با هم اقدام کنید. نه این که لزوما شانس شما بیشتر یا کمتر باشه، اما بیشتر از این جهت می‌گم که بعدها در خیلی از مواقع در آمریکا لازم دارید که تاریخ رسمی ازدواج‌تون رو به ارگان‌های مختلف اعلام کنید. اگر اطلاعاتی که موقع اقدام برای ویزا می‌دهید مغایرت داشته باشه ممکنه دردسرساز بشه. در نتیجه اگر ازدواج کردید اطلاعات درست رو بدهید و بی‌جهت برای خودتون مشکل ایجاد نکنید.
    در مورد سفارت من ترجیح می‌دهم که اظهارنظر نکنم، چون خیلی وقته در جریان وضعیت سفارت‌ها نیستم.

Junior Member

Hi,
    My wife and I both have got admission from same university from US.[my wife Ph.D(FULL Fund) and me Master(no-Fund) ].We are living in Malaysia about one year and both are working in two separate American Companies. I have some Questions:

1.I ‘m wondering if someone tell me about our chance for getting F1 visa for both due to no funding for me.. Even though, I read quite a few pages about this matter, cannot get satisfactory response? Is there any other methods for example getting F1-F2 then converted to the F1 in US

2. The total cost of university with living expense is about 30000$ per 12 month. So if I want to take Bank statement, I should take a bank statement for more than this expense or not?

[3. Is it better to apply from US Embassy in Kuala Lumpur or US embassy in Singapore? ]

It is necessary to say that I can get Job Offer from my Company and guarantee my employment after graduation in Malaysia; in addition, we have visa for staying in Malaysia for about Next 3 years, and we have quite a few Social Ties in Iran[Moms,Father,Sisters,Brothers,…]. Moreover we have House in Iran for ourselves and we can get two seperate bank statements ,one of them from iran about 20000$ and one from malaysia bank about 10000$.
    So with these piece of information Would you mind please HELP us?

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    من متوجه نشدم که بالاخره شما نامزدید یا این که رسما ازدواج کرده‌اید. اگر رسما ازدواج کرده‌اید به نظر من بگید که ازدواج کرده‌اید و با هم اقدام کنید. نه این که لزوما شانس شما بیشتر یا کمتر باشه، اما بیشتر از این جهت می‌گم که بعدها در خیلی از مواقع در آمریکا لازم دارید که تاریخ رسمی ازدواج‌تون رو به ارگان‌های مختلف اعلام کنید. اگر اطلاعاتی که موقع اقدام برای ویزا می‌دهید مغایرت داشته باشه ممکنه دردسرساز بشه. در نتیجه اگر ازدواج کردید اطلاعات درست رو بدهید و بی‌جهت برای خودتون مشکل ایجاد نکنید.
    در مورد سفارت من ترجیح می‌دهم که اظهارنظر نکنم، چون خیلی وقته در جریان وضعیت سفارت‌ها نیستم.
    نه، رسما ازدواج نکردیم هنوز. نظرمون این بود که با شناسنامه های مجرد بریم مصاحبه و بعد از نتیجه ی ویزا قطعی کنیم. یعنی قبل از رقتن به آمریکا رسمی کنیم. خب نظرتون چیه؟

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط Texas2010 نمایش پست ها
    Hi,
    My wife and I both have got admission from same university from US.[my wife Ph.D(FULL Fund) and me Master(no-Fund) ].We are living in Malaysia about one year and both are working in two separate American Companies. I have some Questions:

1.I ‘m wondering if someone tell me about our chance for getting F1 visa for both due to no funding for me.. Even though, I read quite a few pages about this matter, cannot get satisfactory response? Is there any other methods for example getting F1-F2 then converted to the F1 in US

2. The total cost of university with living expense is about 30000$ per 12 month. So if I want to take Bank statement, I should take a bank statement for more than this expense or not?

[3. Is it better to apply from US Embassy in Kuala Lumpur or US embassy in Singapore? ]

It is necessary to say that I can get Job Offer from my Company and guarantee my employment after graduation in Malaysia; in addition, we have visa for staying in Malaysia for about Next 3 years, and we have quite a few Social Ties in Iran[Moms,Father,Sisters,Brothers,…]. Moreover we have House in Iran for ourselves and we can get two seperate bank statements ,one of them from iran about 20000$ and one from malaysia bank about 10000$.
    So with these piece of information Would you mind please HELP us?

من چون خودم متاهل نیستم واسه همین جواب نداده بودم. اما با توجه به اینکه خودم یه سال با ویزا سرو کله زدم بهتون بگم که به نظر من بهتره با F1 اقدام کنین. چون در غیر اینصورت تو آمریکا باید کلی پروسه اداری انجام بدین تا F2 رو به F1 تبدیل کنی. در مورد سفارت هم بگم که به نظر من سفارتی که به بدون فاند ها ویزا میدن پیدا کنین. در مورد اون دو سفارت که شما گفتین هیچ اطلاعاتی در دست نیست. اما می دونیم که آنکارا واسه بدون فاند ها هم خوب بوده امسال.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)