صفحه 6 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 126

موضوع: اقدام زن و شوهر براي F1

Member alibme-1362 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BME

پیش فرض پاسخ : اقدام زن و شوهر براي F1

سلام به همه
    اگه زن و شوهری بخوان F1-F1 از دو دانشگاه جدا ولی نزدیک به هم اقدام کنن، از مرحله گرفتن I-20 که اعلام می کنن Married هستن به غیر از مرحله مصاحبه در سفارت و Housing Application، کجاها باید Marriage Certificate رو ارائه بدن؟ دانشگاه ها هم برای صدور I-20 و سفارت برای دادن وقت، این مدرک رو میخوان؟
    ویرایش توسط alibme-1362 : April 5th, 2010 در ساعت 06:08 PM
    آینده از آن کسانی است که به استقبالش می روند . . .

Junior Member

اصلن لازم نمیشه هیح جا!من با همسرم اومدم و حتا تو سفارت هم سند نخواستن!!برای اطمینان واسه سفارت موقع مصاحبه ببرید
    گرچه سایه های شب بس ممتد است<br />ما به امید سحر خواهیم زیست..

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Pick Up ویزا در ترکیه

ممنون میشم اگر کسی جواب بده.
    اگر من از تاریخ کلیر شدن تا پیک آپ ازدواج کنم، سوالی خواهند پرسید ازم؟ اصلا توصیه میشه که ازدواجم رو به پاسپورتم منتقل کنم؟ نامزدم هم F1 داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط negin62 نمایش پست ها
    اصلن لازم نمیشه هیح جا!من با همسرم اومدم و حتا تو سفارت هم سند نخواستن!!برای اطمینان واسه سفارت موقع مصاحبه ببرید
    سلام

ببخشید میشه بگید شما هر دو F1 بودید یا F1-F2؟ و از کدوم سفارت اقدام کردید؟
    چون من و همسرم هر دو F1 هستیم می خواستم ببینم شانس گرفتن ویزامون چقدره.....

سلام

یه سوال در مورد اون قسمت از فرم DS-160 که می پرسه: آیا کسی در این سفر همراهتان هست یا نه؟" من و همسرم باید چه بنویسیم؟ شرایط: من و همسرم هر دو پذیرش داریم و برای دو ویزای F1 اقدام کردیم که همزمان مصاحبه بشیم. حالا هر کدام باید اسم دیگری را به عنوان همراه در این سفر بنویسه یا این سوال برای کسانی هست که F2 هم دارند و فقط یکی متقاضی اصلی است؟

ممنون میشم اگه فوری راهنمایی کنید چند روز دیگه وقت داریم و هنوز فرم ها رو پر نکردیم!! (من می خواستم این سوال رو از شما بپرسم ولی تو قسمت
    فرم DS-160 اسمتون رو پیدا نکردم و مجبور شدم اینجا بپرسم)

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    من و همسرم کمتر از یک سال پیش از کانادا اقدام کردیم و هر دو F-1 گرفتیم. مشکل خاصی نبود و مصاحبه نسبتا ساده بود. البته شرایط ما کمی متفاوت بود چون ما هر دو دانشجوی دکترای آمریکا بودیم و وسط تحصیل از آمریکا خارج شده بودیم و داشتیم ویزای برگشت می‌گرفتیم، اما گرفتن ویزا برای اولین بار هم باید کم و بیش مشابه باشه. خود سفارت به ما گفت که دو تا وقت مجزا بگیریم. ما نتونستیم دو تا وقت در یک ساعت و یک روز بگیریم، به همین دلیل دو تا وقت مجزا گرفتیم و بعد با کنسولگری تماس گرفتیم و اونا خودشون وقت‌های ما رو در کنار هم تنظیم کردند. با وجود دو تا وقت جداگانه، یک افسر با هر دوی ما همزمان و در یک گیشه مصاحبه کرد. ابتدا چند تا سوال از من پرسید و بعد تقریبا همون سوالات رو از همسرم پرسید. سوالات عمدتا در مورد کار تحقیقاتی و پروژه‌ی دکترای ما بود و به نظر می‌رسید که براش خیلی مهم بود که هر کدوم ما برای خودش فاند داشته باشه.

من چیزی در مورد قانونی که یا هر دو ویزا می‌گیرید یا هیچ کدوم نشنیدم و فکر نمی‌کنم چنین قانونی وجود داشته باشه.

من یه سوال در موردCASE خودم دارم که براش جوابی پیدا نکردم.
    نامزد من در امریکا در حال تحصیل دررشته علوم کامپیوتر هست.با ویزایF1رفته.من هم از همون دانشگاه پذیرش دارم اما دو روز پیش در دبی ریجکت شدم.بدلیل اینکه فقط یکجا APPLYکرده بودم.چون بهDEADLINE سایر دانشگاهها نمی رسیدم.
    گفتن چند جای دیگهAPPLYکن و باز بیا.
    حالا می خوام لطفا کسی که تجربه این شرایط رو داره منو راهنمایی کنه.
    اگر نامزدم بیان ایران و دوباره اقدام کنیم شانسمون در چه حده؟
    یا اینکه من برای ترم بهار چند جای دیگهAPPLY کنم؟

ممنونم
    ویرایش توسط nastaran_m84 : July 2nd, 2010 در ساعت 02:24 PM

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط nastaran_m84 نمایش پست ها
    من یه سوال در موردCASE خودم دارم که براش جوابی پیدا نکردم.
    نامزد من در امریکا در حال تحصیل دررشته علوم کامپیوتر هست.با ویزایF1رفته.من هم از همون دانشگاه پذیرش دارم اما دو روز پیش در دبی ریجکت شدم.بدلیل اینکه فقط یکجا APPLYکرده بودم.چون بهDEADLINE سایر دانشگاهها نمی رسیدم.
    گفتن چند جای دیگهAPPLYکن و باز بیا.
    حالا می خوام لطفا کسی که تجربه این شرایط رو داره منو راهنمایی کنه.
    اگر نامزدم بیان ایران و دوباره اقدام کنیم شانسمون در چه حده؟
    یا اینکه من برای ترم بهار چند جای دیگهAPPLY کنم؟
    ممنونم
    دوست من
    به نظر من قطعا دوباره از آنکارا اقدام کنین. وقت گیری آنکارا همین دوشنبه است که با مطالعه تاپیک وقت آنکارا اطلاعات خوبی‌ به دست میارین. دلیلی‌ که برای رجکتتون گفتن واقعا مسخرهس و من تا به حال نشنیده بودم ! کاش الکی‌ میگفتین ۳ جا دیگه اپلی‌ کردم و ۲ تا شو گرفتم! و امیدوارم حرفی‌ هم از نامزدتون به officer نزده باشین. که مثل یک f۱ معمولی‌ باهاتون برخورد بشه.
    اوضاع returning student‌ها خیلی روشن نیست. یعنی‌ معدود مواردی هستن که برای برگشت مخصوصاً هنگام clearance مشکل پیدا کردن. پس برگشت نامزدتون وقتی‌ خود شما امکان اقدام دارید خیلی منطقی‌ نیست به نظرم.من اگه جای شما بودم برای همین ترم بازم تلاش خودمو برا آنکارا می‌کردم، چون همسرتون اونجاس شاید بتونه با دپارتمان هماهنگ کنه و late arrival بهتری هم براتون بگیره. واقعیت اینه که به طور کلی‌ اوضاع ویزا در این ترم بسیار بهتر از زمانهای قبل بوده و هیچ معلوم نیست که تا ترم بعد هم همینطور بمونه ، اینه که من فکر می‌کنم همین ترم اقدام کنین بهتره. موفق باشین. اگه لطف کنین شرح کامل مصاحبه و تجربتون رو هم در تاپیک نتایج مصاحبه دوبی‌ بذارید خیلی ممنون میشیم و با اشتیاق بیشتری دوستان کمکتون می‌کنن.
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

سلام بچه ها. یه سوالی ازتون داشتم.
    من ژانویه امسال اومدم امریکا برای دکترا با ویزای F-1 و قصد دارم تابستان سال بعد برم ایران و با نامزدم ازدواج کنم. از طرفی هم میخوام برای نامزدم برای فال 2011 یا بهار 2012 برای دانشگاه خودمون دکترا اقدام کنم. رشته هامون هم یکیه.
    به نظرتون بهترین حالت برای من چیه؟ اینکه موقع برگشتنم به امریکاب رای ویزای F1 اقدام کنم و همسرم هم جدا برای F1 اقدام کنه؟ چون احتمال داره کار نامزدم برای بهار 2012 درست شه و دیرتره من بیاد. یعنی من برم و بعد اون برای F1 اقدام کنه. به نظرتون چه راهی بهتره ؟ ممنون میشم کمکم کنید.

ApplyAbroad Veteran
    MINERVAra آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mmohsenm
    سلام دوست من،
    با توجه به اینکه شما بسیار با تجربه تر از ما هستید، من یک سوال برام پیش اومد و در واقع به مشکلی بر خوردم، بهتر دونستم ازتون بپرسم تا اگه اطلاعاتی در این مورد دارید من را راهنایی بفرمائید.
    راستش، جون 2010 من به اتفاق نامزدم هر دو برای ویزای F-1 از آنکارا اقدام کردیم.( ما پذیرش از دو دانشگاه متفاوت داشتیم) خوشبختانه ویزای هر دوی ما اپرو شد. بعد از اون اومدیم ایران عقد کردیم. یک ماه بعد همسرم کلیر شد و الان آمریکاس! ولی متاسفانه من هنوز منتظر کلییرنسم هستم. این شد که تصمیم گرفتیم، که من واسه ویزای F-2 اقدام کنم. حال با توجه به این مورد خودم من دو تا سوال داشتم.
    1- چه جوری برای ویزای F-2 اقدام کنم؟ کیس قبلی (F-1) خودم رو کنسل کنم؟ چه جوری میشه کنسل کرد؟
    2- به نظر شما بهتره من صبر کنم تا کلییر شم، بعد برای F-2 اقدام کنم؟ باز چه جوری میشه کیش قبلی رو کنسل کرد؟

ممنون میشم اگه کمکی به من کنید.
    دوست عزیز
    اولا اینجور case‌های خیلی خاصّ رو واقعا کسی‌ نمیتونه نظر قطعی بده . مگه اینکه دقیقا همون شرایط براش پیش اومده باشه. ولی‌ من نظر شخصی خودمو عرض می‌کنم و از بقیه دوستان هم خواهش دارم که اگه چیزی به ذهنشون میرسه بگن.
    من اگه جای شما بودم ، بعد ۴،۵ ماه حتما دوباره برای F۱ اقدام می‌کردم و حتی الامکان مدرک ازدواجو ویا شناسنامه بعد ازدواجمو رو نمیکردم در آنکارا ، به نظرم این بهترین کار بوده. ولی‌ واقعیت اینه که الان دیره دیگه و ممکنه به تاریخ I-۲۰ نرسین پس عاقلانه اینه که اگه می‌خواین اقدام کنین F۲ اقدام کنین. بازم من آنکارا رو پیشنهاد می‌کنم خوبیش اینه که دیر نمیشه برا F۲ و هر موقع کلیر شودین سریع میرین. فقط کاملا ممکنه که officer رکردتونو داشته باشه و بفهمه دارین زیر آبی‌ میرین که باید یه جوابای خوبی‌ آمده داشته باشین.
    نظر من اینه که لازم نیست case قبلی‌ رو کنسل کنین. اگه کنسل به معنی پاک شدن کل رکردتون از سیستم اینا باشه که خیلی خوبه ولی‌ من فک نمیکنم اینطور باشه و فقط پرونده inactive می‌شه .به هر حل می‌تونین کنسل کنین ویا نه .(تاپیک بالاترین رو بخونید)
    ضمنا مصاحبه مجدد همیشه این ریسک رو داره که اصلا قبولتون نکن. بدانید و آگاه باشید.
    موفق باشید
    بگو ازمکافاتهای زیاد/ز اس اوپی ونامۀ اوستاد-بگو چندسی وی زنوساختی/همه توی سطل آشغال انداختی-یکی داستان حماسی سرا/ز اپلای وریجکت وآن ماجرا-ز ویزا بگو،زانهمه دی اچل/که رستم بمانددراو همچو گل-چه فیشها که دربانک پرداختی/برا تافل واصل مدرک که میخواستی-چه ریختی تونزدآفیسرشدی؟/بگوچندروزه کلیرشدی؟-چه ها از تو پرسیداز آنهابگو/ازآی توانی،جاب آفرهابگو-زرفتن بگوهفتۀواپسین-زتهران وراننده تاکسی وفحش/زدربندوآن چیزکثیفای ترش-خلاصه بگوجملگی ماجرا/زچوپان کلاتاکالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1982ir نمایش پست ها
    سلام بچه ها. یه سوالی ازتون داشتم.
    من ژانویه امسال اومدم امریکا برای دکترا با ویزای F-1 و قصد دارم تابستان سال بعد برم ایران و با نامزدم ازدواج کنم. از طرفی هم میخوام برای نامزدم برای فال 2011 یا بهار 2012 برای دانشگاه خودمون دکترا اقدام کنم. رشته هامون هم یکیه.
    به نظرتون بهترین حالت برای من چیه؟ اینکه موقع برگشتنم به امریکاب رای ویزای F1 اقدام کنم و همسرم هم جدا برای F1 اقدام کنه؟ چون احتمال داره کار نامزدم برای بهار 2012 درست شه و دیرتره من بیاد. یعنی من برم و بعد اون برای F1 اقدام کنه. به نظرتون چه راهی بهتره ؟ ممنون میشم کمکم کنید.
    بچه ها.... کسایی که تجربه دارند کمک کنند خواهشان.... اگه من قبل اینکه برم ایران، برم ترکیه و مصاحبه کنم و همسرم بعد از ازدواج، برای مصاحبه اقدام کنه مشکلی درست میشه برای ما یا نه؟
    ممنون میشم کمک کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)