صفحه 7 از 13 نخستنخست 12345678910111213 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 126

موضوع: اقدام زن و شوهر براي F1

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Stanford, Mechanical Eng

پیش فرض پاسخ : اقدام زن و شوهر براي F1

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi1982ir نمایش پست ها
    سلام بچه ها. یه سوالی ازتون داشتم.
    من ژانویه امسال اومدم امریکا برای دکترا با ویزای F-1 و قصد دارم تابستان سال بعد برم ایران و با نامزدم ازدواج کنم. از طرفی هم میخوام برای نامزدم برای فال 2011 یا بهار 2012 برای دانشگاه خودمون دکترا اقدام کنم. رشته هامون هم یکیه.
    به نظرتون بهترین حالت برای من چیه؟ اینکه موقع برگشتنم به امریکاب رای ویزای F1 اقدام کنم و همسرم هم جدا برای F1 اقدام کنه؟ چون احتمال داره کار نامزدم برای بهار 2012 درست شه و دیرتره من بیاد. یعنی من برم و بعد اون برای F1 اقدام کنه. به نظرتون چه راهی بهتره ؟ ممنون میشم کمکم کنید.
    نمیتونم با قطعیت به سوال شما جواب بدم.
    تغییر ویزا از F1 به F2 کار سختی نیست و به احتمال زیاد به مشکل بر نمیخوره (یعنی‌ حداقل من موردی رو نشنیدم که درخواست تبدیل به رعد بشه) ولی‌ ممکنه طول بکشه (حتی مواردی بوده که تا ۶ ماه طول کشیده).
    گرفتن ویزا F1 از ابتدا هم نباید برای همسر شما خیلی‌ متفاوت از بقیه باشه و دانشجو بودن شما امتیاز منفی‌ براش حساب نمیشه.
    شما باید خودتون تصمیم بگیرین که کدوم حالت برای شما با توجه به زمانی‌ که خواهید داشت مناسبه.
    Don't be afraid that your life will end;
    be afraid that it will never begin

نقل قول نوشته اصلی توسط ars نمایش پست ها
    نمیتونم با قطعیت به سوال شما جواب بدم.
    تغییر ویزا از F1 به F2 کار سختی نیست و به احتمال زیاد به مشکل بر نمیخوره (یعنی‌ حداقل من موردی رو نشنیدم که درخواست تبدیل به رعد بشه) ولی‌ ممکنه طول بکشه (حتی مواردی بوده که تا ۶ ماه طول کشیده).
    گرفتن ویزا F1 از ابتدا هم نباید برای همسر شما خیلی‌ متفاوت از بقیه باشه و دانشجو بودن شما امتیاز منفی‌ براش حساب نمیشه.
    شما باید خودتون تصمیم بگیرین که کدوم حالت برای شما با توجه به زمانی‌ که خواهید داشت مناسبه.

ممنون از جوابتون. سوالی که پیش میاد اینه که بهتره عقد و ازدواج رو تا بعد از مصاحبه و یا تا بعد از جواب سفارت به تاخیر بیندازیم یا اینکه اگه ثبت بشه ازدواج و بعد بریم برای مصاحبه، تاثیری در ویزا دادن خواهد داشت؟

Junior Member

سلام.
    یه معما!
    من ازدواج کردم و برای fall 2011 پذیرش دارم. واسه May 12 وقت سفارت گرفتم خودم F1 و همسرم F2. حالا مشکل اینه که دیروز واسه همسرم پذیرش از یک دانشگاه دیگه اومده. مشکل اینه که چون دانشگاهها متفاوته و دور از هم باید بالاخره فقط یکیمون بره دانشگاه! ولی چون هنوز تصمیم نگرفتیم کدوم یکی بیخیال پذیرشش بشه میخوایم هردو واسه F1 اقدام کنیم تا وقتی وضعیت fund معلوم بشه و اونی که فاندش کمتره بیخیال بشه و ویزاشو از F1 به F2 تغییر بده! حالا سوالا اینهاست:
    1- آیا تغییر از F1 به F2 در اوایل ورودمون به آمریکا (یا حتی اگه بشه قبل از ورود به آمریکا و از طریق سفارت) دردسر ساز نیست؟؟؟
    2- به احتمال زیاد اونی که F2 میشه بعد از 1-2 سال میخواد واسه دانشگاه همسرش apply کنه. حالا سوالم اینه که برای تغییر از F2 به F1 با توجه به اینکه قبلا ویزاشو از F1 به F2 تغییر داده مشکلی نیست؟ راحت میشه این کار رو کرد؟!!!
    3- کسی راهی بهتر از این که هردو واسه F1 اقدام کنیم داره؟
    هرکی راه حل و پیشنهادی داره یا تجربه و اطلاعی از همچنین موردی داره ممنون میشم راهنمایی کنه
    با سپاس از دوستان

Junior Member

با سلام و تشکر از اطلاعات مفیدتون
    من و همسرم هر دو برای پذیرش از 6 دانشگاه اقدام کردیم ولی شرایط ما خیلییی پیچیده شده. من از 5 دانشگاه پذیرش دارم و دو تا از این 5 تا به من scholarship و waive داده اند. ولی متاسفانه همسرم از دو دانشگاهی پذیرش دارد که من هیچ فاندی در آنها ندارم و یکی از رشته های دانشگا های قبولیش هم low residency است که احتمال ویزا را کم می کند ولی از لحاظ تحصیلی گزینه بهتری است.سوالهای من این هاست:
    1- آیا همسرم می تواند برای اینکه اجازه خروج بگیرد به وزارت علوم پذیرش فول تایم را نشان دهد و به سفارت low residency رو؟در غیر اینصورت می تواند با I-20e یک دانشگاه ویزا بگیرد ولی به دانشگاه دیگر برود؟
    2- اگر من برای اینکه در ترم اول همسرم رو همراهی کنم و به امید اینکه بتونه بعدا به دانشگاهی که من scholarship دارم منتقل بشه, موقع ویزا با دانشگاه بدون فاند اقدام کنم ولی نامه بورسیه دانشگاه دیگه رو داشته باشم شانسم کم می شه؟
    3- ما باید دو تا وقت ویزا بگیریم و موقع مصاحبه اعلام کنیم که همسرمان هم به آمریکا می آید؟ آیا مصاحبه ما همزمان است؟
    4- از بین سفارت آنکارا , استامبول و دبی کدامیک گزینه بهتری است؟
    5- آیا لازمه با یکی از شرکت های اعزام دانشجو ( متلا امین پرداز پارس) قرارداد ببندیم؟
    6- آیا اینکه شوهرم منزل پدریش رو برای خروج از کشور در رهن نظام وظیفه می ذاره در نشون دادن tie کمکش می کنه؟

خیلی ممنون می شم اگه یکی راهنماییم کنه, اگه هم پاسخ به سوالام از حوصله صفحه خارجه از مدیران صفحه خواهش دارم skype name یا email خودشون رو واسه راهنمایی بیشتر برام بفرستن.ممنونم

Junior Member

سلام دوستان عزیز

من و خانمم از یک دانشگاه جفتمون فول فاندیم
    از طرف دیگه من یک دانشگاه رنک بهتر تو یک ایالت دیگه پذیرش با فوند دارم
    بنظر شما باید هرجفتمون واسه یک جا اقدام کنیم؟
    اگه من بخوام اون یکی رو برم و تو دو ایالت مختلف زندگی کنیم، سفارت ویزا بهمون میده؟

ممنون میشم اگه نظری دارید بگید

Junior Member

سلام دوستان یه سوالی داشتم که جوابی براش پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید.من و نامزدم هنوز عقد و ازدواج نکردیم . اگر بتونیم هر دو در یک دانشگاه پذیرش با فاند بگیریم یا در دانشگاههای نزدیک(هم رشته ایم) برناممون اینه که هر 2واسه ویزا اف 1 اقدام کرده و بعد در دوره کلیرنس ازدواج کنیم(0الان شرایط ازدواج نداریم درگیره تز هستیم).ولی چیزی که نگرانم کرده با خوندن حرفه بچه ها اینه که اگر نامزدم به هر دلیل ریجکت بشه یا تو کلیرنس رد شه و بعد ما ازدواج کنیم و ایشون بخواد دوباره واسه ویزا اقدام کنه وضعیتش چطور میشه؟اگر بخواد اف2 اقدام کنه بهش میگن تو چطور می خوای فقط همراهی کنی در حالی که قبلا اف1 رد شدی پس قصد اذامه تحصیل داری!؟پس بهتره بازم اف 1 اقدام کنه؟کلا امکان داره به کسی که 1 بار اف1 رد شده دوباره اف2 بدن؟فکر کنم این مشکل کسانی که ازدواج کردن و دارن هر 2 واسه اف1 اقدام میکنن هم وجود داره پیشنهادتون چیه؟. فکر میکنید حتما باید ازدواج کنیم و بعد واسه اف1 اف2 اقدام کنیم؟ خواهش میکنم راهنماییم کنید

Junior Member

سلام دوستان
    امروز من و همسرم جواب I20 خودمون رو از یک دانشگاه گرفتیم. هر دو اقدام کردیم و هر دو I20 گرفتیم و به دانشگاه هم گفتیم که ما متاهل هستیم و هر دو پرونده را با یک ایمیل ارسال کردیم. ریسک گرفتن ویزای F1 برای هر دو نفر را نمی دونم؟ آیا بهتره به دانشگاه بگیم برای هر دو همراه یک I20 وابسته هم بفرستند تا یکی مون به روش F2 بیاد؟ یا هر دو با هم برای F1 اقدام کنیم؟

Junior Member memoll آواتار ها

با سلام به همه دوستان
    میخواستم تجربه خودمو برای ویزا بگم.
    همسرم برای یک دوره ۳ ماهه بذیرش گرفت و هر دو با هم اقدام کردیم و از آلمان ویزا گرفتیم. اگر کسی راجع به جزییاتش سوال داشت بیام خصوصی بده خوشحال میشم کمکی بکنم.

Junior Member

سلام

برای 2 تا F1 (زن و شوهر هر دو دانشجو) و یک F2 (کودک)
    به نظر شما با هم مصاحبه شویم بهتره یا در دو وقت جداگانه؟
    تا جایی که می دانم باید 2 تا SEVIS بخریم. درسته؟

پیشاپیش ممنون از جواب شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط pardis_kh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    امروز من و همسرم جواب I20 خودمون رو از یک دانشگاه گرفتیم. هر دو اقدام کردیم و هر دو I20 گرفتیم و به دانشگاه هم گفتیم که ما متاهل هستیم و هر دو پرونده را با یک ایمیل ارسال کردیم. ریسک گرفتن ویزای F1 برای هر دو نفر را نمی دونم؟ آیا بهتره به دانشگاه بگیم برای هر دو همراه یک I20 وابسته هم بفرستند تا یکی مون به روش F2 بیاد؟ یا هر دو با هم برای F1 اقدام کنیم؟
    یه سوال: توی I20 هر کدومتون همسر را به عنوان dependant نوشته یا اسمی از همسر نیومده؟
    نتیجه ویزاتون چی شد؟ fund دارین؟
    Qui ne risque rien n'a rien

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)