نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مراحل گرفتن آپوستیل مدرک تحصیلی و ریز نمرات (Apostille)

Junior Member

پیش فرض مراحل گرفتن آپوستیل مدرک تحصیلی و ریز نمرات (Apostille)

سلام دوستان

دوستان اگر کسی تجربه ای راجب گرفتن اپوستیل مدرک تحصیلی و ریز نمراتش از انگلیس داره ممنون میشم که راهنماییم کنه.

من از طریق این سایت برای تایید مدارکم درخواست دادم و مدارکم رو ارسال کردم ولی از اونجایی که خیلی به موارد حقوقی وارد نیستم (و دقت نکردم) یه اشتباه بزرگ انجام دادم. ظاهرا قبل از ارسال به این سایت باید مدارک توسط یه وکیل یا دفترخونه تایید امضا و تاریخ میشده, چون من مدارکم رو از دانشگاه گرفته بودم فکر نمیکردم نیازی به این مراحل باشه و خود دانشگاه بقدر کافی مدرکش سندیت داره...

بهرحال من مدارک رو پست کردم...
    ایا کسی میدونه در این شرایط چه راه حلی وجود داره؟ میشه درخواست داد که مدارک رو به محضرخونه ای بفرستند و اونا رو تایید نشده به ایران نفرستن؟
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن آپوستیل مدرک تحصیلی و ریز نمرات (Apostille)

نقل قول نوشته اصلی توسط bahi696 نمایش پست ها
    سلام دوستان

دوستان اگر کسی تجربه ای راجب گرفتن اپوستیل مدرک تحصیلی و ریز نمراتش از انگلیس داره ممنون میشم که راهنماییم کنه.

من از طریق این سایت برای تایید مدارکم درخواست دادم و مدارکم رو ارسال کردم ولی از اونجایی که خیلی به موارد حقوقی وارد نیستم (و دقت نکردم) یه اشتباه بزرگ انجام دادم. ظاهرا قبل از ارسال به این سایت باید مدارک توسط یه وکیل یا دفترخونه تایید امضا و تاریخ میشده, چون من مدارکم رو از دانشگاه گرفته بودم فکر نمیکردم نیازی به این مراحل باشه و خود دانشگاه بقدر کافی مدرکش سندیت داره...

بهرحال من مدارک رو پست کردم...
    ایا کسی میدونه در این شرایط چه راه حلی وجود داره؟ میشه درخواست داد که مدارک رو به محضرخونه ای بفرستند و اونا رو تایید نشده به ایران نفرستن؟

خوب چون دوستان کسی اینجا پاسخی ندادن تجربیات خودم رو اینجا به اشتراک میگذارم شاید در اینده کسی با این مورد مواجه بشه و این مطلب کمکش کنه.

ظاهرا جدیدا این مساله آپوستیل برای خیلی از دانشگاههای اروپایی جدی شده و شما اگر مدرکتون رو خارج از ایران گرفته باشید ممکنه ازتون بخوان برای مقاطع بالاتر یا کار پیدا کردن مدرکتون رو با اپوستین تایید کنید.

روند این کار اینه که اگر شما مدرکتون رو از انگلستان گرفته باشید باید اول اون رو به تایید, امضا و تاریخ یه وکیل یا دفتر اسناد رسمی در انگلیس در بیارید. اصلا هم مهم نیست اگر مدرکتون از دانشگاه امضا و تاریخ داشته باشه یا دانشگاهتون خیلی معتبر باشه.
    بعد از اینکه مدرکتون توسط وکیل یا دفتر اسناد رسمی تایید شد باید یه اپلیکشن در این سایت بسازید و هزینه ش رو پرداخت کنید. بعد از پرداخت ادرس و رفرنس نامبری به شما میدن که میتونید مدارکتون رو برای اونها ارسال کنید و اپوستیلش رو براتون بزنن.
    اگر شما وکیل بگیرید نیازی به ساختن اپلیگشن در سایتی که گفتم نیست و خود وکیل برای اپوستیل اقدام میکنه و مدارکتون رو کامل شده برای شما میفرسته.

اگر الان مشغول به تحصیل در انگلستان هستید موقعی که میخوان مدرکتون رو صادر کنن میتونید درخواست بدید که آپوستیل مدرکتون رو هم بگیرن و این کار خیلی شما رو جلو میندازه.
    اگر هم هنوز انگلیس هستید حتما تا قبل از خروجتون پیگیر کارهاش باشید چون بیشتر دفترخونه ها بصورت حضوری کارتون رو انجام میدن و اگر خودتون موقع تحویل مدرک حضور نداشته باشید کارتون رو قبول نمیکنن, هزینه ی وکیل هم میتونه بالا باشه. از طرفی فرستادن مدارک با پست کار خیلی سخت و پر استرسیه (هرچند امکان اینکه مدارکتون با پست های بین المللی گم بشه خیلی کمه ولی به هرحال اتفاقه و از طرفی هم هزینه پست برای رفت و برگشت مدارک کم نیست).

در ضمن افیسر های FCO که کار اپوستیل رو انجام میدن خیلی برخورد خوبی دارن و از طریق ایمیل همه جوره شما رو راهنمایی میکنن و در صورتی که شما بخوایید انصراف بدید یا مشکلی در تایید مدرکتون باشه پولتون رو برگشت میدن (البته بجز هزینه پست).
    این فرمول رو به خاطر بسپار
    9 بار زمین بخور اما 10 بار برخیز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)