نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: درخواست بررسی یک طرح

Junior Member

پیش فرض درخواست بررسی یک طرح

سلام
    در مورد ارسال یک طرح به جهت درخواست بررسی اون از چه راه هایی راحتر و بهتره که اقدام کنم؟؟؟ (دانشگاهی ، شرکتی یا ...)

بنده طرحی در زمینه رشته خودم (برق) داشتم که قبلا در ایران ارائه دادمش ، حالا میخوام در سطح گسترده تر مطرح و با اساتید یا سازمان هایی یا ... هرجایی که بشه بهش امیدوار بود و روش کار کرد ، مطرحش کنم
    بعد از پیدا کردن اساتید مرتبط در زمینه پروژه ام (حدود 20 استاد) از دانشگاه های مختلف، قضیه رو مطرح و ازشون درخواست راهنمایی کردم اما فقط از یک نفر جواب گرفتم که اون استادهم گفت : بیشتر دانشگاه ها قسمت هایی دارن که طرح های دانشجو هارو بررسی میکنن و این پروسه رو برای روند تجاری سازیش توصیه کردن
    https://stevens.usc.edu/researchers/...ation-process/
    ولی گویا مستلزم اینه که دانشجوشون باشی ...

حالا دنبال راهی ام که از طریق طرحم بتونم پذیرش بگیرم (چون احساس میکنم پتانسیل سطحیش میتونه خوب باشه)
    اما در نهایت قصدم مهاجرته و روشش فرقی برام نداره

در مورد قانع کردن شرکت های استارت آپی هم قبلا چند گفتگو با اعضاشون داشتم ولی یکی دو مورد گفتن که ما میتونیم روی پتنت های ثبت شده کار کنیم و صرفا مانور روی "طرح یا ایده" ریسکش بالاست .

خواستم بدونم بنظر شما طرحم رو برای بررسی به چه جاهایی میتونم ارسال کنم تا هم اینکه با شرایط فعلیم سازگاری داشته باشه و هم بتونم از پس هزینه هاش بربیام

خواهشا راهنماییم کنید

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : درخواست بررسی یک طرح

فکر کنم سوالتون رو جای درستی نپرسیدید
    در هر حال، پیشنهاد شخص خودم اینه که به ثبت بین المللی طرح یا وسیله تون اقدام کنید. مثلا US patent. روند ثبت هم زیاد سخت نیست. بعد از ثبت اکثر این شرکت ها که رغبتی نداشتند علاقمند میشن

نقل قول نوشته اصلی توسط Adelkam نمایش پست ها
    سلام
    در مورد ارسال یک طرح به جهت درخواست بررسی اون از چه راه هایی راحتر و بهتره که اقدام کنم؟؟؟ (دانشگاهی ، شرکتی یا ...)

بنده طرحی در زمینه رشته خودم (برق) داشتم که قبلا در ایران ارائه دادمش ، حالا میخوام در سطح گسترده تر مطرح و با اساتید یا سازمان هایی یا ... هرجایی که بشه بهش امیدوار بود و روش کار کرد ، مطرحش کنم
    بعد از پیدا کردن اساتید مرتبط در زمینه پروژه ام (حدود 20 استاد) از دانشگاه های مختلف، قضیه رو مطرح و ازشون درخواست راهنمایی کردم اما فقط از یک نفر جواب گرفتم که اون استادهم گفت : بیشتر دانشگاه ها قسمت هایی دارن که طرح های دانشجو هارو بررسی میکنن و این پروسه رو برای روند تجاری سازیش توصیه کردن
    https://stevens.usc.edu/researchers/...ation-process/
    ولی گویا مستلزم اینه که دانشجوشون باشی ...

حالا دنبال راهی ام که از طریق طرحم بتونم پذیرش بگیرم (چون احساس میکنم پتانسیل سطحیش میتونه خوب باشه)
    اما در نهایت قصدم مهاجرته و روشش فرقی برام نداره

در مورد قانع کردن شرکت های استارت آپی هم قبلا چند گفتگو با اعضاشون داشتم ولی یکی دو مورد گفتن که ما میتونیم روی پتنت های ثبت شده کار کنیم و صرفا مانور روی "طرح یا ایده" ریسکش بالاست .

خواستم بدونم بنظر شما طرحم رو برای بررسی به چه جاهایی میتونم ارسال کنم تا هم اینکه با شرایط فعلیم سازگاری داشته باشه و هم بتونم از پس هزینه هاش بربیام

خواهشا راهنماییم کنید
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    فکر کنم سوالتون رو جای درستی نپرسیدید
    در هر حال، پیشنهاد شخص خودم اینه که به ثبت بین المللی طرح یا وسیله تون اقدام کنید. مثلا US patent. روند ثبت هم زیاد سخت نیست. بعد از ثبت اکثر این شرکت ها که رغبتی نداشتند علاقمند میشن
    ممنون از راهنماییتون
    توی قوانین US patent قبلا خونده بودم که مراحلش نیاز به وکیل و هزینه های خودشو داره
    آیا راهی هست که مراحل ثبتش رو خودم درخواست بدم و پیگیری کنم که مثلا در مرحله آخر که به ثبت نهایی رسید ، مبلغ رو دریافت کنن ؟!

Junior Member

سلام دوستان
    من مقاله ام در مجله ای که اسکوپوس نمایه میشه اکسپت شده و 380 یورو هزینشه.
    درخواست تخفیف کردم که این پاسخو بهم داد. براساس لینکی که فرستاده درآمد تو ایران "
    UPPER-MIDDLE-INCOME ECONOMIES ($3,996 TO $12,375)
    "
    "
    According to the most recent World Bank classification of economies,

available at:

https://datahelpdesk.worldbank.org/k...lending-groups
    your country is listed as Upper-Middle income, therefore,

unfortunately, there is no discount.

Best wishes,
    "
    بنظرتون چطور جوابشو بدم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)