صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 342

موضوع: گرفتن فرمهای I - 20 از چند دانشگاه

Junior Member

پیش فرض گرفتن فرمهای I - 20 از چند دانشگاه

سلام دوستان،
    من از دانشگاه UIC پیشنهاد پذیرش گرفتم با Fund منتها منتظر جواب بقیه دانشگاه ها هستم. می خواستم بدونم اگه این پیشنهاد رو قبول کنم و اونا admission اصلی و فرم I-20 رو برام بفرستن، بازم می تونم به دانشگاه های دیگه جواب بدم؟
    امیدوارم همه موفق باشین.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : فرم I-20 فقط یک بار صادر میشه؟

سلام منم این مشکل رو دارم.
    دانشگاه یک تعهدنامه بهم داده و تا یک ماه بهم فرصت داده تا امضا کنم و بفرستم تا برام I20 صادر کنن و گفتن اگه تا 1 ماه امضا نکنم بورسم کنسل میشه. من شنیدم گرفتن 2 تا I20 ممکنه خیلی دردسر درست کنه اونم الان که دارن تعهد میگیرن. به نظر من قبول کردن الان بورس دردسر درست میکنه بد نیست یه چند روزی فعلا صبر کنیم بلکه جوابهای دیگه هم بیاد.
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

ApplyAbroad Champion

راستش من هم شنیده‌ام که داشتن بیشتر از یک دونه I-20 غیرمجازه و در صورتی که سفارت متوجه بشه، احتمال رد شدن در ویزا هست. حتی شنیده‌ام کسی که ویزا گرفته بوده و آمریکا بوده ولی بعدا به خاطر این که دو تا I-20 گرفته بوده از دانشگاه اخراج و مجبور به ترک آمریکا شده. در نتیجه به نظرم بهتره که ریسک نکنید و اگر فکر می‌کنید دانشگاهی که الان بهتون پذیرش داده به اندازه‌ی کافی جای خوبی نیست، ازشون وقت بخواهید. شاید قبول کنند، ولی اگر قبول نکنند، دیگه باید یک ریسک معقول بکنید. یا پذیرش همین دانشگاه رو قبول کنید و برید اونجا یا این که قبول نکنید و منتظر دانشگاه بعدی بمونید.
    به هر حال، من به هیچ وجه گرفتن بیشتر از یک I-20 رو توصیه نمی‌کنم.

اگر دانشگاهی برای شما فرم I20 صادر کنه وب ه هر دلیلی غیر از نگرفتن ویزا با I20 اون دانشگاه، شما اون دانشگاه نرید برای مقاطع بالاتر، اون دانشگاه اصلا به شما پذیرش نمیده مثلا برای دکترا یا post doc. در ضمن نمی تونید توی اون دانشگاه faculty member بشید.
    اگر شما به دو تا دانشگاه قول بدید و براتون I20 صادر کنن، اگر با I20 اول رد شید و بار دوم با یک I20 متفاوت با دفعه اول برید حتما رد میشید.
    اگر شانس بیارید و بار اول ویزا بهتون بدن علاوه بر اینکه یک کار غیر قانونی کردید. مدام استرس برخورد سفارت رو در قبال فهمیدن این موضوع دارید. در ضمن شما وجهه ایرانی ها رو در دانشگاهی که براتون i 20 صادر کرده و نرفتید خراب می کنید با این کار.

Junior Member

بهترین کار اینه که به دانشگاه هایی که منتظر جوابی email بزنی و بگی که از جای دیگه جواب گرفتی و منتظر جواب آن ها هستی. معمولا زود جواب می دهند، گاهی هم اثر + روی فاند می زاره! به خصوص اگه اولیه دانشگاه نسبتا معروفی باشه.
    شاد باشی

shahriar
    Guest

این قضیه در مورد گرفتن I-20 از یه دانشگاه آمریکا و قبول کردن admission از یه دانشگاه کانادا هم درسته ؟
    اگه آره به چه صورت ؟؟

Junior Member

در مورد سووال شهریار باید بگم نه! آمریکا ارتباطی به کانادا نداره.
    معمولا به شما یک موعدی رو میدن که پیش از اون موعد حتی اگه پذیرشو قبول کنید میتونین انصراف بدین. به نظر من واسه I-20 اقدامی نکنید. برای من اینطوری بود که تو admission package که برام پست کرده بودن یک فرم بود که باید پر میکردم. تو اون فرم باید معلوم میکردم که آیا پیشنهاد پذیرشو قبول میکنم یا نه. ضمنا تا 15 اوریل هم مهلت داشتم اگه خواستم برم دانشگاه دیگه ای و پذیرشو هم قبول کردم کتبی انصراف بدم. شما برای درخواست صدور I-20 عجله نکن. تا یک ماه دیگه 90 % دانشگاههای آمریکا نتیجه پذیرشها رو اعلام میکنن. واسه گرفتن ویزا تا ماه مه میتونی با خیال راحت صبر کنی اگه تکلیفت زودتر معلوم نشد.

حمید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zohre
    اگر دانشگاهی برای شما فرم I20 صادر کنه وب ه هر دلیلی غیر از نگرفتن ویزا با I20 اون دانشگاه، شما اون دانشگاه نرید برای مقاطع بالاتر، اون دانشگاه اصلا به شما پذیرش نمیده مثلا برای دکترا یا post doc. در ضمن نمی تونید توی اون دانشگاه faculty member بشید.
    اگر شما به دو تا دانشگاه قول بدید و براتون I20 صادر کنن، اگر با I20 اول رد شید و بار دوم با یک I20 متفاوت با دفعه اول برید حتما رد میشید.
    اگر شانس بیارید و بار اول ویزا بهتون بدن علاوه بر اینکه یک کار غیر قانونی کردید. مدام استرس برخورد سفارت رو در قبال فهمیدن این موضوع دارید. در ضمن شما وجهه ایرانی ها رو در دانشگاهی که براتون i 20 صادر کرده و نرفتید خراب می کنید با این کار.
    Dear friend,
    I agree with Zohre and also as UCR told me last year if you have 2 form at same time, while you do not cancel one of them and go to embassy for visa request or use them in other time, IT GREATS A BIG PROBLEM FOR YOU! and your name inter to the black list, so be care and it is better to be patient and then decided.
    good uck

shahriar
    Guest

اما من فکر می کردم سفارت آمریکا متوجه میشه که شما برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کردید یا خیر ؟!!

ApplyAbroad Veteran

ما من فکر می کردم سفارت آمریکا متوجه میشه که شما برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کردید یا خیر ؟!!
    سفارت آمریکا متوجه میشه که شما برای ویزای کانادا هم افدام کردین ولی اونقدری که داشتن دوتا I-20 برای گرفتن ویزا میتونه دردسر ساز بشه ، درخواست ویزای کانادا نمیتونه! ;D
    بدون مرز و محدوده / وطن یعنی همه دنیا...

صفحه 1 از 35 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)