سلام دوستان اوقات به کام

بنده قصد دارم از ابتدای سال تحصیلی پیش رو در رشته فیزیک حالت جامد در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل نمایم.

قصد دارم در آینده بلافاصله بعد از اتمام دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا بروم.

هدفم ابتدا آوردن معدل بالا - ترجیحا بالای 17 که برای phd مستقیم از نظر معدل مشکلی نداشته باشم - و بعد از آن کسب نمره بالا در GRE Subject هست.

با توجه به اینکه نزدیک به سه ماه تا شروع سال تحصیلی فرصت دارم، خیلی ممنون و خیلی خوشحال میشم که دوستان و عزیزان با تجربه برای رسیدن به هدفم راهنمایی کنند.

توی این فرصت چه منابعی رو بخونم، بیشتر تاکیدم روی چی باشه، فیزیک، ریاضی یا... و در ادامه چطور درس بخونم که بتونم معدل بالایی بیارم. قبلا ریاضی و فیزیک های پایه رو در رشته مهندسی مکانیک ولی با نمره پایین پاس کردم و البته سال ها از درس دور بودم. لطفا به صورت کلی راهنمایی بفرمایید.

در کنار اینها نیم نگاهی هم به مقاله نویسی دارم حالا نه لزوما در حد ISI. برای این هدف چکار میتونم بکنم که اولا اصول مقاله نویسی و روش تحقیق در رشته فیزیک رو یاد بگیرم. ثانیا در چه زمینه هایی مطالعه بیشتری داشته باشم که بتونم با بحث ها و پژوهش های روز آشنا بشم. و اصولا هر نکته ای که به رسیدن به این هدف کمک میکنه، مثلا از چه ترمی و در چه زمینه ای شروع کنم و ...