نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مشاوره برای معدل بالا در کارشناسی فیزیک

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

پیش فرض مشاوره برای معدل بالا در کارشناسی فیزیک

سلام دوستان اوقات به کام

بنده قصد دارم از ابتدای سال تحصیلی پیش رو در رشته فیزیک حالت جامد در مقطع کارشناسی شروع به تحصیل نمایم.

قصد دارم در آینده بلافاصله بعد از اتمام دوره کارشناسی برای ادامه تحصیل به یکی از کشورهای آمریکا یا کانادا بروم.

هدفم ابتدا آوردن معدل بالا - ترجیحا بالای 17 که برای phd مستقیم از نظر معدل مشکلی نداشته باشم - و بعد از آن کسب نمره بالا در GRE Subject هست.

با توجه به اینکه نزدیک به سه ماه تا شروع سال تحصیلی فرصت دارم، خیلی ممنون و خیلی خوشحال میشم که دوستان و عزیزان با تجربه برای رسیدن به هدفم راهنمایی کنند.

توی این فرصت چه منابعی رو بخونم، بیشتر تاکیدم روی چی باشه، فیزیک، ریاضی یا... و در ادامه چطور درس بخونم که بتونم معدل بالایی بیارم. قبلا ریاضی و فیزیک های پایه رو در رشته مهندسی مکانیک ولی با نمره پایین پاس کردم و البته سال ها از درس دور بودم. لطفا به صورت کلی راهنمایی بفرمایید.

در کنار اینها نیم نگاهی هم به مقاله نویسی دارم حالا نه لزوما در حد ISI. برای این هدف چکار میتونم بکنم که اولا اصول مقاله نویسی و روش تحقیق در رشته فیزیک رو یاد بگیرم. ثانیا در چه زمینه هایی مطالعه بیشتری داشته باشم که بتونم با بحث ها و پژوهش های روز آشنا بشم. و اصولا هر نکته ای که به رسیدن به این هدف کمک میکنه، مثلا از چه ترمی و در چه زمینه ای شروع کنم و ...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مشاوره برای معدل بالا در کارشناسی فیزیک

اولا شروع تحصیل با هدف خارج رفتن اشتباهه. کسی که کارش رو با علاقه و درست انجام بده بالاخره یه چیزی میشه! دوما تو این 3 سال من به این نتیجه رسیدم که تو ایران هرکی جزوه نویس بهتری باشه نمرش بالا تره و زیاد علم و پژوهش و اینا ملاک نیست. هر جلسه وویس بگیرید از همه درسا. ملاک چیزیه که خودشون میگن نه رفرنس ها. کنفرانس دادن و کار های تحقیقی هم اگه حوصلش رو دارید و رابطه ی خوب با استاد (همون پاچه خواری) هم مهمه. ولی اگه واقعا خواستید چیزی یاد بگیرید رفرنس های کم حچم (نهایت تا 300-400 صفحه) رو بخونید وگرنه با جزوه خوندن چیزی یاد نمیگیرید. تو این سایت روسی همه جور کتابی هست https://www.twirpx.com. مقاله های مرتبط با رشتتون رو هم میتونید تو google scholar سرچ کنید و با https://www.sci-hub.tw دانلود کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)