سلام دوستان وقت بخیر
من یک ماه پیش آزمون آیلتس ثبت نام کردم به مبلغ 2795000 تومان بعدش سنجش طرح جدید میده بیرون مورخ 15 تیر که هزینه میشه 3 میلیون تومن. صرفه نظر از اینکه من کی ثبت نام کردم، الان هزینه آزمون آیتلس 250 دلار هست که من دیروز گرون ترین قیمت دلار استرالیا رو از دلال و صرافی خیابون فردوسی گرفتم 8800 بود که برای 250 دلار استرالیا میشه 2200 هزار تومان.
شما بگید 9 درصد هم مالیات مبلغ کل هزینه آزمون آیلتس میشه 2 میلیون و 400 هزار تومان یعنی خیلی کمتر از قیمت مصوب قبلی.

من زنگ میزنم موسسات آزمون میگم من میخوام هزینه ام رو دلاری بدم و نقد یا با پی پال یا اصن نه با ویزا کارت واریز کنم. موسسات میگن فقط ریالی. از طرفی دیگه سازمان سنجش شفاف سازی نمیکنه که این قیمت چطوری تعیین میشه.
این وسط یک پول قلمبه داره میره توی جیب بانیان این امر... اگه فکری به نظرتون میرسه بگید.
خواهشا همش با خودتون نگید خب اشکال نداره من هزینه اش رو میدم و بالاخره میرم خارج از ایران. اینجوری فکر نکنید. همینجوری قبل ماها فکر کردند که همین وضع برای ما درست شد. شما بری خارج خواهر برادر شما و پدر مادر شما و نزدیکان شما اینجا هستند. پس خواهش میکنم طور دیگه ای با مسئله فکر کنید تا راهی پیدا بشه و قطعا میشه.