صفحه 680 از 2682 نخستنخست ... 18058063067067167267367467567667767867968068168268368468568668768868969073078011801680 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,791 تا 6,800 , از مجموع 26820

موضوع: مدت زمان انتظار از دریافت فایل نامبر فدرال تا مدیکال

Senior Member

پیش فرض پاسخ : مدت زمان انتظار از CSQ تا مدیکال (کبک)

نقل قول نوشته اصلی توسط xman نمایش پست ها
    فکر کنم دلیل عقب افتادن مدیکال ما کمبود پرسنل باشه ولی این رو هم در نظر بگیرین که با توجه به اوضاع بد اقتصادی در اروپا و افزایش متقاضیان مهاجرتی به کانادا ،اونها ترجیح میدن فعلا ما ایرانی ها بیشتر در لیست انتظار قرار بدن تا بتونن از ظرفیت محدود سالانه شون جهت جذب سریعتر اروپایی ها استفاده کنن ، البته من از پارسال به این مساله فکر میکردم ولی اخیرا با خوندن یه مقاله از دکتر مختاری که همراه با آمار و ارقام ارائه شده بود حدسم به یقین تبدیل شد.
    با سلام،

این تاخیرات فقط برای پرونده های ایرانیها نیست. اگر فرومهای مربوط به کشورهای دیگه که در دمشق پرونده ها شون بوده هم نگاه کنید می بینید که اونها هم دقیقا وضع ما رو دارند.
    دوما ایرانیهایی که از طریق اسپانسرشیپ اقدام کردند بعد از دو سه ماه که هیچ اتفاقی نبود شروع کردند به ارسال پاس رکوست.
    سوما اینکه سهمیه برای هر کشور یا حداقل منطقه جداگانه هست و ربطی به اروپا نداره.
    بعد هم اینکه الان دارند مصاحبه هارو ادامه می دهند و اگر نمی خواستند این کار رو نمی کردند.
    تنها مشکل کمبود نیروی سفارت و هونطور که دوستون گفتند عدم آشنایی اونا ست.
    امیدوارم زودتر این مساله هم حل بشه و سفارت کارشو با سرعت شروع کنه. نگران نباشید و این فکرهای نا امیدانه رو هم از ذهنتون بیرون کنید.
    Interview & CSQ Date = 14 July 2010
    Federal F.N Date = 25 August 2010
    Medical Date = 30 July 2013
    PassRequest = 28 Oct 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    translation bba

سلام

این دکتر مختاری دکتره چی‌ هست ؟؟؟

یا اینکه مثله دکتر کپی‌ هست؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amour42 نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما
    یعنی شما فکر می کنید با توجه به این مقاله که از دکتر مختاری خوندید چقدر دیگه این روند کند ادامه پیدا می کنه؟؟؟
    اخه دارن ایرانیها رو به مصاحبه دعوت می کنند و تقریبا قبولی هم داریم .ولی نکنه این پرونده های افراد جدید هم که تازه دارن قبول میشن یک حجمی رو به پرونده های ما اااضافه کنه که البته این طور هم است .و اگر به پروند ه های ما رسیدگی نشه که دوباره حجم پروند ه ها خیلی می ره بالا.
    اونوقت اوضاع چی می شه ؟؟
    ولی من فکر می کنم که همون کمبود نیرو در سفارت یکی از دلایل اصلی کند شدن روند پرونده است .
    و امیدوارم که به زودی ارسال مدیکال ها و ویزا ها به سرعت مثل قبل انجام بشه

نقل قول نوشته اصلی توسط shahryarg نمایش پست ها
    سلام

کار به وکیل و مشاور خاصی ندارم ولی شخصا معتقدم همشون خیلی خوب غیرتشون رو در ارتباط با رسیدگی و پیگیری امور موکلینشون نشون دادند و نشون دادند که چقدر وجودشون میتونه مفید باشه !!در این همه مدت دریغ از یک نامه پیگیری حتی نه به این منظور که معترض به این باشند که چرا به امور موکلینشون دیرتر از بقیه رسیدگی میشه بلکه حتی یک پیگیری ساده هم نکردند که بگن قبوله سوریه شلوغه آنکارا تازه کاره و …. ولی با همه این هزاران مشکل لااقل بگید کی و چه وقت قراره کارشون انجام بشه چون موکلین ما حق دارن بدونن حتی اگر تا دو سال دیگه هم قراره رسیدگی نشه اینو بدونن تا بتونن برنامه ریزی داشته باشن برای زندگیشون.این کارو هیج کدوم از این وکلا نه به تنهایی و نه باهم انجام ندادن.البته کاملا دارم می بینم که نسبت به گذشته استقبال از به خدمت گرفتن مشاورین خیلی کمتر شده که میتونه به دلایلی مثل این باشه که الان نسبت به گذشته سایت های اطلاع رسانی خیلی بیشتر از زمان اقدام ما شده و همچنین این نارضایتی ها از خیلی از متقاضیان قدیم به متقاضیان جدید انتقال داده شده . برای مثال وکیل من هم جز همین وکلا مطرح هستن . شاید فکر کنید برخورد این وکلا با متقاضیان سرمایه گذاری بدلیل سود مالی که براشون داره خیلی خوبه ولی یادمه برای اینکه با خودشون بتونیم صحبت کنیم باید هفت خوان رستمو طی می کردیم . البته جدیدا شنیدم در حال حاضر بدلیلی که تقریبا برنامه مهاجرتی دیگه وجود نداره ایشون حتی برای ویزا دانشجویی هم خودشون با موکلین تماس میگیرن و سعی در ایجاد رضایت اونها دارن . در ارتباط با اعتراض به اداره مهاجرت کبک و اینکه چرا این کارو نمیکنن اعتقاد دارم وکلایی که شاید پرونده هاشون خصوصا سرمایه گذاری در این اداره زیاده از این که اعتراض کنند و وارد لیست سیاه شوند و نسبت به پرونده های آیندشون دچار سخت گیری بشند می ترسند . به هر حال شواهد امر نشون می ده این دست مسایل مخصوص اینجا نیست و اونجا هم اعتراض ممکنه کار دست افراد بده و اونها رو بد سابقه کنه …

F f n:2010-oct -update from Paris : May/13/2013- Update delivered on may 17 -
    Medical ; 4th of July 2013 - Med delivered to Paris July 12th, decision made ; Pas request 19th 2013

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی جوش مرکز جوش ایران

نقل قول نوشته اصلی توسط qazal_S نمایش پست ها
    راستی راجع به سفارت بگم. من دوشنبه و سه شنبه صبح سفارت بودم. خداییش برخورد اونها هیچ ایرادی نداره و تازه به نظر من ظرفیتشون هم خیلی بالاست ولی هر کسی یک حدی از جنبه داره. امیدوارم دوستان از مواردی که میخوام بگم ناراحت نشن ولی اینها حقایقی بود که من دیدم.
    1- ایرانیها که بیشتریاشون درخواست ویزای visit دارند به طرز وحشتناکی پرتوقع هستند و کاملا طلبکارانه برخورد میکنند و گاها با کلام یا حتی حرکات بدن پرسنل سفارت و ترکها را مسخره میکنند که صد البته حتی اگر آنها فارسی هم بلد نباشند از حرکات و لحن متوجه بی احترامی و تمسخر میشوند.
    2- اکثر ایرانیها شدیدا دچار فقر زبان هستند و تازه با کلماتی که میگند که هیچ کس نمیفهمه چی میگن از پرسنل سفارت عصبانی هم میشوند که چرا حرفشان را نمیفهمند.
    3- نمیدونم این فرهنگ اعتراض کردن رو کی یاد ما داده. توی سفارت تنها معترضین ایرانیها بودند و ظاهرا ما برای هر چیزی حق اعتراض داریم اون هم با زبان الکن و لحن تحقیر آمیز.
    4- فرهنگ صف درست کردن و درست صف نبستن هم که فقط مال ماهاست. نمیدونم چرا از 6 صبح باید اونجا باشیم. من 8 اونجا بودم و سفارت از 8:30 شروع میکنه ولی چندین نفر قبل از من اونجا تو صف بودند و شماره داده بودند و لیست درست کرده بودند. آخرش هم که در باز شد همه چی فراموش شد و دوباره قاطی شد و نزدیک بود سر شماره ها دعوا بشه و حالا فکر کنید پرسنل اونجا هم با تعجب نگاه میکنند. بعدش هم نگهبان سفارت 200 بار اومد صف رو مرتب کرد ولی باز ظرف 10 ثانیه همه جمع میشدند جلوی در.
    5- یک قانون اونجا داره که هربار که نوبتت میشه و به دلیلی میری دنبال کار مثلا پرداخت بانک، باید از اول صف وایسی ولی مگه ما میتونیم اینو درک کنیم! همه 2 ساعت چونه میزنند که من صبح یک بار صف وایسادم و همه هم میبینند که چونه زدن نفر قبلی فایده نداشته ولی نمیدونم چرا باز یک ساعت دیگه چونه میزنیم و ...
    از حدود 9:30 به بعد ترکها کم کم میان دوست دارم صف بستن و حرف زدند دهاتیاشونو ببینید و با تحصیلکرده های بالاشهری خودمون مقایسه کنید. به خدا من خیلی خجالت کشیدم. تازه نمیدونم چرا ترکها چه با خودشون چه با مسئولین با صدای آروم صحبت میکنند ولی اکثر ایرانیها با صدای بلند حرف میزنند. تو پاساژها هم اکثرا صداهای بلند مال ایرانیهاست.
    6- خیلی از مسئولین سفارت دیگه بعد این چند ماه کمی فارسی یاد گرفتند تازه چند تا پرسنل دارند که فارسی رو مثل زبون مادری حرف میزنند. به نظرم یکیشون ایرانی بود یا اگه نبود مثل ماها حرف میزد. برای همین تقاضا میکنم که وقتی توی سالن انتظار یا صف بیرون منتظرید به کبکیها و کانادائیها و ترکها بدوبیراه نگید. به خدا این کار از فرهنگ ما ایرانیها خیلی دوره و اثرش هم میشه اینکه الان اوجا برخورد اونها با ایرانیها و ترکها خیلی متفاوت شده. من روز اول نتونستم حتی برم داخل که سوالم روبپرسم ولی 2 ساعت بعدش که با چند تا ترک دوست شدم به راحتی به همراه اونها رفتم تو.
    7- مسئله بعدی البته شاید من اشتباه میکنم و یا شاید سلیقه ایه. ولی نمیدونم چرا ماها اینقدر بیش از حد ظاهرمون برامون موقع مراجعه به سفارت مهمه. تا حدی که بعضی وقتها از اونور بوم میافتیم. آقایون با تیپهای عجیب غریب و خانمها با آرایشها و لباسهای جالب. این مساله برای ترکها که تو آنکارا خیلی هم بدتیپ و دهاتی نیستند کمی عجیبه. باورتون میشه که من صبح گره کراوات یک هموطن رو که دوتا گره کور رو هم زده بود رو درست کردم. آخه مگه اگر کراوات نزنیم چی میشه آخه. یا واقعا همه جای دنیا برای مراجعه به یک جای رسمی میانگین وزن لوازم آرایش اگر از نیم کیلو کمتر بشه راه نمیدند. به خدا یک لباس رسمس معمولی یا اسپورت (نه شلوارک و تیشرت!) کافیه کمی آرایش هم حالا باشه بد نیست ولی به خدا طول خط چشم و غلظت رژ و ضخامت لایه کرم پودر امتیاز مثبتی نداره. حتما هم لازم نیست زیر آفتاب یک کت و شلوار پشمی بپوشیم و کراوات بزنیم که تا نصف کمرمون خیس عرق باشه.
    از خودم و همه ایرانیها یک بار دیگه عذر میخوام میدونم که حرفهام زیاد خوشایند نیست (کلا انتقاد منفی خوشایند نیست) ولی همه اینها رو اگر به چشم خودم ندیده بودم و واکنش منفی پرسنل سفارت و ترکها رو ندیده بودم اصلا نمیگفتم. البته این مسایل خداییش بیشتر به متقتضیان ویزای ویریت مربوط میشد چون من تو این دوروز کلا دونفر مهاجرتی دیدم.
    ایرانی یعنی خدا
    ولی خدای چی ؟ خدا و الگوی خوبی ها ؟ خدای احترام به همنوع ؟ خیر خدای شعار ,خدای بی احترامی به همنوع خدای حق کشی وظلم به هموطن. تا هم در مورد چیزی خوشمون نیاد زود به خودمون میگیریم که تو اشتباه میکنی ما فلانیم بیسالیم ولی یادمون میره که فرهنگمون رو میتونیم توی 2 ساعت در صف های داخل شهر و خیابان بطور خیلی روشن و صریح ببینیم ما فقط میتونیم یک الگوی خوب برای برادران افاغنه باشیم که سالهاست فلاکت زده هستند.

ApplyAbroad Veteran
    parham آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسي شيمي - شيراز

سلام

دکتر کپی لاقل سوادش بیشتره جدا. همشون مثل هم هستند به فکر جیب خودشون
    - فایل فدرال: May.17.2010 -- ایمیل آپدیت از پاریس : 2013/04/15 و مدیکال :2013/07/08 رسیدن مدیکال به پاریس:2013/07/22 پاس رکوئست: 2013/09/04

من برای زنده بودن جستجوی تازه میخواهم ...

سلام دوستان گرامي
    هميشه تلاش مي كنم پستهام در محدوده فروم باشد(از CSQتا مديكال )اما اين مورد معذرت مي خواهم كه از خط خارج شدم *متاسفانه برخي از دوستان گرامي با مقايسه غلط ساير كشورها به تحقير كردن ايراني بودن و بد جلوه دادن فرهنگ هموطنانمان عزيزمان مي پردازند مشكلات وجود دارد ولي اينها تماماًمعلول هستند بايد به دنبال علتها باشيم(كه اصلاً اينجا ضرورت ندارد) فراموش نكنيم ما صاحب تمدن بزرگ بوديم ولي ظلم ساسانيان و ورود اعراب به ايران و تحت حاكميت بني اميه و بني عباس و... شروع كن مشاهده مي كنيد چي به سر گذشتگان ما آمده پس استدعا دارم همديگر را كوچك نكنيم و به همنوعانمان احترام بگذاريم و براي موفقيت هم تلاش كنيم

Banned
    رشته و دانشگاه
    translation bba

سلام
    شما هم دکتر هستین؟؟؟
    دوست عزیز من یه چیزی بهت بگم
    خوبی‌ کبک این است که ایرونی‌ توش کمه و زندگی‌ مطمئناً توش راحت تر است

نقل قول نوشته اصلی توسط molod10 نمایش پست ها
    سلام دوستان گرامي
    هميشه تلاش مي كنم پستهام در محدوده فروم باشد(از CSQتا مديكال )اما اين مورد معذرت مي خواهم كه از خط خارج شدم *متاسفانه برخي از دوستان گرامي با مقايسه غلط ساير كشورها به تحقير كردن ايراني بودن و بد جلوه دادن فرهنگ هموطنانمان عزيزمان مي پردازند مشكلات وجود دارد ولي اينها تماماًمعلول هستند بايد به دنبال علتها باشيم(كه اصلاً اينجا ضرورت ندارد) فراموش نكنيم ما صاحب تمدن بزرگ بوديم ولي ظلم ساسانيان و ورود اعراب به ايران و تحت حاكميت بني اميه و بني عباس و... شروع كن مشاهده مي كنيد چي به سر گذشتگان ما آمده پس استدعا دارم همديگر را كوچك نكنيم و به همنوعانمان احترام بگذاريم و براي موفقيت هم تلاش كنيم

سلام
    شما هم دکتر هستین؟؟؟
    دوست عزیز من یه چیزی بهت بگم
    خوبی‌ کبک این است که ایرونی‌ توش کمه و زندگی‌ مطمئناً توش راحت تر است
    اون مال چند سال پیش بود. الان مونترال پره ایرانیه! ولی بقیه شهرها خیلی کم ایرانی داره. مثلاً شهر کبک و لاوال!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Ingenieur Chimiste

نقل قول نوشته اصلی توسط solitude نمایش پست ها
    اون مال چند سال پیش بود. الان مونترال پره ایرانیه! ولی بقیه شهرها خیلی کم ایرانی داره. مثلاً شهر کبک و لاوال!
    بعله تعداد ایرانی ها زیاد شده ولی معمولا زیاد هم اونجا رو ترک می کنن و می رن جاهای دیگه که کار بهتر پبدا می شه
    البته لاوال و مونترال عملا یه شهر حساب می شن و فقط یه رودخونه بینشونه و تقریبا مثل تهران و شهر ری و شمیران می مونه
    QFN:01-Mar-2010,CSQ&FFN:12-Oct-2010Medical:23-Aug-2013,Upload:15-Sep-2013,Pass Request:26-June-2014

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)