صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 257

موضوع: قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

Junior Member

Lightbulb قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

سلام به همگی‌، من فارغ التحصیل دانشگاه آزاد هستم، می‌خوام از قانونی‌ به اسم ترمیم معدل استفاده کنم.

تا اونجا که من میدونم این قانون برای دروسی که زیر ۱۲ هستند کاربرد داره، میدونید من می‌خوام یه ترم معرفی‌ به استاد بردارم و ۶ واحدو ترمیم کنم، اما برای من چند تا سوال پیش اومده.

۱- فرض کنید یه درس رو یه بار با ۹ افتاده باشم و ترم بعدش با ۱۱ پاس کرده باشم، حالا که من می‌خوام ترمیمی بگیرم نمرهٔ جدید جای کدوم میشینه میاد جای ۱۱ میشینه یا جای ۹؟؟؟

۲- می‌خوام بدونم که وقتی‌ یه ترم اضافه تر ترمیمی معرفی‌ به استاد برمیدارم، یه ترم جدید میاد تو کارنامم؟؟؟ یا اینکه نمره‌ها میاد جای نمره‌های قدیم و تو کارنامهٔ نهاییم که میدن برای ترجمه چیزی نمیخوره؟؟؟!!!

از دوستانی که در این زمینه تحقیق کردن و اطلاعات دارن درخواست کمک دارم

با کمال تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil

پیش فرض پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

در مورد ترمیم معدل دانشگاه آزاد با توجه به اینکه اطلاعات کمی در این مورد در سطح اینترنت وجود داشت از دانشگاه سوال پرسیدم ...
    شما بعد از اینکه درستون تموم شد ، بررسی پرونده صورت میگیره و می تونید درسهایی که نمرشون بین 0 تا 12 ( عین جمله خودشون !) هست رو ترمیم معدل بگیرید، 6 واحد ارایه با استاد یا تا سقف 20 واحد بصورت ترم .

متاسفانه در مورد 2 تا سوالی که شما فرمودین بصورت دقیق سوال نکردم .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-آزاد نجف آباد

نمره جای نمره پایین تره که باهاش افتادید میشینه و تاریخ فارغ التحصیلی روزی میشه که امتحان جبرانیو میدین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کامپیوتر آزاد بندرعباس

اینکه جای کمترین نمره بشینه یکم غیر منطقیه، چون فرض کنید یه نفر یک درس رو دوبار افتاده و بار سوم پاسش کرده، خب حالا اگه بیاد جای کمترین نمرش که مثلا 7 هست بشینه، باز میانگین این 3 تا درس (2 تا قبلی و یک نمره جدید) باهم موثر باشن توفیقی توی معدل کلش نداره، به نظر من قانونش باید اینجوری باشه که، اگه یک درس رو دوباره خواستید امتحان بدید(ترمیم کنید) نمره ی اون فقط توی معدلتون موثر باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

ترمیم معدل به این صورت هست که نمره ای که در ترم ترمیم معدل میگیرید بجای آخرین نمره ی اون درس ثبت میشه . یعنی مثلا" شما در درس معادلات دیفرانسیل یک بار 7 میشی دفعه ی دوم 9 میگیری
    و دفعه ی سوم 10 میشی ! در پایان تحصیلاتت معادلات رو برمیداری به صورت معرفی به استاد میشی 15 . این 15 جای 10 میشینه ! و ترم جدیدی هم برای شما به حساب نخواهد آمد.

Junior Member

آیا این قانون برای ارشد هم هست؟

Junior Member

بچه ها می شه بگین اگه من درسی رو ترم 1 7 شدم و ترم 5 پاسش کردم(با 12) . میتونم ترمیم معدل بگیرم ؟ چون همون 7 باعث شد من مشروط شم. می خوام 7 رو جبران کنم . ( تو ایین نامه اومده که اکه جبران کنی معدلت بره بالا دیگه مشروطی برات نمی زنن تو کارنامه )
    اطفا راهنمایی کنید

Senior Member Harrison آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pilo نمایش پست ها
    بچه ها می شه بگین اگه من درسی رو ترم 1 7 شدم و ترم 5 پاسش کردم(با 12) . میتونم ترمیم معدل بگیرم ؟ چون همون 7 باعث شد من مشروط شم. می خوام 7 رو جبران کنم . ( تو ایین نامه اومده که اکه جبران کنی معدلت بره بالا دیگه مشروطی برات نمی زنن تو کارنامه )
    اطفا راهنمایی کنید
    بله درسته،،،

Junior Member

من یک چیزیو نفهمیدم . اگه من ترم اول درسی رو 7 بگیرم بعد 3 ترم دیگه همون درسو با 15 قبول شم بعد ترم اخر می خوام 7 ترم اول رو جبران کنم که معدلم بیاد بالا . حالا من امتحان بدم بشم 13 ، این 13 میاد جای کدوم میشینه؟ اگه 7 من بلااثر بشه اونوقت من این درسو 2 بار پاس می کنم و تو کارنامم درج میشه. همچین چیزی امکان داره؟ از دوستان اگه میشه راهنمایی کنن . گیج شدم !

Junior Member

اینم لینک کارنامه فرضی http://217.219.136.29/UI/News/Descri...71903496&x=0.5

صفحه 1 از 26 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)