صفحه 2 از 26 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 257

موضوع: قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

Junior Member Farahi آواتار ها

Lightbulb پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

سیستم از این قراره :
    مثلا شما ترم اول درس نحسی رو 8 می گیرین و در اون ترم مشروط هم میشین (این 8 تو معدل تا آخر میمونه)!!! و در ترم دو هم همون درس رو 2 می گیرین(بجز دفعه اول دیگه در معدل تون تاثیر نمی ذاره ) و در ترم سه اون درس رو با نمره 10 (تاکید می کنم فقط 10 الی 12 رو می تونین جبران کنید ) پاس می کنید و از قضا همین 10 باعث مشروطی تون میشه ولی اگه 18 می شدین مشروط نبودین ، حا لا که درستون تموم شده می خواین 20 واحد (بیشتر نمیشه ، و در ماکسیمم 2 ترم ) جبرانی انتخاب کنید ، فقط می تونید درس هایی با نمره ی 10 تا 12 رو انتخاب کنید ، حالا اگه همون درس نحس رو با 18 پاس کنید میاد جای ترم 3 تون - اگه بشین 4 (زیر نمره ی آخر ) بلاتاثیر میشه - حالا که 18 شدین مشروطی ترم سه تون هم حذف می شه .
    ببخشید اگه یکم پیچیده شد ولی می خواستم مثال کاملی باشه
    من هنوز راهی پیدا نکردم که بشه اون 8 اولی رو از میانگین کشید بیرون !!! اگه پیدا کردین به ما هم بگین ! حتما یه راهی هست

منبع : آیین نامه دانشگاه آزاد ، برای دسترسی به موضوع خاص
    جستجو کنید : میانگین نمرات در دانشگاه آزاد
    جایی که راه نیست ، خدا راه می گشاید !

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Farahi نمایش پست ها
    سیستم از این قراره :
    مثلا شما ترم اول درس نحسی رو 8 می گیرین و در اون ترم مشروط هم میشین (این 8 تو معدل تا آخر میمونه)!!! و در ترم دو هم همون درس رو 2 می گیرین(بجز دفعه اول دیگه در معدل تون تاثیر نمی ذاره ) و در ترم سه اون درس رو با نمره 10 (تاکید می کنم فقط 10 الی 12 رو می تونین جبران کنید ) پاس می کنید و از قضا همین 10 باعث مشروطی تون میشه ولی اگه 18 می شدین مشروط نبودین ، حا لا که درستون تموم شده می خواین 20 واحد (بیشتر نمیشه ، و در ماکسیمم 2 ترم ) جبرانی انتخاب کنید ، فقط می تونید درس هایی با نمره ی 10 تا 12 رو انتخاب کنید ، حالا اگه همون درس نحس رو با 18 پاس کنید میاد جای ترم 3 تون - اگه بشین 4 (زیر نمره ی آخر ) بلاتاثیر میشه - حالا که 18 شدین مشروطی ترم سه تون هم حذف می شه .
    ببخشید اگه یکم پیچیده شد ولی می خواستم مثال کاملی باشه
    من هنوز راهی پیدا نکردم که بشه اون 8 اولی رو از میانگین کشید بیرون !!! اگه پیدا کردین به ما هم بگین ! حتما یه راهی هست

منبع : آیین نامه دانشگاه آزاد ، برای دسترسی به موضوع خاص
    جستجو کنید : میانگین نمرات در دانشگاه آزاد
    حتما باید بین 10-12 باشه؟ تو ایین نامه گفته کمتر از 12 .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic Engineering at KIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط pilo نمایش پست ها
    حتما باید بین 10-12 باشه؟ تو ایین نامه گفته کمتر از 12 .
    دوست عزیز ترم جبرانی رو فقط وقتی میتونی برداری که درست تموم شه. مگه میشه درستتموم شه و توهنوز نمره زیر 10 داشته باشی؟! خوب معلومه هر چی اوفتادی رو باید اول پاس کنی بعد به فکر ترمیم معدل و ترم جبرانی باشی.همونطور که دوستمون گفت برای کارشناسی پیوسته 20 واحد در 2 ترم یا معرفی به استاد 6 واحد.در هر صورت نباید از سنوات تحصیلی بیشتر شه اگه اشتباه نکنم 10 ترم واسه پیوسته!
    در مورد واحد های اوفتاده هم آش کشک خالته نخوری تو کارنامته بخوری تو کارنامته! معدل کل رو هم میاره پایین.واسه همین حذف ماده 35 اینقدر راحته تو دانشگاه آزاد!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Solid State

من نگران درس افتادم نیستم،چون فیزیک پایه 1 با نمره 9 رو 15.5 شدم و ریاضی 1 با نمره 8 رو 16.5.طبق حرف allahyarzadeh منطقی که درسای افتاده قابل حذف نیست،هر کاری کنی باز میاد تو میانگین گیری.حالا من تقریبا 4 ترم از فارغ التحصیلیم میگذره،اصل دانشنامه رو هم گرفتم.میخوام نزدیک به 15 واحد رو جبران کنم.بعد پاس کردن درسا،دوباره دانشنامه جدید صادر میکنن با معدل جدید؟جون من واقعا این قوانین تو دانشگاه ها پیاده میشه یا فقط الکی گذاشتن تو آیین نامه؟دانشگاه من از دربند رفته هروی،نکوبم این همه راه مدیر آموزش یه فحشی بارم کنه!چون همینجوری با همه سر جنگ داره!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Physics Solid State

"دانشجويان دوره کارداني و کارشناسي ناپيوسته که کليه دروس دوره را گذرانده اند در صورت تمايل براي بالابردن ميانگين کل نمرات و کاهش تعداد نيمسال هاي مشروطي خود مي توانند در پايان دوره حداکثر 14 واحد از درسهاي نظري را که نمره کمتر از 12 اخذ کرده اند در يک نيمسال و دانشجويان دوره کارشناسي پيوسته حداکثر تا سقف 20 واحد درسي از درسهاي نظري که نمرات آنان کمتر از 12 باشد در دو نيمسال تکرار کنند ، مشروط بر اينکه مدت تحصيل آنان با احتساب اين مدت از سقف مجاز دوره تجاوز نکند در غير اين صورت به سيستم پاره وقت منتقل گردند ."

با توجه به بند بالا، من که ورودی مهر 83،فارغ التحصیل اسفند 87 ام با سیستم تمام وقت،اگه بخوام تو دو نیمسال ترم جبرانی برم تبدیل میشه به پاره وقت؟یه سوال دیگه،بند بالا گفته در دو نیمسال تا سقف 20 واحد،حالا تو هر نیمسال میشه چند تا واحد ور داشت؟10 تا،14 تا؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Telecommunicatin - George Mason University

نقل قول نوشته اصلی توسط scattergood نمایش پست ها
    "دانشجويان دوره کارداني و کارشناسي ناپيوسته که کليه دروس دوره را گذرانده اند در صورت تمايل براي بالابردن ميانگين کل نمرات و کاهش تعداد نيمسال هاي مشروطي خود مي توانند در پايان دوره حداکثر 14 واحد از درسهاي نظري را که نمره کمتر از 12 اخذ کرده اند در يک نيمسال و دانشجويان دوره کارشناسي پيوسته حداکثر تا سقف 20 واحد درسي از درسهاي نظري که نمرات آنان کمتر از 12 باشد در دو نيمسال تکرار کنند ، مشروط بر اينکه مدت تحصيل آنان با احتساب اين مدت از سقف مجاز دوره تجاوز نکند در غير اين صورت به سيستم پاره وقت منتقل گردند ."

با توجه به بند بالا، من که ورودی مهر 83،فارغ التحصیل اسفند 87 ام با سیستم تمام وقت،اگه بخوام تو دو نیمسال ترم جبرانی برم تبدیل میشه به پاره وقت؟یه سوال دیگه،بند بالا گفته در دو نیمسال تا سقف 20 واحد،حالا تو هر نیمسال میشه چند تا واحد ور داشت؟10 تا،14 تا؟
    فرقی نمی کنه که شما کارشناسی ناپیوسته باشی یا پیوسته . من که کارشناسی ناپیوسته بودم 18 واحد برداشتم

Junior Member judi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    ingénieur de chimi

سلام
    برای من یه سوالی پیش اومده.
    ا
    یکی از دوستان من ظاهراً 3 ترم مشروط شده ولی با تعهد دیگه تا آخر مشروط نشده اما خودش می گفت ظاهرا به خاطر اون مشروطی ریز نمراتش رو تائید نمی کنند و قابل ترجمه هم نیست و متاسفانه این قانون ترمیم اون موقع هنوز نیومده بوده و بعد از تموم شدن درسش این قانون ترمیم معدل اضافه شده. کسی می تونه راهنمائی ام کنه که چه کاری میشه کرد؟
    گه دانشجویی فار التحصیل شده باشه و حتی چند سال هم کار کرده باز هم مشمول این قانون میشه؟
    در اینصورت تاریخ فارغ التحصیلی اش کی میشه؟
    ممنون

Junior Member sikma آواتار ها

من بعید میدونم بعد فارغ التحصیلی بشه کاری کرد، وقتی درست تموم میشه میری ترمیم معدل میکنی و بعد اقدام برای فراغت از تحصیل ولی اگه خودتو فارغ التحصیل کنی و تصفیه بگیری و بیوفتی تو مراحل صدور مدرک موقت دیگه نمیشه ترمیم معدل استفاده کرد
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع-آزاد قزوین

یعنی بعد از فارق التحصیلی و گرفتن اصل مدرک اصلا تغییر معدل اون مقدور نیست؟ حتی اگه دانشگاه اشتباه کرده باشه؟ (کارشناسی دانشگاه آزاد قزوین)
    آخه من تازه متوجه شدم یه درسی رو که حذف کرده بودم تو معدل کلم حساب کردن
    چون تو معدل ترمم این درس رو درنظر نگرفتن منم تا حالا متوجه نشده بودم الان که اومدم ریز مدارکمو بفرستم متوجه شدم معدل 8 ترمم با معدل کلم 0.2 اختلاف داره رو همین گیر ندن پذیرشم بره رو هوا؟

Junior Member

سلام منم فارغ التحصیل شدم و مدرک دایمم رو 4 روزه که گرفتم هیچ راهی برای افزایش معدل نداره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)