صفحه 3 از 26 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 257

موضوع: قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

سلام
    منم شرایطم مشابه دوستانه !فقط یه چیزایی را خوب نفمیدم !
    ترم اخرم تمومه و می خوام ترمیم بگیرم.پیوسته ام.ازاد
    نمره ی ترمیمی برای یک در س افتاده جای کدام نمره ی قبلی را می گیرد (مثلا یکبار 9 و بار دیگر 11)؟
    برای یک درس پاس شده با زیر 12 ایا نمره ی قبلی از لیست ریز نمرات و معدل کل و ...حذف میشه (مثلا بوده 11.5
    حالا 20 میشه...11.5 کامل از بین میره؟ )
    اگر برای یک درس افتاده (یکبار 9 و بکبار 13 )ترمیم بگیرم و مثلا 18 بشم پس باید توی مدارک پایانی برای یک درس دو نمره ی پاسی ثبت بشه!
    میشه الان برای ترم بعدم 24 و احد ترمیم بگیرم (برای پاس شده های زیر 12و خود افتاده ها )منظورم در طول یک ترمه!
    ایا این قانون ترمیم را کشور های اروپایی قبول می کنند یا نه ؟بعدا برای پذیرش و ...مشکلی پیش نیاد.؟
    دوستان قضیه برام خیلی مهمه و فوری با ریز جزییات اگر کسی خود بخشنامه را می تونه گیر بیاره به منم کمک کنه
    منتظرم وخیلی خیلی ممنون.

Junior Member

نحوه ی محا سبه ی معدل در حالت ترمیم چطوریه ؟
    لطفا با جزییات و مثال توضیح بدید..
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من در دوزه کارشناسی دانشکاه آزاد با معدل کل 11.47 و 82 واحد گذرانده میخوام فوق دیپلم بگیرم. به نظر شما میدن. البته واحدای موثر من 120 واحد شده که معدلم پایین کشیده.
    اگه نظر بدید ممنون میشم

Junior Member

سلام دوستان
    حالا فرض كنيد اين مشكل كه نمره ترميم جاي كدام نمره ميشينه حل بشه، به هر حال جاي يك نمره اي ميشينه و معدل كل را بالا مياورد.

حالا سوال من اينه كه اين درس ها رو كه ميخواي ترميم كني به چه صورته؟ يعني بايد دوباره يك ترم ثبت نام كني و شهريه ثابت و متغير بدي و بري سر كلاس و پايان ترم با بقيه بچه ها امتحان بدي (اگه بيش از 6 واحد باشه و نتوني معرفي به استاد بگيري) ؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Biomedical Engineering, Sahand University of Technology

Thumbs up پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

نيمسال جبراني:
    ماده 47: دانشجويان دوره كارداني و كارشناسي نا پيوسته كه كليه دروس دوره را گذرانده اند در صورت تمايل براي بالا بردن ميانگين كل نمرات و كاهش تعداد نيمسالهاي مشروطي خود ميتوانند در پايان دوره حداكثر 14 واحد از درسهايي را كه نمره كمتر از 12 اخذ كرده اند در يك نيمسال و دانشجويان دوره كارشناسي پيوسته حداكثر تا سقف 20 واحد درسي از درسهايي كه نمرات آنان كمتر از 12 باشد در دو نيمسال تكرار كنند . مشروط بر اينكه مدت تحصيل آنان با احتساب اين مدت از سقف مجاز دوره تجاوز نكند در غير اين به سيستم پاره وقت منتقل گردند . چنانچه دانشجو براي اين منظور فقط يك درس نظري انتخاب نمايد به صورت معرفي به استاد بگذراند .

تبصره – نمرات اخذ شده هر درس در كارنامه نيمسال جبراني دانشجو ثبت مي شود و چنانچه اين درس يا درو س را از نيمسالهاي مشروطي انتخاب كرده باشد نمره هر درس در محاسبه ميانگين يكي از نيمسالهاي مشروطي به جاي نمره قبلي منظور ميگردد . در اين صورت چنانچه ميانگين آن نيمسال دانشجو به 12 برسد كلمه مشروطي در آن نيمسال حذف ميگردد ولي نمره قبلي هرگز از كارنامه دانشجو حذف نمي شود .

Member
    رشته و دانشگاه

Thumbs up پاسخ : قوانین ترمیم معدل دانشگاه آزاد

دوستان من امروز از دانشگاه آزاد تبریز به صورت حضوری در مورد ترمیم معدل پرسیدم، مسئول آموزش دانشکده مکانیک گفت که بعد از اتمام تحصیلات می تونی تا سقف 20 واحد (کارشناسی پیوسته) و تا سقف 14 واحد (کاردانی و کارشناسی ناپیوسته) ترم ترمیم معدل برداری که در مورد نمره ایشون گفتند که نمره اخذ شده در ترم ترمیم معدل جای کمترین نمره اخذ شده در طول سال تحصیلی دانشجو در درس مربوطه میشینه که مطمئنا معدل رو خیلی میبره بالا!!!
    مثلا اگه در یه درسی در ترم چهار 6 گرفتی در ترم پنج با 17 پاسش کردی اگه در ترم ترمیم معدل اون درس رو ورداری 17 بگیری این 17 میره جای 6
    ولی یه اشکالی هم هست که به هیچ وجه نمره 6 از کارنامه حذف نمیشه و فقط در معدل بی تائیر میشه.

اگه مشکلی داشتید پیام خصوصی بذارید شماره تلفن ایشون رو بدم با ایشون تلفنی صحبت کنید.
    ویرایش توسط hsdanesh : September 3rd, 2011 در ساعت 03:31 PM

Junior Member sikma آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hsdanesh نمایش پست ها
    دوستان من امروز از دانشگاه آزاد تبریز به صورت حضوری در مورد ترمیم معدل پرسیدم، مسئول آموزش دانشکده مکانیک گفت که بعد از اتمام تحصیلات می تونی تا سقف 20 واحد (کارشناسی پیوسته) و تا سقف 14 واحد (کاردانی و کارشناسی ناپیوسته) ترم ترمیم معدل برداری که در مورد نمره ایشون گفتند که نمره اخذ شده در ترم ترمیم معدل جای کمترین نمره اخذ شده در طول سال تحصیلی دانشجو در درس مربوطه میشینه که مطمئنا معدل رو خیلی میبره بالا!!!
    مثلا اگه در یه درسی در ترم چهار 6 گرفتی در ترم پنج با 17 پاسش کردی اگه در ترم ترمیم معدل اون درس رو ورداری 17 بگیری این 17 میره جای 6
    ولی یه اشکالی هم هست که به هیچ وجه نمره 6 از کارنامه حذف نمیشه و فقط در معدل بی تائیر میشه.

اگه مشکلی داشتید پیام خصوصی بذارید شماره تلفن ایشون رو بدم با ایشون تلفنی صحبت کنید.
    دوست عزیز
    ممکنه دانشگاه به دانشگاه فرق داشته باشه ولی من خودم استفاده کردم و فقط درس هایی میشه ترمیم معدل گرفت که نمره قبولی اون کمتر از دوازده باشه و نمره بجای نمره قبولیجایگزین میشه و نمره افتاده همچنان در کارنامه هست و در معدل کل موثره
    پرستویی که به فکر مهاجرت هست، از ویرانی آشیانه نمی هراسد

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sikma نمایش پست ها
    دوست عزیز
    ممکنه دانشگاه به دانشگاه فرق داشته باشه ولی من خودم استفاده کردم و فقط درس هایی میشه ترمیم معدل گرفت که نمره قبولی اون کمتر از دوازده باشه و نمره بجای نمره قبولیجایگزین میشه و نمره افتاده همچنان در کارنامه هست و در معدل کل موثره
    نمی دونم شاید دانشگاه ما اینجوریه!!! آئین نامه ی دقیقی در این مورد وجود نداره انگار!!!

Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - IAU

نقل قول نوشته اصلی توسط hsdanesh نمایش پست ها

اشتباه متوجه شدید یا اشتباه براتون توضیح دادن !
    فقط نمرات زیر 12 رو میتونید انتخاب کنید و نمره ای که میگیرید جای نمره ی پاس شده ی زیر 12 میشینه.
    قوانینش هم تو سایت معاونت آموزشی یا سایت تهران جنوب هست . آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد رو مطالعه بفرمایید کامل توضیح داده.
    در ضمن اینجوری که شما گفتی اصلا شدنی نیست... یعنی نمره 17 میره جای 6 اونوقت شما یه درس رو دوبار 17 گرفتی تو ریزنمراتت ؟؟؟؟؟ میشه همچین چیزی ؟
    وقتی میگید 6 حذف نمیشه و 17 میره جاش میشینه یعنی چطوری ؟ توی یه ترم برای یه درس 2 تا نمره گذاشته میشه ؟ اینم میشه به نظرت ؟؟
    ببین کاری با مسئول آموزش چی میگه و این حرفا نداشته باش. فقط آئین نامه آموزشی رو بخون . همه واحد ها ملزم هستند اونو رعایت کنن .
    من از دانشگاه خودمون که پرسیدم همون چیزی رو گفت که توی آئین نامه نوشته بود و منم الان گفتم

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط isaeid نمایش پست ها
    اشتباه متوجه شدید یا اشتباه براتون توضیح دادن !
    فقط نمرات زیر 12 رو میتونید انتخاب کنید و نمره ای که میگیرید جای نمره ی پاس شده ی زیر 12 میشینه.
    قوانینش هم تو سایت معاونت آموزشی یا سایت تهران جنوب هست . آئین نامه آموزشی دانشگاه آزاد رو مطالعه بفرمایید کامل توضیح داده.
    در ضمن اینجوری که شما گفتی اصلا شدنی نیست... یعنی نمره 17 میره جای 6 اونوقت شما یه درس رو دوبار 17 گرفتی تو ریزنمراتت ؟؟؟؟؟ میشه همچین چیزی ؟
    وقتی میگید 6 حذف نمیشه و 17 میره جاش میشینه یعنی چطوری ؟ توی یه ترم برای یه درس 2 تا نمره گذاشته میشه ؟ اینم میشه به نظرت ؟؟
    ببین کاری با مسئول آموزش چی میگه و این حرفا نداشته باش. فقط آئین نامه آموزشی رو بخون . همه واحد ها ملزم هستند اونو رعایت کنن .
    من از دانشگاه خودمون که پرسیدم همون چیزی رو گفت که توی آئین نامه نوشته بود و منم الان گفتم
    ممنون از لطفتون باز هم می پرسم میگم، همینی که نوشتم رو مسئول آموزش گفتند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)