صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 22

موضوع: باهوشترین و کم هوشترین کشورهای جهان در سال 2019

پیش فرض باهوشترین و کم هوشترین کشورهای جهان در سال 2019

طبق آمار موسسه Intelligence related to income and climate در همکاری با World Population Review لیست باهوشترین کشور های دنیا که مردم آن کشورها از سواد و آگاهی روز و دانش زندگی جهانی و تحصیلات عالی برخوردار هستند به شرح زیر اعلام شده است*:

*ردیف از پایین می باشد.

کشور ایران جزو رو به کم هوشترین کشورهای جهان در رتبه 96 قرار گرفته و صرفا از کشورهای افریقایی و بعضی عربی بالا می باشد.

همچنین در رده بندی باهوشترین کشورهای دنیا در سال 2019 از لحاظ سه گزینه مهم جوایز نوبل IQ و نمرات تحصیلی :

ژاپن مقام اول مجموع جوایز هوش و دانشجو/دانش آموز ممتاز را عهده دار می باشد.

که به تکفیک جایزه:

کشور امریکا بیشترین جوایز نوبل با رکورد 368 جایزه اول هست.
    کشور سنگاپور که در بالا هم دیدیم با میانگین IQ حدود 107.1 اول هست.
    و مجددا سنگاپور با میانگین 71.37 درصد دانش آموز و دانشجوی ممتاز و درخشان مقام نخست را در دنیا دارند.

منابع:

http://worldpopulationreview.com/cou...iq-by-country/

https://www.forbes.com/sites/duncanm.../#41995b51163f

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : باهوشترین و کم هوشترین کشورهای جهان در سال 2019

کامبوج ۱۵!

به نظر خیلی Asia Friendly است

این دست گزارشها در مجموع خیلی bias دارند و ندیده ام جایی مرجع تصمیمگیری یا سیاستگذاری باشند.

نقل قول نوشته اصلی توسط italo نمایش پست ها
    طبق آمار موسسه Intelligence related to income and climate در همکاری با World Population Review لیست باهوشترین کشور های دنیا که مردم آن کشورها از سواد و آگاهی روز و دانش زندگی جهانی و تحصیلات عالی برخوردار هستند به شرح زیر اعلام شده است*:

*ردیف از پایین می باشد.

کشور ایران جزو رو به کم هوشترین کشورهای جهان در رتبه 96 قرار گرفته و صرفا از کشورهای افریقایی و بعضی عربی بالا می باشد.

همچنین در رده بندی باهوشترین کشورهای دنیا در سال 2019 از لحاظ سه گزینه مهم جوایز نوبل IQ و نمرات تحصیلی :

ژاپن مقام اول مجموع جوایز هوش و دانشجو/دانش آموز ممتاز را عهده دار می باشد.

که به تکفیک جایزه:

کشور امریکا بیشترین جوایز نوبل با رکورد 368 جایزه اول هست.
    کشور سنگاپور که در بالا هم دیدیم با میانگین IQ حدود 107.1 اول هست.
    و مجددا سنگاپور با میانگین 71.37 درصد دانش آموز و دانشجوی ممتاز و درخشان مقام نخست را در دنیا دارند.

منابع:

http://worldpopulationreview.com/cou...iq-by-country/

https://www.forbes.com/sites/duncanm.../#41995b51163f

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

ApplyAbroad Guru

این قبیل گزارشها کلا بی اعتبار است چون نه متدولوژی صحیحی دارد و نه روشهای جمع آوری دیتا و نمونه ها گزارش می شوند. اگر لینکهای مرجع همان صفحه را دنبال کنید پس از چند لینک (که همه به همدیگر رجوع کرده اند) می بینید در نهایت نوشته:

The studies are not entirely uncontroversial as they're often considering only specific population groups or only a few individuals per countries.

یعنی هیچی. بر اساس یک آمار چند نفری همینطور رندوم آمده اند متوسط آی کیو ملتها را تعیین کرده اند. این قبیل گزارشها نه فقط غیرعلمی بلکه عموما با هدف گمراه کردن عامه منتشر می شوند. بخاطر دارم در موردی یک پژوهشگر کشف کرده بود که آمار ای کیوی چند کشورهای افریقایی را به عمد از بین بیماران و ساکنین درمانگاههای روانی انتخاب کرده بودند که عدد را پایین بیاورند.

والا یکی از خصوصیات کم هوشی همین نادیده گرفتن آمارهای جهانی است. همون ما خوبیم کل دنیا بد است هست. دیگه عادی شده.

ApplyAbroad Superstar

دوست عزیز

والا یکی از خصوصیات کم هوشی همین نادیده گرفتن آمارهای جهانی

و احتمالا یکی دیگر از این خصوصیات نتیجه گیری سریع در مورد یک ملت از روی یک پست دو خطی است.

با احترام زیاد به شما به نظرم این روش گفتمان سازنده نباشد.

والا یکی از خصوصیات کم هوشی همین نادیده گرفتن آمارهای جهانی است. همون ما خوبیم کل دنیا بد است هست. دیگه عادی شده.

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    دوست عزیز

والا یکی از خصوصیات کم هوشی همین نادیده گرفتن آمارهای جهانی

و احتمالا یکی دیگر از این خصوصیات نتیجه گیری سریع در مورد یک ملت از روی یک پست دو خطی است.

با احترام زیاد به شما به نظرم این روش گفتمان سازنده نباشد.
    بله با نظر شما موافق هستم که ملاک شاید این نباشد. اما ملاک واقعی چیست؟ آیا ملاک آمار سازمان جهانی یعنی معتبر نمی باشد؟ یعنی شما انتظار دارید کشوری مانند ایران که یکی از جهان چهارم ترینهای کشورهای دنیا است و هیچگونه دستاوردی در جهان ندارد را بالاتر ببینیم؟

ApplyAbroad Superstar

سلام مجدد دوست عزیز

خیلی متشکرم که توجه کردید.

یعنی شما انتظار دارید کشوری مانند ایران که یکی از جهان چهارم ترینهای کشورهای دنیا است و هیچگونه دستاوردی در جهان ندارد را بالاتر ببینیم؟

خیر من چنین انتظاری ندارم و شما محق هستید هر نظری داشته باشید که قابل احترام هست.

به همین شکل دیگران هم اجازه دارندتعبیر و نظر خودشان را داشته باشند آنرا مطرح کنند و نظرشان هم مانند نظر شما باید محترم باشد.

فکر من این است که دوستان علاقمند(من به دلیل بضاعت کم جزو انها نیستم) میتوانند محتوایی در این مورد بحث کنند و نظر بدهند و همه هم به دور و بدون جدل باشد.در فضایی محترم و به قصد فهم و استفهام باشد.

در فضای تندی و جسارت و ستیز که فهمی حاصل نمیشود.

پایدار باشید

بله با نظر شما موافق هستم که ملاک شاید این نباشد. اما ملاک واقعی چیست؟ آیا ملاک آمار سازمان جهانی یعنی معتبر نمی باشد؟ یعنی شما انتظار دارید کشوری مانند ایران که یکی از جهان چهارم ترینهای کشورهای دنیا است و هیچگونه دستاوردی در جهان ندارد را بالاتر ببینیم؟

Keep Calm and APPLY ON

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام مجدد دوست عزیز

خیلی متشکرم که توجه کردید.

یعنی شما انتظار دارید کشوری مانند ایران که یکی از جهان چهارم ترینهای کشورهای دنیا است و هیچگونه دستاوردی در جهان ندارد را بالاتر ببینیم؟

خیر من چنین انتظاری ندارم و شما محق هستید هر نظری داشته باشید که قابل احترام هست.

به همین شکل دیگران هم اجازه دارندتعبیر و نظر خودشان را داشته باشند آنرا مطرح کنند و نظرشان هم مانند نظر شما باید محترم باشد.

فکر من این است که دوستان علاقمند(من به دلیل بضاعت کم جزو انها نیستم) میتوانند محتوایی در این مورد بحث کنند و نظر بدهند و همه هم به دور و بدون جدل باشد.در فضایی محترم و به قصد فهم و استفهام باشد.

در فضای تندی و جسارت و ستیز که فهمی حاصل نمیشود.

پایدار باشید
    متشکر
    شاید مثالم و یا منظورم رو خوب بیان نکردم و از شما معذرت میخواهم.
    بقول شما نظرات شخصی و قابل احترام هستند و از دید هر کسی متفاوت هست.

بنده صرفا اشاره به ارایه لیست در سال جاری کرده ام. حالا نظرات چه شخصی چه علمی و منبعی بر گرفته از نگاه دوستان دارد.

Member
    رشته و دانشگاه
    urban desgin

این امار بر حسب مشاهدات علمی و کیفیت زندگی مردم و عملکرد متخصصین اون مملکت تقسیم بندی شده .وقتی من متخصص با IQ )شامل هوش ریاضی واجتماعی و..)118 و IQ تجسمی 138 هیچ حایی در سبد شغلی و غلمی این مملکت ندارم و وقتی پروپوزال ام 6 ماهه داره خاک میخوره فقط به دلیل عدم توجه یک منشی ساده بی سواد و....... این میشه که بسیاری از مشکلات علمی مون حل نمیشه و نخواهد شد و در نتیجه وضعیت همینه که می بینین.یه دلیل دیگه ای هم هست که متاسفانه تعدادی بی سواد که فقط مدرک گرفتن و دادن براشون با پول مقاله نوشتن و رزومه جعلی درست کردن به صرف پولدار بودنشون براحتی رفتن خارج و چون بی استعداد و کم هوشن بازدهی نداشتن و ابروی ما ایرانی ها رو بردن.

ApplyAbroad Guru

کدام سازمان جهانی دوست عزیز؟ اینکه یک وب سایت اسم خودش را می گذارد Worldpopulationreview.com که آن را به سازمان جهانی تبدیل نمی کند. مساله اصلا ایران و بقیه نیست. نکته اینست که این امارها بطور غیرعلمی و بر اساس نمونه های بسیار محدودی جمع اوری شده و اصولا غیرقابل استناد است. اقلا رقرنس هایشان را مطالعه کنید تا نکته ای زا که در مورد متدولوژی شان عرض کردم ببینید.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)