صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 42

موضوع: برنامه لاتاری سال 2021 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2021)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2021 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2021)

نقل قول نوشته اصلی توسط SdKi نمایش پست ها
    از هفتاد تومن هم بیشتر میشه برای سه نفر که پول کمی نیست. شما بزار بالای صد تومن چون:
    برای گرفتن ویزای لاتاری با هزینه هواپیما و اگر مثلا کشور ویزاداری باشه هزینه ویزا و هتل و خورد و خوراک و عوارض خروج و کلی هزینه های دیگه به علاوه حالا در صورت قبولی ویزا بازم همین هزینه ها اینبار بیشتر برای مسیر طولانی تر راحت میشه 100 تومن شما فقط بلیط هواپیما بگیری برای آمریکا نفری نزدیک 20 تومن رو شاخشه.
    نه آخه بحث سر ندادن ویزا بود، ایشون گفتن نمی ارزه 70 تومن خرج کنی بری آخرشم ویزا ندن بهت. این یعنی محاسباتش تا روز مصاحبه بوده که من گفتم خیلی زیاد حساب کردی. اون هزینه هایی که شما میگی واسه بعد از اینه که ویزات اوکی شد.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه لاتاری سال 2021 (Diversity Immigrant Visa Program- DV 2021)

با توجه به صحبت هایی که دوستان در تاپیک پارسال انجام دادند، در حال حاضر با وجود تراول بن ترامپ، کلا دو راه برای منتخبین ایرانی هست که ممکنه موفق بشن از این روش ها ویزا دریافت کنند:

1. تکمیل فرم DS-260، ارسال مدارک، مصاحبه در سفارت و در نهایت درخواست waiver از طرف آفیسر؛ که یا به افراد دارای خانواده درجه یک در امریکا و یا افراد دارای job offer از یک شرکت امریکایی تعلق میگیره
    2. دریافت ویزای تحصیلی یا تحقیقاتی (F, M, J)، ورود به امریکا از این روش و درخواست adjustment status پس از 90 روز

قبل از هر سوالی، از تک تک دوستانی که اطلاعات و تجربیاتشون رو به اشتراک میذارن تشکر میکنم. از دوستان منتخب پارسال که هر کدوم از این دو راه رو انتخاب کردند هم خواهش میکنم تجربیاتشون رو در اختیار ما بذارن و اگه براشون ممکنه یه آپدیت از آخرین وضعیت خودشون و اینکه آیا موفق به اخذ ویزا شدند، به ما بدن. مثلا اگه با job offer موفق به دریافت waiver شدن بگن که job offer شون چه ویژگی هایی داشته. یا مثلا اگه با ویزای تحصیلی رفتن، آیا اونجا تونستن با موفقیت پرونده اخذ گرین کارتشون رو جلو ببرن؟

من چند تا سوال میپرسم که احتمالا سوال مشترک همه دوستانی هست که امسال انتخاب شدند؛ جواب هر کدوم از این سوال ها کمک بزرگی به ما میکنه. از وقتی که میذارید ممنونم و ببخشید اگه پیامم یه مقدار طولانی هست.

1. آیا امکانش هست که این دو روش رو باهم انجام بدیم؟ یعنی اول برای پذیرش تحصیلی و adjustment status اقدام کنیم و اگر نتونستیم ویزا بگیریم و بریم امریکا، روال عادی رو دنبال کنیم؛ فرم DS-260 رو پر کنیم و دنبال job offer باشیم تا روز مصاحبه. منظورم اینه که اگه درخواست ویزای غیر مهاجرتی (تحصیلی) مون رد بشه، اثر منفی روی روال عادی ویزای مهاجرتی (لاتاری) نداره؟

2. در حال حاضر تو سایت travel.state.gov نوشته applicant های 2020 فرم DS-260 رو تکمیل کنند و صحبتی از applicant های 2021 نکرده. البته وقتی وارد سایت ceac.state.gov میشیم چیزی نگفته که کدوم applicant ها می تونن فرم رو تکمیل کنند. سوال اینجاست که applicant های 2021 فرم رو پر کنند یا فعلا باید صبر کنیم تا وضعیت سایت به روز بشه؟

3. تا کی فرصت داریم که فرم DS-260 رو تکمیل کنیم؟ تو سایت travel.state.gov منتخب ها رو تشویق کرده که بلافاصله این فرم رو پر و مدارک رو ارسال کنند و نوشته تا زمانی که این فرایند رو کامل انجام نداده باشیم و case number مون current نشده باشه، وقت مصاجبه ای برای ما اختصاص داده نمیشه. با فرض اینکه بدونیم حدودا کی current میشیم، تا چند وقت قبلش مهلت داریم کارای DS-260 رو انجام بدیم؟

4. بعضی از دوستان اشاره ای داشتن به ارائه مدارک تمکن مالی در روز مصاحبه؛ از جمله فرم public chrge، موجودی (گردش) حساب و معرفی اسپانسر در امریکا. با توجه به اینکه تو سایت travel. state.gov اشاره ای به این مدارک نکرده، آیا واقعا این مدارک لازم هست؟ یعنی اگه ارائه نکنیم نقص مدرک میخوریم؟ یا فقط برای بالا بردن شانس گرفتن ویزاس؟ اگه اینطوریه چقدر واقعا تاثیر داره؟

5. medical exam رو میشه تو ایران انجام داد؟ چون تو سایت سفارت امریکا در ایروان رو دیدم کلا دو تا آدرس داده بود که مورد تاییدشون بود، هر دو هم داخل ارمنستان بود.

با سپاس

Junior Member

سلام به همگی کدوم وکلا خویند بزای این کاز وکیا رو پیشنهاد میکنید امیر لاجوردی و شاهین صداقت کسی اینا رو میشناسه

Junior Member

قرارداد کاری روچفدر میگیرند براش و از کچا بگیریم بهتره

با سلام . برادرم لاتاری امسال برنده شده . بستگان درجه اول هم در امریکا داریم .ولی مشکلی که هست اینه برادرم دانشجوی رشته پزشکی رزیدنتی هست . سوالم اینه وقتی برای مصاحبه رفت و ok شد . تا 6 ماه وقت داره بره امریکا . وقتی که رفت چند مدت باید اونجا بمونه ؟ میتونه برگرده و درسش رو تموم کنه و 3 سال بعد بره ؟ 3 سال از درسش باقی مونده . به دانشجوهای تخصص مرخصی نمیدن . شما برای سفارت و مصاحبه که میری اگه قبول کردن ، چی میدن بهت ؟ گرین کارت داده می شه یا اینکه ویزا داده می شه و باید بری امریکا و اونجا کار پیدا کنی یا تحصیل کنی و ....و چند سال بمونی و بعد گرین کارت میدن ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید .

Junior Member

با سلام. اگر برادره شما بعد از طی مراحله قانونی به مصاحبه رسید و نهایتاً موفق به گرفتن ویزا شد، این شرایط حاکم هست:
    ۱- یک ویزای ۶ ماهه بهش تعلق میگیره که تو این ۶ ماه باید وارده آمریکا بشه.
    ۲- گرین کارت رو تو خاکه آمریکا میگیره ظرفه یک تا دو هفته. ارسال به آدرسی میشه که در فرمهای اولیه‌ پر کردین.
    ۳- حالا دو راهه حل هست برای ادامه مسیر. میشه دایما کمتر از ۱۸۰ روز یعنی‌ ۶ ماه خارج از آمریکا بود و برگشت. این موضوع برای پروسه گرفتن پاسپورت هست. خوده گرین کارت ۱۰ ساله هست و قابله تمدید. اگه این عدم حضور تو آمریکا بیش از یک سال بشه، امکانه ورود به آمریکا حتی با گرین کارت ناشدنی هست و باید ویزای وروده مجدد گرفت. راهه دوم اینه که بعد از گرفتن گرین کارت، پاسپورته سفید گرفت. یک زمانه دو ساله میدن که خارج از آمریکا باشه، نه بیشتر. من خودم در جریانه چگونگی گرفتنه پاسپورته سفید نیستم و بهتره بعد از ورود به آمریکا، به سایته https://www.uscis.gov مراجعه کنین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanatyzade نمایش پست ها
    قرارداد کاری روچفدر میگیرند براش و از کچا بگیریم بهتره
    سلام من هم امسال برنده شدم منتها باید برای قرارداد کاری و جاب آفر اولا که مرتبط با کاری که اکنون دارین باشه و دوما حتما مرتبط با رشته تحصیلیتون باشه که شانس گرفتن ویزاتون بیش تر میشه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sanatyzade نمایش پست ها
    سلام به همگی کدوم وکلا خویند بزای این کاز وکیا رو پیشنهاد میکنید امیر لاجوردی و شاهین صداقت کسی اینا رو میشناسه
    سایت هایی هستن که به عنوان مشاور فعالیت می کنن که تعدادشون هم خیلی زیاد نیست البته هیچ کدوم از این سایت ها هیچگونه اطلاعاتی از اینکه چه تعداد از پرونده های سال های گذشته شان تونسته ویزا بگیره ندادند که نشون میده تعداد ویزا های گرفته شده توسط آن ها بسیار کم بوده

Junior Member

با سلام و احترام
    من برنده لاتاری 2021 شدم. با توجه به محدودیتهای دونالد ترامپ برای ایرانیان، شانس گرفتن ویزا بسیار پایین است.
    با فرض برنده شدن جو بایدن در انتخابات امریکا و شروع به کار ایشان در 20 ژانویه 2021 ،میخواستم ببینم زمان مناسب برای پر کردن فرم DS-260 کی هست؟ یعنی من بهتره صبر کنم تا ببینم وضعیت رییس جمهور آینده امریکا چی میشه و فرم رو مثلا" نوامبر یا دسامبر 2020 پر کنم؟ (کیس نامبر من 14000 است). سپاسگزارم

Junior Member

به نظرم صبر کنید بعد از انتخابات. چون اگر قوانین به شکل الان باشه نیاز به جاب کانترکت دارید و اون هم باید مرتبط باشه و این بسته به چیزی هست که توی 260 ادعا میکنید. به هر جهت با توجه به کیستون که بالاست وقت دارید.

صفحه 4 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)