صفحه 25 از 29 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 281

موضوع: خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

پیش فرض پاسخ : آيا ميتوان براي كارشناسي از كشور خارج شد؟

ببخشيد من يك سوال دارم. من يكبار انصراف دادم و دوباره ثبت نام كردم توو دانشگاه جديد. يعني در مجموع دو بار معافيت تحصيلي براي من صادر شده در مقطع كارشناسي. الان هم هنوز دانشجوي كارشناسي هستم. در صورتي كه پذيرش دانشگاه هاي خارج از كشور داشته باشم، امكان خروج و تحصيل در مقطع كارشناسي براي من موجود است؟
    خواهشاا توضيح دهيد. شديدا سردر گم هستم و استرس دارم. ممنون.

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط soroush944 نمایش پست ها
    ببخشيد من يك سوال دارم. من يكبار انصراف دادم و دوباره ثبت نام كردم توو دانشگاه جديد. يعني در مجموع دو بار معافيت تحصيلي براي من صادر شده در مقطع كارشناسي. الان هم هنوز دانشجوي كارشناسي هستم. در صورتي كه پذيرش دانشگاه هاي خارج از كشور داشته باشم، امكان خروج و تحصيل در مقطع كارشناسي براي من موجود است؟
    بعید بدونم وزارت علوم قبول بکنه با اینکه یک بار هم انصراف دادین که وثیقه بزارید برای تحصیل در مقطع کارشناسی . احتمالا اگر یک بار دیگر هم به هر دلیلی از دانشگاه دومتان انصراف بدین مشمول به خدمت هستید . باز از دوستانی که اطلاعات موثق تری دارن خواهشمند است پاسخ های لازم را ارائه بدهند
    با تشکر

Junior Member

به صورت قانونی به هیچ وجه امکان پذیر نیست. راه دیگری که خود وزارت علوم پیشنهاد میکنه( به صورت غیر رسمی چون خلاف نظام وظیفه است) این است که با مجوز توریستی برید. البته این کار عواقب بسیار زیادی داره: نمی توانید به ایران برگردید/ مشکل اخذ ویزای سایر کشورها اگر بعدا نیاز شد ممکن است ایجاد شود/ غیبت می خورید و پس از 6 ماه سرباز فراری محسوب میشید که پیگرد قانونی داره/ وثیقه شما 15 تومن ضبط میشه.

Senior Member MRK_2017 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    N/A

سلام

در حین تحصیل مقطع کارشناسی امکان پذیر نیست.(مگر اینکه کل ایین نامه هارا زیر و رو کنید یک بندی یا تبصره پیدا کنید).

ابتدا کارشناسی را تمام کنید و سپس با معافیت تحصیلی وزارت علوم برای مقطع ارشد خارج از کشور ادامه بدهید.

ارادت

پیش فرض پاسخ : خروج از کشور برای گذراندن دورۀ کارشناسی

سلام دوستان
    من شنیدم برای مقطع کارشناسی امکانپذیز شده معافیت گرفتن . اگر کسی اطلاعی در این زمینه داره لطفا بگه . بویژه برای آلمان . یعنی اینکه غیر از پذیرش دیگه چه مدارکی میخوان برای معافیت تحصیلی دادن
    ممنونم میشم کمک کنید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

بله امکانش هست من تمامی مدارکم برای تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه صنتعی Eindhoven یا TU/e هلند هست که جز دانشگاه های رده الف محسوب میشه تایید شد ، اینجا هم دانشجو فردوسی مشهد بودم و الان باید از فردوسی انصراف بدم برای دریافت تاییدیه و معرفی به نظام وظیفه ، نظام وظیفه هم اجازه میده الان ، تنها باید دانشگاهتون مورد تایید وزارت علوم باشه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

مشمولين ديپلم كه حداكثر يك سال پس از فراغت از تحصيل در يكي از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي داخل يا خارج از كشور كه مورد تأييد وزارتخانه‌هاي علوم و بهداشت مي‌باشند پذيرفته شوند تا زماني كه وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصيل اشتغال دارند، مي‌توانند مشروط به اينكه داراي غيبت غير موجه نباشند از معافيت تحصيلي استفاده نمايند ، به عبارت دیگر دانش آموزانی که دیپلم یا پیش دانشگاهی خود را قبل یا بعد از ورود به سن مشمولیت در داخل کشور اخذ نموده اند ، ادامه تحصیل آنان در خارج از کشور با لحاظ سایر شرایط قانونی بلامانع می باشد. اين معافيت براي هر مقطع فقط يك بار داده مي‌شود ، ضمناً دانشجویان انصرافی نیز وفق تبصره(1) ماده (33) قانون ، می توانند ازامتیاز یک بار انصراف جهت ادامه تحصیل در داخل یا خارج از کشور استفاده نمایند.

http://www.vazifeh.police.ir/index.j...25&pageid=4725

طبق ماده (35) قانون خدمت وظیفه عمومی ، مشمولین دیپلم که حداکثر یک سال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی داخل یا خارج از کشورکه موردتایید وزارتخانه های علوم و بهداشت می باشند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره (1) ماده (33) به تحصیل اشتغال دارند ، می توانند مشروط به اینکه دارای غیبت غیر موجه نباشند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند ، صدور معافیت تحصیلی خارج از کشور ماده فوق ، با سپردن وثیقه کامل امکان پذیر می باشد

http://vazifeh.police.ir/index.jsp?s...=25&pageid=520

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

با تصویب مجلس مشمولان دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند

نمایندگان مجلس با ۱۳۶ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس، ماده واحده این طرح را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، مشمولان دیپلم که حداکثر یکسال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تأیید وزارتین علوم و بهداشت هستند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره یک ماده ۳۳ به تحصیل اشتغال دارند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.

پیش از تصویب این اصلاحیه در مجلس، مشمولان دیپلمی که در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرفته شده بودند، می‌توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل به خارج بروند که نمایندگان مجلس با این مصوبه این امکان را برداشتند و در صورت تأیید شورای نگهبان دیپلمه‌هایی که به سربازی رفته‌اند، می‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

http://www.isna.ir/news/96051710297/...A7%D8%B1%D8%AC

مجلس ماده 35 قانون رو اصلاح کرد و کلمه پذیرفته شدن در ((دانشگاه خارج)) رو حذف کرده.
    این طرح تصویب شده و اگر به تایید شورای نگهبان برسه اجرایی میشه.
    تسلیت به امثال ما که میخواستیم برای تحصیل در مقطع کارشناسی از ایران بریم...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    با تصویب مجلس مشمولان دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند

نمایندگان مجلس با ۱۳۶ رأی موافق، ۴۴ رأی مخالف و ۱۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۶ نماینده حاضر در مجلس، ماده واحده این طرح را به تصویب رساندند.

به موجب مصوبه مجلس، مشمولان دیپلم که حداکثر یکسال پس از فراغت از تحصیل در یکی از دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی داخل کشور که مورد تأیید وزارتین علوم و بهداشت هستند، پذیرفته شوند تا زمانی که وفق تبصره یک ماده ۳۳ به تحصیل اشتغال دارند، می‌توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند مشروط به اینکه دارای غیبت غیرموجه نباشند.

پیش از تصویب این اصلاحیه در مجلس، مشمولان دیپلمی که در یکی از دانشگاه‌های خارج از کشور پذیرفته شده بودند، می‌توانستند با استفاده از معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل به خارج بروند که نمایندگان مجلس با این مصوبه این امکان را برداشتند و در صورت تأیید شورای نگهبان دیپلمه‌هایی که به سربازی رفته‌اند، می‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

http://www.isna.ir/news/96051710297/...A7%D8%B1%D8%AC

مجلس ماده 35 قانون رو اصلاح کرد و کلمه پذیرفته شدن در ((دانشگاه خارج)) رو حذف کرده.
    این طرح تصویب شده و اگر به تایید شورای نگهبان برسه اجرایی میشه.
    تسلیت به امثال ما که میخواستیم برای تحصیل در مقطع کارشناسی از ایران بریم...
    من که تونتسم معافیت تحصیلیمو تا قبل اینکه این قانون لغو بشه بگیرم و وثیقه گذاشتم الان مشغول به تحصیل در دانشگاه Technical University of Eindhoven ام

فکر کنم دوستان شاید بتونن تا زمان اجرایی شدن باز هم اقدام کنن از این مسئله استفاده کنند ، هنوز معلوم نیست که کی مورد تایید شورا نگهبان برسه و اجرایی بشه.

هرچند دوستان باز هم میتونند اقدام کنند ، میتونند برند دانشگاه ایران ثبت نام بکنند خروج از کشور بگیرند به عنوان مسافر توریستی ولی برند تا سه سال نمیتونن برگردن ، بعد هم تا زمانی که وضعیتشون رو مشخص نکنند هم بیشتر از 2 ماه در هر سال در ایران بمونن ، ولی از اون طرف غیبتشون از پایان پیش دانشگاهیشون خواهد خورد و اگر قانون خرید سربازی رو تغییر ندن ، میتونن بعد 8 سال ، سربازیشون رو خریداری کنن که این یک مزیت هست

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    من که تونتسم معافیت تحصیلیمو تا قبل اینکه این قانون لغو بشه بگیرم و وثیقه گذاشتم الان مشغول به تحصیل در دانشگاه Technical University of Eindhoven ام

فکر کنم دوستان شاید بتونن تا زمان اجرایی شدن باز هم اقدام کنن از این مسئله استفاده کنند ، هنوز معلوم نیست که کی مورد تایید شورا نگهبان برسه و اجرایی بشه.

هرچند دوستان باز هم میتونند اقدام کنند ، میتونند برند دانشگاه ایران ثبت نام بکنند خروج از کشور بگیرند به عنوان مسافر توریستی ولی برند تا سه سال نمیتونن برگردن ، بعد هم تا زمانی که وضعیتشون رو مشخص نکنند هم بیشتر از 2 ماه در هر سال در ایران بمونن ، ولی از اون طرف غیبتشون از پایان پیش دانشگاهیشون خواهد خورد و اگر قانون خرید سربازی رو تغییر ندن ، میتونن بعد 8 سال ، سربازیشون رو خریداری کنن که این یک مزیت هست
    هنوز اين مصوبه اجرايي نشده،
    چند بار نظام وظيفه ميدان سپاه پيگيري كردم، گفتن هنوز ابلاغيش نيومده و هر كسي پذيرش داره ميتونه از كشور فعلا خارج شه،
    احتمالشم هست شوراي نگهبان ردش كنه،
    خروج براي مسافرت توريستي كه نميشه، چون اغلب سفارت خونه ها از شما معافيت تحصيلي يا كارت پايان خدمت ميخوان،
    من خودم قصدم بر اين بود امسال براي امريكا در مقطع كارشناسي اپلاي كنم، كه معافيت تحصيلي نظام وظيفه يكي از مدارك مورد نياز براي صدور ويزا هست،
    با معافيت سفر سياحتي ويزا تحصيلي صادر نميشه ☹️

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)